سلامت و بهداشت

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

26 مهر 1396

بهداشت دهان براي همه بخصوص افراد ديابتي داراي اهميت است.

خشکی دهان در بیماران دیابتی

بسياري از افراد مبتلا به ديابت از خشكي دهان رنج ميبرند، اين خشكي باعث بوجود امدن بسياري از بيماريهاي بهداشت دهان و دندان ميشود كه اين افراد با ان مواجه هستند. عدم توليد بزاق نرمال ميتواند براي سلامت دهان و دندان بسيار خطرناك باشد

22 مهر 1396

یکی از ویرانگرترین تجربه‌های زندگی آزار و خشونت جنسی می باشد

آیا در محل کار قربانی آزار جنسی شده‌اید؟

امکان دارد هر کس در هر سن، با هر گرایش جنسی و با هر جنسیتی قربانی آزار جنسی واقع گردد اکثریت قربانیان آزار جنسی زنان و کودکان می باشند و اکثریت قریب به اتفاق آزاردهندگان جنسی مردان می باشند. با این حال نباید فراموش کنیم که مردان هم امکان دارد قربانی آزار جنسی واقع شوند، چه در کودکی و چه در بزرگسالی.

20 مهر 1396

همیشه گفتن این موضوع که فرزند شما چاق است، کار آسانی نبوده است.

آیا فرزند من چاق است؟

درست‌ترین راه برای رسیدن به جواب این تعیین شاخص توده بدنی (بی ام آی) کودک می باشد تا وزن او را با توجه به قدش در محدوده سالم بررسی نمایید.

16 مهر 1396

بیماری
تشدید شیوع دیابت ، جمعیت کهنسال، رژیم غذایی ناسالم، اضافه وزن و چاقی

مدیریت و کنترل دیابت

دیابت یک نگرانی سلامت عمومی جهانی برای بسیاری از ملل در قرن 21 است و حدود 246 میلیون نفر در سراسر جهان تقریباً %6 از بزرگسالان، به آن مبتلا شده اند . حدود %80 از این بیماران در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و از دیابت نوع 2 رنج می برند

13 مهر 1396

اطلاعات گذشته نشان می دهد که ممکن است که مدت زنده ماندن در میان بیمارانی که تحت رزکسیون متاستاز هستند طولانی شود.

سارکوم رحمی بخش دوم

در بیماران مبتلا به بیماری علامتدار، شیمی درمانی ممکن است تسکین علائم را فراهم کند. رژیم شیمی درمانی اولین خط برتر ایجاد شده نیست. توصیه های درمانی برای هر فرد باید با توجه به اولویت های بیمار برای برنامه درمان در نظر گرفته شود

12 مهر 1396

اعتیاد
افرادی که سیگار می کشند، نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران نیز آسیب وارد می کنند.

مشکلات جسمی ناشی از سیگار کشیدن

مادران بارداری که سیگار می کشند احتمال اینکه کودک متولد شده دارای مشکلات تنفسی باشد، وجود دارد و همچنین ممکن است دارای وزن کمی باشند. این کودکان همچنان که رشد می کنند از مشکل سلامت رنج می برند.

بیماری
زنان در میان بیماران مبتلا به گلوکوم یا آب‌ سیاه با 59.1 درصد موارد در اکثریت هستند.

گلوکوم یا آب‌ سیاه

گلوکوم یا آب‌ سیاه یک بیماری عصبی مؤثر بر سلول­های گانگلیونی شبکیه است که منجر به نازک شدن لایه فیبر عصب شبکیه و تغییرات روی دیسک نوری می­شود . به‌عنوان یک نتیجه، بیمار از دست دادن میدان بینایی در حال پیشروی را تجربه خواهد کرد که درنهایت ممکن است به نابینایی منجر شود.

بیماری
از همه مهم تر، رتینوپاتی دیابتی علت اصلی نابینایی قابل پیش گیری در افراد در سن کار، با تأثیر اقتصادی بزرگ در جامعه است

رتینوپاتی دیابتی

حدود یک سوم بیماران دیابتی، صرف نظر از نوع، به رتینوپاتی دیابتی منجر می شوند ، که رایج ترین عارضه دیابت می باشد. رتینوپاتی دیابتی اختلال عروق کوچک است که معمولاً به‌عنوان NPDR یا PDR طبقه بندی می شود.

