خبر

اخبار روز

23 مهر 1396

جهان
         تصویر هوایی از یک اتوبان با 50 لاین در پکن ، که پرجمعیت ترین کشور دنیامی باشد و ترافیک فلج کننده ای دارد.

اتوبانی با 50 لاین

کشور چین که پرجمعیت ترین کشور جهان می باشد برای مدیریت ترافیک خود دست به اقدامات زیادی زده تا ترافیک را کنترل نماید. در تصویر بالا عکسی از یک بزرگراه در چین را می بینید که دارای ۵۰ لاین می باشد.

21 مهر 1396

پزشکی
آیا صحبت کردن با تلفن همراه برای سلامتی خطرناک است؟

آیا تلفن های همراه خطرناک هستند؟

چندین سال پیش، مردم آزادانه سیگار میکشیدند و در مورد اثرات آن بر سلامت خود نگران نبودند.امروز، مردم می دانند که سیگار عامل سرطان ریه است، هر چند چرا و چگونگی دقیق آن هنوز ناشناخته است.

20 مهر 1396

جهان
عبور سیارک تی‌سی‌ ۴ از نزدیک کره زمین

عبور سیارک تی‌سی‌ ۴ از نزدیک کره زمین

حدود ساعت ۱:۴۵ بامداد به وقت شرق ایالات متحده، این سیارک هنگام عبور از فراز قطب جنوب به نزدیک‌ترین فاصله خود با زمین خواهد رسید. با اینهمه، ناسا برخورد این سیارک با زمین را منتفی دانسته است.

19 مهر 1396

16 مهر 1396

15 مهر 1396

نباید تنها به موانع پیش روی افراد مسن بسنده کرد

نگاه افراد مسن به تکنولوژی

این کمبودها شامل انحطاط هوش بصری، مشکلات شنوایی و همچنین مهارت های حرکتی می شود. به همین دلیل استفاده از موس و تشخیص اطلاعات بر روی صفحه مانیتور کامپیوتر می تواند برای برخی از افراد مسن دشوار و چالش برانگیز باشد.

12 مهر 1396

اتصال به اینترنت و استفاده از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی امروزه به جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره افراد تبدیل شده است

کی و کجا وای‌فای رایگان می‌دهند؟

اگرچه امروزه بسته‌های اینترنتی اپراتورها برای اکثر گوشی‌های هوشمند فعال است، اما همچنان نیاز به وای‌فای در برخی اماکن و در شرایطی که به هر دلیل اینترنت گوشی فعال نیست، حس می‌شود.

جهان
نوبخت در عین حال گفت: اینکه گفته می‌شود دولت حقوق کارکنان را کمتر از نرخ تورم افزایش می‌دهد، کذب است

میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷

سخنگوی دولت روز گذشته فرمول دقیق افزایش حقوق کارکنان دولت را تشریح کرد. محمدباقر نوبخت با بیان اینکه پیش‌بینی ما برای سال آینده تورم زیر ۹ درصد است، گفت: حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

افراد مسن از مهارت کافی برای استفاده از این تکنولوژی برخوردار نیستند

نگاه افراد مسن به اینترنت

محققان عنوان داشته اند که مهارت و تجربه عوامل اصلی موفقیت در کار با اینترنت هستند.آنها به این موضوع پی بردند که افراد مسنی که مهارت بیشتری در استفاده از تکنولوژی دارند، تمایل بیشتری به عضویت در FaceBook و استفاده از آن نشان می دهند.

10 مهر 1396

پزشکی
سه دانشمند برنده نوبل پزشکی سال ۲۰۱۷ شدند

سه دانشمند برنده نوبل پزشکی سال ۲۰۱۷ شدند

اختلال در ساعت زیستی تاثیر عمیقی بر سلامت انساندارد؛ مثل کار در شیفت‌های متغیر یا پرواززدگی در پروازهای طولانی که اختلاف ساعت مقصد و مبدا زیاد می باشد و باعث به هم خوردن تطابق ساعت بدن با ریتم بیست و چهار ساعته شبانه‌روز می‌گردد.

جهان
این سفینه می تواند فاصله بین هر شهر در کره زمین را زیر یک ساعت طی کند

به زودی سفر بین شهری بین نقاط مختلف دنیا در عرض چند دقیقه انجام خواهد شد

شرکت اسپیس ایکس اکنون قصد دارد تمام تمرکز خود را بر یک نوع سفینه به نام بی اف آر معطوف کند، سفینه‌ای که هم می‌تواند سفر از هر نقطه کره زمین به نقطه دیگر را به زیر یک ساعت برساند و هم برای سفر فضایی استفاده شود.

در این تحقیق، افراد مسن به عنوان یکی از بزرگترین گروه های ضعیف اطلاعاتی طبقه بندی شده اند.

افراد مسن و شکاف دیجیتالی

بسیاری از افراد مسن به هیچ عنوان قصد دسترسی به اینترنت را ندارند. این افراد بر این باورند که اینترنت می تواند خطرناک، نامربوط، گران قیمت و سردرگم کننده باشد.

5 مهر 1396

پزشکی
مردی که ۱۵ سال در کما بود

مردی که ۱۵ سال در کما بود

در فرانسه، مردی که ۱۵ سال در کما بود و زندگی گیاهی داشت بعد از آزمایش یک شیوه جدید درمان، علائم هشیاری از خود نشان داده است.

4 مهر 1396

3 مهر 1396

1 مهر 1396

31 شهریور 1396

29 شهریور 1396

جهان
کاهش سن بازنشستگان به ۵۱.۵ سال، یکی دیگر از چالش های پیش روی ماست.

بیش از ۶۵ درصد بازنشستگان زیر ۶۰ سال سن دارند

کاهش سن بازنشستگان به ۵۱.۵ سال، یکی دیگر از چالش های پیش روی ماست. این سن با سن امید به زندگی در ایران که ۷۶ سال است اختلاف زیادی دارد و این چالشی است که متوجه عمده صندوق های بازنشستگی در کشور است و تنها شامل صندوق بازنشستگی کشوری نمی شود.

جهان
هرچند که بازار مسکن فعلا در بخش اجاره بها از کاهش سود سپرده ها تأثیر گرفته اما تکانه جدی در در بخش خرید و فروش مسکن ایجاد نکرده است.

وضعیت بازارمسکن تا چندماه آینده

در روزهای اخیر در پی کاهش نرخ سود سپرده و افزایش قیمت ارز، خودرو و اجاره بها، بسیاری از کارشناسان بر این نظرند که نقدینگی سرگردان که زمانی سپرده های بانکی جذابترین محل برای حبس آنها محسوب می شد

جهان
تغییر ساعت کار بانک ها

تغییر ساعت کار بانک ها

معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران درباره مجاز شمردن تاخیر کاری کارکنان بانک‌های شهر تهران تا ساعت ۹ صبح در دوره زمانی اول تا پانزدهم مهرماه سال‌جاری را ابلاغ کرد.

27 شهریور 1396

شاید این چینی محبوب گران شود.

شایعه گران شدن جک اس 5

شایعه گران شدن جک اس 5 در گروه های تلگرامی پخش شده است. به گفته برخی نمایندگان قیمت این خودرو طی چند روز آینده افزایش خواهد یافت.

26 شهریور 1396

25 شهریور 1396

24 شهریور 1396

21 شهریور 1396

ورزش
پرسپولیس ده نفره الاهلی عربستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی جام باشگاه‌های آسیا راه پیدا کرد

پرسپولیس 3 - 1 الاهلی

پرسپولیس ده نفره الاهلی عربستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی جام باشگاه‌های آسیا راه پیدا کرد

20 شهریور 1396

جهان
نوزاد یک ماهه هندی با هفت دندان

نوزاد یک ماهه هندی با هفت دندان

پزشکان در ایالت گوجرات در غرب هند موفق به کشیدن ۷ دندان یک نوزاد یک ماهه شده‌اند. میت راماتری، دندانپزشکی که در ماه اوت این عمل جراحی را انجام داده است ، گفت: "حال کودک اکنون خوب است".