اینترنت

چطور باتری آیفون را تعویض و جایگذاری کنیم؟

رسانه کلیک – در این مطلب قصد داریم نحوه جایگذاری و تعویض باتری گوشی آیفون را به شما آموزش دهیم. برای انجام این کار لازم است جعبه ابزار iFixit را تهیه کنید.

 در این مطلب قصد داریم نحوه جایگذاری و تعویض باتری گوشی آیفون را به شما آموزش دهیم. برای انجام این کار لازم است جعبه ابزار iFixit را تهیه کنید.

جنیوس بار، یک ایستگاه پشتیبانی فنی است که در فروشگاه‌های اپل وجود دارد و هدف از آن، ارائه خدمات و کمک برای محصولات اپل است. به گفته راب جانسون نائب رئیس ارشد فروش اسبق اپل، «جنیوس بار قلب و روح فروشگاه‌های ماست.» کسانی که گوشی آیفون دارند در پی آن هستند که باتری گوشی خود را عوض کنند و به همین خاطر لیست‌های انتظار در جنیوس بار اپل طولانی و طولانی‌تر می‌شوند ولی اگر دوست ندارید که منتظر بمانید، می‌توانید خودتان باتری گوشی‌تان را عوض کنید.

خلاصه کلام، اپل تأیید کرده است که وقتی سن آیفون شما بالا رود، سرعت آن کمتر  خود به خود کمتر می‌شود و باتری آن خراب می‌شود. برای اینکه بتوانیم کارایی و راندمان آن را به حالت قبل برگردانیم، توصیه می‌شود که باتری خراب را با یک باتری جدید عوض کنند.

 

تنها مسئله‌ای که هست این است که در هر اپل استور، افراد زیادی در لیست انتظار برای دریافت باتری هستند. شما هم می‌توانید به یک ارائه دهنده محلی خدمات مراجعه کنید و در لیست انتظار قرار بگیرید.

برخی از کسانی که آیفون دارند و در عین حال صبر زیادی هم دارند، می‌توانند صبر کنند تا نوبت به آنها برسند ولی چنانچه برای دریافت باتری عجله دارید، بهترین کار این است که خودتان آن را جایگزین کنید. این کار ممکن است زمان و هزینه کمتری به همراه داشته باشد.

دسترسی به ابزار و قطعات بسیار آسان و البته ارزان است.

به طور قطع قبل از اینکه بخواهید باتری جدید را با باتری قبلی جایگزین کنید، به یک سری ابزار نیاز دارید. خوشبختانه iFixit جعبه‌های جایگزینی باتری برای اکثر آیفون‌ها ارائه داده است. این جعبه‌ها دارای ابزارها و باتری جایگزین جدید است که به راحتی می‌تواند به شما کمک کند.

iFixit یک مزیت دیگر هم دارد و آن، اینکه راهنمای جامع و کاملی برای جایگزینی باتری ارائه می‌دهد و این راهنما به گونه‌ای است که تصاویر بسیار دقیقی از فرآیند نشان می‌دهد و به همین خاطر، اگر تاکنون باتری تعویض نکرده باشید هم به راحتی به شما آموزش می‌دهد که چگونه کارهای باتری را انجام دهید.

بیشتر آیفون‌ها از پیچ‌ها و اتصالات ساخته می‌شود

البته اشتباه نشود، مدار و مونتاژ داخلی آیفون به هیچ وجه شوخی نیست و پیچیدگی‌های زیادی دارد و تعمیرات آن هم واقعا دشوار است ولی وقتی صحبت از تعویض باتری می‌شود، سر و کار افراد با یک سری پیچ است. تمام اتصالات با پیچ محکم شده است و هیچ نیازی به ابزار لحیم کاری نیست.

برخی از گام‌های تعویض باتری گوشی آیفون ممکن است نیاز به مهارت و ترفند داشته باشد

کار با پیچ‌ها و اتصالات آسان است ولی برخی از مراحل کار نیاز به دقت و مهارت دارد چون ممکن است مقداری چسب نیز به کار رفته باشد.

اول از همه، اگر آیفون 7 یا مدل جدیدتر آیفون دارید، باید حتما مقداری حرارت دور لبه گوشی بگیرید تا این چسب‌ها نرم شود و صفحه نمایش و بقیه گوشی از هم جدا شوند. iFixit به صورت کامل نشان می‌دهد که چگونه این کار را انجام دهید. آیفون 6 و مدل‌های قبل‌تر از آن دور لبه خود هیچ چسبی ندارند.

بعد از آیفون 7، اپل فعالیت‌های خود برای ضدآب کردن را آغاز کرد و حتی اگر این آب‌بند را بردارید، باز هم به راحتی می‌توانید گوشی را مونتاژ کنید و اگر بخواهید که ضد آب را حفظ کنید، می‌توانید آن را در جای خود قرار دهید.

وقتی چسبی که باتری را نگه می‌دارد، آزاد شود، زبانه‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها، نوار چسب‌ها را باز کنید. تنها مشکلی که وجود دارد، این است که این نوارها به شدت نازک است.

مشکلی که باتری‌های لیتیوم-یون دارند، این است که خیلی خطرناک هستند؛ زیرا حاوی مواد شیمیایی مضر هستند و ممکن است در صورتی که آسیب ببیند یا سوراخ شود، به سرعت مشتعل شود.

این چیزها هیچ ترسی ندارد زیرا اگر قبل از خارج کردن باتری، شارژ آن را کاملا خالی کنید می‌توانید ریسک را به حداقل برسانید. فقط کافی است نکات لازم را خیلی خوب رعایت کنید و نخواهید خود را مثل بروس لی نشان دهید.

وقت بگذارید، تحقیق کنید و از دستورالعمل‌ها پیروی کنید

جایگزین کردن باتری در آیفون به هیچ وجه کار راحتی نیست ولی اگر از دستورالعمل‌ها پیروی کنید نیازی به حرفه‌ای بودن و داشتن چند سال سابقه نیست.

تحقیقات خود را انجام دهید، دستورالعمل‌ها را بخوانید و ویدیوهای آموزشی را ببینید و از دستورالعمل‌ها پیروی کنید تا بتوانید بدون مشکل، باتری را عوض کنید.

اگر یکبار این کار را انجام دهید، دفعه بعدی کارتان آسان‌تر می‌شود و می‌توانید باتری آیفون دوستان و آشنایان خود را هم عوض کنید.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


اپل یک بنر بزرگ در برابر ساختمان "Vegas Convention Center" برپا کرده است،

تیکه سنگین اپل به اندروید

اپل یک بنر بزرگ در برابر ساختمان "Vegas Convention Center" برپا کرده است،

در سال 1950 بود که مدل های اولیه خودکار های بیک روانه بازار شدند

پر استفاده ترین محصولات ساخت بشر و جایگزین های امروزی آن ها بخش دوم

در سال 1950 بود که مدل های اولیه خودکار های بیک روانه بازار شدند

نایت شیفت ، تروتون، قابلیت True Tone

نمایشگر اپل آیفون 8 و قابلیت True Tone

نایت شیفت ، تروتون، قابلیت True Tone

چرا باید گوشی های پرچمدار  شرکتهای بزرگ را فراموش کنیم ؟

خداحافظ پرچمدار

چرا باید گوشی های پرچمدار شرکتهای بزرگ را فراموش کنیم ؟

شرکت اپل درآمد حاصل از فروش نسخه قرمز  آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را به فعالیتهای تحقیقاتی و پیشگیری و درمان ایدز اختصاص می دهد

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس قرمز شرکت اپل به کمپین مبارزه با ایدز پیوستند

شرکت اپل درآمد حاصل از فروش نسخه قرمز آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را به فعالیتهای تحقیقاتی و پیشگیری و د...

آیفون 10 موفق شد طراحی خودش را به عنوان یک طرح پایه برای مدلهای آینده اپل جا بیاندازد.

چرا بسیاری از دارندگان آیفون علاقه‌ای به خرید آیفون 10 ندارند؟

آیفون 10 موفق شد طراحی خودش را به عنوان یک طرح پایه برای مدلهای آینده اپل جا بیاندازد.

شرکتهای تازه تاسیس چینی با کپی محصولات مطرح شرکتهای بزرگ سعی در بقای خودشان در بازار دارند

کپی محصولات مطرح دنیا برای بقا، آیفون 10 چینی با قیمت ارزان و کیفیت نسبتا مناسب !

شرکتهای تازه تاسیس چینی با کپی محصولات مطرح شرکتهای بزرگ سعی در بقای خودشان در بازار دارند

آپدیت بعدی iOS از گوشی های آیفون 5اس و 6 پلاس پشتیبانی نخواهد کرد. 

شایعه شده آیفون 5 و آیفون 6 به iOS 13 آپدیت نخواهد شد

آپدیت بعدی iOS از گوشی های آیفون 5اس و 6 پلاس پشتیبانی نخواهد کرد. 

در پایان ماه مارس یک عکس فوری از طراحی آیفون جدید منتشر شد

زمان فروش آیفون SE 2

در پایان ماه مارس یک عکس فوری از طراحی آیفون جدید منتشر شد

شروع کنید از هر چیزی که فکر می کنید عکس گرفتن

راهنمای کامل عکاسی با آیفون

شروع کنید از هر چیزی که فکر می کنید عکس گرفتن

 بد نیست بدانید گرافین دارای خصوصیات بسیار زیادی است

نانوکیس آیفون عمر باتری را تا 20 درصد زیاد می کند!

بد نیست بدانید گرافین دارای خصوصیات بسیار زیادی است

آیفون ها نسبت به محصولات اندرویدی دارای ظرفیت باتری کمتری هستند. انتظار می رود ظرفیت باتری نسخه 2018 آیفون X افزایش پیدا کند.

احتمال افزایش ظرفیت باتری نسخه 2018 آیفون X

آیفون ها نسبت به محصولات اندرویدی دارای ظرفیت باتری کمتری هستند. انتظار می رود ظرفیت باتری نسخه 2018...

در سال های اخیر باتری برخی گوشی های هوشمند شرکت های بزرگ با مشکل مواجه شده اند. به تازگی انفجار آیفون در دهان یک مشتری خبرساز شده است.

انفجار آیفون در دهان یک مشتری!

در سال های اخیر باتری برخی گوشی های هوشمند شرکت های بزرگ با مشکل مواجه شده اند. به تازگی انفجار آیفو...

 کمپانی اپل در صدد است تا باتریِ گوشی ها و تبلت های قدیمی مشترکین خود را عوض کند و برای هر تعویض باتری آیفون 29 دلار را پیشنهاد داده است؛ پیشنهادی که به اعتقاد کارشناسان، هزینه هنگفتی برای غول کوپرتینو در بر دارد.

تعویض باتری آیفون های قدیمی 10 میلیارد دلار هزینه روی دوش اپل می گذارد!

کمپانی اپل در صدد است تا باتریِ گوشی ها و تبلت های قدیمی مشترکین خود را عوض کند و برای هر تعویض بات...

اپل اعلام کرد با کاهش قیمت باتری های جایگزین، مشکل کندی مدل های قدیمی آیفون را حل خواهد کرد. مشتریان می توانند با پرداخت 29 دلار باتری گوشی خود را عوض کنند.

اپل مشکل کندی مدل های قدیمی آیفون را با عرضه باتری های جایگزین برطرف کرد

اپل اعلام کرد با کاهش قیمت باتری های جایگزین، مشکل کندی مدل های قدیمی آیفون را حل خواهد کرد. مشتریان...

کاربران آیفون اخیرا با مشکلاتی نظیر عملکرد ضعیف باتری و افت سرعت پردازش آیفون خود مواجه شده اند که برای شناسایی و رفع آن‌ها راه های مختلفی وجود دارد.

چطور متوجه افت سرعت پردازش آیفون شویم؟

کاربران آیفون اخیرا با مشکلاتی نظیر عملکرد ضعیف باتری و افت سرعت پردازش آیفون خود مواجه شده اند که ب...