سرعت 387 کیلومتری در خلاء+فیلم

نمونه اولیه هایپرلوپ "ویرجین وان" در جدیدترین آزمایش بدون سرنشین خود رکورد سرعت جدیدی ثبت کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، شرکت آمریکایی "هایپرلوپ وان"(Hyperloop One) در زمینه پروژه‌های هایپرلوپ و حمل و نقل مسافران کار می‌کند تا افراد و بارها را با سرعت هواپیماها و با کسری از هزینه سفر هوایی جابه‌جا کند.

هایپرلوپ ویرجین یک رکورد سرعت جدید را در مرکز آزمایش "DevLoop" خارج از لاس وگاس ثبت کرد. طی مرحله سوم آزمایش که در روز 15 دسامبر تکمیل شد، یک غلاف آزمایشی بدون سرنشین با سرعت تقریبا 387 کیلومتر در ساعت در یک سیلندر نزدیک به خلا با فشار 0.0002 اتمسفر یا معادل فشار هوا در ارتفاع 61 کیلومتر بالاتر از سطح دریا حرکت کرد.

هایپرلوپ ویرجین با سرعت 387 کیلومتر بر ساعت، رکورد قبلی خود را که 310 کیلومتر بر ساعت بود، بهبود بخشید.

طبق گفته شرکت سازنده، در آزمایشات ماه دسامبر نه تنها رکورد سرعت جدیدی ثبت شد، بلکه شامل آزمایشات موفقیت‌آمیزی روی یک سیستم هوابرد جدید برای اجازه دادن به غلاف‌ها برای جابجایی 500 متری در لوله خلاء و فشار هوای طبیعی به خوبی موتور الکتریکی، همچنین کنترل و قدرت الکترونیک، هدایت و شناوری مغناطیسی و سیستم‌های تعلیق غلاف بود.

هدف نهایی این است که سیستم حمل و نقلی ساخته شود که قادر به جابجایی مسافر و کالا از طریق شبکه‌ای از لوله‌های خلا با سرعت هواپیما در سراسر قاره باشد.

صاحبان این شرکت به تازگی 50 میلیون دلار دیگر به این پروژه اختصاص داده‌اند.

"سر ریچارد برانسون" صاحب این شرکت می‌گوید: من از پیشرفت‌های اخیر در پروژه هایپرلوپ ویرجین خوشحالم و خرسندم که رئیس جدید آن هستم. سرمایه‌گذاری اخیر توسط شرکای ما، این شرکت را برای دنبال کردن فرصت‌های تجاری در بازارهای کلیدی در خاورمیانه، اروپا و روسیه به عنوان توسعه سیستم‌های حمل ونقل عمومی و مسافرتی فراهم می‌کند.

ویدیویی از شکستن رکورد را می‌بینید.

انتهای پیام

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید