اینترنت

عدد الکسا

الکسا یک سایت است، الکسا اطلاعات خود را موتورهای جستجو به دست میاورد. ممکن است اطلاعات به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه کسب شوند.

هر سایتی یک رتبه الکسا دارد، این عدد نشانگر رتبه آن سایت در بین سایت های جهان و کشورهای مختلف است.

در تصویر بالا سایت یاهو! با یک پله سقوط رتبه 7 در دنیا و 7 در امریکا را دارد.

الکسا متناسب با بهترین رتبه، کشوری که بیشترین مخاطب را دارد به عنوان کشور اصلی نمایش می دهد.

حقایقی که در مورد الکسا باید بدانیم

نتایج الکسا همیشه معتبر نیست، مثلا اگر سایتی رتبه بهتری در الکسا دارد حتما تعداد بیشتری بازدید کننده واقعی دارد. رتبه الکسا به عوامل بسیاری بستگی دارد و قابل تقلب است.

- عدد الکسا ثابت نیست، ممکن است در طول روز چندین بار تغییر کند. متناسب با اطلاعات دریافتی این سایت لیست به صورت دائم درحال تغییر است. برای مثال اگر امروز رتبه خوبی دارید دلیلی وجود ندارد فردا یا هفته آینده نیز همین رتبه را داشته باشید. (روی صحبت با مشتریان شرکت های سئو است، گول اعداد الکسا را نخورید. این اعداد ثابت نیستند و به راحتی با هزینه های بسیار پایین قابل تقلب هستند.)

- چرا با وجود این موارد از الکسا استفاده می شود؟ روش های زیادی برای بررسی seo یک سایت وجود دارد که البته زمانبر هستند، الکسا به عنوان سریعترین روش و دریافت اولین بازخورد مناسب است. برای مثال ما میخواهیم به سایتی تبلیغ بدهیم اگر عدد الکسای سایت ما 20.000 و سایت نمایش دهنده تبلیغ 30.000 باشد یعنی پول خود را دور میریزیم. (عدد بیشتر یعنی بازدید کمتر)

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.