پزشکی

تازه های دنیای پزشکی

26 آذر 1396

پزشکی
پشتیبان یکی از سایت‌های فروش بیت کوین در ایران، چنین توضیح می‌دهد

رد پای بیت کوین در ایران

باید ابتدا در سایت جهانی بلاک چین به راحتی برای خود یک کیف پول الکترونیکی ایجاد کنید، سپس وارد سایت ما شوید و حساب کاربری بسازید. در اینجا می‌توانید هرقدر که خواستید، بیت کوین بخرید.

13 آذر 1396

12 آذر 1396

27 آبان 1396

پزشکی
سیستم دیجیتال ردیابی خوردن دارو

قرص دیجیتالی مجوز گرفت

سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده از آری‌پی‌پرازول دیجیتال را فقط برای درمان اسکیزوفرنی و حملات مختلط افسرگی شیدایی در اختلال دوقطبی نوع اول یا درمان کمکی در افسردگی صادر کرده است.

21 آبان 1396

پزشکی
واکسن اچ‌پی‌وی نیاز به انجام پاپ‌اسمیر را کم می‌کند

واکسن اچ‌پی‌وی نیاز به انجام پاپ‌اسمیر را کاهش می دهد

در ایران واکسن اچ‌پی‌وی در دسترس است اما جزء برنامه واکسیناسیون سراسری نیست اما دختران نوجوان می‌توانند از پزشک بخواهند که برای آنها این واکسن را تجویز کند و به این ترتیب احتمال ابتلا بهسرطان دهانه رحم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

19 آبان 1396

17 آبان 1396

پزشکی
 در سکته گوش، کری از نوع حسی عصبی است

سکته گوش

وقتی چنین اتفاقی برای بیمار رخ می دهد، یافتن علت اصلی چندان آسان نیست، اما مطالعات نشان داده یک عامل، اشکالاتی را در سیستم ایمنی بدن ایجاد می کند؛ یعنی شرایط داخلی بدن به هم می خورد و با یک محرک مانند استرس، کری ناگهانی پدید می آید.

10 آبان 1396

پزشکی
 کیفیت حلقه زندگی اجتماعی فرد مهمتر از گستردگی آن می باشد.

کاهش خطر ابتلا به آلزایمر

محققان صفات و ویژگی‌های افراد مبتلا به بیماری زوال عقل را با افرادسالم ، مقایسه کردند تا علائمی ازتاثیر زندگی اجتماعی بر میزان خطر ابتلا به بیماری ، کشف کنند.یکی از موارد کشف شده درباره تعداد دوستان افراد بود ، محققان به این نتیجه رسیدند که تعداد دوستان مهم نیست ، بلکه کیفیت رابطه دوستی است که دارای اهمیت است.

21 مهر 1396

پزشکی
آیا صحبت کردن با تلفن همراه برای سلامتی خطرناک است؟

آیا تلفن های همراه خطرناک هستند؟

چندین سال پیش، مردم آزادانه سیگار میکشیدند و در مورد اثرات آن بر سلامت خود نگران نبودند.امروز، مردم می دانند که سیگار عامل سرطان ریه است، هر چند چرا و چگونگی دقیق آن هنوز ناشناخته است.

10 مهر 1396

پزشکی
سه دانشمند برنده نوبل پزشکی سال ۲۰۱۷ شدند

سه دانشمند برنده نوبل پزشکی سال ۲۰۱۷ شدند

اختلال در ساعت زیستی تاثیر عمیقی بر سلامت انساندارد؛ مثل کار در شیفت‌های متغیر یا پرواززدگی در پروازهای طولانی که اختلاف ساعت مقصد و مبدا زیاد می باشد و باعث به هم خوردن تطابق ساعت بدن با ریتم بیست و چهار ساعته شبانه‌روز می‌گردد.

5 مهر 1396

پزشکی
مردی که ۱۵ سال در کما بود

مردی که ۱۵ سال در کما بود

در فرانسه، مردی که ۱۵ سال در کما بود و زندگی گیاهی داشت بعد از آزمایش یک شیوه جدید درمان، علائم هشیاری از خود نشان داده است.

3 مهر 1396

20 شهریور 1396

16 شهریور 1396

31 تیر 1396

22 تیر 1396

پزشکی
 پاک کردن خاطرات تلخ و دلهره‌آور از ذهن انسان‌

پاک کردن خاطرات تلخ و دلهره‌آور از ذهن انسان‌

آیا علم قادر است که در آینده‌ای نزدیک در یک چشم به هم زدن اثر ضربه‌های روحی و خاطرات تلخ و دلهره‌آور را از ذهن انسان‌ها پاک کند؟این رویا نیست !! تجربه‌ ی علمی انجام شده بر روی حلزون‌ها این رؤیا را به واقعیت نزدیک کرده است !!

