ناسا ممکن است یکی از قدیمی ترین اسرار خورشید را حل کند

(سیارک) :تصاویر مخابره شده از رصدخانه فضایی ناسا در حال کمک کردن به حل رمز و رازهایی است که دانشمندان را از سال 1940 متحیر کرده است. چرا جو بیرونیز گرمتر از سطح قابل مشاهده آن است ؟ما همچنین درباره اختلاف دمایی جزئی صحبت نمی کنیم . در سطح قابل مشاهده خورشید شما می توانید درجه حرارت برشته شدن در حدود 5500 درجه سانتیگراد ( 9932 درجه فارنهایت )  انتظار داشته باشید . اما در سطح کرونا دمایی حدود 200 تا 500 برابر گرمتر را خواهیم داشت .

در حال حاضر بر اساس مشاهدات ماموریت  IRIS ( طیف نگاری سطحی منطقه ای ) , محققان ناسا فکر می کنند  گرمای کرونا تا حدودی توسط بمب های حرارتی  که ناشی از انفجار انرژی از میدان مغناطیسی متقاطع و هماهنگی مجدد از دست می رود . این نیز می تواند پاسخ این سوال را که آیا کرونا به طور یکنواخت حرارت داده می شود یا یه به صورت بسته هایی جداگانه  به سرعت در سراسر لایه بیرونی جو گسترش می یابند ؟ گاهی اوقات دانشمندان  از گرمای شدید کشف شده در مورد تاج متعجب می شوند .(سیارک)

IRIS درک آن را آسانتر می کند از آنجایی که این توانایی را دارد که منطقه انتقالی خورشیدی منطقه بین سطح خورشید و کرونا را تجزیه و تحلیل کنند و همچنین می تواند حرکات گازهای داغ را در جزئیاتی بی سابقه اندازه گیری کند .پژوهشگراختر فیزیک  یائولا تستا  از مرکر هاروارد اسمیتسونی توضیح می دهد که  از آنجایی که IRIS  می تواند منطقه انتقالی را نسبت به تجهیزات قبلی 10 مرتبه بهتر نشان دهد ما قادر خواهیم بود ببییم که چه طور مواد گداخته شده میدان مغناطیسی را در کرونای کم بالا و پایین  می برد . که با مدل های ارائه شده توسط دانشگاه اسلو در رابطه با اتصال مجدد مغناطیس در بمب گرمایی در کرونا سازگاری دارد .(سیارک)

 این اتصال مجدد مغناطیسی , که در آن گرما و انرژی آزاد می شود همچنین مسئول پدیده های دیگری مانند شعله های خورشیدی است . از زمان راه اندازی آن در سال 2013 , IRIS که به عنوان ذربینی برای مطالعه شیار اتمسفر خورشید عمل کرده است به ما یک نگاه بهتری از آنچا واقعا در فعالیت های خورشیدی رخ می دهد داده است . پیش از این , محققان با استفاده از تصاویر  IRIS برای پیدا کردن شواهدی از شعله های خورشیدی کوچک تحت نام نانو شعله  جایی که در آن خورشید انرژی را ارسال پلاسمای گرمایی به سمت سطح فوقانی  آزاد می کند استفاده می کردند . در حال حاضر ما همچنین می توانیم فعالیت انفجاری میدان های مغناطیسی را به مجموعه اضافه کنیم با سپاسی دوباره از دید تیز IRIS . یکی از راه های تحقیق  جدید که ممکن است به ما در زمین در رابطه با زمانی که توفان های خورشیدی ممکن است برخورد کنند،  کمک کند اتفاق هایی است که قادرند در سیاره ما اختلالاتی را ایجاد کنند زمانی است که انرژی قرتمند خورشیدی فوران کند و در میدان مغناطیسی زمین اختلال ایجاد کند . تحقیقات در رابطه با ذوب هسته ای به درک بهتر ما که چگونه خورشید کار می کند متکی است . اگر ما می خواهیم به توسعه این منبع انرژی , تمیز , امن و تقریبا بی حد و حصر برسیم بنابراین ما  به دانستن بیشتر در مورد واکنش های شیمیایی رخ داده در اطراف خورشید نیازمندیم .(سیارک)

فیزیک دان خورشیدی بارت د پونتیو از آزمایشگاه خورشیدی و اخترشناسی مارتین لاکهید می گوید : تکنولوژی IRIS تا جایی ادامه خواهد داشت که داده هایی به مراتب بهتر از انچه دانشمندان پیشین فراهم کرده اند تهیه کند. او می گوید : مشکل ( گرم شدن کرونا ) شامل انواع فرآیندهای فیزیکی پیچیده است که به سختی اندازه گیری میشود  یا در مدل های تئوری قرار می گیرد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید