والدین و کودکان - صفحه 4

والدین و کودکان

28 خرداد 1397

با این حال، آن ها پیوندهای همزمانی میان بازنمودهای دلبستگی و ناسازگاری های دوران نوجوانی در 13 و 18 سالگی یافتند.

تاثیر کیفیت روابط فرزند و والدین در زمان کودکی بر آسایش آتی

احساسات دوران کودکی نه تنها روابطِ کودک با مادرش را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه بر روی روابط کودک با پدرش نیز اثرگذار است.به طور مثال، کودکانی که روابطی پایدار و مطمئن با پدر و مادرشان دارند بیشتر از کودکانی که روابطشان با والدین شان مطمئن نیست، احساسات مثبت از خود بروز دادند.

26 خرداد 1397

روابط پایدار و گرم کودک با پرستارش باعث ارتقای آسایش روانشناختی او می شود.

روابط فرزندان و والدین و آسایش

کودکان دارای دلبستگی نامطمئن، نسبت به روابطِ جدید و قدیم خود بی اعتماد هستند و انتظار هیچ نوع حمایتی از این روابط ندارند. این کودکان بیشتر از دیگر کودکان در معرضِ افسردگی، اضطراب، خشم و مشکلاتِ میان فردی هستند.

22 خرداد 1397

بخش هشتم از مجموعه مقالات راهنمای تربیت کودک

راهنمای تربیت کودک (بخش هشتم)

در این مقاله مقدمه ای برای آشنایی با موضوع تربیت و موضوعات بحث شده در مقاله بیان شده است. در مورد روانشناسی توضیح داده شده است . سه اصل اساسی در تربیت کودک بیان شده است و ادامه ی مجموعه مقالات تربیت کودک و نظریات شرطی سازی است.

17 خرداد 1397

خوانش پریشی یک اختلال با منشأ عصبی است که در فراگیری و پردازش زبان مداخله می کند

کودکان و بزرگسالان مبتلا به خوانش پریشی

کودکان و بزرگسالان مبتلا به خوانش پریشی (نارساخوانی) دارای یک اختلال عصبی هستند که سبب می شود مغز اطلاعات را به طور متفاوت پردازش و تفسیر کند . این اختلال بر اثر نقایص ذهنی یا حسی، عاطفی یا محرومیت فرهنگی ایجاد نمی شود. تعریف خوانش پریشی به اندازه وضعیت خود این اختلال پیچیده است.

26 اردیبهشت 1397

بازی با کودک

کودک و بازی پرش

همانطور که در پست های قبلی قول دادم یک سری بازی های ساده و مهیج برای کودکان در نطر دارم تا به مرور معرفی کنم بازی امروز بازی پرش نام دارد.

16 اردیبهشت 1397

مطالعات نشان می دهد به هنگام تولد فکر آنها مانند یک لوح سفید، خالی از زمینه های جنسیتی نیست.

تفاوت های رشدی در دختران و پسران / صورتی و آبی، عروسک ها و کامیون ها

دختران و پسران به اندازه قفسه های اسباب بازی برای دخترها و پسرها با هم تفاوت ندارند. نه همه دخترها به رقص باله و لاک ناخن علاقه دارند و نه همه پسرها می خواهند وقتی بزرگ شدند، آتش نشان و بازیکن فوتبال شوند.

15 اردیبهشت 1397

 از این که کودک شما در تمام مدت بازی جلوی دید شما باشد، اطمینان حاصل کنید

کودک و بازی

همان طور که در پست قبلی گفته شد کودکان نیاز زیادی به بازی کردن دارنداما متاسفانه والدین بسیار کم حوصله هستند و از کودک انتظار دارند دائما یک جا بنشینندو با اسباب بازی های گران قیمتی که برایش تهیه کرده اند در سکوت بازی کند.

11 اردیبهشت 1397

کودکان سرشار ازانرژی هستند

بازی با کودک

در این پست و پست های آینده سعی دارم یکسری بازی های ساده با کودک را بنویسم که برای سرگرمی و رشد کودکان بسیار مفید هستند.

8 اردیبهشت 1397

شما نمی‌توانید روند حل مسئله را حفظ کنید!

تصوراتی اشتباه در رابطه با یادگیری ریاضیات

دانشجویان می‌توانند به‌خوبی فکر کرده و تصمیم‌گیری کنند که چگونه با یک مسئله‌ی ریاضیاتی رفتار کنند و مشخص کنند که آیا باید از یک‌روند محاسباتی تجمیعی بهره‌مند شوند و یا اینکه یک روش دیگری استفاده کنند تا بتوانند به‌خوبی به آن مسئله جواب دهند.

تمرین خودآموز ابتدا بر جمعیتی از کودکان بیش فعال و تکانشی اعمال شد

تمرین شناختی خودآموز به کودکان تکانشی یا بیش فعال

محققانی مانند میچنباوم و گودمن در سال1971 با اعمال تمرین شناختی خودآموز, که در آن نیاز است که کودک تکانشی در ابتدا با صدای بلند با خود صحبت کند و سپس برای افزایش کنترل خود مکالمه ای درونی با خود داشته باشد, موفق به درمان تکانشگری شدند.

28 فروردین 1397

15 فروردین 1397

آیا شما فرزندی دارید که به نظر می‌رسد عصبانی یا پرخاشگر است

کودک عصبانی و پرخاشگر بخش اول

آیا شما فرزندی دارید که به نظر می‌رسد عصبانی یا پرخاشگر است و شما واقعا دلایل آنرا نمی‌دانید؟ آیا تصور می‌کنید که قادر به درک فرزند خود نیستید و یا اینکه در مقابل تصور می‌کنید مشکل از جانب شما نیست و تمام تقصیرات به گردن فرزند شما است؟ پس فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر به فکر یافتن ریشه‌ها باشید.

24 اسفند 1396

22 اسفند 1396

21 اسفند 1396

تغییر در رفتار الزاما نباید بلافاصله بعد از تجربه یادگیری رخ دهد.

روانشناسی یادگیری

اختالالت یادگیری، بدآموزیها،رفتارهای نابهنجار، افکار و ارزیابی منفی مرضی و ترسهای نابجا(، بهبود شیوه های فرزندپروری، اتخاذ درمان موثر برای بیماری ها و ناهنجاریها ارزشی شایان توجه دارد.

20 اسفند 1396