تغذیه - صفحه 12

معرفی بهترین مواد غذایی برای زندگی سالم

21 اردیبهشت 1397

تغذیه
7 خاصیت طلایی زعفران

خواص زعفران

فرایند بسیار کارآمد و پرزحمت باعث شده که زعفران به گران ترین ادویه در جهان تبدیل گردد. در حال حاضر زعفران در ایران، یونان، مراکش، اسپانیا، کشمیر و ایتالیا تولید می شود. ایران مهمترین تولید کننده زعفران از لحاظ حجم و کیفیت است

18 اردیبهشت 1397

تغذیه
مهمترین کاری که در مواجه با این بیماری باید کرد، تشخیص علت و نوع اختلالی است که در کارکرد تیروئید بوجود می‌آید.

مواد غذایی مناسب برای رفع اختلالات تیروئیدی

به طور کلی هرچیزی که برای بدن ضرر داشته باشد، در عملکرد تیروئید نیز اختلال ایجاد می‌کند. بیش از هفتاد درصد کسانی که به پرکاری تیروئید دچار می‌شوند نتیجه عادت‌های ناسالم خودرا می‌بینند. عاداتی چون مصرف بیش از اندازه غذاهای فرآوری شده و نیز شکر.

6 اردیبهشت 1397

تغذیه
پس از خوردن یک شام چرب و پر کالری چه احساسی دارید؟

تاثیر مثبت تغذیه بر سلامت روان و تندرستی

از آنجا که روانشناسی مثبت بر روی سلامت متمرکز است جای تعجب است که بر نقش بالقوه تغذیه در این رشته توجه اندکی مبذول شده است. برای ما مهم است که مجددا به سلامت به یک معنای جامع بنگریم. ارتباط بین آنچه که ما انجام می دهیم و آنچه که می خوریم به طور بالقوه می تواند سلامت ما را تحت تاثیر قرار دهد.

3 اردیبهشت 1397

تغذیه
آیا زنجبیل برای همه مفید است؟باید بگوییم خیر زنجبیل برای افراد زیرضرر دارد و  باید از مصرف آن خودداری کنند.

این افراد زنجبیل مصرف نکنند

یکی از ادویه های پرمصرف در رژیم غذایی،مخصوصا رژیم غذایی مدیترانه ای زنجبیل است. فواید زنجبیل عمدتا به خاطر آنتی‌اکسیدان‌ها، خواص ضد التهابی و ترکیبات درمانی آن می باشد. این گیاه در بسیاری غذاها (مخصوصا غذاهای آسیایی) و نوشیدنی ها بخاطر طعم تند و بینظیرش استفاده می شود.

2 اردیبهشت 1397

تغذیه
این مواد غذایی را هرگز خام نخورید 10 مورد

این مواد غذایی را هرگز خام نخورید 10 مورد

در این مطلب 10 غذا که هرگز نباید به صورت خام مصرف شود آورده شده است بعضی از غذاها را برای سلامتی ، بهتر است به صورت کاملا پخته مصرف کنیم زیرا درزمان پختن باکتری های بالقوه مضر آنها از بین می روند.

26 فروردین 1397

20 فروردین 1397

11 فروردین 1397

تغذیه
مواد معدنی از 0.2 تا 0.3% مجموع همه مواد خوراکی ورودی در غذای روزمره را نشان می دهند.

نقش مواد معدنی موجود در غذا ها

مواد معدنی خوراک روزانه برای نگهداری سوخت و ساز سلولی و کار کرد نسج (بافت) ضروری هستند. این مواد خوراکی در شماری از فرآیندهای فیزیولوژیکی و بیو شیمیایی مهم برای سلامتی مشارکت می کند. به دلیل فعالیت بیو شیمیایی وسیعشان، تعدادی از این عناصر عمداً به عنوان عوامل عامل دار در غذاهای متنوعی استفاده می شوند.

10 فروردین 1397

تغذیه
کافئین دارای اثر قوی بر بدن است .

overdose با کافئین

کافئین که به عنوان یک محرک در برخی نوشیدنی ها و مواد غذایی وجود دارد یک محرک است که می تواند در دراز مدت فرد را به مواد حاوی آن وابسته کند و مصرف بیش از اندازه ی آن هم اثرات مخربی روی سیستم های بدن دارد.

8 فروردین 1397

تغذیه
بدن برای تامین نیاز های خود روزانه به مقدار مشخصی کالری نیاز دارد

اگر یک روز غذا نخورید چه می شود؟

رژیم های تغذیه ای معمولا بر اساس کاهش کالری دریافتی برنامه ریزی می شوند که به شیوه های مختلفی م تواند صورت بگیرد کی از آنها این است که در مجموع در طول هفته با یکی دو روز ناشتایی کالری کمتری را دریافت کنید.

28 اسفند 1396

تغذیه
قهوه پرمصرف‌ترین ماده مخدر در جهان و دومین ماده پرفروش در دنیا بعد از نفت است!

این قهوه دوست‌داشتنی، مخدر یا موثر؟

قهوه به قدری محرک است که حتی بوی آن هم می تواند انسان را بیدار کند. بیشتر مردم جهان قهوه می‌نوشند و یا آنکه کافئین را به شکل های دیگرش مثل چای یا کاکائو مصرف می‌کنند.جالب است بدانید قهوه دومین ماده پرفروش بعد از نفت است و البته پر مصرف ترین ماده مخدر جهان هم به شمار می رود .

20 اسفند 1396

تغذیه
چه زنجبیلی خوب است؟ و چگونه می‌توانید آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید؟

فواید زنجبیل 12 مورد

زنجبیل که به نام زینگبر(گیاه زنجبیل) نیز مشهور است یک گیاه گلدار است که همانند زردچوبه و هل است. زنجبیل ساقه‌های زیر زمینی هستند و به طور افقی رشد می‌کنند که ریشه‌های رو به پایینی دارد در حالی که برگ‌ها و ساقه‌های جدید رو به بالا جوانه می‌زنند.

18 اسفند 1396

تغذیه
ویتامین A و ویتامین C هم نقش مهمی در فعالیت صحیح و بهتر مغز دارند.

ویتامین هایی برای تقویت حافظه / بخش دوم

ویتامین های A و C احتمالا بیشتر به صورت غیر مستقیم باعث کمک به روند تفکر و حافظه می شوند . همچنین نکاتی برای بیشتر استفاده کردن از ویتامین ها وجود دارد که در این مقاله توضیح داده شده است.

11 اسفند 1396

تغذیه
غذاهای ضدپیری,بهترین خوراکی های جوان کننده پوست,مواد غذایی ضد پیری پوست,غذاهای سالم برای جوان ماندن,برای جوان سازی پوست چه بخوریم,غذای مبارزه با پیری زودرس

مواد غذایی ضد پیری

غذاهای ضدپیری,بهترین خوراکی های جوان کننده پوست,مواد غذایی ضد پیری پوست,غذاهای سالم برای جوان ماندن,برای جوان سازی پوست چه بخوریم,غذای مبارزه با پیری زودرس

8 اسفند 1396

تغذیه
تغذیه قبل و در دوران بارداری برای داشتن کودک سالم و کاملا تکامل یافته مهم است

تغذیه در دوران بارداری و شیردهی

خانم سالمی که قبل و در دوران بارداری تغذیه خوبی داشته باشد بهترین شانس را برای داشتن یک بارداری بدون عوارض، کودک سالم و توانایی شیر دادن فرزندش دارد.