تکنولوژی - صفحه 5

تازه های تکنولوژی، موبایل، تبلت، خودرو، کامپیوتر، دوربین، لپ تاپ، کامپیوتر

25 اردیبهشت 1396

23 اردیبهشت 1396

19 اردیبهشت 1396

ربات آنتی ویروس برای تلگرام

معرفی ربات آنتی ویروس برای تلگرام

اگر شما هم از ان دسته کاربرانی هستید که بر روی تلفن همراه یا سیستم خود آنتی ویروس ندارید و نگران دانلود فایل های مخربی که از اینترنت به دستگاه شما نفوذ میکنند هستید، ربات های انتی ویروس تلگرامی میتوانند به کمکتان بیایند.

دوربین
بهتریندوربینهای موبایل در سال 2017

بهترین دوربینهای موبایل در سال 2017: آزمون نهایی دوربین گوشی های هوشمند

دوربین های گوشی های هوشمند بسیار جذاب هستند. در حال حاضر تلفنهای همراه هوشمند رقبای زیادی در بازار دارند، و از تواناییهای دوربینهای کامپکت و تواناییهای دیگر برای پیروز شدن در این رقابت استفاده میکنند.

13 اردیبهشت 1396

شیرین سازی آب ، تولید آب از هوای رقیق

تولید آب از هوای رقیق حتی در بیابان ها

دانشمندان ابزاری ساخته اند که از هوای رقیق حتی در بیابان ها آب به دست می آوردزمانی که بحث چالش های آینده مطرح می شود، یکی از بزرگ ترین آن ها بحران کمبود آب در سیاره ای رو به گرم شدن است که دارای میزان فراوانی آب شور بوده، اما آب شیرین و بهداشتی در مکان های مورد نیاز در دسترس همگان نیست.

11 اردیبهشت 1396

فضاپیماهای شاتل امریکا و بوران شوروی و جزئیات طراحی و تاریخچه و مقایسه آنها - ایستگاه فضایی بین المللی

فضاپیمای شاتل و بوران

شاتلهای فضایی برای حمل سرنشین و بار به ایستگاه فضایی بین المللی استفاده میشوند. در این مقاله شاتل فضایی امریکا را با فضاپیمای بوران شوروی مقایسه میکنیم و تاریخچه هر دو را بیان می نماییم و بعضی از جزئیات طراحی آنها را ارائه میکنیم.

8 اردیبهشت 1396

6 اردیبهشت 1396

روش جدید برای خنک کردن کامپیوترهای آینده

دانشمندان روشی جدید برای خنک کردن کامپیوتر های آینده با استفاده از قطرات کوچک آب دارند

دانشمندان، یک سیستم جدید را توسعه داده اند که از قطرات آب برای خنک نگه داشتن و بهره گیری از حداکثر سرعت وسایل الکترونیک استفاده می کند. حتی بهتر از این، این سیستم، اساساً نواحی داغ را هدف گیری می کند.

2 اردیبهشت 1396

23 فروردین 1396

تبدیل کالاهای الکترونیکی دورریز به گردوغبار نانو

رفع مشکل زباله های الکترونیکی از طریق تجزیه قطعات به گردوغبار نانو

دانشمندان به راه حل جدیدی در مورد رفع تل توده‌های زباله‌های الکترونیکی دست یافته‌اند که در این سیاره به سرعت در حال تولید هستند و طبق برآورد انجام شده سال آینده میزان کالاهای الکترونیک دور ریز به 50 میلیون متریک تن در سراسر جهان خواهد رسید.

21 فروردین 1396

موبایل
 باز کردن قفل توسط چهره

ویژگی امنیتی باز کردن قفل توسط چهره دارای نقص می باشد

گوگل برای امن تر کردن این ویژگی به افزودن یک ویژگی دیگر به آن با نام "بررسی زنده بودن" پرداخت. این ویژگی جدید حرکت و پلک زدن چهره مخاطب در مقابل دوربین را بررسی می کند، تا اطمینان حاصل کند که ویژگی باز کردن قفل توسط چهره تنها با یک عکس خالی عمل نمی کند.

20 فروردین 1396

بیشتر سیستم های لای فای متکی به انتقال داده ها از طریق چراغ های ال.ئی.دی هستند

نوع جدیدی از لای فای که سرعت 40 گیگابیتی را ثبت کرده در راه است

اگر از سرعت کم وای فای کلافه شده اید، ممکن است یکی از افراد بسیاری باشید که مشتاقانه منتظر تجاری شدن لای فای (یا وای فای نوری) هستند. لای فای نوید اتصالی صد برابر سریع تر از آن چه امروز استفاده می کنیم را می‌دهد.

18 فروردین 1396

17 فروردین 1396

 تماس صوتی با تلگرام ، امنیت برقراری تماس صوتی در تلگرام

امکان تماس صوتی با تلگرام

مسئولان تلگرام توضیح داده اند که در چند ماه گذشته تلاش کرده اند که تماس‌های صوتی از طریق این پیام‌رسان، از نظر کیفی، سرعت و امنیت در بهترین وضعیت برقرار شود.

14 فروردین 1396

13 فروردین 1396

12 فروردین 1396

1 فروردین 1396

18 اسفند 1395

کامپیوتر های بسیار سریع و مبتنی بر DNA در راه هستند

کامپیوتر های بسیار سریع و مبتنی بر DNA در راه هستند

دانشمندان اظهار می دارند که ساخت نوع جدیدی از کامپیوتر تکثیر شونده که بتواند چیپ های سیلیکونی را با پردازشگرهای ساخته شده از مولکولهای DNA تعویض کند و سریعتر از دیگر اشکال کامپیوترهای پیشنهادی حتی کامپیوترهای کوانتومی باشد، امکان پذیر است.

17 اسفند 1395

15 اسفند 1395

8 اسفند 1395

از عبارتهای فوق العاده ساده و مشخص به عنوان گذرواژه استفاده نکنید

از عبارتهای فوق العاده ساده و مشخص به عنوان گذرواژه استفاده نکنید

با وجود اخبار فراوان در مورد هک شدن اطلاعات رايانه اي کاربران و نگاهی به لیست گذرواژه‌‌های ضعیف سال ۲۰۱۶ متوجه می‌شویم که بیشتر این گذرواژه‌ها ۶ کاراکتری می باشند، و اطلاع رسانی برای انتخاب گذرواژه‌ با کاراکترهای بیشتر برای امنیت در فضای آنلاین ، تغییری در فرهنگ کاربران برای استفاده از گذرواژگان مناسب ایجاد نکرده است

موبایل
 ویژگی‌ای که اجازه میدهد با فشار کم و زیاد انگشت انتخاب‌های مجزا داشته باشد.

راز جدید آیفون فاش شد

آیفون‌های 7 و 7 پلاس هر دو در حال حاضر با GB128 عرضه می‌شوند. پس آوردن SE با این امکان بدون ارتقا سایر سخت‌افزارها برای اپل مقرون به صرفه و برای مصرف‌کنندگان مزیتی مثبت است.

7 اسفند 1395

شبکه های اجتماعی می تواند زندگی شما را نجات دهد.

5 جنبه ی مثبت شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از شما فرد بهتری می سازد. چگونه شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توئیتر می توانند شخصیت شما را تغییرد هند. احتمالا راجع به جنبه های منفی شبکه های اجتماعی چیزهایی شنیده اید. پس به این سادگی ها هم نیست.

4 اسفند 1395

3 اسفند 1395