کسب و کار - صفحه 6

شغل، کسب و کار، کارآفرینی

24 تیر 1397

خوب است در درجه نخست بدانید فرایندهای کسب‌وکار چه فرایندهایی هستند.

فرایند کسب‌وکار چیست؟

بعنوان یک مدیر احتمالاً بحث های گسترده ای در مورد «بهبود فرایند کسب‌وکار»، «باز طراحی فرایند» و «باز مهندسی فرایند کسب‌وکار» در سازمان خود شنیده اید. شاید بخواهید بدانید این اصطلاحات دقیقاً به چه معنایی می باشند.

18 تیر 1397

کشور چین در حال حاضر در عرصه صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف جهان، در میان قدرت های صنعتی جهان، پیشتاز است.

افرادی که با ایده هایی خلاقانه میلیونر شدند بخش دوم

با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که سفرهای اکتشافی ای که در جستجوی گنج و وسایل گران قیمت انجام می شود، تنها روی پرده های سینما و در فیلم های گوناگون قابل مشاهده نخواهد بود و در دنیای واقعی نیز می توان چنین سفرهایی را تصور کرد.

17 تیر 1397

9 تیر 1397

تصمیم گیری نیازمند بررسی ریسک است تا بین گزینه ها فرق قائل شوند.

مدیران چگونه تصمیم میگیرند؟

تصمیم گیری مسئولیت بزرگی برای مدیران محسوب میشود که این مسئولیت نه فقط در قبال سازمان، بلکه در قبال کارمندان و سهام داران نیز است. درباره مدلهای تصمیم گیری این مقاله پژوهشی منابع متعددی پیشنهاد میکند.

25 خرداد 1397

شرکت ها مزیت های رقابتی خود را از منابع زیر بدست می آورند

انواع رقابت در کسب و کار

از مهم ترین وظایف شخص بازاریاب این است که رقیبان را خوب بشناسد، بداند آنها چگونه در بازار رفتار می کنند و استراتژی های بازاریابی آنها کدامند. این مقاله دانشجویان را با حوزه رقابت آشنا می کند تا آنها را با این آگاهی مسلح کند که در بازار فعال بمانند، تا اینکه نسبت به حرکت های رقابتی عکس العمل نشان دهند.

24 خرداد 1397

از اواسط دهه 2000، مديريت تغيير سازمانی و تحول ها به چشم انداز همیشگی کسب و کار تبدیل شده اند.

مدیریت تغییر با 10 اصل پیشرو

حوضه وسیعی از بازارها و کارها باز شده اند و فن آوری های نوین، مدل کسب و کار را قدرتمندانه و سرسختانه کرده و جریان سرمایه و تقاضای سرمایه گذار کمتر قابل پیش بینی شده اند. برای این چالش ها، شرکت ها پیچیده تر از روش های مدیریت تغییر سازمانی شده اند. آنها بسیار حساسند و آگاهی بیشتری در مورد نقش فرهنگ دارند. همچنین می توانند خیلی بهتر پیگیر باشند.

23 خرداد 1397

قابلیت‌های پویا مفهوم گسترده ای دارد و جنبه و فرآیندهای مختلف تجارت را شامل می‌شود .

قابلیت‌های پویای بازاریابی

با وجود آن که مقالات فناوری ارتباطات (IT) دیدگاههای استراتژیک جالبی را ارائه می‌کنند، اما تعداد معدودی از مطالعات، به تجزیه و تحلیل DC یک حوزه تجاری خاص پرداخته‌اند.

20 خرداد 1397

16 خرداد 1397

 ارزیابی نیازها در حقیقت ابزاری است برای تصمیم گیری بهتر

ارزیابی نیازها چیست

از انتخاب یک ماشین جدید یا یافتن یک خانه گرفته تا انتخاب یک روش مداخله ای در درمان ایدز یا تعیین این که چه زمانی آموزش می تواند ظرفیت نهادی را ایجاد کند، ارزیابی نیازها مورد استفاده قرار می گیرند، تا تصمیمات آگاهانه حرفه ای و شخصی اتخاذ شوند.

10 خرداد 1397

منابع انسانی عملی در سازمان ها است که برای به حداکثر رساندن عملکرد کارکنان در خدمت به اهداف استراتژیک کارفرما طراحی شده است.

مدیریت منابع انسانی HRM

منابع انسانی بعنوان رویکردی استراتژیک و منسجم برای مدیریت با ارزشترین دارایی یک سازمان افراد مشغول به کار در آنجا که به طور فردی و جمعی در دستیابی به اهداف آن سازمان سهیم هستند تعریف می شود.

27 اردیبهشت 1397

مراسم افتتاح مجدد بخش مهم و بسیار حیاتی در موفقیت درازمدت در بسیاری از کسب و کارهای کوچک به شمار می‌آید.