4 مهر 1396

بیماری
علائم بیماری شامل درد یا فشار لگنی ، یا خونریزی غیر طبیعی واژینال است.

سارکوم رحمی

بیشتر بیماران دارای LMS رحمی هیچ گونه عوامل شناسایی خطر را ندارند . بیمارانی که جهش ژنی P53 دارند ( سندروم Li Fraumeni ) در مقابل انواع سرطان ها خطر بیشتری برای سارکوم بافت نرم که شامل : LMS رحمی می باشد، دارند.

3 مهر 1396

29 شهریور 1396

بیماری
یکی از دلایل سردرد می باشد که  به خاطر کم تحرکی

دلایل متعدد سردرد

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، هر فرد بزرگسال یک‌ بار در سال سردرد را تجربه می‌نمایدو معمولا سردردها ناگهانی و بدون هیچ دلیلی شروع شده و بسیار آزاردهنده هستند.

27 شهریور 1396

ترک این عادت یک راه آسان دارد

جویدن ناخن

جویدن ناخن ها عادت ناخوشایندی است که بسیاری از افراد در سنین کودکی یا جوانی به آن مبتلا هستد و هر چه تلاش می کنند نمی توانند از شر این عادت خلاص شوند

25 شهریور 1396

باریکی کمر پس از زایمان

باریکی کمر پس از زایمان

بهترین ورزش برای تو رفتن شکم و باریک شدن کمر است.این کار را مرتب انجام دهید، از نتیجه ی آن شگفت زده خواهید شد. تنبلی نکنید.فردا دیر است ازالان شروع کنید.

22 شهریور 1396

تغذیه
 نان سنگک که می توانست بهترین نان باشد امروز بدترین نان ایران است.

نان سنگک که می توانست بهترین نان باشد

نان سنگک ریگی باید با ریگ داغ پخته شود و نان روی ریگ داغ بپزد درحالی که در نانوایی ها اکنون شعله های داغ بالای سرنان است و بعد از نان به سطح فلزی یا ریگ می رسد حرارتی که به نان می رسد حدود 400 درجه است.

چگونه می توان به این هدف دست یافت؟

شکم عضلانی و بدون چربی

اگر به دنبال شکم شش تکه ، بدون چربی و عضلانی می باشید، مصرف مواد غذایی که دراین مقاله به آنها اشاره شده را در رژیم غذایی خود کم کنید.

21 شهریور 1396

بیماری
این نشانه ها علائم عفونت سینوسی می باشند و با درد های معمولی اشتباه گرفته نشوند.

علائم عفونت سینوسی

درمان عفونت سینوسی به نوع عفونت بستگی دارد از اینرو باید برای تشخیص و درمان این بیماری باید به پزشک مراجعه کرد.این نشانه ها

مرغ ها هورمون ندارند.

آیا مرغ هورمون دارد؟

استفاده از هورمون در مرغ شایعه ای بی اساس است که جز محروم کردن جامعه از این ماده مغذی و ورشکستگی این صنعت, سودی ندارد.

19 شهریور 1396

درست است که شما با مطالعه بیشترآمادگی بیشتری برای امتحان پیدا میکنید، ولی این ..

چند نکته برای حفظ سلامتی در حین تحصیل

همه ما مطالعه تا ساعت 3صبح را تجربه کرده ایم ،یک غذای ساده و سبک میخوریم تا وقت بیشتری برای مطالعه داشته باشیم. انجمنهای علمی پیشنهاد کرده اند بهتراست درحین مطالعه استراحتی نیز داشته باشیم.

18 شهریور 1396

17 شهریور 1396

15 شهریور 1396

13 شهریور 1396

10 شهریور 1396

9 شهریور 1396

زنان و 30 سالگی

زنان بعد از 30 سالگی

در صورتی که بزرگترین اشتباهات زنان بعد از سن 30 سالگی عدم توجه به این موارد است اما امیدواریم ، زنان با رعایت پنج مورد که در ذیل آمده است زندگی سالم تری را برای خود رقم بزنند.

بیماری
یخ یک داروی مسکن طبیعی  و رایگان  است.

سالم نگه داشتن مفاصل بخش دوم

این طبیعی است که بعد از ورزش بعضی از عضلات شما درد بگیرند. اما اگر شما به مدت بیش از 48 ساعت درد داشتید، ممکن است خیلی مفاصل خود را تحت فشار گذاشته باشید.