8 اردیبهشت 1397

اینترنت

بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید از سایت و بهبود رتبه الکسا رایگان و با انجام ترفند های سئو، بررسی روش هایی که می توانیم بازدید سایت را بالا بریم

7 اردیبهشت 1397

6 اردیبهشت 1397

 این روش دسترسی دیگران را به کلیه محتویات رایانه شما محدود میکند
نرم افزار word

چگونه روی فایلهای word پسورد بگذاریم

حتما برای شما هم پیش آمده است که گاهی وقتها متنی را در word تایپ میکنید و بعد از ذخیره سازی فایل دوست ندارید که کسی به غیر از خودتان به این فایل دسترسی داشته باشد. راههای زیادی وجود دارد که از فایلهای word یا همان اسناد متنی خودتان محافظت کنید.

30 فروردین 1397

خوشه بندی و دسته بندی دو تکنیک بسیار رایج داده کاوی هستند.
اینترنت

دسته بندی داده ها

به بعبارت ساده، با توجه به مجموعه داده ها، روشهای داده کاوی برای استخراج روابط و قواعد نا آشنا در خارج از گروه های بزرگ جزئیات در مجموعه های بزرگ داده ها طراحی میشوند؛ این روشها اغلب مربوط به مرحله ای خاص بنام کشف آگاهی از پایگاه داده است.

29 فروردین 1397

 بهینه سازی طراحی هر سیستم می تواند به عنوان ترکیبی از طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم در نظر گرفته شود .
اینترنت

بهینه سازی طراحی سیستم

بهینه سازی فرایند یافتن بهترین جایگزین از مجموعه ای از گزینه های قابل اجرا برای به حداکثر یا به حداقل رساندن یک تابع به نام تابع هدف است. متغیرهایی که کاربر می تواند به آنها دسترسی پیدا کند و مقدار تابع هدف با تغییر مقادیر آنها را تغییردهد،

آموزش حل مکعب روبیک 3*3 با روش ساده و ابتدایی بدون نیاز به پیش نیاز و دانستن الگوریتم ها
اینترنت

روش حل روبیک

آموزش حل مکعب روبیک 3*3 با روش ساده و ابتدایی بدون نیاز به پیش نیاز و دانستن الگوریتم ها

28 فروردین 1397

26 فروردین 1397

19 فروردین 1397

فاش شدن اطلاعات، شبکه های ویروسی و سیستم ها، هزینه ای معادل میلیاردها دلار در سال برای شرکت ها و سازمان های دولتی دارد.
اینترنت

امنیت پروتکل اینترنت

یک شرکت آمریکایی متخصص در امر امنیت شبکه به نام Fortinet که تکنولوژی VPN آن، امکاناتی را در اختیار سازمان ها قرار می دهد که به وسیله ی آن بتوانند ارتباطات ایمن و محرمانه بودن داده ها را بین شبکه های متعدد و میزبان هایی که از IPsec و لایه ی سوکت ایمن (SSL) و پروتکل VPN استفاده می کنند، برقرار کنند.

15 فروردین 1397

راه حل های متفاوت ایجاد شده اند تا مسئله ی تعمیر و نگهداری ماشین های مجازی(اجرا نشونده) را حل نمایند.
اینترنت

افزایش امنیت ماشین مجازی در محیط های ابر

بعلت اینکه ایجاد ماشین های مجازی ارزان و آسان است، کاربران به ایجاد ماشین های مجازی متفاوت برای کارهای مختلف گرایش پیدا میکنند. کاربران میتوانند ماشین های مجازی جدید را بر اساس قدیمی ها بوجود آورند

10 فروردین 1397

این مقاله به ارائه‌ی IO-ابری میپردازد، که یک پلتفرم محاسبات ابری برای ادغام سریع و استقرار خدمات در WSN است.
اینترنت

محاسبات ابری

در سالهای اخیر، یک مدل محاسباتی جدید به نام محاسبات ابری پدید آمده‌است تا به رشد سریع تعداد دستگاههای متصل به اینترنت عکس العمل نشان دهد. مرکزیت محاسبات ابری کاربران هستند و روشی کارآمد، ایمن و مقیاس‌پذیر برای ارائه‎ و کسب خدمات پیشنهاد میدهد.

6 فروردین 1397

الگوریتم ژنتیک برای بهینه سازی شبکه عصبی استفاده شده است.
اینترنت

تکنیک های داده کاوی

تکنیک های داده کاوی برای کاوش، تحلیل و شناسایی داده های پزشکی بوسیله ی الگوریتم ها پیچیده برای کشف الگوهای نامشخص استفاده شده است. محققان از تکنیک های داده کاوی برای شناسایی بسیاری از بیماری ها همچون بیماری های قلبی، سکته، دیابت و سرطان استفاده می کنند. بسیاری از تکنیک های داده کاوی برای شناسایی بیماری های قلبی با دقتی مناسب استفاده شده است.

4 فروردین 1397

ایمن سازی دیتا در cloud یکی از چال برانگیزترین مسائل می باشد. ‏‏
اینترنت

ایمن سازی دیتا در محاسبات ابری

امروزه استفاده از محاسبات ابــری روز به روز افزایش می یابد. امنیت در cloud را نمی توان شبیه سازی نمود گرچه که ابزار های شبیه سازی مختلفی مانند cloud reports ، cloud analyst ، MR-cloudSim و cloudsim در دسترس می باشند.

2 فروردین 1397

این امر با در دسترس بودن ذخیره سازی ارزان تسهیل می شود
اینترنت

آسان سازی علم تجزیه و تحلیل داده های بزرگ

GLADE، یک سیستم توزیع شده مقیاس پذیر برای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را ارائه می کند. GLADE توابع تحلیلی بیان شده از طریق واسط جمعی تعریف شده توسط کاربر (UDA) را گرفته و آنها را بطورکارآمد در داده های ورودی بکار می گیرد.

1 فروردین 1397

29 اسفند 1396

داده ها از منابع مختلفی مانند سنسورها، دستگاه های موبایل و RFIDها ایجاد می شوند.
اینترنت

مدیریت اضطراری ابری

ما در سالهای اخیر شاهد تلاش هایی برای گسترش و پیشرفته تر کردن اینترنت اشیاء بوده ایم. اخیرا دستگاه های جاسازی شده بیشتری به اینترنت اشیاء پیوسته اند تا انواع اشیاء را شامل امکانات و تسهیلات ترافیک، ساختمان ها، دریاچه ها و غیره کنترل کنند که این امر حجم اطلاعات را بسیار عظیم می کند.

27 اسفند 1396

کدام وب سایت ها رمز عبور درخواست می کنند. و دیگر آنکه، برای کدام وب سایت یک رمز عبور تعیین شده است؟
اینترنت

نشت اطلاعات

این مقاله به اطلاعاتی می پردازد که در نتیجه استفاده از برنامه های کاربردی مانند مرورگرهای اینترنت، به بیرون درز کرده اند. اطلاعات جمع آوری شده از مرورگر به وب سایت ها و اشخاص ثالث کمک می کند تا نمایه کاربر را دریافته و آنها را برای قرار دادن آگهی مورد هدف خود قرار دهند.

چین ، بعد از ایالات متحده امریکا که بزرگترین بازار LTE جهان را دارا است
اینترنت

داستان پهنای باند موبایل

داستان پهنای باند موبایل بیشتر یک مقوله توسعه آسیائی است . بازارLTE ( تکامل بلند مدت ) ، با دارا بودن پنج بازار برتر ، پاسخگوی سه چهارم یا 76 درصد مشترکان جهانی ، کماکان تا دسامبر 2014 بسیار مورد توجه بوده است

25 اسفند 1396

سایت های شبکه سازی اجتماعی آنلاین (OSN) مانند فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس صدها و میلیون ها نفر از کاربران را جذب می کنند.
اینترنت

حریم خصوصی و امنیت در شبکه های اجتماعی آنلاین

ظهور شبکه های اجتماعی آنلاین ، دوره ای به ارمغان آورد که کل سناریوی به اشتراک گذاری اطلاعات آنلاین را تغییر داد. روش های اولیه شامل استفاده از پیام های پست الکترونیکی بود که در آن کاربر فقط می توانست یک سند متنی یا یک تصویر را در یک اندازه خاص ارسال کند.

18 اسفند 1396

در این مقاله گذشته ی انقلاب معماری چیزنت و اینکه برای پروژه های صنعتی چه معنی ای میدهد ؟
اینترنت

اینترنت اشیا یا چیزنت

چیزنت درباره ی عملکردهای نوآورانه و بهره وری بهتر به وسیله اتصال دستگاهای بدون سیم میباشد. اما تهدید بزرگتر کمبود استاندارداهای معماری برای اینترنت صنعتی و و اتصالات در چیزنت میباشد.

17 اسفند 1396

هدف حفاظت از کاربر تعریف می کند که چه ویژگی های اطلاعاتي باید حفظ شود و کدام يک را مي توان نشان داد.
اینترنت

محافظت از حریم خصوصی موقعیت مکانی

قبل از بحث درباره روش های مختلف محافظت از حریم خصوصی موقعیت مکانی، ما باید به تعریف اهداف حفاظتي مختلفي بپردازيم که توسط این روش ها در نظر گرفته شده اند. ویژگی هایي که از آن بايد محافظت شود شامل هویت کاربر، اطلاعات مکانی (موقعیت او) و اطلاعات زمانی او (زمان) مي باشد.

14 اسفند 1396

گیمیفیکیشن روند جالب دیگری ناشی از استفاده فراگیر از اینترنت، رسانه های اجتماعی
اینترنت

تحول آموزش و پرورش در عصر دیجیتال

این پدیده ی معمول عصر دیجیتال فرصت هایی را برای تعامل، همکاری، و تعامل فعال در ایجاد محتوا و ارتباطات فراهم میکند . بنابراین، آموزش و پرورش باید به تناسب عصر دیجیتال تجدید نظر شود .

11 اسفند 1396

بعضی از نقشهای حال حاضر توابع جاوا اسکریپت
اینترنت

توابع جاوا اسکریپت

توابع جاوا اسکریپت در حالیکه منتظر فراخوانی برای اجرا شدن هستند، قابلیت هایی بیش از اجرای گروهی کدها را دارند. توابع جاوااسکریپت، توابعی هستند که در طول زمان تکامل یافته اند و این تکامل منجر به ایجاد تعاریف، روشهای اجرا و ساختارهای دستوری جدیدی شده است.

امنیت و حریم خصوصی در ابر، مسئله ای بسیار بزرگ می‌باشد
اینترنت

چالش‌ها در محاسبه ابری و بررسی موضوعات امنیتی

امنیت و حریم خصوصی در ابر، مسئله ای بسیار بزرگ می‌باشد هنگامی که داده‌های مهم برای ارائه دهندگان سرویس شخص ثالث واگذار می شود. بدلیل طبیعت توزیعی آن‌ها، محیط‌های محاسبه ابری، اهداف آسانی برای متجاوزانی که بدنبال کشف آسیب پذیری های ممکن هستند، می‌باشد

9 اسفند 1396

 سفر با هواپیما امنیت بسیار بالایی دارد. احتمال سقوط هواپیما یک در یازده میلیون است.
اینترنت

چگونه از سقوط هواپیما جان سالم به در ببریم؟

پیش از آن که این نکات را به تفضیل توضیح دهیم، ذکر این مطلب ضروری است که بدانید تمامی سوانح هوایی یکسان نیستند و ممکن است دو سانحه هوایی تفاوت فاحشی با یکدیگر داشته باشند. طرح و برنامه مشخصی برای بر حذر بودن از این سوانح وجود ندارد.

 هارد درایو نیز مانند تمام قطعات سخت‌افزاری دیگر ممکن است از کار بیفتد.
اینترنت

چطور طول عمر هارد درایو کامپیوترمان را بالا ببریم؟

هارد درایو‌های مکانیکی دارای اجزایی با قابلیت حرکتی هستند که ممکن است خراب شوند و در نهایت از کار بیفتند. حتی احتمال خراب شدن درایوهای حالت جامد که فاقد اجزای متحرک هستند نیز وجود دارد. هر درایوی دارای عمر مشخصی است که فراتر از آن بازه زمانی مشخص قادر به کار نیست.

8 اسفند 1396

6 اسفند 1396

امولاتورها در واقع برنامه‌های مجازی هستند
اینترنت

چگونه اپلیکیشن‌های iOS را در ویندوز اجرا کنیم؟

امولاتور یا برنامه شبیه ساز iOS این امکان را به کاربر می‌دهد تا به راحتی اپلیکیشن‌های تحت iOS را بر روی کامپیوتر خود اجرا کند. در این مطلب شما را با بهترین برنامه‌های امولاتور iOS برای ویندوز آشنا می‌کنیم. همراه ما باشید.

5 اسفند 1396

بحث امنیت به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران تبدیل شده است.
اینترنت

چطور امنیت تلگرام را بالا ببریم؟

پیام رسان تلگرام که حداقل در میان کاربران ایرانی حرف اول و آخر را می‌زند، قابلیت‌های کاربردی فراوانی را برای بهبود امنیت، به کاربران ارایه می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با این ویژگی‌ها و چگونگی افزایش امنیت تلگرام آشنا کنیم. همراه ما باشید.