21 تیر 1396

پزشکی
زوال عقل یا دمانس به خاطر کهولت سن بوجود می آید

زوال عقل یا دمانس

امروزه با بالا رفتن میانگین سن افراد در جوامع ، این بیماریدر درصد بالاتری خود را نشان می دهد.بر طبق آمار تخمین زده شده در ایران حدود هفتصد هزار نفر به این بیماری مبتلا می باشند.

17 تیر 1396

14 تیر 1396

پزشکی
جدیدترین اسکنر برای مغز

جدیدترین روش برای اسکن مغز

در اسکن معمولی یک نقطه آسیب دیده در مغز بیمار دیده می شود اما در اسکن جدید جزئیات بیشتری از جمله تراکم آکسون های مغز که به رنگ های مختلف نشان داده شده است در عمق مغز ، جایی که تراکم آکسون ها بیشتر است..........

10 تیر 1396

پزشکی
سطوح غیر طبیعی این اسید در بدن باعث التهاب غضروف مفصلی می شود

ارتباط استئوآرتریت با متابولیسم بدن

سبک زندگی با تحرک و رژیم غذایی سالم را نادیده نگیریم، زیرا نه تنها بر سلامت عمومی تأثیر می گذارد، بلکه می توانداز ابتلا به بیماری های جدی در سلول های متابولیک، بافت ها و اندام های ما جلوگیری کند.

9 تیر 1396

6 تیر 1396

پزشکی
نیتریک اکسید دارای خواص ضد التهابی قوی می باشد

کاهش علائم اگزما با نور خورشید

نیتریک اکسید ، یکی از مولکول‌هایی است که در سیستم عصبی و ایمنی بدن نقش بسیار مهمی داردو این ماده التهاب و در نتیجه خارش ناشی از اکزما (درماتیت آتوپیک) که در واقع نوعی حساسیت ارثی است راکاهش می دهد.

30 خرداد 1396

پزشکی
 افزایش کلسترول و تصلب شرائین

جلوگیری از افزایش کلسترول با واکسن

عملکرد ماده AT۰۴A باعث فعال کردن سیستم مصونیت انسان و خارج شدن "کلسترول‌های بد" از خون می شود. پژوهشگران معتقدند که ، می‌شود از این ماده AT۰۴A به عنوان جانشین یا مکمل داروی استاتین استفاده کرد

27 خرداد 1396

19 خرداد 1396

پزشکی
دانشمندان یک انستیتوی تحقیقاتی در ایالت کالیفرنیای آمریکا، واکسنی را روی حیوانات آزمایش کرده‌اند که می‌تواند هروئین را در خون خنثی کند. اکنون این امید افزایش یافته که روزی بتوان با این دارو به کمک معتادان هروئین شتافت.

واکسن هروئین تولید شد

دانشمندان یک انستیتوی تحقیقاتی در ایالت کالیفرنیای آمریکا، واکسنی را روی حیوانات آزمایش کرده‌اند که می‌تواند هروئین را در خون خنثی کند. اکنون این امید افزایش یافته که روزی بتوان با این دارو به کمک معتادان هروئین شتافت.

7 خرداد 1396

پزشکی
درمان سوختگی ، پوست ماهی تیلاپیا

درمان سوختگی

در شمال برزیل از پوست این ماهی که هم خاصیت مرطوب کنندگی و هم دارای کلاژن است و مقاومت زیادی در برابر بیماری ها دارد برای ترمیم سوختگی استفاده کردند.

22 اردیبهشت 1396

7 اردیبهشت 1396

پزشکی
 شاید دانشمندان علت بیماری مالتیپل اسکلروزیس یا بیماری  ام‌ اس را کشف کرده باشند.

شناسایی مکانیسم جدیدی در داخل سلول برای توضیح علت بیماری مالتیپل اسکلروزیس یا ام‌ اس

دانشمندان با شناسایی مکانیسم جدیدی در داخل سلول امید دارند که به علت ایجاد بیماری مالتیپل اسکلروزیس یا بیماری ام‌ اس برسند. آنها امید دارند این کشف به یافتن درمان تازه‌ای برای این بیماری سیستم ایمنی کمک نماید.