28 مهر 1397

24 شهریور 1397

22 شهریور 1397

بسياري از سازمان ها با شكست پروژه هاي ICT، ضرر هاي مالي و قابليت استفاده ي كمتري نسبت به نرم افزار و سرويس ها مواجه شده اند
اینترنت

فرايند خريد سرويس ICT حرفه ای

مطالعات اخير در سرويس هاي خريد، حاكي از اين است كه مشخصات سرويس و توافقات، يك فرايند مداوم را ارايه مي دهند كه در آن تعاريف سرويس از طريق تعاملات ارايه دهنده سرويس خريدار پيشرفت مي كند.

5 شهریور 1397

22 مرداد 1397

16 مرداد 1397

فرضیات اعتماد در مقایسه با رمزنگاری کلید عمومی مبتنی بر هویت (IDPKC) با توجه به شخص ثالث معتبر در این طرح، به طور قابل توجهی کمتر است.
اینترنت

رمزنگاری کلید عمومی بدون گواهی

در CL-PKC، یک شخص ثالث معتبر با عنوان مرکز تولید کلید (KGC)، یک کلید خصوصی جزئی را به یک کاربر عرضه می‌کند. سپس کاربر، کلید خصوصی کامل را با ترکیب کردن کلید خصوصی جزئی با یک مقدار سرّی به دست می‌آورد که توسط کاربر تعریف شده و برای KGC نامعلوم است.

یک شبکه توری بی سیم برای کنترل بار به چندین خوشه تقسیم می شود.
اینترنت

پروتکل های مسیریابی فعال

در CGSR، تعداد گره ها در خوشه ها تشکیل شده است و هر خوشه از یک سر خوشه (CH) استفاده می کند که یک گروه از گره های بی سیم را کنترل می کند و از این رو به یک چارچوب سلسله مراتبی برای جداسازی کد در میان خوشه ها، دسترسی به کانال، مسیریابی و تخصیص پهنای باند دست می یابد.

13 مرداد 1397

7 مرداد 1397

6 مرداد 1397

4 مرداد 1397

3 مرداد 1397

هدفشان دزدیدن اطلاعات حساس، خرابکاری در عملیات مربوط به کسب‌وکار و یا رسیدن به منافعِ مالی است.
اینترنت

حملات سایبری بخش دوم

شرکت بزرگی را تصور کنید که یک زیرساخت ابریِ خصوصی را برای فراهم آوردنِ خدمات آی تیِ حیاتی به بخش‌های تجاری‌اش راه‌اندازی می‌کند. زیرساخت ابری از هزاران سرور استفاده می‌کند و میلیون‌ها نفر از مشتریانش روزانه از طریقِ اینترنت به آن سرویس‌ها دسترسی دارند.

28 تیر 1397

اینترفیس یا Interface یکی از پرکاربردترین اشاره گر ها در C# است، بله اینترفیس یک اشاره گر است و به همین دلیل سرعت بالایی در پردازش دارد.
سی شارپ

اینترفیس چیست؟

اینترفیس یا Interface یکی از پرکاربردترین اشاره گر ها در C# است، بله اینترفیس یک اشاره گر است و به همین دلیل سرعت بالایی در پردازش دارد.

23 تیر 1397

18 تیر 1397

چک کردن عکس پروفایل کاربران تلگرام یکی از عادت های عجیب ما می باشد
اینترنت

چه کسانی عکس پروفایل تلگرام ما را چک میکنند

این سوال ذهن بسیاری ازکاربران را درگیر کرده است که آیا در تلگرام این امکان وجود دارد تا ببینیم چه کسانی عکس پروفایل تلگرام ما را چک میکنند ؟یا اپلیکیشنی وجود دارد که بوسیله آن بفهمیم چک شدن عکس پروفایل تلگرام توسط دیگران امکانپذیرمی باشد؟

16 تیر 1397

گاهی اوقات کلمات کلیدی به صورت خودکار توسط برنامه های فهرست بندی تولید می شوند.
اینترنت

بهترین روش جستجو در اینترنت

در حال حاضر بسیاری از افراد از طریق موتورهای جستجو یا اینترنت و یا پایگاه داده های کتابشناختی اختصاصی در کتابخانه ها به جستجوهای الکترونیکی دسترسی دارند. ویژگی مشترک همه روش های الکترونیکی استفاده از کلمات کلیدی است.

