کارافرینی - صفحه 5

ایجاد شغل

25 خرداد 1397

شرکت ها مزیت های رقابتی خود را از منابع زیر بدست می آورند

انواع رقابت در کسب و کار

از مهم ترین وظایف شخص بازاریاب این است که رقیبان را خوب بشناسد، بداند آنها چگونه در بازار رفتار می کنند و استراتژی های بازاریابی آنها کدامند. این مقاله دانشجویان را با حوزه رقابت آشنا می کند تا آنها را با این آگاهی مسلح کند که در بازار فعال بمانند، تا اینکه نسبت به حرکت های رقابتی عکس العمل نشان دهند.

24 خرداد 1397

از اواسط دهه 2000، مديريت تغيير سازمانی و تحول ها به چشم انداز همیشگی کسب و کار تبدیل شده اند.

مدیریت تغییر با 10 اصل پیشرو

حوضه وسیعی از بازارها و کارها باز شده اند و فن آوری های نوین، مدل کسب و کار را قدرتمندانه و سرسختانه کرده و جریان سرمایه و تقاضای سرمایه گذار کمتر قابل پیش بینی شده اند. برای این چالش ها، شرکت ها پیچیده تر از روش های مدیریت تغییر سازمانی شده اند. آنها بسیار حساسند و آگاهی بیشتری در مورد نقش فرهنگ دارند. همچنین می توانند خیلی بهتر پیگیر باشند.

23 خرداد 1397

قابلیت‌های پویا مفهوم گسترده ای دارد و جنبه و فرآیندهای مختلف تجارت را شامل می‌شود .

قابلیت‌های پویای بازاریابی

با وجود آن که مقالات فناوری ارتباطات (IT) دیدگاههای استراتژیک جالبی را ارائه می‌کنند، اما تعداد معدودی از مطالعات، به تجزیه و تحلیل DC یک حوزه تجاری خاص پرداخته‌اند.

20 خرداد 1397

16 خرداد 1397

 ارزیابی نیازها در حقیقت ابزاری است برای تصمیم گیری بهتر

ارزیابی نیازها چیست

از انتخاب یک ماشین جدید یا یافتن یک خانه گرفته تا انتخاب یک روش مداخله ای در درمان ایدز یا تعیین این که چه زمانی آموزش می تواند ظرفیت نهادی را ایجاد کند، ارزیابی نیازها مورد استفاده قرار می گیرند، تا تصمیمات آگاهانه حرفه ای و شخصی اتخاذ شوند.

27 اردیبهشت 1397

مراسم افتتاح مجدد بخش مهم و بسیار حیاتی در موفقیت درازمدت در بسیاری از کسب و کارهای کوچک به شمار می‌آید.

مراحل افتتاح باشکوه یک کسب و کار

خود را متعهد نسازید که همه این فعالیت ها بسیار عالی و ایده‌آل اجرا شوند ،این کار نه تنها امکان ندارد بلکه به لحاظ مالی ممکن است عملی نباشد. اما بهتر است هوشمندانه عمل کنید و فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که با مراسم شما سازگارتر هستند و می‌توانید با کمترین هزینه بهترین بهره‌برداری را داشته باشید.

22 اردیبهشت 1397

حدود 50 سال پیش، ایده‌ی یک خودروی جهانی خارج از دسترس بود.

جهانی کردن بازاریابی ، خودروی فورد

امروزه، خودروها محصولات استانداردسازی شده‌ی گسترده‌ای هستند. چرا که جاده‌های بیشتر و بهتری در بسیاری از کشورها ساخته شده است، چرا که آئین نامه‌های محلی ایمنی و آلودگی در کاهش نیاز به طراحی تغییرات بیشتر شبیه هم می‌شوند، چرا که اقتصاد کشورها به جایی رشد می‌کند که مردم بیشتر و بیشتری می‌توانند استطاعت خرید خودرو را داشته باشند

برای بیشتر کشورها، مقداری استانداردسازی غیرقابل اجتناب است.

فواید و معایب استانداردسازی

مزایای رضایت مشتری از سطح بالایی از سازگاری، توسط بیشتر شرکت‌ها به خوبی درک شده است. نقطه‌ای که در آن هزینه‌های ترکیب شده در حداقل هستند . سطح بهینه‌ی استانداردسازی است. در عمل، پیدا کردن این نقطه یک کار تعادل یابی خیلی ظریف است.

16 اردیبهشت 1397

آینده همینجاست، فقط هنوز آنطور که باید خود را نشان نداده است.

راهکارهای آتی برای روش های کیفی

به نظر می رسد که اغلب آثار و نوشتجات درباره ی آینده ی روش های کیفی ناقل و دربرگیرنده ی تنها یک پند و نکته می باشند و آن هم اینکه : ممکن است نه گذشته و نه حال، بهترین راه و راهنما برای پیش بینی آینده نباشند اما، انها تمام ان چیزهایی هستند که ما در این زمان در اختیار داریم.

13 اردیبهشت 1397

 فقط 32 درصد از زنان ترکیه در سال 2014 در نیروی کار بودند، که کمتر از نصف میانگین OECD بود.

آینده ی اقتصادی ترکیه بخش 2

از جمله اقداماتی که می تواند مشارکت زنان را در بازار کار افزایش دهد، پشتیبانی قوی تر دولتی برای برنامه های پیش دبستانی، مراقبت روزانه و مراقبت های سالمند است؛ تلاش برای تحقق بخشیدن به شکاف دیجیتالی در استفاده از اینترنت در میان زنان؛ و لفاظی حامی دولت درباره وضعیت زنان در نیروی کار و خانواده.

10 اردیبهشت 1397

در دنياي جهاني شده امروزي، رقابت پذيري هم براي كشورهاي پيشرفته و هم براي كشورهاي در حال توسعه به مرحله مهمي تبديل شده است.

قابليت شركت ها در داشتن مزيت رقابتي

قابليت شركت ها در داشتن مزيت رقابتي و بقا در بازارهاي جهاني، در كنار ساير عوامل، به بازدهي نهادهاي عمومي، و همچنین به تعالي زيرساخت هاي آموزشي، بهداشتی و ارتباطي آن ها و پايداري سياسي و اقتصادي كشور متبوعشان بستگي دارد.

سياست گذاران در اقصي نقاط دنيا به صراحت از دغدغه خود در مورد رقابت پذيري ملي سخن مي گويند.

رقابت پذيری ملی

شركت هايي كه بر سر بازار و منابع با هم رقابت مي كنند رقابت پذيري را با نگاه بر سهم نسبي بازار، نوآوري يا رشد و استفاده از راهبرد رقابت پذيري براي بهبود عملكرد بازارشان مي سنجند. رقابت پذيري ملي هم يك چنين چيزي در نظر گرفته مي شود يعني در معناي اقتصادهايي كه در بازارهاي جهاني با همه رقابت مي كنند

7 اردیبهشت 1397

کتابها بزرگترین سرمایه گذاریشان در زندگی بوده است.

عادات مطالعه ای انسانهای موفق

کسانی که در عرصه زندگی به موفقیتهای چشمگیری دست یافتند و به آرزوهای خود رسیدند، همه در یک چیز مشترک بودند؛ اگر فکر می کنید آن چیز، هوش فوق العاده بالا یا یک شانس بزرگ در زندگیشان بوده، سخت در اشتباهید؛ آنها فقط از فواید مطالعه کردن آگاه بوده اند.

6 اردیبهشت 1397

تفاوت‌های جنسیتی نشان‌دهنده‌ی مشکلات خاص در تفسیر اطلاعات حسی هستند.

ابزارهای کسب دانش

ما دانش را از طریق تجربیات حسی و غیرحسی کسب می‌کنیم. تجربیات حسی شامل اطلاعات دریافتی از مطالعات رسمی، آزمایش‌های تجربی، مشاهدات تصادفی حسی (دیدن، شنیدن، لمس کردن، چشیدن) و همچنین تجربیات غیرحسی مانند تفکر منطقی هستند.

2 اردیبهشت 1397

اگر ترکیه بخواهد به جهش قابل توجهی که توسط AKP پیش بینی شده است دست یابد، اقتصاد ترکیه باید از تله "درآمد متوسط" فرار کند

آینده ی اقتصادی ترکیه

جمهوری ترکیه در سال 2023 میلادی صد سالگی خود را جشن می گیرد. حزب حاکم عدالت و توسعه، یا AKP، سال 2023 را به عنوان سالی تعیین می کند که در آن مجموعه ای از اهداف اقتصادی جاه طلبانه را به دست خواهد آورد.

29 فروردین 1397

آبزی پروری تبدیل به منبعی اصلی پروتئین حیوانی برای مصرف انسان تبدیل شده است

پرورش ماهی و اهمیت تغذیه مناسب

درکی درست از چگونگی پرورش یا تعدیل اجزای مختلف سیستم ایمنی برای جلوگیری و کنترل بیماری ها در دامپروری حیاتی است . امروزه به خوبی ثابت شده است تغذیه مناسب برای حفظ رشد طبیعی و سلامت تمام حیوانات از جمله گونه های آبزی ضروری است .

27 فروردین 1397

از لحاظ فنی، فرایند کسب‌وکار مجموعه گام‌هایی است که یک شرکت خاص برای ایجاد ارزش برای مشتریان برمی دارد.

بهبود فرایند کسب و کار

به‌طور خلاصه، فرایندهای کسب‌وکار کلیه فعالیت‌هایی هستند که شرکت شما در آن‌ها مشغول و درگیر است، استفاده از افراد، فناوری و اطلاعات جهت انجام مأموریت خود، هدف‌گذاری و بخش عملکرد، خدمت‌رسانی به مشتریان و مقابله با چالش‌های اجتناب‌ناپذیری که در حین انجام این امور رخ می‌دهد.

20 فروردین 1397

یک مزیت استفاده از یک شرکت حسابداری این است که هزینه خدمات اغلب کمتر از استخدام کارمندان است.

چه خدماتی توسط شرکت های حسابداری ارائه می شوند

استخدام یک حسابداربرای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار کوچک می تواند برخی از بارهای کاری را سهولت بخشیده و اجازه دهد تا زمان بیشتری بر روی استراتژی کسب و کار اصلی متمرکز شوند. این شرکت ها ارائه دهنده طیف گسترده ای از خدمات، از جمله حسابداری عمومی تا مسائل پیچیده‌تر و اظهارنامه مالیاتی و حسابرسی هستند.

18 فروردین 1397

مشترکان تلفن تلفن همراه از تعداد کاربران اینترنت در حال پیشی گرفتن می باشد

تجارت تلفن همراه

برای نجات و گسترش مهیا کنندگان تجارت تلفن همراه، مهم است که کاربران بتوانند از انواع مختلف برنامه ها استفاده کنند و این انگیزه بیشتری برای توسعه دهندگان دیگر برای ادامه توسعه برنامه ها و مطالب برای تجارت تلفن همراه ایجاد می کند.

17 فروردین 1397

بینش مشارکتی جدید در خصوص نوآوری متکی بر دو ویژگی متمایز کلیدی است.

ارزش آفرینی مشارکتی ، نوآوری و پیچیدگی

اتخاذ یک فلسفه ی کسب و کار مبتنی بر ارزش آفرینی مشارکتی نیازمند مفهوم سازی مجدد برداشت های همیشگی رایج از زنجیره ی ارزش در یک شبکه ی ارزش پویا و پیچیده است که روابط بین تولیدکنندگان، تأمین کنندگان، مشتریان و کاربران نهایی را تولید می کند.

شرکت ها می توانند با درگیر کردن این منبع در مشارکت مشتری از آن بهره برداری کنند

بهره برداری شرکت ها از دانش، مهارت و منابع مشتریان

هدف بسیاری از شرکت ها این است که با تولید مشارکتی محصولات جدید از دانش، مهارت ها و منابع مشتریان خود بهره برداری کنند. مشتریان (به عنوان خریداران کنونی و آتی) مهم ترین منبع بیرونی دانش را برای فرایند نوآوری فراهم می کنند.

16 فروردین 1397

 توسعه‌ها در طول چند دهه‌ی اخیر منجر به شیوه‌ی تفکر جدیدی در دیدگاه‌های اقتصاد و مدیریت شده‌اند.

نظریه آشوب یا بی نظمی

توسعه‌ها در طول چند دهه‌ی اخیر منجر به شیوه‌ی تفکر جدیدی در دیدگاه‌های اقتصاد و مدیریت شده‌اند. دیدگاه علمی به مدیریت، که بر کاربردهای مدیریتیِ ابتدایی برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، ریاست و نظارت تأکید می‌کند، اکنون به‌نظر می‌رسد که نمی‌تواند عصر تغییر را که اقتصاد و سازمان‌ها را مشابه یک‌دیگر توصیف می‌کند، شرح دهد.

6 فروردین 1397

22 اسفند 1396

کارآفرینی کوچک ، کسب و کار ، کارآفرینی ،

کارآفرینی کوچک بخش سوم

یکی دیگر از روندهای ایجاد شده عبارت است از ایجاد سازمانهای مذهبی. امروزه، همانطور که هم نشان داده است، تعداد قابل توجهی از این سازمانها به اعضای خود و دیگر مردم فقیر وام میدهند و از نظر فنی از آنها حمایت میکنند.