22 دی 1396

دسترسی به وب برای همه وب سایت ها و برنامه های کاربردی که ما طراحی کرده و می سازیم بسیار مهم است
اینترنت

آزمون دسترسی به رنگ های وب سایت شما

کنتراست رنگ یکی از عناصر کلیدی طراحی یک وب سایت است که می تواند منجر به بهینه سازی تار نما شده و به بهبود دید از متن موجود در صفحه وب سایت کمک می کند، چه این متن در بدنه صفحه باشد، و یا در عناصر جانبی وب سایت قرار بگیرد.

21 دی 1396

17 دی 1396

 اپل آیدی شما را قادر می سازد تا محتوای دلخواه خود را از آیتونز و اپ استور به راحتی دانلود کنید و مواردی مانند شماره مخاطبین، تقویم ها، یادآورهای ایجاد شده و اطلاعات از این قبیل را با حساب شخصی خود همگام نمایید.
اینترنت

آموزش کامل ساخت اپل آیدی برای کاربران ایرانی

اپل آیدی شما را قادر می سازد تا محتوای دلخواه خود را از آیتونز و اپ استور به راحتی دانلود کنید و مواردی مانند شماره مخاطبین، تقویم ها، یادآورهای ایجاد شده و اطلاعات از این قبیل را با حساب شخصی خود همگام نمایید.

15 دی 1396

به طور سنتی، سیستم های تشخیص نفوذ شبکه را می توان به دو پوشه(دسته) دسته بندی کرد
اینترنت

سیستم های تشخیص نفوذ شبکه

سیستم های تشخیص نفوذ شبکه (NIDS) به طور گسترده ای در محیط های مختلف شبکه مستقر می شوند. در مقایسه با یک NIDS بر اساس ناهنجاری ، یک NIDS مبتنی بر امضای الکترونیکی در برنامه های کاربردی دنیای واقعی، به دلیل نرخ هشدار غلط نسبتا پایین آن محبوب تر است.

6 دی 1396

امروزه ایمیل، گسترده‌ترین سیستم ارتباطی به کار رفته در زندگی روزانه است.
اینترنت

سیستم ایمیل امن با استفاده از رمزنگاری بدون گواهی

برای ارتقای امنیت و بازدهی، اغلب سیستم‌های ایمیل از زیرساخت کلید عمومی (PKI) به عنوان سازوکار برقراری امنیت استفاده می‌کنند، اما سیستم‌های مبتنی بر PKI مشکلاتی مانند مدیریت گواهی هزینه بر و نیز مشکلاتی در ابعادپذیری دارند.

27 آذر 1396

حملات سایبری تهدیدی سازمانی و حتی ملی در نظر گرفته می‌شود.
اینترنت

حملات سایبری

حملات سایبری تهدیدی سازمانی و حتی ملی در نظر گرفته می‌شود. وابستگی ما به زیرساخت‌های سایبری به‌قدری همه‌گیر شده است که رویدادهای امنیتی می‌تواند منجر به اثرات فاجعه باری شود.

26 آذر 1396

سئو یک مؤلفه ی کلیدی بسیاری از راهبردهای بازاریابی تجاری است.
اینترنت

چگونگی سنجش بهبود سئو

بهبود عملکرد در موتورهای جستجوگر سئو (SEO)، فرآیند افزایش رتبه اینترنتی یک وبسایت است. هرچه یک وبسایت، در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) بالاتر قرار می گیرد، افراد بیشتری آن را دیده و روی آن کلیک می کنند و در نهایت تبدیل به مشتری می شوند.

25 آذر 1396

 عواطف، بطور فزاینده ای در زمان ما در تمامی حوزه های واقعی و اجتماعی، در حال رشد هستند.
اینترنت

اینترنت و عواطف

این بهاگذاری مجدد ابعاد عاطفی یک فرد، در حضور معمولی وی بعنوان موضوع تحقیق در بسیاری از زمینه های دانش و اطلاعات، آشکار شده است. همچنین در مطالعات پیرامون رسانه ها و ارتباطات و به ویژه در ارتباط با استفاده از فناوری دیجیتال، یک علاقه ی آکادمیک به عواطف وجود دارد.

طراحی یک سایت سازگار با موتورهای جستجو ، سازگار با SEO
اینترنت

چگونه یک وب سایت سازگار با SEO طراحی کنیم؟

یادگیری طراحی یک وب سایت فوق العاده ی سازگار با SEO شوخی نیست، این کار نگرشی نظام مند (سیستماتیک) می طلبد. هر کسی که یک وب سایت موافق با SEO طراحی می کند، باید چند نکته که از دیدگاه بهینه سازی موتور جستجو درست هستند، را در ذهن داشته باشد.

بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است.
اینترنت

بیت‌ کوین چیست؟

بیت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً دیجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، نیرومند شده است.

24 آذر 1396

22 آذر 1396

سرویس‌های PaaS در ابر میزبانی می‌شوند و به سادگی توسط مرورگرهای وب قابل دسترسی هستند.
اینترنت

مزایای سرویس PaaS چیست؟

بستر به عنوان سرویس که اغلب به صورت PaaS از آن یاد می‌شود، یکی از گروه‌های خدمات رایانش ابری است که یک بستر و محیطی فراهم می‌کند که به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که برنامه‌های کاربردی و سرویس‌های خود را بر روی اینترنت ایجاد کنند و در آن قرار دهند.

