سلامت و بهداشت

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

2 بهمن 1395

بیماری
سرطان این غده شایعترین سرطان مردان است.

هفت سوال اصلی که هر مردی باید در باره پروستات از خود بپرسد

پروستات، غده‌ای به اندازه یک گردو است که با افزایش سن، حضور خود را به مردان یاد آوری می‌کند. اندازه این غده، بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی، تقریبا هر ۴.۵ سال یکبار دو برابر می‌شود و مشکلات ادراری برای مردان ایجاد می‌کند.

ترجمه تخصصی

1 بهمن 1395

تغذیه
کافئین زیاد همچنین می تواند احساس اضطراب را تشدید کند.

قهوه چقدر برای سلامتی خوب است

"این با مقدار زیادی از مطالعات قبلی و آنچه درباره کافئین و مغز می دانستیم جور در می آید. کافئین آدنوسین را مسدود می کند، که تاثیری شبیه به افزایش تولید دوپامین دارد. و بیش از پیش روشن می شود که نواحی غنی از دوپامین در مغز خیلی بیش از آنکه قبلا فرض می شد در افسردگی نقش دارد."

30 دی 1395

تغذیه
کلم کیل را می‌توان له کرد و با گردو و سرکه بالزامیک تفت داد

کلم کیل (kale)

یک فنجان کلم کیل خرد شده ۲۰۶ درصد نیاز روزانه به ویتامین A و ۶۸۴ درصد نیاز به ویتامین K را دارا است. این مقدار کلم کیل همچنین به اندازه یک فنجان شیر حاوی کلسیم است، و از یک پرتقال ویتامین C بیشتری دارد

تغذیه
نودل‌ها حاوی مواد نگه‌دارنده مضر هستند

نودل نخورید

برخلاف تصور عموم مردم که معتقدند با اضافه کردن سبزیجات به نودل ارزش غذایی آن را افزایش می‌دهند، این کار باعث نمی‌شود ضرر نودل کاهش یابد یا به غذای سالمی تبدیل شود.

تغذیه
کیل سبز و اسفناج و زرده تخم مرغ منابع مهم لوتئین هستند.

آیا برخی از مواد غذایی واقعا می‌توانند به تقویت بینایی کمک کنند

گیاهان برای فتوستنز و جذب انرژی از نور خورشید، نیاز به جذب نور آبی دارند و به همین دلیل لوتئین تولید می‌کنند. حیوانات با خوردن گیاهان لوتئین به دست می آورند. کیل سبز و اسفناج و زرده تخم مرغ منابع مهم لوتئین هستند.

29 دی 1395

28 دی 1395

تغذیه
بهتر است ورزشکاران از مواد غذایی طبیعی به جای غذاهای فراوری شده استفاده کنند.

غذاهای مفید برای ورزشکاران

مصرف غذاهای سالم تنها نباید بعد از ورزش یا قبل از آن باشد،‌ بلکه ورزشکاران باید در وعده‌های مختلف شبانه‌روزی غذاهای مناسب مصرف کنند.

27 دی 1395

26 دی 1395

بیماری
 بی‌تحرکی زمینه‌ساز ابتلا به زوال عقل است

بی‌تحرکی زمینه‌ساز ابتلا به زوال عقل است

یکی از بزرگترین عوامل خطر برای بیماری آلزایمر ژن آپولیپوپروتئین APOE e4 است .به گزارش انجمن آلزایمر، بزرگسالانی که دارای یک کپی از ژن APOE e4 هستند، سه برابر بیشتر از سایرینی که این ژن را ندارند به بیماری دچار می‌شوند.

24 دی 1395

23 دی 1395

تغذیه
مواد غذایی پروبیوتیک میتوانند به حفظ تعادل کمک کنند

مواد غذایی پروبیوتیک میتوانند به حفظ تعادل کمک کنند

پروبیوتیک ها که به اسم "باکتری های دوست" نیز شناخته میشوند راه درمان مشهوری برای باکتری های "بد" که ممکن است به بدن ما آسیب برسانند شناخت شده اند.برخی شواهد میگویند که آنها به عمل هضم کمک کرده و از التهاب روده و اسهال جلوگیری میکنند.

22 دی 1395

20 دی 1395

در این تحقیق، صدها گونه پرنده در کل پنج قاره رصد شده است.

مهاجرت زودتر از موعد پرندگان به خاطر افزایش دمای زمین

مهاجرت تابستانی بی‌هنگام پرندگان، حتی اگر زمان مهاجرتشان فقط به مدت چند روز جابه‌جا شود، ممکن است منجر به این شود که نتوانند به حداکثر منابع لازم از جمله غذا و محل مناسب آشیانه دست پیدا کنند.از طرف دیگر، مهاجرت دیرهنگام نیز می‌تواند بر زمان تولد جوجه پرندگان اثر بگذارد و شانس بقاء را از آنان بگیرد.

17 دی 1395

کودک
آغاز غربالگری اضطراب برای کودکان ۵ تا ۶ سال در مهدهای کودک

آغاز غربالگری اضطراب برای کودکان ۵ تا ۶ سال در مهدهای کودک

در مهدهای کودک والدین با پر کردن فرم پیش از دبستان آزمون اسپنس سئوالاتی را در مورد کودک خود پاسخ خواهند داد؛ در صورتی که کارشناسان همکار با توجه به نمره اخذ شده در این تست، کودک را مشکوک به اضطراب تشخیص دهند، والدین به مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی معرفی خواهند شد

16 دی 1395

انجام این اقدام نه تنها خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را زیاد می‌کند

اپیلاسیون نواحی حساس بدن و عوارض ناشی از آن

یکی از این دلایل، تمیزی و بهداشتی بیشتر می باشد ولی با وجود این دلیل آیا فکر کرده اید که انجام اپیلاسیون می‌تواند با خطراتی همراه باشد یا نه؟ یا اینکه آیا قبل از رفتن به مراکز اپیلاسیون از خود پرسیده اید که برای افتتاح مرکز اپیلاسیون نیاز به چه مدرک و چه دوره‌های آموزشی می باشد؟

14 دی 1395

9 دی 1395

کودک
کودکانی با سندروم  x  شکننده , اسکلروزیس توبروس ...

چه عواملی باعث ایجاد اوتیسم می شود

بعضی از والدین نگرانند که واکسن های معمول کودکی از جمله سرخک , اوریون , واکسن سرخجه (MMR) می تواند علتی بر اوتیسم باشد . مطالعات بسیاری نتوانسته است ارتباطی بین اوتیسم و واکسیناسیون پیدا کند . بر اساس موسسه پزشکی ,آکادمی اطفال...

بیماری
تقریبا یک نفر از هر 250 نفربیماری سلیاک دارد

بیماری سلیاک

بیماری سلیاک یک بیماری تغذیه ای مزمن است که باعث اشکال در جذب مواد مغذی می شود. معمولا سایر اعضاء خانواده بیماران مبتلا به سلیاک نیز مستعد این بیماری هستند .

8 دی 1395