دانستنی ها

دانستنی ها، تاریخ

23 مهر 1396

رخداد
اولین دوچرخه ها در اسکاتلند ساخته شدند و مردم به آن ها دوچرخه های پایی می گفتند.

تاریخچه دوچرخه

دوچرخه ی اولیه بسیار سنگین بود. چهار چوب اصلی آن از استیل جامد و چرخ های آن از چوبی ساخته شده بودند که با استیل پوشانده شده بود. با این وجود این وسیله بین مردان جوان و ثروتمند فرانسوی محبوبیت فراوانی داشت. آن ها دوچرخه های پایی خود را در پارک های پاریس به نمایش می گذاشتند.

رخداد
نصف انسان نصف ربات

انسان های بیونیک

امروزه دانشمندان بر روی کاشت سنسور هایی در مغز برای مرتبط کردن دست به مغز تحقیق می کنند. دکتر تاد کیوکین ( دکتر معالج جس و کلودیا) در شیکاگو می گوید موضوع خوشحال کننده این است که ما در بدن جس و کلودیا هیچ سنسوری کار نگذاشتیم!

سیارک
جوشكاري ليزری سالهاي متمادي است كه در صنعت خودروسازي استفاده مي شود.

جوشکاری با لیزر

جوشكاري اشعه ليزر (LBW) روشي از جوشكاري است كه در آن براي اتصال چندين قطعه فلز از اشعه ليزر استفاده مي شود. اشعه ليزر منبع حرارت متمركز شده اي با قابليت جوش هاي باريك و عميق و سرعت بالاي جوشكاري فراهم مي كند.

22 مهر 1396

سیارک
وزن بسیاری از قطعات سنگی به کار رفته در این سازه‌ها ۵۰ تن یا بیشتر تخمین زده می‌شود.

ماچو پیچو آرزوی بسیاری از گردشگران

این شهر در ارتفاع ۶۰۰ متری رود خروشان اوروباما (Urubamba) بنا شده است. بقایای بناهای متعددی چون قصرها، حمام‌ها، معابد، اتاق‌های ذخیره‌سازی و نزدیک به ۱۵۰ خانه در میان ابرها خودنمایی می‌کنند.

سیارک
کوه کله قندی یا شوگرلوف

کوه کله قندی یا شوگرلوف

برای رسیدن به بالای این قله ، باید از تله کابین با دیواره های شیشه ای با ظرفیت 65 نفر مسیر 1400 متری بین قله های شوگرلوف و مورو داورکا استفاده شود

سیارک
 در بسیاری از مواقع می توانید وسیله مورد نیازتان را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید.

این 10 چیز در هتل ها رایگان است

شما ممکن است فراموش کرده باشید مسواک با خودتان به سفر ببرید یا دکمه لباستان کنده شده و می خواهید آن را بدوزید یا در ساده ترین حالت لباس چروک خود را اتو بزنید ، این بار پیش از اینکه بخواهید از هتل خارج شوید و به دنبال فروشگاهی برای خرید چنین ملزوماتی بگردید از رسپشن هتل بپرسید که آیا وسیله مورد نیاز شما را دارد یا خیر.

سیارک
خلیج فارس یا دریای پارس، Persian Gulf، Golfe Persique، Persischer Golf، Golfe Persico و به عربی الخلیج الفارسی اب راهی است در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه ‌جزیره عربستان

خلیج فارس

خلیج فارس یا دریای پارس، Persian Gulf، Golfe Persique، Persischer Golf، Golfe Persico و به عربی الخلیج الفارسی اب راهی است در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه ‌جزیره عربستان

17 مهر 1396

14 مهر 1396

سیارک
"لوبیای تونکا" دانه‌های معطر درختی غول‌پیکر که در اعماق جنگل‌های پرباران آمازون می‌روید.

لوبیای تونکا

طعم خاص لوبیای تونکا ناشی از میزان غیرعادی زیاد ماده شیمیایی کومارین است که به صورت طبیعی در صدها گیاه دیگر مانند علف، اسطوخدوس و گیلاس یافت می‌شود. حتی اگر در زندگی هرگز با این لوبیاها برخورد نکرده باشید هم احتمالا می‌توانید حدس بزنید که چه بویی می‌دهند.

سیارک
جوشکاری عبارت است از بهم آمیختگی یا اتصال دو قطعه فلزی در سطوح تماسشان.

انواع فرآیندهای جوشکاری

جوشکاری معمولا بر روی قطعاتی که جنس فلزشان یکسان است صورت میگیرد، اما بعضی از عملیاتهای جوشکاری وجود دارد که میتوان برای متصل کردن فلزات مختلف از آنها استفاده کرد.

13 مهر 1396

سیارک
مالکیت  اوراق قرضه مالکیت یک جریان پرداخت پول نقد در آینده است.

درک نرخ بهره ، تورم و اوراق قرضه

تورم بدترین دشمن یک اوراق قرضه است. تورم قدرت خرید جریان نقدی آینده یک اوراق قرضه را نابود میکند. به عبارت ساده، هرچه نرخ فعلی تورم بالاتر و (انتظار) نرخ آینده تورم بالاتر، عملکرد در مقابل منحنی عملکرد بالاتر می رود، آنگونه که سرمایه گذاران این عملکرد بالاتر را برای جبران خطر تورم تقاضا میکنند.

سیارک
امروزه، هکرها را دیگر به مانند زمان‌های قبل برای شبکه‌های کامپیوتری بد نمی‌دانند

رشد جمعیت هکرها

هکرها طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که این تهدیدات را، از طریق حملات روزافزون و بعضاً خانمان‌برانداز به سیستم‌های کامپیوتری و ارتباطی راه دور و با استفاده از ویروس‌ها، کرم‌ها، DDos و سایر حملات امنیتی، به عناوین خبرها و اتاق نشیمن مردم بکشانند.

11 مهر 1396

سیارک
سنگ های قیمتی از منابع بسیار عجیبی به دست می آیند.

منابع بسیار عجیب سنگ های قیمتی

یک کشور به تنهایی می تواند سنگ های قیمتی بسیار مختلفی را تولید نماید. برای مثال، برزیل یک منبع زمرد، توپاز، یاقوت ارغوانی، الکساندریت و اوپال می باشد. به همین ترتیب، یک نوع سنگ قیمتی خاص نیز می تواند از مکان های مختلفی به دست آید.

7 مهر 1396

سیارک
هایپرپلاریزاسیون یک تغییر در پتانسیل غشای سلول‌ها است که آن را منفی‌تر می‌سازد.

اطلاعات علمی 30 مورد

نظارت هیدروآکوستیک می‌تواند برای متمایز کردن سیگنال‌های ایجاد شده توسط انفجار‌های هسته‌ای از سیگنال‌های ناشی شده از فعالیت‌های انسانی یا رخداد‌های طبیعی مورد استفاده قرار بگیرند.

4 مهر 1396

3 مهر 1396

سیارک
برون سپارهایی مانند سولکترون می توانند برای مواجهه با تقاضاهای به سرعت در حال تغییر بازار، محصولی را به تولید برسانند

آیا تا به حال نام سولکترون را شنیده اید

این شرکت نسبت به کیفیت وسواس نشان داده و نمی تواند از دست دادن یک مشتری را موجب شده یا زمان زیادی را برای بازسازی محصولات عیب دار صرف کند. هر هفته 150 مشتری این شرکت را از نظر کیفیت درجه بندی می کنند.

معنی
چگونه جرم و گچ کتری، سماور و چایساز را برطرف کنیم؟

چگونه جرم و گچ کتری، سماور و چایساز را برطرف کنیم؟

درتمامی روشهای زیر مواظب سرریز شدن مایع داخل کتری باشید به آب کتری آبلیمو اضافه کنید وبگذارید بجوشد. به جای آبلیمو ،جوهرلیمو هم جوابگو هست و عالیه. دوعدد لیمو را نصف کرده وباپوست درآب کتری بریزید و بگذارید بجوشد .

2 مهر 1396

سیارک
مطالعه بر زبان های کره ای و چینی نشان میدهد که در این زبان های آسیایی، افعال بعد از اسم ها پدیدار نمیشوند.

مراحل فراگیری زبان در کودکان

مطالعات بر روی کودکان سراسر جهان در مرحله ی 1 ، که از جملات دوکلمه ای استفاده میکنند، نشان داده است که یک ویژگی جهانی این مرحله این است که فقط یک گروه کوچک از معانی و یا روابط ، در زبان کودکان استفاده میشود.

سیارک
 شبکه های بی سیم توری مزایایی بیش از دیگر شبکه های بی سیم ارائه می کنند

مسیر یابی در شبکه های توری بی سیم

شبکه های توری بی سیم (WMNS) به عنوان یک تکنولوژی کلیدی برای شبکه های بی سیم نسل بعدی پدید آمده است. این مقاله بر روی انواع پروتکل های مسیریابی که در شبکه های توری بی سیم استفاده می شود و شناسایی عملکرد این پروتکل های مسیریابی، تمرکز دارد.

سیارک
 اقیانوس‌ها قرن‌ها است که مورد تحقیق و مطالعه قرار می‌گیرند.

اقیانوس‌شناسی

این کشتی در تاریخ 21 دسامبر 1872 از پورتسموث انگلستان حرکت کرد و در طی سه سال بیشتر از 100.000 کیلومتر دریانوردی کرد و پنجاه جلد گزارش تهیه کرد. این اولین همچنین گزارش با توجه به تقسیم‌بندی اقیانوس‌شناسی به چهار زمینه بزرگ مدرن بود: بیولوژیکی (زیست‌شناسی)، شیمیایی، زمین‌شناسی و فیزیکی.

30 شهریور 1396

سیارک
ماساژ درمانی یکی از گسترده ترین و موثرترین درمانهای جایگزین مورد استفاده می باشد.

ماساژ درمانی

اگرچه بیشتر دوره های ماساژ درمانی به جهت درمان درد می باشد اما مطالعات اخیر نشان می دهد که این درمان برای موقعیت های دیگری همانند رشد نوزادان زودرس، ADHD، افسردگی و شرایط بهبود شرایط ایمنی بدن مخصوصاً جهت سرطان موثر می باشد

29 شهریور 1396

سیارک
SEAS مخفف کلمات "روش تمرین علمی برای اسکولیوز"

رویکرد علمی ورزش به اسکولیوز SEAS

SEAS روشی برای درمان اسکولیوز از طریق ورزش با اساس فیزیولوژی عصبی مدرن قوی است، که به منظور کاهش الزامات مورد نیاز برای بیماران و احتمالا هزینه های مرتبط با تعداد و شدت درمان و ارزیابی ها برای خانواده ها پیشنهاد می شود.

28 شهریور 1396

سیارک
برخی دولت ها در سال های اخیر برنامه های نوآورانه حمایت اجتماعی را به منظور افزایش درآمد خانوارهای تهیدست معرفی کرده اند.

حمایت اجتماعی و تاریخچه آن

حمایت اجتماعی علاوه بر ایفای یک نقش مهم در کاهش فقر همچنین به عنوان یک استراتژی توسعه اجتماعی در نظر گرفته می شود زیرا سیاست های اقتصادی و اجتماعی را به یکدیگر مرتبط می سازد و مشارکت و کارکردها را به عنوان یک سرمایه گذاری اجتماعی افزایش می دهد.

27 شهریور 1396

سیارک
درست کردن لاک جدید

درست کردن لاک جدید

شیشه های خالی شده ی لاک را دور نیندازید، بلکه پس از مدتی که چند شیشه جمع آوری شد ، چند قطره استون در هر یک بریزید

سیارک
مملو از مواد معدنی مانند روی، ید و اسیدهای چرب ضروری

خواص ریشه ماکا یا جینسینگ پرو

محققان غربی به تازگی این گیاه باستانی و بسیاری از فوایدی که ممکن است برای زنان داشته باشد، را کشف کرده اند. سلامت جنسی، بهبود باروری و مبارزه با اثرات یائسگی تنها چند فایده این گیاه شفادهنده هستند.

25 شهریور 1396

سیارک
هکده تفریحی زراس، می تواند نمادی برای توسعه توریسم خوزستان باشد

اینجا واقعا ایران است

شاید بسیاری از ما اطلاعات درستی از جاذبه های گردشگری خوزستان نداشته باشیم، اما گاهی با کمی جست و جو، هنوز هم می توان در این استان گرمسیر، تصویری از زیبایی و لطافت را پیدا نمود

سیارک
افغانستان سرزمینی پر از تنوع زیستی می باشد.

پرتره‌هایی از زنان افغانستان

اقوام مختلف به طور مثال از لنگوته/عمامه، کلاه عرقچین، کلاه‌های مخروطی، پکول، یخک‌دوزی، خامک دوزی، گیراف و واسکت‌ها و آستین‌هایی آیینه‌دوزی شده استفاده می‌نمایند .