2 اسفند 1396

حفظ حریم خصوصی از بسیاری جهات ضروری است.
اینترنت

حریم خصوصی آنلاین

چیزهای خصوصی در زندگی شامل روابط، دوستی، نقش بازی کردن، و نیاز تجربی خلاق به خصوصی ماندن می شود. بااین وجود، جهان امروزی مجهز به IT و جهان امروزی شبکه ای شده با IT دارای چالش هایی درزمینه‌ی حفظ حریم خصوصی می باشد.

30 بهمن 1396

در گوشیهای اندرویدی به راحتی با استفاده از مرورگر کروم می توانید به نسخه دسکتاپ سایت دسترسی داشته باشید
اینترنت

چگونه با گوشی موبایل نسخه دسکتاپ سایتها را ببینیم

حتما برای شما هم پیش آمده است که با موبایل قصد ورود به بعضی سایتها را داشته اید اما متوجه شده‌اید که سایت مذکور اصلا شبیه نسخه ویندوزی نیست به سربرگهای موضاعات سایت و یا دیگر منوهای کشویی داخل سایت دسترسی ندارید . دلیل این مشکل اصلا طراحی سایت نیست بلکه این سایتها صرفا نسخه موبایل ندارند

29 بهمن 1396

کانال یا همان چنل تلگرام یکی از قابلیت‌های جذاب این پیام رسان بوده که محبوبیت زیادی بین کاربران دارد. آموزش ساخت کانال تلگرام را در این مطلب دنبال کنید.
اینترنت

چگونه کانال تلگرام بسازیم؟

کانال یا همان چنل تلگرام یکی از قابلیت‌های جذاب این پیام رسان بوده که محبوبیت زیادی بین کاربران دارد. آموزش ساخت کانال تلگرام را در این مطلب دنبال کنید.

26 بهمن 1396

25 بهمن 1396

طراحان وب بر طراحی موجه با شواهد تجربی اصرار دارند.
اینترنت

چگونه افراد در مقابل طراحی خاص سایت از خود عکس العمل نشان میدهند؟

طراحی صفحه برای وبسایت ها می تواند پیچیده باشد زیرا آنها شامل عناصری هستند که عملکردهای متعددی را انجام می دهند. ممکن است که طراح بخواهد بداند که چگونه این عناصر در کنار یکدیگر تجربه ی کاربری بهتری را خلق می کنند.

24 بهمن 1396

18 بهمن 1396

 اينترنت ارتباط فرد با فرد يا فرد با گروه ها و اشاعه جهاني را امکان پذير مي سازد.
اینترنت

انقلاب اينترنت

اينترنت به افرادي که شايد هيچوقت به صورت رو در رو همديگر را نبينند اين اجازه را مي دهد که به صورت منظم و نزديک، حتي صميمي و مورد اعتماد با يکديگر رابطه داشته باشند. اين روابط ممکن است از روابط افرادي که به صورت فيزيکي با هم زندگي مي کنند، نزديک تر شود.

16 بهمن 1396

رمزنگاری یک روش جهت تأمین امنیت است.
اینترنت

اهمیت رمزنگاری در شبکه‌های حسگر بی سیم

ازآنجا که اهمیت WSN برای محدوده وسیعی از کاربردها شامل تغییر آب و هوا، نظارت بر محیط زیست، نظارت بر ترافیک و اتوماسیون خانگی افزایش پیدا کرده است امن نگاه داشتن WNS یک موضوع چالشی بسیار مهم است.

15 بهمن 1396

13 بهمن 1396

9 بهمن 1396

4 بهمن 1396

3 بهمن 1396

عوامل جستجوی هوشمند ، عامل فیلتر کردن اطلاعات / طبقه بندی
اینترنت

محتوا کاوی وب

روش های سنتی جستجو در وب، از طریق محتویات بودند. محتوا کاوی وب، کار طولانی انجام شده توسط موتورهای جستجو می باشد. محتوا کاوی وب، به کشف اطلاعات مفیدی از محتوای وب مانند متن، تصویر فیلم ها و غیره اشاره می کند.

1 بهمن 1396

ابزار استخراج محتوای وب به دانلود اطلاعات ضروری کمک می کند.
اینترنت

ابزار استخراج محتوای وب

ابزار استخراج محتوای وب به دانلود اطلاعات ضروری کمک می کند. بعضی از آن ها اسکرین اسکراپر، اتومیشن انیور 6.1 ، وب اینفو اکسترکتور، موزندا، و وب کانتنت اکسترکتور و راپید ماینر هستند.در این مقاله به تفضیل به معرفی این ابزار ها می پردازیم.

27 دی 1396

25 دی 1396

 به خاطر پیشرفت سریع فناوری اطلاعات، مقدار اطلاعات ذخیره شده در پایگاه های اطلاعاتی به سرعت در حال افزایش اند.
اینترنت

داده کاوی (DM) چیست ؟

به خاطر پیشرفت سریع فناوری اطلاعات، مقدار اطلاعات ذخیره شده در پایگاه های اطلاعاتی به سرعت در حال افزایش اند. این پایگاه های عظیم اطلاعاتی، زمینه ی داده کاوی اطلاعات ارزشمند تجاری را فراهم می کنند. کاربرد های جدیداین طلاعات ارزشمند مثل تجریه و تحلیل مالی دینامیک و مدل سازی فاجعه به حافظه، بازیابی و تجزیه و تحلیل پیچیده ی چند رسانه ای نیاز دارند

23 دی 1396

22 دی 1396

دسترسی به وب برای همه وب سایت ها و برنامه های کاربردی که ما طراحی کرده و می سازیم بسیار مهم است
اینترنت

آزمون دسترسی به رنگ های وب سایت شما

کنتراست رنگ یکی از عناصر کلیدی طراحی یک وب سایت است که می تواند منجر به بهینه سازی تار نما شده و به بهبود دید از متن موجود در صفحه وب سایت کمک می کند، چه این متن در بدنه صفحه باشد، و یا در عناصر جانبی وب سایت قرار بگیرد.

21 دی 1396

17 دی 1396

 اپل آیدی شما را قادر می سازد تا محتوای دلخواه خود را از آیتونز و اپ استور به راحتی دانلود کنید و مواردی مانند شماره مخاطبین، تقویم ها، یادآورهای ایجاد شده و اطلاعات از این قبیل را با حساب شخصی خود همگام نمایید.
اینترنت

آموزش کامل ساخت اپل آیدی برای کاربران ایرانی

اپل آیدی شما را قادر می سازد تا محتوای دلخواه خود را از آیتونز و اپ استور به راحتی دانلود کنید و مواردی مانند شماره مخاطبین، تقویم ها، یادآورهای ایجاد شده و اطلاعات از این قبیل را با حساب شخصی خود همگام نمایید.

15 دی 1396

به طور سنتی، سیستم های تشخیص نفوذ شبکه را می توان به دو پوشه(دسته) دسته بندی کرد
اینترنت

سیستم های تشخیص نفوذ شبکه

سیستم های تشخیص نفوذ شبکه (NIDS) به طور گسترده ای در محیط های مختلف شبکه مستقر می شوند. در مقایسه با یک NIDS بر اساس ناهنجاری ، یک NIDS مبتنی بر امضای الکترونیکی در برنامه های کاربردی دنیای واقعی، به دلیل نرخ هشدار غلط نسبتا پایین آن محبوب تر است.

6 دی 1396

امروزه ایمیل، گسترده‌ترین سیستم ارتباطی به کار رفته در زندگی روزانه است.
اینترنت

سیستم ایمیل امن با استفاده از رمزنگاری بدون گواهی

برای ارتقای امنیت و بازدهی، اغلب سیستم‌های ایمیل از زیرساخت کلید عمومی (PKI) به عنوان سازوکار برقراری امنیت استفاده می‌کنند، اما سیستم‌های مبتنی بر PKI مشکلاتی مانند مدیریت گواهی هزینه بر و نیز مشکلاتی در ابعادپذیری دارند.