ساخت کمربند راهنما برای افراد نابینا

(سیارک) : مرکز تحقیقات فنی VTT در فنلاند کمربندی برای افراد نابینا ساخته اند که آنها را در محیط خارج  از خانه راهنمایی نماید. کمربند مذکور که Guidesense نامیده شده ، مجهز به فناوری رادار با طول موج کوتاه می باشد. این دستگاه روی سینه بسته می شود و به کاربر موانع موجود در مسیر  را هشدار داده و مانع از برخورد می شود.

به گفته محققان مرکز VTT دستگاه Guidesense می تواند امواج کوتاه میلیمتری را دریافت نماید. این امواج ممکن است از هر دستگاهی مانند یک اتومبیل خودران یا سیستم هوشمند شناسایی ویا  امنیتی یک ساختمان ساطع گردد. کمربند مذکور بیشتر موانع موجود در مسیر کاربر را شناسایی می کند. البته هنوز قابلیت شناسایی اشیای بسیار کوچک مانند شاخه های نازک و بوته ها را ندارد.البته این نخستین فناوری پوشیدنینمی باشد که برای کمک به نابینایان ساخته شده ، با این وجود Guidesense مزیت هایی بر نمونه های دیگر دارد.

ترو کیورو یکی از دانشمند ارشد در VTT بیان کرد: Guidesense با توجه به امواج رادیویی کار می کند. بنابراین سیگنال ها از لباس های معمولی رد می شوند. این بدان معناست که می توان دستگاه را زیر کت پوشید تا کسی متوجه نشود.به گفته سازندگان آن، رادار به کاررفته در دستگاه هنگام تداخلات زیست محیطی مانند مه، باران یا دود و تاریکی نیز قابل استفاده است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • ali 713 :

    خیلی جالبه

    1395/10/29 12:22 ب.ظ

بیشتر بخوانید