تغذیه

معرفی بهترین مواد غذایی برای زندگی سالم

2 تیر 1396

30 خرداد 1396

تغذیه
قارچ ،  آب پز کردن ، سرخ کردن ، کباب کردن

بهترین روش پخت قارچ

بهترین روش پخت قارچ توسط پژوهشگران اسپانیایی استفاده از مایکروویو یا کباب کردن عنوان شده است.

28 خرداد 1396

27 خرداد 1396

25 خرداد 1396

تغذیه
لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

من جایگزینی را دوست دارم زیرا یک معامله ی برد برد است. شما هنوز هم می توانید غذاهای خوشمزه بخورید فقط باید آنها را با انواع سالم تر جایگزین کنید. به هر حال شما می توانید به میزان مواد مغذی مصرفیتان بیافزایید و از سطح مواد غذایی کم ارزش کم کنید و..........

23 خرداد 1396

تغذیه
)نشاسته و پروتئین را باهم مصرف نکنید

لاغری با غذاهای ترکیبی

در وعده های غذایی مختلف مواد غذایی متفاوت مصرف کنید. زیرا آن ها راه هضم و جذب متفاوت دارند و سوخت و ساز بدن را بالامی برد

تغذیه
خوراک های تخمیرشده مختصر مصرف کنید.

لاغری با درست خوردن 11 مورد

به گفته سازمان غدد آمریکا ۴۰٪ افراد جهان دچار کمبود ید هستند. ید یکی از عوامل مهم تولید هورمون در غدد است. ید در بدن تولید نمی شود پس باید یکی از مواد اصلی تغذیه باشد. بدون ید عملکرد بدن شروع به کند شدن می کند.

22 خرداد 1396

تغذیه
لاغری و کاهش وزن با ویتامین ها

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

مولتی ویتامین های ملال آور و خسته کننده را با یک ماده ی با کیفیت بسیار بالا که پر از کلرلا است جایگزین کنید. به گفته ی کارشناسان تغذیه کلرلا دانه ای مبهوت کننده و پر انرژی است.

تغذیه
لاغری و کاهش وزن سریع

لاغری سریع 3 مورد

چربی ای که می تواند شما را لاغر کند. در مورد مصرف روغن نارگیل و روغن زیتون مطالب بسیاری شنیده ایم. این روغن ها به بدن برای چربی سوزی کمک می کنند. تحقیقات نشان می دهد زنانی که روزانه دو قاشق سوپ خوری روغن.........

تغذیه
کاهش وزن و تناسب اندام با فنون درست خوردن

لاغری با درست خوردن 10 مورد

کسی غذا خوردن را دوست ندارد؟ بهترین پیشنهاد برای لاغری و کاهش وزن ، این است که لازم نیست خودرا به گرسنگی کشیدن مجبور کنید یاکالری مصرفیتان را حساب کنید.

21 خرداد 1396

تغذیه
قارچ مایتاکه ، ری شی یا قارچ رقصنده

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

اضافه کردن مایتاکه به رژیم غذایی روزانه می تواند باعث لاغری و کاهش وزن کلی بدن شود. نه تنها به دلیل این که فیبر بالا و کالری کم دارد بلکه مایتاکه یا قارچ رقصنده همیشه به افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن کمک می کند.

تغذیه
برنج قهوه‌ای یکی ازکامل ترین  غلات سبوس دار می باشد

برنج قهوه ای

برنج قهوه ای از پیشرفت دیابت جلوگیری می کند: محققان دانشگاه هاروارد می گویند مصرف دو بار برنج قهوه ای در هفته از خطر پیشرفت دیابت جلوگیری می کند. این محققان پی برده اند با مصرف...

تغذیه
باید ها و نبایدهای تغدیه در ماه رمضان

نسخه طب سنتی برای ماه رمضان

برای حفظ سلامتی در ماه رمضان بهتر است: 1.کسانی که با گرفتن روزه دچار معده درد می شوند موقع سحر مقداری ترنجبین و خاکشیر مخلوط کنند و میل نمایند و موقع افطارر یک لیوان عرق نعناع با عسل میل کنند....

تغذیه
چرا خوردن آبلیمو ی تازه در صبح توصیه می شود.

خوردن آبلیمو ی تازه در صبح

آبلیموی تازه به دلیل داشتن ویتامین ث، باعث تقویت سیستم دفاعی بدن شده و میزان اسیدی ـ بازی خون را متعادل می کند . باعث تمیز شدن کبد و در نتیجه شفاف و درخشان شدن پوست می گردد.

20 خرداد 1396

تغذیه
تخم مرغ یک غذای کمکی خوب می باشد

افزایش قد کودکان با تخم مرغ

تخم مرغ ارزان ترین و آسان ترین راه برای جلوگیری از کوتاهی قد در نوزادان می باشد. خوردن تخم مرغ مخصوصا در 2 سال اول زندگی بعد از 4 ماهگی ، برای رشد کودک بسیار حیاتی است و از کوتاهی قد که عارضه ای غیر قابل برگشت است جلوگیری می کند.

تغذیه
لاغری با درست نوشیدن

لاغری با درست نوشیدن

من معتقدم که ایجاد تغییراتی هرچند کوچک در خصوص چیزهایی که می نوشید یکی از ساده ترین تغییراتی است که می توانید برای دستیابی به لاغری ایجاد کنید.با انتخاب درست نوشیدنی هایی که به آب کردن چربی ها و لاغری کمک می کنند می توانید سریعتر به نتیجه دلخواه برسید.

18 خرداد 1396

تغذیه
گوارانا ، کافئین

گوارانا چیست

بخاطر کافئین بالا یک محرک می باشدکه موجب بهبود وضع روانی و کمک به کاهش وزن و لاغری شده و با توجه به عمل کافئین به عنوان یک مکمل برای کاهش وزن، گوارانا نیز می‌تواند در صورت همراه شدن با ترکیبات پلی فنول در چای سبز به کاهش وزن کمک نماید.

تغذیه
اصول لاغری ، متابولیسم بدن

لاغری با 7 میوه

یکی از اصول لاغری کاهش دریافت میزان کالری می باشد که با کمتر خوردن مواد غذایی نشاسته دار و ورزش امکان پذیر می شود اما در کنار دریافت کمتر کالری ، متابولیسم بدن باید بخوبی وظیفه خودش را انجام بدهد.

17 خرداد 1396

15 خرداد 1396

12 خرداد 1396

تغذیه
امگا3 می تواند آسیب عضلانی ناشی از ورزش را کاهش دهد

امگا3 ، آسیب عضلانی ، ورزش

امگا3 روغن ماهی مکملی است که اخیرا بسیار محبوب شده است . این مکمل دارای اثرات ضدالتهابی بوده و با کاهش خطر بیماری قلبی کرونری ارتباط داردو تصور می شود

6 خرداد 1396

تغذیه
ارتباط لکتین موجود در گوجه و خیار با آلزایمر

چی بخوریم چی نخوریم

به گفته دکتر استیون گاندری خیار و گوجه پروتئینی دارد به نام لکتین که ارتباطی با آلزایمر و زوال عقل پیدا می کند.........

25 اردیبهشت 1396

24 اردیبهشت 1396

22 اردیبهشت 1396

تغذیه
تخم مرغ پروتئین روزانه شما را تامین میکند

ساده ترین و ارزان ترین روش تامین پروتئین

تخم مرغ ساده ترین، متنوع ترین و ارزانترین روش مصرف پروتئین است. علاوه بر ارزان بودن، پروتئین روزانه شما را تامین میکند و عضله ساز است. تخم مرغ مملو از اسید آمینه، آنتی اکسیدان و آهن میباشد.

15 اردیبهشت 1396

تغذیه
 آنزیم گرلین که به آنزیم گرسنگی معروف است  میتواند باعث افزایش قدرت مغز شود

نقش آنزیم گرلین در افزایش قدرت مغز

بنظر میرسد هورمون های معده که باعث تحریک اشتها میشوند، رشد سلول های مغزی جدید را افزایش داده و آنها را در برابر عوارض پیری حمایت میکنند. این تحقیق توضیح میدهد که چرا بعضی از مردم میگویند روزه داری احساس ذهنی انها را بهتر میکند.

تغذیه
افزایش بازدهی عمل کرد مغز با خوردن وعده غذایی مناسب

در محل کار برای افزایش عملکرد ، برای وعده غذایی ناهار چه چیزی باید بخوریم.

برای این که فرد در طول روز خودش را پر انرژی حس کند اولین قانون این است که روز را باید یک صبحانه خوب شروع کند . برای این که دوام انرژیش را فراهم کند و تمرکزش را افزایش دهد یک وعده غذایی ناهار سالم نیز همان قدر مهم می باشد .

6 اردیبهشت 1396