مراحل افتتاح باشکوه یک کسب و کار

خود را متعهد نسازید که همه این فعالیت ها بسیار عالی و ایده‌آل اجرا شوند ،این کار نه تنها امکان ندارد بلکه به لحاظ مالی ممکن است عملی نباشد. اما بهتر است هوشمندانه عمل کنید و فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که با مراسم شما سازگارتر هستند و می‌توانید با کمترین هزینه بهترین بهره‌برداری را داشته باشید.

22 اردیبهشت 1397

حدود 50 سال پیش، ایده‌ی یک خودروی جهانی خارج از دسترس بود.

جهانی کردن بازاریابی ، خودروی فورد

امروزه، خودروها محصولات استانداردسازی شده‌ی گسترده‌ای هستند. چرا که جاده‌های بیشتر و بهتری در بسیاری از کشورها ساخته شده است، چرا که آئین نامه‌های محلی ایمنی و آلودگی در کاهش نیاز به طراحی تغییرات بیشتر شبیه هم می‌شوند، چرا که اقتصاد کشورها به جایی رشد می‌کند که مردم بیشتر و بیشتری می‌توانند استطاعت خرید خودرو را داشته باشند

برای بیشتر کشورها، مقداری استانداردسازی غیرقابل اجتناب است.

فواید و معایب استانداردسازی

مزایای رضایت مشتری از سطح بالایی از سازگاری، توسط بیشتر شرکت‌ها به خوبی درک شده است. نقطه‌ای که در آن هزینه‌های ترکیب شده در حداقل هستند . سطح بهینه‌ی استانداردسازی است. در عمل، پیدا کردن این نقطه یک کار تعادل یابی خیلی ظریف است.

16 اردیبهشت 1397

آینده همینجاست، فقط هنوز آنطور که باید خود را نشان نداده است.

راهکارهای آتی برای روش های کیفی

به نظر می رسد که اغلب آثار و نوشتجات درباره ی آینده ی روش های کیفی ناقل و دربرگیرنده ی تنها یک پند و نکته می باشند و آن هم اینکه : ممکن است نه گذشته و نه حال، بهترین راه و راهنما برای پیش بینی آینده نباشند اما، انها تمام ان چیزهایی هستند که ما در این زمان در اختیار داریم.

13 اردیبهشت 1397

 فقط 32 درصد از زنان ترکیه در سال 2014 در نیروی کار بودند، که کمتر از نصف میانگین OECD بود.

آینده ی اقتصادی ترکیه بخش 2

از جمله اقداماتی که می تواند مشارکت زنان را در بازار کار افزایش دهد، پشتیبانی قوی تر دولتی برای برنامه های پیش دبستانی، مراقبت روزانه و مراقبت های سالمند است؛ تلاش برای تحقق بخشیدن به شکاف دیجیتالی در استفاده از اینترنت در میان زنان؛ و لفاظی حامی دولت درباره وضعیت زنان در نیروی کار و خانواده.

10 اردیبهشت 1397

در دنياي جهاني شده امروزي، رقابت پذيري هم براي كشورهاي پيشرفته و هم براي كشورهاي در حال توسعه به مرحله مهمي تبديل شده است.

قابليت شركت ها در داشتن مزيت رقابتي

قابليت شركت ها در داشتن مزيت رقابتي و بقا در بازارهاي جهاني، در كنار ساير عوامل، به بازدهي نهادهاي عمومي، و همچنین به تعالي زيرساخت هاي آموزشي، بهداشتی و ارتباطي آن ها و پايداري سياسي و اقتصادي كشور متبوعشان بستگي دارد.

سياست گذاران در اقصي نقاط دنيا به صراحت از دغدغه خود در مورد رقابت پذيري ملي سخن مي گويند.

رقابت پذيری ملی

شركت هايي كه بر سر بازار و منابع با هم رقابت مي كنند رقابت پذيري را با نگاه بر سهم نسبي بازار، نوآوري يا رشد و استفاده از راهبرد رقابت پذيري براي بهبود عملكرد بازارشان مي سنجند. رقابت پذيري ملي هم يك چنين چيزي در نظر گرفته مي شود يعني در معناي اقتصادهايي كه در بازارهاي جهاني با همه رقابت مي كنند

7 اردیبهشت 1397

کتابها بزرگترین سرمایه گذاریشان در زندگی بوده است.

عادات مطالعه ای انسانهای موفق

کسانی که در عرصه زندگی به موفقیتهای چشمگیری دست یافتند و به آرزوهای خود رسیدند، همه در یک چیز مشترک بودند؛ اگر فکر می کنید آن چیز، هوش فوق العاده بالا یا یک شانس بزرگ در زندگیشان بوده، سخت در اشتباهید؛ آنها فقط از فواید مطالعه کردن آگاه بوده اند.

6 اردیبهشت 1397

تفاوت‌های جنسیتی نشان‌دهنده‌ی مشکلات خاص در تفسیر اطلاعات حسی هستند.

