بیت کوین برای اقتصاد ایران مناسب است؟

رسانه کلیک - مدیرعامل مرکز فابا در پاسخ به این پرسش که آیا بیت کوین برای اقتصاد ایران مناسب است یا خیر، گفت: از بعضی جهات موضوع بیت کوین راهکاری مناسب است.

مدیرعامل مرکز فابا در پاسخ به این پرسش که آیا بیت کوین برای اقتصاد ایران مناسب است یا خیر، گفت: با توجه به اینکه ما در تحریم قرار داریم از بعضی جهات موضوع بیت کوین راهکاری مناسب است. ، محمد مراد بیات مدیرعامل مرکز فابا در خصوص ورود تکنولوژی‌های جدید به کشور اظهار داشت: خوشبختانه ورود تکنولوژی‌ های جدید به کشور همواره با استقبال مردم همراه بوده است. تصور بنده این است که جامعه ما پذیرفته که بدون فناوری نمی توان فعالیتی انجام داد.(سیارک)

بیات در پاسخ به این پرسش که موضوع بیت کوین چقدر در ایران پذیرفته شده و آیا بیت کوین برای اقتصاد ایران مناسب است یا خیر، گفت: با توجه به اینکه ما در تحریم قرار داریم از بعضی جهات بیت‌ کوین راهکاری مناسب است. البته برخی از کشورها آن را پذیرفته و برخی دیگر آن را رد کرده‌اند. وی ادامه داد: در کشور ما نیز بانک مرکزی و نهادهای اقتصادی مسئول در حال مطالعه بر روی بیت‌ کوین هستند که چطور با این پدیده برخورد شود. مدیرعامل مرکز فابا خاطر نشان کرد: امروزه جوانان ما در حال استفاده از این پدیده هستند و تصور ما این است که برای برخی از دریافت و پرداخت‌ های بین‌ المللی می‌توان از این فرصت استفاده کرد. ضمن آن که پیش از هر کاری باید این پول‌ های رمزنگاری شده را به جامعه معرفی کنیم تا با شناختی دقیق نسبت به  آن تصمیم گیری شود. بیات در پاسخ به این پرسش که فین‌ تک‌ها در جامعه چه وضعیتی دارند نیز افزود: فین‌ تک‌ ها محصول شرکت‌های استارت آپ هستند که فین‌ تک‌ها را به جلو می‌برند، با توجه به نوپا بودن جریان فین تک در ایران، حرکت رو به جلویی داشته‌اند. وی تصریح کرد: در برخی از رفتارهای کسب و کار اگر مانعی هست می‌توان این موانع را با سرعت از سر راه برداشت. منبع: ایلنا

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید