سلامت و بهداشت

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

23 مرداد 1396

تغذیه
متعادل نگه داشتن میزان قند خون

متعادل نگه داشتن میزان قند خون

دسته قندها یکی از گونه های پرمصرف و بسیار پراهمیت خوراکی ها هستند. قند و به طور ملموس تر شیرینی، از مزه های مورد علاقه و دوست داشتنی بیشتر مردم است.

21 مرداد 1396

ترفند جلوگیری از آلوده شدن زیر ناخن

جلوگیری از آلودگی زیر ناخن

پس از کارهای فنی به ویژه باغبانی، کار با خاک و یا تعمیر وسایل مکانیکی یا اتومبیل معمولا زیر ناخن ها بسیار کثیف و تیره رنگ می شود و پاک کردن این رسوبات آلوده دشوار است

18 مرداد 1396

تغذیه
سلنیوم دارای خواص آنتی اکسیدان است

خواص آنتی اکسیدان سلنیوم

سلنیوم به پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن نیز کمک می‌کند، عملکرد تیروئید را تنظیم می‌کند و می‌تواند به کاهش خطر سرطان پروستات و سرطان‌های ثانویه کمک کند.

تغذیه
بیماری افسردگی معمولا با کمبود ویتامین D رابطه مستقیمی دارد.

زیاد عرق می کنید؟ این مقاله را بخوانید

کمبود ویتامین‌ها به خصوص ویتامین D شاید در وهله نخست مشکل خاصی را ایجاد نکند ولی با گذشت زمان و شدت یافتن آن می تواند دلیل محکمی برای بروز بیماری های مهلکی همانند فشارخون بالا و دیابت باشد.

14 مرداد 1396

بیماری
 ما به دنیا می آییم، زندگی می کنیم و می میریم.

چگونه بیش از 100 سال عمر کنیم؟

انسان ها موجودات پیچیده ای هستند و اینکه ما مدت زیادی عمر میکنیم مطالعه فرآیند پیر شدن را به چالشی بزرگ تبدیل کرده است. بنابراین بیشتر پژوهش هایی که تا به حال در مورد این موضوع صورت گرفته

13 مرداد 1396

12 مرداد 1396

بیماری
اگر این نشانه‌ها را دارید، ریه‌هایتان بیمار است!

علائم ریه‌ بیمار

صدای خس خس نشانه ای از باریک شدن مسیرهای هوایی است. به واسطه محدود شدن مسیرهای هوایی، هوا با سرعت لازم جریان پیدا نمی کند. این شرایط به شکل گیری صدای خس خس هنگام تنفس منجر می شود.

7 مرداد 1396

تفکیک حقایق و ادعاهای ذکر شده در مورد خواص این "معجزه" بسیار دشوار است.

گارسینیا کامبوجیا چیست؟

بخشی از جذابیت گارسینیا کامبوجیا بخاطر این واقعیت می باشد که از یک میوه گرفته می‌شود پس "طبیعی" می باشد. با این حال این به تنهایی باعث نمی‌شود که یک مکمل با ارزش و یا حتی بی‌خطر باشد.

همه ی ما برخی از مواقع با خودمان حرف میزنیم واین یک امر کاملا طبیعی است

وسواس فکری

درواقع اختلاف زیادی بین فکر کردن به هیچ چیز وفکر نکردن وجود دارد؛چراکه اولی نیازمندکوشش است ودومی نیازی به تلاش ندارد.ذهنی که دائما درحال فعالیت وجنب وجوش

3 مرداد 1396

مردم خاور نزدیک اولین کسانی بوده‌اند که گربه را اهلی کردند

زیبا مغرور بی رحم

اجداد گربه‌های خانگی گربه‌های وحشی بوده‌اند که انسان دو بار آنها را اهلی کرده است، یک بار در خاور نزدیک و یک بار در مصر.

31 تیر 1396

مرگ ناشی از کار مفرط در ژاپن چنان مشکل ریشه‌داری است که حتی کلمه مخصوص به خود را دارد: "کاروشی".

مرگ ناشی از کار مفرط در ژاپن

اکنون دولت و گروه‌های تجاری در تلاش هستند تا برای کارمندان فرصتی فراهم کنند. آنها سعی دارند کارمندان ماهی یک‌بار زودتر محل کارشان را ترک کنند و به اين ترتیب، گام کوچکی برای اعاده‌ زندگی‌شان بردارند.

29 تیر 1396

بیماری
خطر ابتلای به دمانس را می‌توان کاهش داد

پیشگیری از دمانس زوال عقل

در مورد ضعف شنوایی نیز گفته شده است که این وضعیت باعث کاهش ارتباط فرد با دیگران و "انزوای اجتماعی" او می‌گردد که از جمله عوامل بروز دمانسمی باشد.

27 تیر 1396

این داستان چه ارتباطی به کاهش وزن و لاغری دارد؟

من عاشق خوردن بودم

آشپزخانه های ما پر است از جعبه ها و قوطی هایی که محصولات آزمایشگاهی بیش نیستند. محصولات غیر طبیعی ناتوانی های کودکانمان را افزایش می دهد. حشره کش ها امروزه در رده سوم، مواد به وجود آورنده سرطان ها هستند و در .....

21 تیر 1396

بیماری
شقاق در واقع همان زخم شدن لبه داخلی مقعد می باشد.

علل و درمان شقاق یا زخم مقعد

یکی از شایع ترین بیماریهای ناحیه مقعد زخم مقعد یا اصطلاح خارجی آن که این روزها اکثراً با آن آشنا هستند فیسور آنال یا فیشر آنال یا شقاق می باشد. در واقع در اصطلاحات رایج به آن زخم مقعد یا شقاق مقعد می گویند.

بیماری
برای بسیاری از ما نخوردن قند و کربوهیدراتها یک راه ساده برای کاهش وزن است. اما برای افرادی که دیابت دارند، خوردن اینگونه مواد غذایی موضوع مرگ و زندگی محسوب میگردد.

دستور غذایی برای افراد دیابتی

برای بسیاری از ما نخوردن قند و کربوهیدراتها یک راه ساده برای کاهش وزن است. اما برای افرادی که دیابت دارند، خوردن اینگونه مواد غذایی موضوع مرگ و زندگی محسوب میگردد. غذاهای زیر جایگزین خوبی برای دیابتیها میباشند:

تغذیه
تاریخچه شکلات و خواص آن

شکلات تاریخچه شکلات

اگر از مردم بپرسید که آیا شکلات دوست دارند یا نه؟ بیشتر آن ها پاسخ مثبت می دهند. هر شخص در سال 9 کیلوگرم شکلات می خورد. اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که شکلات از کجا آمده است. قرار است به زمان سفر کنیم و شمارا به ابتدای زندگی شکلات و سیر پیشرفت آن ببریم

18 تیر 1396

دارو
مردم از میوه، برگ و ریشه آن به عنوان دارو برای مشکلات گسترده‌ای استفاده می‌کنند.

خواص "خارخاسک" یا "تریبولوس"

تریبولوس به نام تاک پنچرکننده نیز شناخته می‌شود زیرا تیغ‌های آن به قدری تیز هستند که می‌توانند لاسیتک‌های پهن دوچرخه را سوراخ کنند.

تغذیه
خواص فلفل تند قرمز یا چیلی

خواص درمانی فلفل قرمز

برای استعمال خارجی چیلی را با روغن ترکیب کرده و این مخلوط را ۶ تا ۸ هفته درمحل تاریک نگهداری کنید و سپس این ترکیب را روی عضلات سفت و گرفته بمالید تا جذب گردد.

17 تیر 1396

ریزش مو ، علل ریزش ، جلوگیری از ریزش مو

علل ریزش مو

هرفولیکول چرخه حیاتی دارد که می‌تواند تحت تاثیر سن، بیماری و طیف گسترده‌ای از عوامل دیگر قرار گیرد. سوال اصلی این مقاله اینست که چه چیزی باعث ریزش مو می‌شود؟

بیماری
تغییرات باید اتفاق بیفتند. غذا آینده ماست.

بیماری افزایش وزن

افزایش وزن مفرط تبدیل به یک بیماری فراگیر و سهمگین شده است. درایالت متحده بیش از ۲۰٪ از بزرگسالان دچار افزایش وزن مفرط و ۳۰٪ دارای دارای اضافه وزن هستند.

16 تیر 1396

بیماری
موارد اين‌ عفونت‌ بايد گزارش‌ شود تا از گسترش‌ آن‌ جلوگيري‌ شود.

سوزاک

سوزاك‌ عبارت‌ است‌ از يك‌ بيماري‌ عفوني‌ در دستگاه‌ تناسلي‌ كه‌ از راه‌ آميزشي‌ منتقل‌ مي‌شود. در مردان‌، اين‌ عفونت‌ در پيشابراه‌ رخ‌ مي‌دهد، در زنان‌، در پيشابراه‌ (مجرايي‌ كه‌ ادرار را از مثانه‌ به‌ بيرون‌ هدايت‌ مي‌كند) و نيز دستگاه‌ توليد مثل‌.......

بیماری
اغلب خانمها حداقل يک بار در طول عمر خود عفونت واژن را تجربه مي کنند .

بیماری واژينيت

اگر اين محيط مناسب به هم بخورد يا باکتريهاي بيماريزا وارد واژن شوند ممکن است واژن طبيعي به سمت عفوني شدن و التهاب پيش رود . هنگاميکه واژن عفوني شود افزايش ترشحات غليظ

15 تیر 1396

بیماری
با رعایت برخی نکات بهداشتی می توانید به میزان زیادی از بروز عفونت های مجاری ادراری و مهبـلی جـلوگـیری بعمل آورید .

عفونت های مجاری ادراری و مهبـلی

در طی روز لباسهای زیر با جنس الیاف نخی بتن کنید. از پوشیدن لباسهای بدون تهویه مانند لباسهای نایلونی و ساخته شده ازسایر الیاف مصنوعی خودداری کنید. تا آنجا که ممکن است شبها بدون لباس

تغذیه
سویا حاوی "ایزوفلاون" است که در بدن به "فیتواستروژن" تبدیل می‌شود که مشابه هورمون استروژن است.

سویا

می‌توان دانه‌های سویا را فرآوری کرد و پروتئین سویا به دست آورد که یک نوع پودر است؛ شیر سویا یک نوشیدنی است که ممکن است با کلسیم اضافی دانه‌های سویا غنی‌شده باشد؛ و فیبر سویا شامل برخی از بخش‌های فیبری دانه است.

14 تیر 1396

تغذیه
راز طول عمر ، زندگی سالم

راز طول عمر مسن‌ترین افراد جهان

بارها و بارها گفته شده است که: اگر میخواهید یک زندگی سالم داشته باشید با یک رژیم غذایی سالم انتخاب کنید. البته رژیم غذایی افراد خیلی مسن الزاما نمیتواند راز طول عمر باشد.