ابزارهای کسب دانش

ما دانش را از طریق تجربیات حسی و غیرحسی کسب می‌کنیم. تجربیات حسی شامل اطلاعات دریافتی از مطالعات رسمی، آزمایش‌های تجربی، مشاهدات تصادفی حسی (دیدن، شنیدن، لمس کردن، چشیدن) و همچنین تجربیات غیرحسی مانند تفکر منطقی هستند.

2 اردیبهشت 1397

اگر ترکیه بخواهد به جهش قابل توجهی که توسط AKP پیش بینی شده است دست یابد، اقتصاد ترکیه باید از تله "درآمد متوسط" فرار کند

آینده ی اقتصادی ترکیه

جمهوری ترکیه در سال 2023 میلادی صد سالگی خود را جشن می گیرد. حزب حاکم عدالت و توسعه، یا AKP، سال 2023 را به عنوان سالی تعیین می کند که در آن مجموعه ای از اهداف اقتصادی جاه طلبانه را به دست خواهد آورد.

30 فروردین 1397

29 فروردین 1397

آبزی پروری تبدیل به منبعی اصلی پروتئین حیوانی برای مصرف انسان تبدیل شده است

پرورش ماهی و اهمیت تغذیه مناسب

درکی درست از چگونگی پرورش یا تعدیل اجزای مختلف سیستم ایمنی برای جلوگیری و کنترل بیماری ها در دامپروری حیاتی است . امروزه به خوبی ثابت شده است تغذیه مناسب برای حفظ رشد طبیعی و سلامت تمام حیوانات از جمله گونه های آبزی ضروری است .

27 فروردین 1397

از لحاظ فنی، فرایند کسب‌وکار مجموعه گام‌هایی است که یک شرکت خاص برای ایجاد ارزش برای مشتریان برمی دارد.

بهبود فرایند کسب و کار

به‌طور خلاصه، فرایندهای کسب‌وکار کلیه فعالیت‌هایی هستند که شرکت شما در آن‌ها مشغول و درگیر است، استفاده از افراد، فناوری و اطلاعات جهت انجام مأموریت خود، هدف‌گذاری و بخش عملکرد، خدمت‌رسانی به مشتریان و مقابله با چالش‌های اجتناب‌ناپذیری که در حین انجام این امور رخ می‌دهد.

24 فروردین 1397

اولین مدرک مهندسی نفت در سال 1915 توسط دانشگاه پیترزبورگ اعطا شد.

معرفی مهندسی نفت

مهندسی نفت به دانش درستی در رابطه با بسیاری از رشته های مرتبط نیاز دارد مانند ژئوفیزیک، زمین شناسی نفت، سنجش شکل گیری(ثبت درست)، حفاری، اقتصاد، شیبه سازی ذخایر، مهندسی چاه، سیستم های بالابر مصنوعی، تکمیل کننده ها و مهندسی تاسیسات نفت و گاز نیاز دارد.

مهندسان صنایع برای کاهش زمان  ، پول،مصالح،انرژی و دیگر منابع کار می کنند.

معرفی مهندسی صنایع

بسته به تخصص های مربوطه، مهندسی صنایع همچنین ممکن است به صورت همپوشانی با مدیریت عملیات ، علم مدیریت، پژوهش عملیاتی، مهندسی ساخت و تولید، مهندسی ارگونومی یا عوامل انسانی ، مهندسی ایمنی ، و بقیه علوم بسته به نقطه نظرات یا انگیزه های کاربران شناخته میشود.

20 فروردین 1397

یک مزیت استفاده از یک شرکت حسابداری این است که هزینه خدمات اغلب کمتر از استخدام کارمندان است.

چه خدماتی توسط شرکت های حسابداری ارائه می شوند

استخدام یک حسابداربرای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار کوچک می تواند برخی از بارهای کاری را سهولت بخشیده و اجازه دهد تا زمان بیشتری بر روی استراتژی کسب و کار اصلی متمرکز شوند. این شرکت ها ارائه دهنده طیف گسترده ای از خدمات، از جمله حسابداری عمومی تا مسائل پیچیده‌تر و اظهارنامه مالیاتی و حسابرسی هستند.

یک فاکتور مهم دیگر که باید در نظر گرفت اندازه شرکت است.

تجربه کار در شرکت حسابداری کوچک و بزرگ

وقتی دنبال کار در یک شرکت حسابداری هستید، فاکتورهای زیادی برای توجه وجود دارد مانند، مکان، نوع مسئولیت ها و آموزش.یک فاکتور مهم دیگر که باید در نظر گرفت اندازه شرکت است. شرکت های حسابداری از لحاظ اندازه از یک تا هزار نفر متغیراند و مهم است انتخابی کنید که مناسب شخصیت، شغل و سبک زندگیتان باشد.