تماس Wi-Fi چیست

تماس Wi-Fi چیست و آیا این تماس اسپات سیاه گوشی همراه من را حل خواهد کرد؟مسیرهای خدمات جدید تماس ها، پیام رسانی، و پست صوتی از طریق اینترنت هستند به طوری که گوشی تلفن حتی بدون سیگنال موبایل هم کار کند. اما شما چرا باید مواضب باشید؟سیگنال تلفن همراه کاملاً آنگونه که باید قابل اعتماد نیست؟ داشتن سیگنال به اندازه کافی قوی برای برقراری یک تماس با خارج در حالت عادی یک مشکل نیست، اما تماس داخل شبکه می تواند به طور کامل بحثی متفاوت باشد؟هدف از تماس Wi-Fi حل اسپات های سیاه موبایل های داخلی با اجازه دادن به کاربران برای ارسال و دریافت تماس های تلفنی و پیام های متنی بدون استفاده از شبکه تلفن همراه، می باشد.(سیارک)

این چه کار می کند؟تماس Wi-Fi، همانطور که از اسم آن هم معلوم است، تماس های تلفنی و پیام های متنی را روی اینترنت با استفاده از شبکه Wi-Fi، و با اتصال به اپراتور تلفن همراه بدون مجبور بودن برای اتصال به خود شبکه هدایت می کند.

آیا فقط اسکایپ نیست؟چندین برنامه و خدمات، امکان برقراری ارتباط از طریق اینترنت (VoIP) را برای کاربران فراهم می کنند، و با وجود اینکه همان نتیجه را برای شما به ارمغان می آورند، تماس های Wi-Fi موجود دیگری هستند. برای مثال، اسکایپ (Skype) از شماره و خدماتی متفاوت استفاده می کند و به عنوان مثال برای تماس های اضطراری نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد. فیس تایم (Face Time) مربوط به شرکت اپل فقط میان دستگاه های اپل سازگار، کار می کند و نمی تواند برای اتصال خطوط ثابت یا گوشی های هوشمند دیگر با مارک ها متفاوت مورد استفاده گیرد.تماس های Wi-Fi همه ویژگی ها و امکانات تماس یک گوشی معمولی، از جمله تماس های HD برای گوشی های هوشمندی که این برنامه را پشتیبانی می کنند، با استفاده از همان شماره و بدون تکیه بر شبکه تلفن همراه یا برنامه دیگر تکرار می کند.

چرا باید مواظب باشم؟تماس Wi-Fi به معنی امکان تماس توسط کاربران در اسپات های سیاه تلفن همراه است، تا زمانی که دسترسی به اتصال اینترنت دارند.

چگونه کار می کند؟گوشی های هوشمند به جای شبکه تلفن همراه از طریق اینترنت به اپراتور تلفن همراه وصل می شوند، که برای گوشی های همراه به نظر فوق العاده آسان می رسد اما این نوع اتصال نیازمند یک مجموعه جدید از تکنولوژی ها می باشد.برای مثال، EE از یک سیستم به نام IP های چندرسانه ای گرافیکی (IMS) استفاده می کند، این سیستم چند رسانه ای در اصل امکان اتصال های ناامن از خارج شبکه شرکت را فراهم می کند که به عنوان رابط میان اینترنت و شبکه تلفن همراه عمل می کند، و تماس تلفنی و پیام را به گیرنده حمل می کند.

چه باید انجام دهم؟زیبایی تماس های Wi-Fi در سادگی آن است. نیاز به هیچ برنامه ای، هیچ شماره یا خدمات اضافی نیست و کم و بیش هزینه ای برابر قرارداد تلفن همراه شما دارد. کاربران فقط باید یک صندوق را در گوشی هوشمند خود بررسی کرده و به شبکه Wi-Fi متصل شوند. همین.(سیارک)

کجا می توانم از آن استفاده کنم؟هر جایی با یک اتصال Wi-Fi شما می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید، اما عمدتاً Wi-Fi محل کار یا خانه.

چقدر پهنای باند نیاز دارم؟تماس های صوتی و پیام های متنی نیاز به پهنای باند زیادی ندارند، لذا یک اتصال با دسترسی به 5/0 مگابایت در ثانیه، باید قادر به پشتیبانی تماس های Wi-Fi باشد.

اگر خانه یا محل کار را ترک کنم، چه می شود؟وقتی تماسی از طریق Wi-Fi برقرار می کنید، این تماس محدود به همان شبکه است. اگر Wi-Fi قطع شود، برای مثال وقتی که کاربر خانه و محدوده شبکه را ترک کند، تماس هم قطع خواهد شد. هیچ تفاوتی بین Wi-Fi و شبکه تلفن همراه در خصوص تماس های صوتی وجود ندارد.(سیارک)

چه زمانی می توانم آن را دریافت کنم؟تماس های Wi-Fi برای اپراتور EE همین امروز می تواند راه اندازی شود. دیگر اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک از این ویژگی تبعیت خواهند کرد.

روی چه دستگاه هایی کار می کند؟همه گوشی های هوشمند تماس های Wi-Fi را پشتیبانی نمی کنند. خدمات EE می تواند روی گوشی های سامسونگ گالکسی اس 6 و گالکسی اس 6 اج و همچنین گوی لومیا 640 از شرکت مایکروسافت از 10 آوریل راه اندازه شود. آیفون 6 و آیفون 6 پلاس از شرکت اپل تماس های Wi-Fi را پشتیبانی می کنند اما برای این کار نیاز به یک به روز رسانی از EE دارند، همچنین چندین دستگاه دیگر از جمله سامسونگ گالکسی اس 5، که بعداً آمده است نیز چنین است.

گزینه های جایگزین چه هستند؟سایر اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا خدمات مشابهی را با استفاده از نرم افزار ارائه می دهند، که این خدمات نیز در مقایسه با تماس های Wi-Fi دارای معایب و مزایایی می باشند اما به پختگی خدمات و تماس های گوشی های هوشمند نیستند.برنامه های این تاچ در آندروید و آیفون وجود دارند که امکان برقراری تماس میان سه نفر و ارسال پیام های متنی از طریق این برنامه ها هنگام اتصال به شبکه Wi-Fi و نه شبکه تلفن همراه، را ایجاد می کنند. مانند تماس های Wi-Fi شرکت EE، برنامه های این تاچ فقط در سراسر بریتانیا کار می کنند، اما در صورت برقراری اتصال به هات اسپات های قابل حمل دیگر شبکه های تلفن همراه، در آن حالت هم کار خواهند کرد.برنامه TU Go از O2 کمی پیشرفته تر است.TU Go با دسترس بودن برای کاربران آیفون، آی پد، آندروید، تلفن ویندوز و ویندوز، برای مشتریان O2 امکان تماس، ارسال پیام های متنی و بررسی پست صوتی از طریق اینترنت را فراهم می کند، اما روی دستگاه های غیرهوشمند از جمله کامپیوترها و تبلت ها که به طور معمول قادر به برقرار تماس یا دریافت و ارسال پیام متنی نمی باشند، نیز کار خواهد کرد.TU Go همچنین می تواند در خارج از کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد، و می تواند در آن واحد با چندین دستگاه تماس برقرار کند.(سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید