25 اسفند 1396

 انرژی هسته‌ای در طول تاریخ نه چندان طولانی خودش همیشه موافقان و مخالفان خود را داشته است
تازه ها

انرژی هسته‌‌ای، دیو مهربان یا فرشته خشمگین ؟

گاهی در نقش قاتل بی رحم بیش از 100 هزار نفر از انسانهای بی گناه در چند ثانیه ظاهر شده است و گاهی به عنوان تامین کننده برق شهر ها و تشخیص دهنده بیماریها مفیدترین دستاورد بشر شناخته شده است، گاهی به عنوان یک وحشت کشنده در چرنوبیل و فوکوشیما، سایه ترس و مرگ را بر گستره وسیعی از جغرافیا افکنده است

 شینکانسن (مجموعه خطوط جدید)، یا همان ریل سریع السیر ژاپن
تازه ها

فناوری شینکانسن ژاپن

طی نیم قرن اخیر، تکنولوژی ژاپنی موجود در ورای این خطوط صیقلی همواره در حال تکامل بوده است. حداکثر سرعت از 210 کیلومتر بر ساعت به 320 کیلومتر بر ساعت رسیده است و میزان مسافران جابجا شده اکنون به 1 میلیون مسافر در روز می رسد.

21 اسفند 1396

خطا در تشخيص آتش مي تواند پيامدهاي بسيار خطرناكي در بر داشته باشد
تازه ها

خانه های هوشمند

«پرو‍ژه خانه انطباق پذير، الهام بخش ايده هاي جديدي براي گسترش این پروژه در آينده بوده است كه اكثر اين ايده ها در مسيری نادرست قرار گرفته اند. يكي از ايده هايي كه اغلب دنبال مي شود، كنترل سيستم هاي سرگرمي خانه است

18 اسفند 1396

در  اینجا به چند مورد اساسی که سامسونگ می تواند با تغییر و یا بهیود آنها در نوت 9  این گوشی را به یک اسمارت فون به مراتب بهتر از s9 و s9  پلاس تبدیل اشاره می کنیم .
تازه ها

شش راه برای بهتر شدن گلگسی نوت 9 از گلگسی اس 9 و اس 9 پلاس

از زمان ارائه اولین گوشیهای سامسونگ تا کنون کاملا مشخص است که سامسونگ تمام توان و پتانسیل خودش را به کار گرفته است تا به گوشیهای بسیار خوبی مثل گلگسی اس 9 و اس 9 پلاس برسد . با این حال این گوشیها هم هنوز یک سری مشکلات و ایرادات دارند که مطمئنا رفع این ایرادات که به نوعی در حال تبدیل به ذات گوشیهای سامسونگ هستند می تواند در آینده باعث تولید یک گوشی بسیار بهتر و قویتر شود . سامسونگ با رعایت چند نکته می تواند نوت 9 را به یکی از بهترین گوشیهای این کمپانی بدل کند

15 اسفند 1396

 بسیاری از UMPها با نیت خصوص‌شدن فروخته شده‌اند.
تازه ها

ساخت ابرپروژه‌های شهری معاصر (UMP)

آیا جهانی‌شدن و یکپارچگی بین‌المللی نیازمند این است که در تمام شهرها چنین پروژه‌هایی ساخته شود یا ساخت آن‌ها تسهیل گردد؟ پاسخ به این سوال در حال حاضر خیلی سخت است. زیرا هنوز بسیاری از این پروژه‌ها تکمیل نشده‌ است و بررسی جامعی در مورد تاثیرات آن‌ها وجود ندارد.

14 اسفند 1396

شاید برای شما هم جالب باشد که دانید تحلیگران ارشد سایتهای مطرح دنیا جذب چه چیزهای در این نمایشگاه می شوند
تازه ها

به جا مانده از نمایشگاه MWC بارسلون، جذابیتهای آینده

وبسایت ENGADGET امسال هم به رسم هر سال با نظر خواهی از اعضا لیست فناوریهایی که بیشتر از سایر موارد آنها را جذب کرد برای شما آماده کرده است تا از این طریق آنها را با شما به اشتراک بگذارد هر چند که ما مطمئنیم که هرکدام از شما ممکن است جذب یکی از محصولات دیگر ارائه شده در این کنگره شده باشید و بی صبرانه منتظر دیدن و یا خریدن آن باشید اما در هر صورت شنیدن نظرات همکاران ما هم خالی از لطف نیست

13 اسفند 1396

شرکتهای تازه تاسیس چینی با کپی محصولات مطرح شرکتهای بزرگ سعی در بقای خودشان در بازار دارند
تازه ها

کپی محصولات مطرح دنیا برای بقا، آیفون 10 چینی با قیمت ارزان و کیفیت نسبتا مناسب !

کریس ولازکو خبرنگار حوزه تکنولوژی در نمایشگاه جهانی موبایل در بارسلون به سراغ یکی از همین برندهای نوپای چینی رفته است که با گوشی جدید خودش یعنی اس 9 توجه بسیاری از مردم را به غرفه خودشان جلب کرده ‌اند . در حالیکه حالا مردم دنیا هر ساله به انتظار معرفی گوشیهای شرکتهای چینی مثل هوآوی و شیائومی می مانند شرکتهای کوچک چینی هم سعی می کنند با تاسی از همین شرکتهای موفق، محصولات خودشان را در دنیا معرفی کنند و سپس به سمت بازارهای داخلی چین حرکت کنند. آنها در این راه هر کاری می کنند حتی کپی کردن ظاهر آیفون 10، که مطمئنا این روزها یکی از برترین اسمارت‌فونهای بازار است.

12 اسفند 1396

به نظر می رسد که سامسونگ و شرکای تجاریش تا آخرین دقایق به یک نظر قطعی و مشخص در مورد قیمت نرسیده‌اند
تازه ها

آشفتگی مطلق در قیمت گذاری دو پرچمدار جدید سامسونگ

سامسونگ مدتهای زیادی را صرف تبلیغ این دو گوشی پرچمدارش کرد و به نوعی این موضوع را به همگان القا کرد که با یک محصول بسیا متفاوت از قبل مواجه خواهیم شد اما وقتی به قیمت گذاری S9 و S9+ نگاه می کنیم متوجه می شویم که در واقعیت هیچ چیز عجیب و جدیدی در این دو محصول نیست و کاهش قیمت آنها در آمریکا به نوعی نشان دهنده پسرفت آنها در ارائه یک تکنولوژی جدید و برتر است .

10 اسفند 1396

9 اسفند 1396

8 اسفند 1396

 اگر اخبار حوزه آی تی را دنبال کرده باشید، با برندهای مشمول طرح تایید اصالت گوشی (رجیستری) آشنا شده‌اید. در این میان، سامسونگ تنها برند پرطرفداری است که از قافله عقب مانده و هنوز در شمولیت این طرح قرار نگرفته است. حال بر اساس کانال اطلاع رسانی این طرح، رجیستری گوشی سامسونگ گلکسی S9 و اس 9 پلاس از امروز (هشتم اسفند ماه) آغاز می شود.
تازه ها

طرح رجیستری امروز به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس رسید!

سامسونگ تنها برند پرطرفداری است که از قافله عقب مانده و هنوز در شمولیت این طرح قرار نگرفته است. حال بر اساس کانال اطلاع رسانی این طرح، رجیستری گوشی سامسونگ گلکسی S9 و اس 9 پلاس از امروز (هشتم اسفند ماه) آغاز می شود.

7 اسفند 1396

6 اسفند 1396

5 اسفند 1396

شهروندان می‌ توانند برای خرید طرح ترافیک، کارت بلیت و غیره به این سامانه مراجعه کنند.
تازه ها

استفاده از طرح ترافیک جدید با ثبت نام حساب شهروندی ممکن می شود

رسانه کلیک – مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه سامانه حساب شهروندی به زودی افتتاح می‌شود، گفت: شهروندان می‌ توانند برای خرید طرح ترافیک، کارت بلیت و غیره به این سامانه مراجعه کنند.