دادگاه از سازنده گوشی های هوشمند سامسونگ در اختلاف حق ثبت اختراع خود با اپل طرفداری کرد .

سامسونگ مجبور به پرداخت 399 میلیون دلار به اپل در اختلاف حق ثبت اختراع بر طبق قوانین دیوان عالی ایالات متحده آمریکا نشده است .

دادگاه از  سازنده گوشی های هوشمند سامسونگ در اختلاف حق ثبت اختراع خود با اپل طرفداری کرد . دیوان عالی ایالات متحده در دادگاه بدوی گفت با نگاهی دیگر  399 میلیون دلار از شرکت اپل برای کپی کردن طراحی آی فون از رقیب  کسب شده است . به اتفاق آرا تصمیم بر یک نبرد قانونی گرفته شد که به سال 2011 بر می گردد که در این مرحله محصولات جهان و تولیدکننده بزرگ گوشی های هوشمند را فراگرفته باشد .(سیارک)

در حکم دادگاه , قاضی سونیا سوتومایور گفت : اپل ممکن است به کل سود سامسونگ برای 11 گوشی هوشمند مختلف نرسد . او گفت دادگاه تجدید نظر فدرال باید در نظر بگیردکه آیا اپل قادر به جبران سود منتسب تنها برای یک جزء است یا خیر؟ دادگاه عالی تصمیم هایی را که به نوبه خود تردید برانگیز  است را متوقف کرد . سوتومایور گفت دادگاه بدوی نمی تواند با قوانین ثبت اختراع فدرال خود را وفق دهد . ثبت اختراع برای محصولاتی که ساختار تزئینی آن بر عملکرد کاربردی  سرپوش می گذارد به طور فزاینده ای توسط شرکت های فن آوری و سازندگان مصرفی ، برای تمایز از شرکت های رقیب ایجاد شده است .(سیارک)

دیوان عالی کشور طرح ثبت اختراع تا زمان اختلافات دسته قاشق در سال 1870 و فرش در سال 1890 می شود را در نظر نگرفته بود. مسائل حقوقی و قانونی  در مورد دادگاه عالی در ماه مارس پذیرفته می شود . اپل گفته است که می پذیرد  در برخی موارد صاحب حق ثبت اختراع می تواند تنها سود منتسب به یک جز ء را کسب کند نه درآمد حاصله از کل محصولات . اپل دلیل می آورد که , با این حال , سامسونگ موفق به نشان دادن طرح ثبتی به کارگرفته برای تنها بخشی از تلفن های خود نشده است . سامسونگ ادعا می کرد که آن بار اپل بود که هر گونه نمایان ساختن سود افزایش یافته را نقض کرده بود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید