فرهنگ و هنر - صفحه 76

سینما ایران و جهان

6 اسفند 1396

جوایز شصت و هشتمین دوره جشنواره جهانی برلین شنبه شب (بیست و چهارم فوریه/۵ اسفند) اهدا شد

خرس طلا برای رومانی و ناکامی خوک در پایان جشنواره برلین

فیلم "لمس‌ام نکن" ساخته آدینا پینتیلی از رومانی خرس طلایی این جشنواره را به دست آورد. سال پیش فیلم دیدنی "در جسم و روح" ساخته ایلدیکو انیدی برنده این جایزه شد و به این ترتیب، این دومین سال پیاپی است که جایزه اصلی جشنواره برلین به یک فیلمساز زن می رسد.

5 اسفند 1396

ادبیات
زندگی نامه ی سر آرتور کانون دویل

سر آرتور کانون دویل

کانون دویل احساس می کرد که شخصیت شرلوک هولمز تمام زندگی او را احاطه کرده است. بنابراین سعی کرد در یک داستان او را حذف کند. در این داستان شرلوک هولمز خود را از آبشار ریچن باخ، یک آبشار واقع شده در سویس پایین انداخته و به زندگی خود خاتمه داد

4 اسفند 1396

شش سلبریتی که قبلا می گفتند به ازدواج اعتقادی ندارند

هفت ازدواج هالیوودی که حتی خودشان هم فکرش را نمی کردند

این روزها شنیدن خبر ازدواج و طلاق بازیگران هالیوود اصلا باعث تعجب مردم نمی شود ولی جالب اینجاست که این افراد معروف بعد از ازدواجهای ناموفق خود معمولا مصاحبه می کنند و از اینکه دیگر قصد ازدواج ندارند حرف می زنند و بعد از مدت کوتاهی همین آقا و یا خانم بازیگر خبر ازدواجش را با خوشحالی تمام اعلام می کند

30 بهمن 1396

به گزارش بلومبرگ فیلم پلنگ سیاه  با یک افتتاحیه رویایی فروش خود را آغاز کرد

رکورد شکنیهای پلنگ سیاه ادامه دارد . اخبار باکس آفیس این هفته در سیارک

افتتاحیه تاریخی فیلم پلنگ سیاه که اولین فیلم ابرقهرمانی با یک بازیگر آفریقایی-آمریکایی در نقش اول است احتمالا هالیوود را مجبور خواهد کرد تا با نگرشی تازه به بازیگران و فیلمسازان ساهپوست نگاه کند و منجر به حضور بیشتر و بهتر اقلیتها و زنان شود.

فرانسیس مکدورماند به خاطر بازی در فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری" برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن شد.

برنده بیشترین جوایز بفتا کدام فیلم بود؟

در مراسم اعطای جوایز سینمایی بفتا در بریتانیا که یکشنبه شب در لندن برگزار شد فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری" با بردن پنج جایزه در صدر قرار گرفت و فیلم "شکل آب" اثر گیرمو دل تورو که امید اول بود سه جایزه گرفت.

29 بهمن 1396

اما تامپسون، کیرا نایتلی و اما واتسون از جمله امضاءکنندگان این نامه هستند

کمک یک میلیون پوندی اما واتسون به صندوق مقابله با آزار جنسی

اما واتسون، از بازیگران اصلی فیلم‌های هری پاتر، یک میلیون پوند به صندوق مقابله با آزار جنسی کمک کرد. هدف صندوقی که به تازگی به راه افتاده، کمک به کسانی است که تجربه آزار جنسی و یا رفتا‌های خشونت‌آمیز در محل کار داشته‌اند.

همان طور که می توان حدس زد سینماهای آمریکا و کانادا از نظر رقم، بیشترین فروش را در جهان در اختیار دارند.

اقتصاد سینمای جهان / بازار بزرگ سینما

اقتصاد سینما از پیچیده ترین مباحث آن است که متخصصان خاص خود را دارد و مشاوران ویژه در کشورهای مختلف، اما نگاهی به آمار و میزان تماشاگران و رابطه تعداد سینما و سالانه سینما رفتن در کشورهای مختلف، آغاز جذابی است برای اندکی ساده تر کردن این هزارتوی غامض.

28 بهمن 1396

27 بهمن 1396

آیا مارول یک فیلم سینمایی ابرقهرمانی بر پایه شخصیتهای زن فیلمهایش می سازد؟

ابرقهرمانان زن فیلم بعدی مارول را تسخیر خواهند کرد

مارول اخیرا حسابی خوش درخشیده است استودیو مارول امسال با فیلم ثور: رگناروک موفقیت بزرگی کسب کرد و حالا منتظر موفقیت بزرگتری با فیلم پلنگ سیاه است و البته آنها تصمیم نهایی خودشان برای ساختن فیلم مستقلی بر اساس شخصیت عنکبوت سیاه(black widow) گرفته اند .