18 آذر 1396

در جوامع امروزی زبان انگلیسی بسیار مهم و ضروری است
اینترنت

یادگیری زبان انگلیسی

امروزه با توجه به رشد رو به افزون تکنولوژی و امکانات الکترونیکی من جمله گوشی های هوشمند و اینترنت ، نیاز به آموزش زبان انگلیسی بیشتر و بیشتر احساس میشود. هر جوان و نوجوانی در جستجوی یادگیری زبان و یا حداقل در آرزوی یادگیری این زبان است.

17 آذر 1396

طدر سال‌های اخیر، اینترنت اشیا یا IoT به یکی از موضوعات داغ تحقیقاتی در فن‌آوری اطلاعات تبدیل شده است
اینترنت

امنیت مسیریابی در اینترنت اشیا "چیزنت"

امروزه که میلیاردها دستگاه به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند، حفظ امنیت مسیریابی داده‌ها در مقابل حملات گوناگون در شبکه مسئله بسیار مهمی است. اگر کاربران شک کنند که افراد یا سیستم‌هایی می‌توانند به طور غیرقانونی به اطلاعات خصوصیشان دست یابند، دیگر احساس امنیت نمی‌کنند.

9 آذر 1396

در واقع  GSM modem دستگاهی است که امکاناتی همانند یک تلفن همراه را در اختیار ما قرار میدهد.
اینترنت

تاریخچه GSM modem

تاریخچه مودم gsm. در واقع GSM modem دستگاهی است که امکاناتی همانند یک تلفن همراه را در اختیار ما قرار میدهد.

7 آذر 1396

آموزش مقدماتی نرمافزار متلب ویژه دانشجویان و محققان
اینترنت

آموزش متلب

از متلب می توان در حل دستگاه های معادلات جبری، ترسیم نمودارهای ریاضی، حل معادلات دیفرانسیل، پردازش سیگنال، پیاده سازی الگوریتم ها، طراحی واسط های کاربری گرافیکی(GUI)، ایجاد interface جهت ارتباط با دیگر نرم افزارها تولید کدهای توصیف سخت افزار و ده ها کاربرد دیگر استفاده کرد.

2 آذر 1396

بحث و استدلال این است که اینترنت سه اثر اساسی روی روابط بین الملل دارد
اینترنت

اثر اینترنت بر روابط بین المللی

همان طور که کشتی های قایقرانی اقیانوس پیما توانستند اروپا را از قرن 16 تا 18 میلادی گسترش دهند، تلگراف امپراطوری قرن نوزدهم را پی ریزی کرد و هواپیما و رادیو و تلویزیون روابط بین المللی را درقرن بیستم دگرگون کردند، اینترنت مجموعه ی جدیدی از فرصت ها و خطرات برای جهان ایجاد می کند.

 احتمالا این تصور را دارید که اینترنت  باعث بالا رفتن سود همه بنگاه‌های اقتصادی می شود.
اینترنت

تاثیر سرعت اینترنت بر کسب و کار

دو عامل نفوذ اینترنت و سرعت بر تعداد کاربران اینترنت اثر مستقیم می گذارد و هر گونه افزایش در این موارد، حداقل برای بخشی از کسب‌وکارها رونق به همراه می آورد.

29 آبان 1396

فناوری QA قصد دارد این امر را از یک ویژگی تصادفی جستجو به کانون آن منتقل کند.
اینترنت

فن آوری پاسخگویی به پرسش به صورت آنلاین QA

فن آوری پاسخگویی به پرسش (QA) می خواهد همین امکان را به صورت آنلاین فراهم آورد. این فناوری در تلاش برای تشخیص اینکه یک پرسش چه می گوید و برای اینکه با یک جواب دقیق به آن پاسخ دهد، از شیوه جستجو بر اساس کلیدواژه ها (همانطور که در Google، Yahoo و موتورهای جستجوی دیگر وجود دارد) فراتر می رود.

28 آبان 1396

همه اهمیت استوری های اینستاگرام را می دانند.
اینترنت

۱۰ ترفند در اینستاگرام

ما درباره ی پروفایل های عمومی در اینستاگرام بسیار صحبت کرده ایم، اما بعد از آن، بسیار مهم است که تنظیمات حریم خصوصی را در اینجا بخوانیم. اگر از اینستاگرام فقط به عنوان شناسه شخصی خود استفاده می کنید بهتر است آن را خصوصی نگه دارید.

26 آبان 1396

20 آبان 1396

تصاویر پس زمینه برای آیفون X
اینترنت

تصاویر پس زمینه برای آیفون X

وبسایت iFixit تعدادی تصویر پس زمینه جالب را برای شما منتشر کرده است. تصویر اول تمام قطعات داخلی گوشی را همان گونه که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند نشان میدهد. تصویر دوم نیز به شکلی است که قطعات داخلی را در زیر اشعه ایکس به نمایش گذاشته است.

15 آبان 1396

تغییرات در بخش Automatic media download نرم افزار تلگرام
اینترنت

کاهش مصرف اینترنت در تلگرام

یکی دیگر از راهکار هایی که می توانیم برای کاهش مصرف اینترنت به کار ببندیم و به نوعی جامع تر از موضوع بالا است، تغییرات در بخش Automatic media download نرم افزار تلگرام است.در این بخش شما می توانید به تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل ها دسترسی داشته باشید.

10 آبان 1396

نوشتن کپشن‌های فارسی در این اپلیکیشن با مشکلات خاصی همراه بود
اینترنت

تغییر زبان اینستاگرام به‌ فارسی

چندی پیش اینستاگرام در یک آپدیت جدید زبان فارسی را به اپلیکیشنش اضافه کرد و حال شما می‌توانید از این شبکه اجتماعی محبوب و پرکاربرد، با زبان فارسی استفاده نمایید.