دست مصنوعی هدیه کریسمس پسر 10 ساله اسکاتلندی

شرکت بریتانیایی (Open Bionics) قصد دارد دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی را به زودی در دسترس قرار دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای‌نیوز، پسر 10 ساله‌ای که بدون دست راست به دنیا آمده بود، برای کریسمس یک دست مصنوعی خواهد داشت.

"کامرون میلر" اهل ادینبرو اسکاتلند، برای یک دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی 10 هزار یورو بودجه داشت.

اگرچه میلر گفته بود که نمی‌تواند درام یا گیتار بنوازد، دست جدید به او قدرت تغییر این شرایط را داده است.

میلر که به رغم به دنیا آمدن بدون دست راست، راست‌دست است بودجه لازم برای دست مصنوعی‌اش را با کمک خیریه (Radio Forth's Cash) به دست آورد.

مادر این پسر گفت: از آنجا که کامرون هیچ‌گاه دست راست نداشته است، همیشه با این وضعیت سازگار بوده و یاد گرفته بود چگونه کارهایش را بدون آن انجام دهد. وقتی کمی بزرگتر شد و فهمید که متفاوت است و دیگران هم متوجه این تفاوت شدند، طبیعی بود که بخواهد دست راست داشته باشد.

شرکت برتانیایی "اپن بایونیکز" (Open Bionics)، این دست مصنوعی را ابداع کرده و این نخستین باری بوده که این محصول از نظر پزشکی برای استفاده در اروپا و آمریکا اثبات شده است.

اگرچه اعضای مصنوعی مشابهی نیز وجود دارند، نوع چاپ سه‌بعدی این شرکت، نسبتا ارزان است. آزمایش‌های بالینی این محصول توسط "سرویس سلامت همگانی" (NHS) انگلستان در حال انجام شدن است و احتمالا به زودی در دسترس خواهد بود.

این دست مصنوعی با خواندن سیگنال‌های عضلات کاربر کار می‌کند. حسگرهای درون این دست، سیگنال‌ها را از عضلاتی دریافت می‌کنند که معمولا دست و انگشت‌ها را حرکت می‌دهند و بر این اساس، دست واکنش نشان می‌دهد.

"ژوئل گیببارد" (Joel Gibbard)، بنیانگذار شرکت (Open Bionics) گفت: ما برای مقرون به صرفه و دردسترس بودن دست‌های مصنوعی تلاش می‌کنیم. این دست می‌تواند به کودکان، درباره اعضای مصنوعی بدنشان و تفاوت اندامشان، حس اعتماد به نفس و حس غرور بدهد تا درباره منحصر به فرد بودن، حس بهتری داشته باشند.

انتهای پیام

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید