خالق بیت کوین 19.4 میلیارد دلار ثروت دارد؛ چهل و چهارمین ثروتمند دنیا با هویتی مجهول!

رسانه کلیک – در حالی که ارزش پول دیجیتالی بیت کوین این روزها به سرعت برق و باد در حال صعود است، هنوز هویت واقعی سازنده بیت کوین که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته شده، در هاله ای از ابهام است.

در حالی که ارزش پول دیجیتالی بیت کوین این روزها به سرعت برق و باد در حال صعود است، هنوز هویت واقعی سازنده بیت کوین که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته شده، در هاله ای از ابهام است. بر اساس شاخص ارزش اقتصادی ارز، ارزش پولی هر بیت کوین در هفته گذشته به 19.771  دلار رسید و رکورد باورنکردنی را به ثبت رساند. اگرچه بسیاری از کارشناسان معتقدند این قیمت حبابی است و پایدار نخواهد ماند، اما باید قبول کرد که بسیاری از این طریق اکنون ظرف یک شب صاحب پول هنگفتی شده اند. ضمن آنکه این روزها سوالی که بیش از پیش مطرح می شود، این است که هویت واقعی ابداع کننده این واحد پولی متعلق به کیست؟

در حال حاضر با رشد ناگهانی ارزهای رمز پایه، سازنده بیت کوین که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته شده است، صاحب ثروتی معادل 19.4 میلیارد دلار است و در واقع طبق لیست ثروتمندترین افراد جهان، چهل و چهارمین فرد ثروتمند جهان به شمار می رود. این فرد مرموز که حتی معلوم نیست زن است یا مرد، اکنون صاحب 980 هزار بیت کوین است و با رشد ارزش بیت کوین ظرف مدت کوتاهی تبدیل به چهره ای ثروتمند شده است. این تعداد بیت کوین طی 9 سالی که از عمر واحد پولی بیت کوین می گذرد، جمع آوری شده و طی این مدت نیز هیچ برداشتی از آن صورت نگرفته است. ارزش بیت کوین از ماه ژوئن تاکنون هفت برابر شده و اکنون ارزش هر بیت کوین نزدیک 20 هزار دلار است.

ناکاموتو در ماه اکتبر در رتبه 274 در طبقه بندی ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت و دارایی وی در بهترین حالت 5.9 میلیارد دلار تخمین زده می شد. در آن زمان ارزش بیت کوین به 6 هزار دلار رسیده بود و در واقع ارزش آن یک سوم ارزش فعلی آن بود. تا به حال سایت ها و خبرنگاران تلاش بسیاری برای افشای هویت واقعی سازنده بیت کوین و فرد پشت پرده کرده اند و حتی بارها مطمئن شده اند که سازنده واقعی بیت کوین را بالاخره شناسایی کرده اند، اما هر بار در آخر مشخص شده است که فرد مورد نظر سازنده اصلی بیت کوین نیست. خبرنگاران حتی تا به حال کشور محل سکونت وی را نیز نتوانسته اند ردیابی کنند و هیچکس هنوز نمی داند صاحب واقعی این همه ثروت در ژاپن زندگی می کند یا کالیفرنیا یا یکی از ایالت‌های آمریکا. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید