کیت ردیابی چشم برای HTC Vive بزودی وارد بازار می شود

 (سیارک) : کمپانی چینی 7invensun از ماه آینده اقدام به پیش‌فروش لنز aGlass خود با قیمت ۲۲۰ دلار می نماید. این لنز با هدست واقعیت‌مجازی HTC Vive سازگاراست و قابلیت ردیابی چشم را به آن اضافه می شود. فروش این لنز ابتدا در چین آغاز می شود و بنا به اخبار سایت UploadVR در سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی به سایر کشورها ارسال می گردد.

کیت aGlass دارای دو لنز می باشد که کاربران به آسانی قادرند آن را به هدست HTC Vive متصل نمایند. هر کیت دارای سه جفت لنز قابل تعویض است که از طریق USB به Vive وصل می شوند. این لنز با استفاده از مادون قرمز و سنسورهای نوری مختلف، حرکات مردمک چشم را ردیابی می نماید. این کمپانی ادعا کرده است که این لنز بر اساس نمره‌ی بینایی هر فرد، سفارشی ساخته  می‌ شود.

aGlass به فریمور اختصاصی و فناوری Foveated Rendering مجهز خواهد شد که باعث می‌گرددد تنها نقطه‌ای که کاربر به آن نگاه می‌نماید رندرشده ، در نتیجه هدست وایو به پردازش کمتری نیاز پیدا می نماید. این فناوری با افزایش نرخ فریم سبب می‌گردد تا بازی‌های واقعیت مجازی حتی بر روی سخت‌افزارهای قدیمی انویدیا یا ای‌ام‌دی نیز بهتر از قبل اجرا گردند. هرچند طبق اعلام سازنده، این فناوری در هنگام عرضه تنها برای محصولات کمپانی NVIDIA در دسترس می باشد.

7invensun تنها شرکتی فعال در زمینه‌ی ساخت کیت ردیابی چشم برای Vive نمی باشد ؛ شرکت‌های FOVE ،Tobii و Eyefluence که به تازگی  گوگل خریداری کرده نیز در این زمینه فعال می باشند.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در قسمت نظرات ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید