خبر

اخبار روز

28 مرداد 1396

جهان
بخشودگی سودهای تسهیلات

بخشودگی سود تسهیلات در این بانک

با توجه به مذاکرات انجام شده با وزیر کشاورزی و مدیر ستادی بانک کشاورزی جنوب کرمان، طرح بخشودگی جرایم تسهیلات کشاورزان جنوب کرمان بر اساس نخستین قرارداد اجرا شد.

25 مرداد 1396

جهان
معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت از ارتقای رتبه خوابگاه‌های این دانشگاه تا مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس این برنامه دانشگاه علم و صنعت هیچ خوابگاهی در رتبه‌های ۴ و ۵ نخواهد داشت، ضمن اینکه حدود ۲۰۰ ظرفیت جدید خوابگاهی برای دانشجویان این دانشگاه ایجاد خواهد شد.

افزایش ۲۰۰ نفری ظرفیت خوابگاه‌های علم و صنعت

معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت از ارتقای رتبه خوابگاه‌های این دانشگاه تا مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس این برنامه دانشگاه علم و صنعت هیچ خوابگاهی در رتبه‌های ۴ و ۵ نخواهد داشت، ضمن اینکه حدود ۲۰۰ ظرفیت جدید خوابگاهی برای دانشجویان این دانشگاه ایجاد خواهد شد.

22 مرداد 1396

13 مرداد 1396

11 مرداد 1396

جهان
تهران ، تعطیل

تهران شنبه تعطیل است

کلیه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر از اورژانس و نهادهای امدادی در روز شنبه چهاردهم مرداد 1396 در شهر تهران تعطیل است.

6 مرداد 1396

جهان
تقلب پورشه در مدل کاین دیزلی و فراخوان اصلاح این مدل

وقتی پورشه تقلب می کند

تقلب پورشه در مدل کاین دیزلی و فراخوان اصلاح این مدل، آلکساندر دوبرینت همچنین تاکید کرد که مجوز تولید بعضی انواع خودروی شرکت پورشه نیز تا اطلاع بعدی از این شرکت گرفته می‌شود تا چنین مدل‌هایی وارد بازار نشوند.

1 مرداد 1396

31 تیر 1396

30 تیر 1396

حوادث
یک پسر ۱۰ ساله  بطور تصادفی یک فسیل به قدمت تاریخ را کشف کرد.

کشف فسیل یک میلیون ساله

پای جود اسپارکس در حال صحرانوردی به چیزی سفت برخورد کرد و باعث زمین خوردن او گشت ؛ بعدا معلوم شد پای او به دندان جسد فسیل شده یک حیوان خورده است.

حوادث
خواننده گروه راک «لینکین پارک» خودکشی کرد

درگذشت چستر بنینگتون

جنازه «چستر بنینگتون» برای کالبد شکافی به پزشکی‌ قانونی‌ منتقل شده، هنوز دلیل خودکشی این خواننده محبوب مشخص نیست و مقامات پلیس از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کردند.

27 تیر 1396

24 تیر 1396

22 تیر 1396

پزشکی
 پاک کردن خاطرات تلخ و دلهره‌آور از ذهن انسان‌

پاک کردن خاطرات تلخ و دلهره‌آور از ذهن انسان‌

آیا علم قادر است که در آینده‌ای نزدیک در یک چشم به هم زدن اثر ضربه‌های روحی و خاطرات تلخ و دلهره‌آور را از ذهن انسان‌ها پاک کند؟این رویا نیست !! تجربه‌ ی علمی انجام شده بر روی حلزون‌ها این رؤیا را به واقعیت نزدیک کرده است !!

21 تیر 1396

حوادث
ایجاد گسل در کوه‌های یخی این منطقه از حدود ۳ سال پیش زیاد شده است

جداشدن بزرگترین توده‌ یخی از قطب جنوب

یکی از بزرگ‌ترین کوه‌های یخی که تا کنون توسط محققان ثبت گردیده از منطقه‌ای در قطب جنوب جدا شده است.مساحت این توده یخی، ۶۰۰۰ کیلومتر مربع، معادل هشت برابر مساحت شهر تهران می باشد.

پزشکی
زوال عقل یا دمانس به خاطر کهولت سن بوجود می آید

زوال عقل یا دمانس

امروزه با بالا رفتن میانگین سن افراد در جوامع ، این بیماریدر درصد بالاتری خود را نشان می دهد.بر طبق آمار تخمین زده شده در ایران حدود هفتصد هزار نفر به این بیماری مبتلا می باشند.

18 تیر 1396

جهان
شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید

شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید

پس از گذشت ۹ سال از قرار گرفتن پرونده‌ی این شهر تاریخی در فهرست میراث موقت جهانی، امروز یکشنبه (۱۸ تیر) «شهر تاریخی یزد» به عنوان یکی از نخستین شهرهای خشتی دنیا در چهل و یکمین اجلاس کمیته میرات جهانی یونسکو به ثبت رسید.

جهان
عطارد و زمین، تنها سیاره های داخلی منظومه شمسیمی باشند که دارای میدان مغناطیسی سراسری می باشند.

کشف اسرار عطارد

اطلاعات ما راجع به سیاره عطارد یا تیر بسیار اندک است اما به‌ زودی کاوشگر بپی‌کلمبو که تشکیل شده ازدو ماهواره اروپایی و ژاپنی می باشد ، این وضع را تغییر می دهد. امید است که این کاوشگر برخی رازهای

17 تیر 1396

14 تیر 1396

جهان
 برج جمجمه هایی که برای ترساندن حامیان اسپانیایی ساخته شده بود.

راز برج جمجمه‌ی آزتک کشف شد

گروهی از باستان شناسان دو سال پیش برای کشف اسرار جمجمه‌ها کار سختی را آغاز کردند. آنچه که آنها کشف کردند آنها را شوکه کرد. در میان جمجمه‌ی مردان.......

پزشکی
جدیدترین اسکنر برای مغز

جدیدترین روش برای اسکن مغز

در اسکن معمولی یک نقطه آسیب دیده در مغز بیمار دیده می شود اما در اسکن جدید جزئیات بیشتری از جمله تراکم آکسون های مغز که به رنگ های مختلف نشان داده شده است در عمق مغز ، جایی که تراکم آکسون ها بیشتر است..........

جهان
برای بازسازی این چهره، از برنامه تصویرپردازی سه‌بُعدی همراه با یافته‌های متخصصان باستان‌شناسی و انسان‌شناسی استفاده شده است.

بازسازی چهره مومیایی ١٧٠٠ ساله

جسد مومیایی شده زنی که به اعتقاد باستان‌شناسان حدود یکهزار و هفتصد سال پیش بر بخشی از کشور کنونی پرو حکومت می‌کرد در سال ٢٠٠٥ در یک گور باستانی کشف شد. این جسد به شکلی هنرمندانه......

13 تیر 1396

جهان
نحوه تشکیل گرد بادها و بیان داستان افرادی که خود یا اطرافیانشان به وسیله گردباد آسیب دیده اند.

گردبادها

در این مقاله به نحوه تشکیل گرد بادها وبه بیان داستان افرادی که خود یا اطرافیانشان به وسیله گردباد آسیب دیده اند می پردازیم.

10 تیر 1396

پزشکی
سطوح غیر طبیعی این اسید در بدن باعث التهاب غضروف مفصلی می شود

ارتباط استئوآرتریت با متابولیسم بدن

سبک زندگی با تحرک و رژیم غذایی سالم را نادیده نگیریم، زیرا نه تنها بر سلامت عمومی تأثیر می گذارد، بلکه می توانداز ابتلا به بیماری های جدی در سلول های متابولیک، بافت ها و اندام های ما جلوگیری کند.

جهان
اگر خویشاوند نزدیک ندارید با این ۶ شرط می‌توانید ویزای آمریکا بگیرید

۶ شرط برای گرفتن ویزای آمریکا

ویزاهایی که تاکنون صادر شده اند تحت تاثیر قرار نمی گیرند اما وزارت خارجه دستورالعمل جدیدی صادر کرده که می گوید متقاضیان ویزا از شش کشور مورد نظر باید رابطه نزدیک خویشاوندی با فردی در آمریکا را ثابت کنند.

9 تیر 1396

جهان
فوران و داستان آتشفشان ها از ابتدا تا کنون

فوران (داستان آتشفشان ها)

داستان آتشفشان ها از زیر زمین شروع می شود. اگر بالا و پایین بپرید زمین زیر پایتان جامد و محکم است. اما درون زمین، آنچنان داغ است که حتی سنگ ها هم به صورت مایع هستند. سنگ ها مانند کَره ی آب شده این طرف و آن طرف می لغزند. بعضی اوقات این سنگ های مایع راهی از دل زمین پیدا می کنند و به سطح زمین می آیند.