اینترنت

تماس Wi-Fi چیست

تماس Wi-Fi چیست و آیا این تماس اسپات سیاه گوشی همراه من را حل خواهد کرد؟مسیرهای خدمات جدید تماس ها، پیام رسانی، و پست صوتی از طریق اینترنت هستند به طوری که گوشی تلفن حتی بدون سیگنال موبایل هم کار کند. اما شما چرا باید مواضب باشید؟سیگنال تلفن همراه کاملاً آنگونه که باید قابل اعتماد نیست؟ داشتن سیگنال به اندازه کافی قوی برای برقراری یک تماس با خارج در حالت عادی یک مشکل نیست، اما تماس داخل شبکه می تواند به طور کامل بحثی متفاوت باشد؟هدف از تماس Wi-Fi حل اسپات های سیاه موبایل های داخلی با اجازه دادن به کاربران برای ارسال و دریافت تماس های تلفنی و پیام های متنی بدون استفاده از شبکه تلفن همراه، می باشد.(سیارک)

این چه کار می کند؟تماس Wi-Fi، همانطور که از اسم آن هم معلوم است، تماس های تلفنی و پیام های متنی را روی اینترنت با استفاده از شبکه Wi-Fi، و با اتصال به اپراتور تلفن همراه بدون مجبور بودن برای اتصال به خود شبکه هدایت می کند.

آیا فقط اسکایپ نیست؟چندین برنامه و خدمات، امکان برقراری ارتباط از طریق اینترنت (VoIP) را برای کاربران فراهم می کنند، و با وجود اینکه همان نتیجه را برای شما به ارمغان می آورند، تماس های Wi-Fi موجود دیگری هستند. برای مثال، اسکایپ (Skype) از شماره و خدماتی متفاوت استفاده می کند و به عنوان مثال برای تماس های اضطراری نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد. فیس تایم (Face Time) مربوط به شرکت اپل فقط میان دستگاه های اپل سازگار، کار می کند و نمی تواند برای اتصال خطوط ثابت یا گوشی های هوشمند دیگر با مارک ها متفاوت مورد استفاده گیرد.تماس های Wi-Fi همه ویژگی ها و امکانات تماس یک گوشی معمولی، از جمله تماس های HD برای گوشی های هوشمندی که این برنامه را پشتیبانی می کنند، با استفاده از همان شماره و بدون تکیه بر شبکه تلفن همراه یا برنامه دیگر تکرار می کند.

چرا باید مواظب باشم؟تماس Wi-Fi به معنی امکان تماس توسط کاربران در اسپات های سیاه تلفن همراه است، تا زمانی که دسترسی به اتصال اینترنت دارند.

چگونه کار می کند؟گوشی های هوشمند به جای شبکه تلفن همراه از طریق اینترنت به اپراتور تلفن همراه وصل می شوند، که برای گوشی های همراه به نظر فوق العاده آسان می رسد اما این نوع اتصال نیازمند یک مجموعه جدید از تکنولوژی ها می باشد.برای مثال، EE از یک سیستم به نام IP های چندرسانه ای گرافیکی (IMS) استفاده می کند، این سیستم چند رسانه ای در اصل امکان اتصال های ناامن از خارج شبکه شرکت را فراهم می کند که به عنوان رابط میان اینترنت و شبکه تلفن همراه عمل می کند، و تماس تلفنی و پیام را به گیرنده حمل می کند.

چه باید انجام دهم؟زیبایی تماس های Wi-Fi در سادگی آن است. نیاز به هیچ برنامه ای، هیچ شماره یا خدمات اضافی نیست و کم و بیش هزینه ای برابر قرارداد تلفن همراه شما دارد. کاربران فقط باید یک صندوق را در گوشی هوشمند خود بررسی کرده و به شبکه Wi-Fi متصل شوند. همین.(سیارک)

کجا می توانم از آن استفاده کنم؟هر جایی با یک اتصال Wi-Fi شما می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید، اما عمدتاً Wi-Fi محل کار یا خانه.

چقدر پهنای باند نیاز دارم؟تماس های صوتی و پیام های متنی نیاز به پهنای باند زیادی ندارند، لذا یک اتصال با دسترسی به 5/0 مگابایت در ثانیه، باید قادر به پشتیبانی تماس های Wi-Fi باشد.

اگر خانه یا محل کار را ترک کنم، چه می شود؟وقتی تماسی از طریق Wi-Fi برقرار می کنید، این تماس محدود به همان شبکه است. اگر Wi-Fi قطع شود، برای مثال وقتی که کاربر خانه و محدوده شبکه را ترک کند، تماس هم قطع خواهد شد. هیچ تفاوتی بین Wi-Fi و شبکه تلفن همراه در خصوص تماس های صوتی وجود ندارد.(سیارک)

چه زمانی می توانم آن را دریافت کنم؟تماس های Wi-Fi برای اپراتور EE همین امروز می تواند راه اندازی شود. دیگر اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک از این ویژگی تبعیت خواهند کرد.

روی چه دستگاه هایی کار می کند؟همه گوشی های هوشمند تماس های Wi-Fi را پشتیبانی نمی کنند. خدمات EE می تواند روی گوشی های سامسونگ گالکسی اس 6 و گالکسی اس 6 اج و همچنین گوی لومیا 640 از شرکت مایکروسافت از 10 آوریل راه اندازه شود. آیفون 6 و آیفون 6 پلاس از شرکت اپل تماس های Wi-Fi را پشتیبانی می کنند اما برای این کار نیاز به یک به روز رسانی از EE دارند، همچنین چندین دستگاه دیگر از جمله سامسونگ گالکسی اس 5، که بعداً آمده است نیز چنین است.

گزینه های جایگزین چه هستند؟سایر اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا خدمات مشابهی را با استفاده از نرم افزار ارائه می دهند، که این خدمات نیز در مقایسه با تماس های Wi-Fi دارای معایب و مزایایی می باشند اما به پختگی خدمات و تماس های گوشی های هوشمند نیستند.برنامه های این تاچ در آندروید و آیفون وجود دارند که امکان برقراری تماس میان سه نفر و ارسال پیام های متنی از طریق این برنامه ها هنگام اتصال به شبکه Wi-Fi و نه شبکه تلفن همراه، را ایجاد می کنند. مانند تماس های Wi-Fi شرکت EE، برنامه های این تاچ فقط در سراسر بریتانیا کار می کنند، اما در صورت برقراری اتصال به هات اسپات های قابل حمل دیگر شبکه های تلفن همراه، در آن حالت هم کار خواهند کرد.برنامه TU Go از O2 کمی پیشرفته تر است.TU Go با دسترس بودن برای کاربران آیفون، آی پد، آندروید، تلفن ویندوز و ویندوز، برای مشتریان O2 امکان تماس، ارسال پیام های متنی و بررسی پست صوتی از طریق اینترنت را فراهم می کند، اما روی دستگاه های غیرهوشمند از جمله کامپیوترها و تبلت ها که به طور معمول قادر به برقرار تماس یا دریافت و ارسال پیام متنی نمی باشند، نیز کار خواهد کرد.TU Go همچنین می تواند در خارج از کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد، و می تواند در آن واحد با چندین دستگاه تماس برقرار کند.(سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


علاوه بر تمیز کردن گوشی اطلاعات سفر وخدمات Wi-Fi به زبان انگلیسی روی آن چاپ شده است.

دستمال توالت مخصوص گوشی های هوشمند نصب در سرویسهای بهداشتی فرودگاه ژاپن

علاوه بر تمیز کردن گوشی اطلاعات سفر وخدمات Wi-Fi به زبان انگلیسی روی آن چاپ شده است.

همه جا پرشده از پیام هایی که از خطر Wi-Fi و موبایل و ابزارهای ارتباطی خبر می دهند. (البته بدون منبع)

آیا Wi-Fi خطرناک است؟

همه جا پرشده از پیام هایی که از خطر Wi-Fi و موبایل و ابزارهای ارتباطی خبر می دهند. (البته بدون منبع)

 این پیشرفت به مشتریان Vive در سراسر جهان اجازه می دهد تا زمانیکه از VR استفاده می کنند، تحرک قابل توجهی داشته باشند

HTC Vive، بزودی بدون نیاز به سیم کار می کند

این پیشرفت به مشتریان Vive در سراسر جهان اجازه می دهد تا زمانیکه از VR استفاده می کنند، تحرک قابل ت...

یک شبکه توری بی سیم برای کنترل بار به چندین خوشه تقسیم می شود.

پروتکل های مسیریابی فعال

یک شبکه توری بی سیم برای کنترل بار به چندین خوشه تقسیم می شود.

رییس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال افزایش پهنای باند اینترنت برای استفاده از پیام رسان‌ های داخلی است.

افزایش پهنای باند اینترنت برای استفاده از پیام‌ رسان‌ های داخلی

رییس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال افزایش پهنای بان...

چین ، بعد از ایالات متحده امریکا که بزرگترین بازار LTE جهان را دارا است

داستان پهنای باند موبایل

چین ، بعد از ایالات متحده امریکا که بزرگترین بازار LTE جهان را دارا است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از 9 برابر شدن پهنای باند اینترنت استان نسبت به ابتدای فعالیت دولت یازدهم خبر داد و گفت: پهنای باند در این مدت از 6.3 به 60 گیگابیت بر ثانیه رسید.

افزایش 9 برابری پهنای باند اینترنت یزد در دولت تدبیر و امید

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از 9 برابر شدن پهنای باند اینترنت استان نسبت به ابتدای فع...

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت از اختصاص 300 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند رایگان به پیام رسان های مورد تایید شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

300 گیگابیت پهنای باند رایگان در خدمت پیام رسان های داخلی مجاز

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت از اختصاص 300 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند رایگان به پیام رسان های مو...

در راستای معرفی سایت های داخلی برای محاسبه اینترنت نیم بها تولید کنندگان محتوای داخلی باید دامنه و آدرس عددی سایت خود را به وزارت ارتباطات اطلاع دهند.

نحوه ثبت سایت های داخلی برای محاسبه اینترنت نیم بها اعلام شد

در راستای معرفی سایت های داخلی برای محاسبه اینترنت نیم بها تولید کنندگان محتوای داخلی باید دامنه و آ...

مدیر طرح جویشگر بومی از حمایت 3 میلیارد تومانی دولت از 2 موتور جستجوگر بومی یوز و پارسی جو و نیز هزینه 52 میلیاردی برای کل این پروژه ملی خبر داد.

موتورهای جستجوگر یوز و پارسی جو زیر چتر حمایتی دولت قرار گرفتند

مدیر طرح جویشگر بومی از حمایت 3 میلیارد تومانی دولت از 2 موتور جستجوگر بومی یوز و پارسی جو و نیز هزی...

معاون وزیرارتباطات ازافزایش تعداد سایت‌ های داخلی مشمول تخفیف 50 درصدی پهنای باند از 500 سایت به تمامی سایت‌ های داخلی خبر داد.

تخفیف 50 درصدی پهنای باند به تمام سایت های داخلی تسری پیدا می کند

معاون وزیرارتباطات ازافزایش تعداد سایت‌ های داخلی مشمول تخفیف 50 درصدی پهنای باند از 500 سایت به تما...

چه زمانی که تلگرام فیلتر شود و چه زمانی که رفع فیلتر شود؛ در هر حال اپراتورهای اینترنتی برنده نهایی این جریان هستند.

سود وحشتناک اپراتورهای اینترنتی از باز و بسته شدن تلگرام!

چه زمانی که تلگرام فیلتر شود و چه زمانی که رفع فیلتر شود؛ در هر حال اپراتورهای اینترنتی برنده نهایی ...

رسانه کلیک - کارشناس زیر ساخت گفت: طرح ارائه اینترنت ماهواره ای بدون فیلتر به ایرانی ها از سوی آمریکا عوام فریبی است و امکان اجرا ندارد.

ارائه اینترنت ماهواره ای به ایرانی ها دروغی بیش نیست!

رسانه کلیک - کارشناس زیر ساخت گفت: طرح ارائه اینترنت ماهواره ای بدون فیلتر به ایرانی ها از سوی آمریک...