دانشمندان یک پارچه ی هیدروژل اختراع کرده اند که 5 برابر قوی تر از فولاد است

اما شما می توانید آن را خم کرده و یا بکشید
دانشمندان یک ماده هیدروژل جدیدی ساخته اند، که با فیبرهایی مقاوم شده است، که می گویند پنج برابر سخت تر از فولاد کربن گسیخته می شود اما همچنان به راحتی خم شده و کشیده می شود.ترکیب این ویژگی ها به این معنی است که پارچه جدید را می توان به عنوان تاندون و رباط مصنوعی به گونه ای استفاده کرد که به سلامت بدن کمک کند یا در تولید و درست کردن چیزی که باید خیلی سفت و در عین حال الاستیک باشد.


محققان دانشگاه هوکایدو در ژاپن پارچه ای را درست کرده اند، که به آن ترکیب نرمِ مسلح شده با فیبر، می گویند. آنها این کار را با ترکیب هیدروژل هایی با محتوی تراز آب بالا با فیبرهای شیشه انجام داده اند.
یکی از محققان به نام ژیان پنگ گانگ می گوید: این ماده به دلیل قابلیت اطمینان، دوام و انعطاف پذیریی که دارد، موارد مصرف بالقوه زیادی دارد.
گذاشتن دو ماده طبیعی در کنار هم برای ترکیب کردن خواص آنها، حیله ای است که از گذشته مردم از آن استفاده می کردند از کاه و گل با یکدیگر آجر می ساختند، و کاغذ و چسب به شما پایپر ماچه (Papier mache) می دهد.
ایده این کار این است که، شما یک ماده عالی جدید داشته باشید که بهترین بخش های مواد اولیه شما را با هم مخلوط کند. دانشمندان اقدام به ساخت ماده ای کرده اند که بتواند بارهای سنگین را تحمل کند و در برابر گسیختگی مقاوم باشد، که این بهترین ویژگی هیدروژل است، اما دوام و سختی اضافه ای، از طریق فیبرهای شیشه به آن اضافه کردند.
گروه می گوید که مقاومت شگفت انگیزی از پیوند دینامیک ماده ترکیبی به وجود آمد اتم ها همدیگر را از طریق معاوضه الکترون جذب می کنند که بین فیبر و هیدروژل عمل می کند. همزمان با اینکه دانشمندان سختی هیدروژل را در آزمایشگاه افزایش می دادند، سختی کلی ماده ترکیبی نیز بالا می رفت.
محققان بر اساس مطالعات قبلی بر روی هیدروژل که در دانشگاه هوکایدو انجام شده است، می گویند، این اصول مشابه را می توان برای اضافه کردن سختی به دیگر مواد نرم مانند لاستیک نیز استفاده کرد.
نتیجه نهایی ماده ای است که از نظر انرژی مورد نیاز برای شکستن، 25 بار سخت تر از فیبر های شیشه، 100 بار سخت تر از هیدروژل و پنج بار سخت تر از فولاد کربن است.
در حالی که از هیدروژل ها به عنوان موادی که برای معالجه جراحت ها و ساختن روبات های نرم استفاده می شوند، شناخته می شوند، اما نداشتن سختی استفاده و فایده آن ها را محدود می کنرد چیزی که تحقیق جدید می تواند تغییر دهد.محققان در مقاله خود نوشته اند که ، این کار یک راهنمایی خوب برای طراحی FRSC هایی با مقاومت در برابر گسیختگی فوق العاده به شما ارائه می کند.

محکم ترین گره جهان در علم شیمی بسته شد

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Barbi 70 :

    EU PRECISO GANHAR ESSES INGRESSOS PORQUE EU AMO RONNY E RANGEL E HUMBERTO E RONALDO!!!!POR FAVOR CLIP ME AJUDE LIBERA ESSES VIPS PARA MIM PORQUE EU PARTICIPANDO DE MUITAS PROMOÇÕES E NUNCA VOU DESISTIR DE TENTAR E POR ISSO QUERO UMA AJUDA DE VOŠ!!S!!!Ã!CHUUUUUUU A CLIP FM É A MELHOR RÁDIO QUE EXISTE AMO VOCÊS ♥!!!!!!!!

    1395/12/26 20:42