گوگل تحقیقات خود درباره هوش مصنوعی برای عموم معرفی می کند

می توانید با گوگل  AI (هوش مصنوعی)، Pictionary بازی کنید.

با مجموعه جدیدی از هشت آزمایش، گوگل تحقیقات خود درباره هوش مصنوعی برای عموم معرفی می کند.  

 (سیارک)  : از آنجایی که پژوهش های مربوط به AI شامل چندین زمینه مختلف می باشد، آزمایشات مختلف به شما اجازه بازی، نقاشی و تایپ کردن می دهد و در طول این زمان، بصورت کامپیوتری، آنچه که شما انجام می دهید را حدس می زند. از این کار دو هدف دارد: به افراد نامجرب اجازه تجربه AI را می دهد و به آموزش AI کمک می کند. هر موقع که شما در یکی از این تست شرکت می کنید، کمی اطلاعات به آن اضافه می کنید و به کامپیوتر کمک می کنید تا الگوریتم های تصمیم گیری خودش را تنظیم نماید.

برای مثال در تست ترسیم، از شما خواسته می شود تا شش شیء را طرح ریزی کنید و برای این منظور به شما 20 ثانیه فرصت داده می شود. اگر شما بدون هدف چیزی را رسم کرده باشید، کامپیوتر با توجه به تجربه قبلی خودش چیزی که شما رسم کرده اید را حدس می زند. حدس های صحیح و غلط هر دو اعتماد آن را تقویت می کند و وقتی بار دیگر به کار برده می شود با احتمال بیشتری جواب درست خواهد داد.

«جورجیو کم» تصویر را تشخیص و با موسیقی ترکیب می کند. از یک شیء عکسی را بگیرید، AI حدس خواهد زد که عکس چه چیزی است و سپس حدس خود را با نواختن موسیقی از پیشگام افسانه ای موسیقی الکترونیک ایتالیایی جورجیو موردور ترکیب خواهد نمود. هر حدس بهمراه درصدی است که نشان می دهد برنامه تا چه میزان درستی حدس شما را تایید کرده است.

تست دیگری که ورودی های صوتی را بررسی می کند، انواع صداهای روزمره را با شبیه سازی به شکل توده ای از صداق تلق، دنگ دنگ و ترق و تروق گروه بندی می کند. با استفاده از کنترل های صدا در پایین، کاربران می توانند انواع ترکیباتی از صداها را در کنار هم قرار داده و صداهای طبیعی را ایجاد نمایند.

همچنین بخشی وجود دارد که به برنامه های AI اختصاص داده شده و هنر و کد را ترکیب می نماید. به مانند الگوریتمی که کارهای هنری را نسبت به محتوای آن گروه بندی می کند و هر بخش را بصورت یک تصویر 3-D در نظر می گیرد که شما می توانید از طریق آن پیش بروید. برای اتصال یک قطعه ی هنری به قطعه هنری دیگر، این قطعه از طریق قطعات مشابه بلحاظ موضوعی، تا زمانی قطعه دیگر را ردیابی می کند که دو قطعه به هم وصل شوند. این نمایشی است از اینکه AI چگونه مسیر را یاد می گیرد. یعنی با یافتن اتصالات بین اشیاء یا مفاهیم مشابه و سپس توسعه آن اتصالات تا زمانی که اشیاء ناجور معنی دار شوند.

همچنین گوگل، فراخوانی برای توسعه دهندگان داده است تا الگوریتم های AI خود را به این مجموعه اضافه کنند. تمامی کدها برای بررسی اپن سورس هستند و از توسعه دهندگان دعوت می شود تا پیرامون الگوریتم ها کار کرده و دستاوردهای خود را به این تکنولوژی اضافه نمایند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید