فعال شدن کارت اعتباری جدید با اثر انگشت


شرکت مسترکارد کارت اعتباری جدیدی که با اثر انگشت صاحب کارت، فعال می گرددرا وارد بازار کرده  است.
این تکنولوژی جدید در دو دوره در آفریقای جنوبی  توسط این شرکت آزمایش شده است.
تکنولوژی جدید مثل شیوه پرداخت پول با تلفن همراه می باشد که فرد باید هنگام انتقال پول انگشتش را روی دکمه حسگر تلفنش قرار دهد.به گفته کارشناسان  هر چند این روش بدون خطا نمیباشد اما شیوه "معقول" استفاده از اطلاعات بیومتریک می باشد.
به گفته آجای بهالا، رئیس بخش ایمنی و امنیت مسترکارد، تکنولوژی استفاده از اثر انگشت راحتی و امنیت را با هم به ارمغان آورده است. او می گوید "اثرانگشت را نمی توان از کسی گرفت یا از روی آن کپی کرد.اماحسگر اثرانگشت را قادرند هک کنند.
کارستن نول، محقق ارشد در موسسه تحقیقات امنیتی برلین گفته است: "من فقط یک لیوان یا هرچیزی که شما دست زده اید را لازم دارم." برای همین به راحتی  می توانند کارت اعتباری کسی را هک نمایند.
به گفته او : "در صورت هک شدن فقط ۹ انتخاب دیگر را دارا می باشید اشاره او به اثر انگشتان ده گانه می باشد.
با این حال این تکنولوژی جدید بهتر از آن چیزی می باشد که الان در اختیار داریم.
بیشتر کارت های خرید این روزها دارای یک تراشه هوشمند و شماره رمزی می باشندکه در اختیارفرد استفاده کننده است.اما شماره های رمز معمولا ضعیف بوده اما اثر انگشت ایمن تر می باشد. دلیل دیگر برای ارجحیت دادن به استفاده از اثر انگشت این می باشد که "هیچ آدمی در صورتی که مجرمی از او درخواست کند حاضر به قطع انگشتش نمی باشد  این کارتها  حاوی نمونه ای از اثر انگشت صاحب کارت و یک اسکنر که اثرانگشت را ثبت کند ،می باشند.
در صورتی که کارتهای قبلی یک اسکنر جداگانه نیاز داشتند. برای همین فروشگاه های محدودی آن کارتها را قبول می کردند.استفاده از اثرانگشت یا دیگر فرم های بیومتریک فقط برای خرید از فروشگاه ها می باشدو خریدهای آنلاین همچنان باید بصورت قبل صورت گیرد.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید