دانستنی ها

دانستنی ها، تاریخ

26 آذر 1396

سیارک
هفت سالم بود که توانستم یازده بار زبان شاه مار کبرا را ببوسم و رکورد زدم.

"ملکه مار ایران" ثبت شده در کتاب گینس کیست؟

يازده بار بر زبان شاه مار کبرا بوسه زد و به «ملکه مار ایران» ملقب شد؛ هر چند پیش از این هم پدرش لقب «سلطان مار ایران» را یدک می‌کشید.البته ماجرا برمی‌گردد به پانزده سال پیش، زمانی که فائزه تنها هفت ‌سال داشت. پدرش بوسه دختر چینی بر سر ماری سمی را در روزنامه‌ای دید و برای ثبت نام فائزه در گینس ترغیب شد.

25 آذر 1396

معنی
بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است.

بیت‌ کوین چیست؟

بیت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً دیجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، نیرومند شده است.

23 آذر 1396

سیارک
این شغل یکی از سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل دنیا محسوب می شود.

خطرناک ترین شغل در دنیا 4 مورد

کارگران این حرفه نیز افراد از خود گذشته ای هستند که برای نجات جان مردم، جان خود را در سخت ترین و خطرناک ترین موقعیت ها به خطر می اندازند.

رخداد
نودمین مراسم جوایز اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما (اَمپاس) و به افتخار بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷، در روز یکشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس برگزار می‌شود.

جوایز اسکار 2018

نودمین مراسم جوایز اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما (اَمپاس) و به افتخار بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷، در روز یکشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس برگزار می‌شود.

19 آذر 1396

سیارک
عشق انسانی را می توان به دو دسته ی عمده تقسیم کرد: عشق طبیعی و متعالی

ملاصدرا و متافیزیک عشق

عشق در سرزمین ایران و ادبیات عرفانی اسلامی وصف نشدنی می باشد . بنابراین ناگزیریم آن را حالتی احساسی بین دوچیز، که دارای جاذبه ی ذو طرفه بوده و یا حالت احساسی بخصوص انسانی در جاذبه ای قوی و تمایل میان روح انسان ها به یکدیگر تعریف کنیم . همچنین در لغت نامه ها این واژه را ارادت یا محبت شدید معنی کرده اند .

18 آذر 1396

سیارک
برطرف کردن گرفتگی رگ‌ 10 مورد

برطرف کردن گرفتگی رگ‌ 10 مورد

در گذر زمان، به‌دلیل انتخاب غذاهای ناسالم و شیوه نادرست زندگی، ممکن است رگ‌ها و شریان‌های قلب مسدود شده و این مساله به بیماری‌های جدی قلبی و فشارخون بالا منجرخواهد شد.تعداد زیادی از افراد برای کنترل مشکلات قلبی خود از دارو استفاده می‌کنند، اما گاهی متحمل اثرات جانبی بسیار بد آن نیز خواهند شد.

سیارک
 به خاطر داشته باشید که تقلب همیشه شامل نوعی خدعه است.

دزدی ، اختلاس ، تقلب چیست ؟

در گسترده ترین معنی، تقلب می تواند هر جرمی را شامل شود که در آن، روش اصلی برای بدست آوردن چیزی فریب باشد. این فریب از طریق نقشه های مختلف انجام می شود: روش های خاصی برای ارتکاب و پوشش این عمل متقلبانه مورد استفاده قرار می گیرد.

17 آذر 1396

سیارک
هومر و لنگلی برادران عجیب‌غریبی بودند

هومر و لنگلی کالیر که بودند

در دهه‌ی چهل میلادی داستان زندگی دو برادر به نام‌های هومر و لنگلی کالیر توجه‌ی ساکنان شهر نیویورک را به خود جلب می‌کند. هومر و لنگلی برادران عجیب‌غریبی بودند که در محله‌ی هارلم منهتن شهر نیویورک زندگی می‌کردند و از سالیان سال قبل ارتباطشان را با همه‌ی دوستان و آشنایان‌شان قطع کرده‌ بودند و سر کار نمی‌رفتند

16 آذر 1396

سیارک
در فرهنگ های چند عادته ، زمان مهم است، اما روابط و افراد مهمتر هستند.

