پیش نمایش

فضای اینترنت چیستی

مزایای فضای مجازی

اینکه فاصله، مانع انجام کار موسسات، همکاری ها و کنفرانس ها نگردد.

به حداقل رساندن آمار بلایای فیزیکی از قبیل آتش سوزی ها، انفجار بمب ها و زلزله ها یا سایر حوادث مخرب مانند اعتصاب ها زیرا فعالیت ها در یک محوطه یا سازمان متمرکز نیستند.

تأکید روز افزون بر جنبه انسانی کار زیرا با تاکید بر مهارت های انسانی و فکری در محیط کار غیر متمرکز کارهای فیزیکی و خدماتی به حداقل میرسد.

بهبود شاخص بهره وری در مقیاس فردی، سازمانی و اجتماعی کاهش هزینه های فضا های اداری ، زیرا انواع متنوعی از کارگران منعطف معرفی میشود ،مزایای زیست محیطی، زیرا افراد کمتری در حال تردد به محل کار هستند.

کیفیت و تسهیلات بیشتر برای مشتری:امکان دریافت خدمات در هر زمان

تاثیر فضای مجازی در نارضایتی های خانوادگی

یکی از بزرگترین مسائل اجتماعی که جوامع امروزی به آن مبتلا میباشند ضعف بنیاد خانواده است.

از آن جایی که مشکلات خانواده ها بصورت ناهنجاری های اجتماعی بروز میکند خانواده و سلامت آن از اهمیت فوقالعاده ای برخوردار می‌باشد.

اماده کردن فرزندان برای پذیرش مسئولیت اجتماعی یکی از وظایف مهم و اساسی خانواده ها بشمار میرود.

جوانان باید بتوانند بخصوص برای زندگی های مشترک اماده شوند و سعی نمایند روابط خودرا پیرامونشان.

درحد متعارف و قابل قبولی تنظیم نمایند صرف‌نظر از آمار و ارقام و روز افزونی که در مسائلی مانند بالا رفتن سن ازدواج، طلاق،فرارازمنزل،فحشا و سایر مسائل خانوادگی وجود دارد، سرد شدن ارتباط عاطفی و نارضایتی ها از زندگی خانوادگی است که باعث ناکامی ها و شمس های بزرگی در زندگی جوانان شدن است.

اینها  نشان از مشکلات عمیقی در سطح خانواده دارد که به نوعی باید ریشه یابی و درامان شوند.

یکی از زمینه های اصلی در بروز مشکلات خانوادگی و اصولا نارضایتی از زندگی مشترک، فضای مجازی است که تحت تاثیر تولید های رسانه ی بوجود آمده و باعث آن گردیده تا سطح توقع و ارضاء از زندگی های مشترک بخصوص در میان نسل جوان بالا ببرد.

تحت تأثیر این فضا آنچه جوان باید از زندگی مشترک انتظار داشته باشد بنوعی تحریف میشود.

لذت و صمیمیتی که از برنامه ها و محتویات رسانه ها مانندفیلم ها و سریال ها در اذهان جوانان نقش می‌بندند تا حد بسیار زیادی در زندگی طبیعی قابل دست یابی نخواهند بود و این می تواند تبعات زبان برای برای آینده جوانان یه همراه داشته باشد.

اعتیاد به اینترنت

یکی از آسیب های اینترنت،اعتیاد به آن است بطوری که "از میان 47ملیون استفاده کننده از اینترنت در آمریکا دوتا تا 5ملیون دچار اعتیاد اینترنتی شده اند با معضلات زیادی گریبان گیر هستند.

در جامعه ی ما نیز با گسترش روز افزون اینترنت شاهد این مسأله هستیم.

نتیجه ی تحقیقات انجام شده در کشور نشان میدهد که "بیشترین استفاده کنندگان از اینترنت جوانان هستند و 35درصد از آنها بخاطر حضور در چت روم، 28درصد برای بازی های اینترنتی،30درصد به منظور چک کردن پست الکترونیکی و25درصد نیز بدلیل جستجو،در شبکه ی جهانی هستند اعتیاد به اینترنت می تواند مشکلات جدی تحصیلی و خانوادگی برای مخاطبان به وجود آورد. اگر استفاده کنندگان از اینترنت نتوانند به مدت یک ماه دوری از اینترنت را تحمل کنند در معرض خطر خطر اعتیاد به آن قرار دارند. متأسفانه ما شاهد این پدیده در میان جوانان هستیم،بطور مه برخی از جوانان شب هارا تا صبح با اینترنت صرفه میکنند و تمام صبح را خواب هستند و این مسائله آغازگر آسیب های متعددی نیز میشود.ازجمله این آسیب ها میتوان به آسیب های خانوادگی،

ارتباطی،عاطفی،روانی،جسمی و اقتصادی اشاره کرد 

گسترش ارتباط متعارف میان جوانان

اینترنت بدلیل تهسیل ایجاد روابط دوستانه و عاشقانه،در زمینه های غیر اخلاقی بسیار مورد توجه قرار گرفته، تا جایی که اینترنت موجب سهولت خیانت در روابط زناشویی و ایجاد روابط نامشروع میشود

 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.