15 تیر 1397

شهروندان مسن اغلب با چه مشکلاتی مواجه هستند
اینترنت

متداول‌ترین مشکلات افراد مسن با فناوری اطلاعات و ارتباطات

به‌طورکلی می‌توانیم بیان کنیم که هرچقدر افراد مسن‌تر باشند، کنترل و درک آن‌ها در رابطه با ICT دشوارتر و پیچیده‌تر خواهد. عوامل دیگر که می‌توانند توانایی یادگیری کار با رایانه و اجرای ICT تأثیر بگذارد می‌تواند مرتبط با سطح تحصیلات فرد و یا موقعیت اقتصادی وی باشند

5 تیر 1397

در سال های اخیر، اقدامات زیادی در جهت انتقال گسترده صنعت محاسبات به سمت محاسبات موازی انجام گرفته است.
اینترنت

عصر پردازش موازی

وقتی به دنبال ایجاد قدرت پردازش بیشتر برای کامپیوترهای شخصی هستیم، در پیشرفت ابر کامپیوترها سؤال بسیار خوبی مطرح می شود، به جای اینکه صرفا به دنبال افزایش عملکرد یک هسته ی پردازش یکتا باشیم، چرا نباید بیشتر از یک هسته در یک کامپیوتر شخصی داشته باشیم؟

26 خرداد 1397

24 خرداد 1397

18 خرداد 1397

17 خرداد 1397

یک پروژه دارای حوزه‌ی معینی است که توسط منابع معدودی محدود شده است
اینترنت

سیستم اطلاعات مدیریت پروژه

PMIS درون سیستم مدیریت پروژه نشان می‌دهد چگونه PMIS از داده‌های پروژه در مراحل مختلف در یک چرخه‌ی عمر پروژه استفاده می‌کند. همچنین ، داده‌های سازمانی یا محیطی را برای کمک در تصمیم گیری (در ارتباط با برنامه ریزی، سازمان دهی، کنترل و نظارت، ارزیابی و گزارش) توسط مدیر پروژه برای برآورده سازی مشخصات و ضرب العجل های پروژه نشان می‌دهد.

5 خرداد 1397

31 اردیبهشت 1397

29 اردیبهشت 1397

هدف اصلی پردازش یا رایانش ابری، ارائه ذخیره سازی امن، سریع و راحت داده ها با تمام خدمات ارائه شده از طریق اینترنت است.
اینترنت

شناسایی تهدیدات امنیت ابری

رایانش یا پردازش ابری یک تکنولوژی مورد استفاده برای ارائه خدمات میزبانی به صورت اینترنتی است. از طریق این فن آوری، کاربران لازم نیست تا منابع فناوری اطلاعات (IT) خود را مدیریت کنند؛ در عوض، آنها نیازهای فناوری اطلاعات (IT) خود را به صورت خدمات از طریق اینترنت خریداری می کنند.

15 اردیبهشت 1397

بلاک چین یا Block Chain چیست؟ مزایا و معایب بلاک چین چیست و ایا مانع فیلتر تلگرام خواهد شد؟
اینترنت

بلاک چین چیست؟

بلاک چین یا Block Chain چیست؟ مزایا و معایب بلاک چین چیست و ایا مانع فیلتر تلگرام خواهد شد؟

استفاده از پسورد یا کلمه عبور یکسان در سایت های مختلف امکان هک شدن حساب کاربری شما را افزایش می دهد.
اینترنت

پسورد یکسان ممنوع

استفاده از پسورد یا کلمه عبور یکسان در سایت های مختلف امکان هک شدن حساب کاربری شما را افزایش می دهد.

12 اردیبهشت 1397

سربرگ Header و پانوشت Footer از مهمترین عملکردهای نرم افزار word هستند
نرم افزار word

آموزش ورد جلسه سوم: ایجاد سربرگ و پا نوشت

گاهی اوقات هنگام کار کردن با برنامه word با شرایطی مواجه می شوید که باید یک موضوع را در تمام برگهای سندتان تکرار کنید.مثلا کلمه امضاء در پایین تمام صفحات نوشته شود در این مورد چه باید کرد ؟ آیا باید در هر صفحه این موارد را نوشت ؟ مسلما خیر!

9 اردیبهشت 1397

یکی از مسائل کلیدی رایانش ابری  فقدان کنترل هست.
اینترنت

مسائل امنیتی مرتبط با بستر ابری

رایانش و ابر عواملی هستند که متحرک هستند و می‌توانند به سامانه‌های دیگر انتقال پیدا کنند و SU نیز نمی‌تواند به‌صورت مستقیم کنترل شود. در اینترنت، داده‌ها می‌توانند به آزادی در بین محدوده‌های بین‌المللی در دسترس باشند و این امر می‌تواند تهدیدهای امنیتی دیگری نیز ارائه دهد.

8 اردیبهشت 1397

عدد الکسا چیست و چرا مبنای بهبود seo و قیمت تبلیغات در نظر گرفته می شود.
اینترنت

عدد الکسا

عدد الکسا چیست و چرا مبنای بهبود seo و قیمت تبلیغات در نظر گرفته می شود.