مفهوم "زمان" در فرهنگ های مختلف

مردم مایلند که در هر زمان یک کار را برنامه ریزی کنند. برای آن ها قرار ملاقاتی که قرار است ساعت هشت آغاز شود، قرار ملاقاتی است که در ساعت هشت و یا در دیرترین حالت، در ساعت هشت و پنج دقیقه شروع می شود.

15 آذر 1396

سیارک
انسان‌ از استفاده اشعه ایکس، رادیوایزوتوپ ها و مواد شکافت پذیر در پزشکی، صنعت، تحقیقات و تولید برق بسیار سود می‌برد.

هدف حفاظت از تشعشع «شغلی» یا «در محل»

درمعرض قرارگیری بخش عمده ای از جمعیت جهانی برای حتی مقدار کوچکی از تشعشع، ریسک ژنتیکی برای بشری را که می‌تواند بطور نامحدود به نسل‌های مترقی برود بیان می‌کند. در مقابل، ریسک‌های جسمی به اشخاص عملاً درمعرض قرار گرفته محدود می‌شود.

14 آذر 1396

سیارک
جایگزینی دندان از دست رفته از 700 سال پیش از میلاد ؛ در اتروریا و در امپراتوری روم در قرن اول قبل از میلاد، انجام می شده است

تاریخچه پروتز در دندانپزشکی

پروتزِدندانی ، یک مورد خاص در دندانپزشکی است که در آن، دندانهای از دست رفته به صورت مصنوعی، توسط المانهای متحرک یا ثابت که عمدتا از یک ماده متفاوت ساخته شده است، جایگزین میشوند. به طور جهانی پذیرفته شده است که از دست دادن غیر منتظره‌ی دندانها, بخصوص از دست دادن دندانهای قدامی، موجب بروز مشکلاتی برای افراد شده و اغلب موجب ایجاد اختلالات روانی و اجتماعی برای افراد میشود.

رخداد
توضیح روابط میان علم و جنایت

نقش علم در کشف جنایت

این مقاله به نقش تجزیه و تحلیل های علمی در مراکز تحقیقاتی می پردازد و نشان می دهد که این کار تا چه حد می تواند در حل مسایل جنایی به پلیس کمک کند.

13 آذر 1396

سیارک
چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی

باید و نباید های ماشین ظرفشویی

برای کار با ماشین ظرفشویی و بهره بردن از بهترین کارکرد آن باید نکات مهم و البته ساده ای را در نظر بگیرید، این که مثلا هنگام چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی ، دندانه های چنگال بالا باشد یا پایین؟ بشقاب ها را رو به کدام طرف بچینید؟ جواب این سوال ها را می دانید؟

سیارک
گاهی اوقات، از QoL به گونه ای قابل تبادل با سایر اصطلاحات مانند "تندرستی"، "شادی"، "رضایت از زندگی" استفاده کرده اند.

ارزیابی کیفیت زندگی(QoL)

برای نمونه، جغرافی دانان و مهندسین طراحی شهری، معمولاً به "کیفیت محیط زیست"، توجه ویژه ای دارند، بوم شناسان بر روی رابطه ی بین "اکوسیستم" و "تندرستی بشر" تأکید دارند، در حالیکه جامعه شناسان و اقتصاددانان، بیشتر مراقب استنباط ذهنی(شخصی) از "رضایت از زندگی" هستند.

12 آذر 1396

11 آذر 1396

معنی
استیون پاول جابز : کار آفرین و عامل اجرایی شرکتهای بزرگ

استیو جابز برترین مدیر عامل دهه ی اخیر

در سال ۲۰۱۰ ، استیو جابز به عنوان “برترین مدیر عامل دهه ی اخیر” توسط مجله ی فورچون معرفی شد . او همچنین به عنوان “هنری فورد” بازار کسب کار جهانی کنونی شناخته شده است .

سیارک
عصر الکترونیکی مصرف تلفن همراه

چگونه اپل به غول فناوری تبدیل شد بخش 4

پس از سال ها حدس و گمان و شایعه های متعدد درباره ی “نشست ها” ، اپل در تاریخ ۲۷ ژانویه سال ۲۰۱۰ صفحه نمایش بزرگی تبلت مانند که به عنوان آی پد شناخته می شد ، را رونمایی کرد .

10 آذر 1396

کتاب‌های گوناگون با زبان های گوناگون

کتاب‌ الکترونیکی رایگان در ۴ وب‌سایت

در چهار وب سایتی زیر برخی از کتاب‌ها با سبک کلاسیک از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان در سطح دنیا برای دانلود رایگان گذاشته شده است. به علاوه، شما می‌توانید به سبک‌های دیگر در کنار سبک کلاسیک مانند طنز، هیجان‌انگیز، علمی-تخیلی و یا عاشقانه را دانلود کنید.

7 آذر 1396

معنی
معروف‌ترین روش‌های نهان‌نگاری صوتی

تکنیک استگانوگرافی

تکنیک استگانوگرافی که نهان‌نگاری صوتی نیز گفته می‌شود و در چند سال اخیر توجهات زیادی را به خود معطوف کرده است. با در نظر گرفتن کاربردها و موقعیت‌های توسعه‌ای مختلف، تاکنون در نوشته‌ها و مقالات چندین روش برای استگانوگرافی صوتی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

رخداد
ادامه و بخش دوم مقاله راز و رمز کره زمین

راز و رمز کره زمین بخش دوم

زمین سومین سیاره منظومه شمسی نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات داخلی است. ساختار داخلی زمین مثل سایر سیارات داخلی از یک هسته داخلی جامد به همراه هسته خارجی مذاب و لایه های مذاب و خمیری و سنگی و جامد تشکیل شده است.

5 آذر 1396

سیارک
 باتوجه به مسائل طبیعی تاسف انگیز کپی رایت در بازار موسیقی تحلیلگران شک داشتند که این محصول موفق شود .

چگونه اپل به غول فناوری تبدیل شد بخش 3

این حرکت استراتژی می گوید که اپل می تواند سالانه بازاری ۱ میلیارد دلاری برای فروش قانونی موزیک ایجاد کند . همچنین اپل ممکن است که بتواند با همین روش در صنعت فیلم نیز پیش رود.

سیارک
مردم در فرهنگ های گوناگون چگونه فکر می کنند و چگونه عمل می کنند

مردم در فرهنگ های گوناگون چگونه فکر و عمل می کنند؟

مردم در فرهنگ های گوناگون چگونه فکر می کنند و چگونه عمل می کنند، کمک می کنند. مطالعات هوفستد ثابت کرد که گروه بندی های فرهنگی ملی و منطقه ایی وجود دارد که بر رفتار جوامع و سازمان ها اثر می گذارد و در تمامی زمان ها وجود داشته اند.

4 آذر 1396

معنی
در قلب این جهان مگا دیجیتال صاحبان محتوا یا تولید کنندگان آن با چالش های جدیدتر و پیچیده تر در زمینه ی جلوگیری از کپی سازی مواجهند.

واترمارکینگ دیجیتالی

مانند همیشه ، تحت هر نوری همیشه سایه ای وجود دارد ظهور اینترنت فرصتی را برای افراد غیر قانونی ایجاد میکند تا کپی های غیر مجاز و غیر قانونی را ایجاد و بدون اجازه مالک آنها را پخش کنند.

سیارک
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین در بزرگراه‌ها سقف سرعت مجاز از 110 کیلومتر بر ساعت به 100 کیلومتر در ساعت و در راه‌های اصلی از 95 کیلومتر بر ساعت به 85 کیلومتر و در راه‌های فرعی به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.

کاهش 10 کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین در بزرگراه‌ها سقف سرعت مجاز از 110 کیلومتر بر ساعت به 100 کیلومتر در ساعت و در راه‌های اصلی از 95 کیلومتر بر ساعت به 85 کیلومتر و در راه‌های فرعی به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.

3 آذر 1396