فیس بوک می خواهد به شما امکان تایپ با افکار و شنیدن با پوستتان را بدهد

 (سیارک)  : طبق گفته مارک زوکبرگ، شبکه اجتماعی بر روی تکنولوژی مغز کامپیوتر واسط کار می کند تا روزی به شما این امکان را بدهد که با استفاده از مغزتان ارتباط برقرار کنید.
همانطور که اولین بار Business Insider در ژانویه اعلام کرد، این پروژه بخشی از آزمایشگاه سخت افزار کاربر فیس بوک است که Building 8 نام دارد.
در مورد Building 8 اطلاعات زیادی برای عموم فاش نشده است تا چهارشنبه یعنی وقتی فیس بوک در San Jose از تقسیم بندیهای 2 پروژه اول در کنفرانس سالانه ایجاد کننده پرده برداری کرد.
رئیس Building 8 ، Regina Dugan اعلام کرد که تیم او که شامل 60 دانشمند بود بر روی یک سیستم غیرتهاجمی کار می کند که ظرفیت تایپ 100 کلمه در دقیقه با استفاده از امواج مغزی را دارد. یک پروژه آینده نگرانه تر می خواهد زبان گفتاری را از راه پوست انسان منتقل کند.
به گفته Dugan، که سال گذشته از بخش پروژه های پیشرفته گوگل به فیس بوک پیوست، هدف نهایی این است که نهایتا بتوان به Mandarin فکر کرد و به اسپانیایی احساس کرد.  (سیارک)
واسطه های گفتاری صامت
این پروژه ها هنوز از تبدیل به محصولات واقعی دور هستند اما شرکت معتقد است که این پروژه ها نهایتا به محصول تبدیل می شوند.
در روز چهارشنبه زوکربرگ در یک پست بلاگ گفت "نهایتا می خواهیم این پروژه را به یک تکنولوژی پوشیدنی به اندازه دلخواه تبدیل کنیم".
Dugan در پست بلاگ خود هر دو پروژه را با عنوان " واسطه های گفتاری صامت" توضیح داد که به گفته او سهولت صحبت کردن با صدایتان را دارد اما مثل فرستان پیام متنی پنهان است.  (سیارک)
این اعلام کامل فیس بوک در مورد این تکنولوژی دیوانه ای است که Building 8 بر روی آن کار می کند:
پروژه: تایپ کردن با مغزتان
اخیرا سر و صدای زیادی در مورد تکنولوژی مغز بوده. ما یک روبکرد کاملا علمی و غیر تهاجمی و متمایز را برای ساخت یک واسطه مغز کامپیوتر که گفتار را به متن تبدیل می کند به کار گرفتیم. یک واسط گفتاری صامت با ویژگی های سرعت و انعطاف پذیری صدا و پنهان بودن متن.
هد ما ایجاد یک سیستم با ظرفیت تایپ 100 کلمه در دقیقه، مستقیما از مرکز گفتار در مغز شما است این 5X از تایپ بر روی تلفن هوشمندتان سریع تر است.
این به رمزگشایی افکار تصادفی ربطی ندارد. این مربوط به رمزگشایی کلماتی است که پیش از این تصمیم گرفته اید با فرستادن به مرکز گفتاری مغزتان بیان کنید. اینطور فکر کنید: شما عکس های زیادی می گیرید و بعد تعدادی را برای نشان دادن انتخاب می کنید. همچنین شما افکار زیادی دارید و فقط بعضی ها را برای بیان انتخاب می کنید.
ما این کار را از راه سنسورهای غیر تهاجمی که می توانند به اندازه دلخواه فرستاده شوند انجام می دهیم.
ما سنسورهای جدید غیرتهاجمی نیاز داریم که می توانند فعالیت مغز را صدها بار بر ثانیه از محلهایی با دقت میلیمتر بدون انحراف سیگنال اندازه بگیرند. امروزه هیچ روش تصویربرداری غیرتهاجمی که این کار را بکند وجود ندارد.
تصویربرداری نوری تنها تکنیک غیرتهاجمی است که قادر به فراهم ساختن وضوح فضایی و زمانی که ما نیاز داریم می باشد. و به لطف پیشرفتهای عملکرد، هزینه و کوچک سازی ناشی از صنعت مخابرات امکانات زیادی داریم. (سیارک)
6 ماه گذشته این پروژه فقط یک ایده بود.
امروز ما تیمی از بیش از 60 دانشمند، مهندس، و ادغام کنندگان سیستم از UC San Francisco، UC Berkeley، John Hopkins Medicine ، آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز، دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در St. Louis داریم که در روش های یادگیری ماشین برای رمزگشایی زبان و گفتار ، سیستم های تصویربرداری عصبی نوری که محدودیتهای وضوح فضایی را به جلو می راند و همچنین در پیشرفته ترین رشته های اتصال اندام مصنوعی با سیستم عصبی متخصص هستند.
 با پوستتان بشنوید
هدف پروژه دوم ما فراهم کردن امکان شنیدن با پوست تان است. ما سخت افزار و نرم افزار لازم برای انتقال زبان از راه پوست را می سازیم. پوست شما یک شبکه 2 m2 از اعصاب است که اطلاعات را به مغز شما انتقال می دهد.
بریل که در فرانسه در قرن 19 اختراع شده ثابت کرده که برجستگی های کوچک بر روی یک سطح را می توان در مغز به عنوان کلمات تفسیر کرد.
ما از روش Tadoma که در اوایل قرن 20 بر اساس تجربه هلن کلر ایجاد شده می فهمیم که کودکان کر و کور می توانند از راه تغییرات جزئی فشار ایجاد شده با فوت و لرزشهایی که با گذاشتن دست بر روی گلو و فک احساس می کردند یادبگیرند و ارتباط برقرار کنند.از دهه 1950 تا امروز آنچه تمام این تکنیکها مشترک دارند توانایی مغز برای بازسازی زبان از اجزا سازنده است.
حلزون گوش شما صدا را دریافت می کند و آن را به اجزا فرکانس تقسیم می کند که به مغز فرستاده می شوند. ما می توانیم کار حلزون گوش را انجام دهیم اما در عوض اطلاعات فرکانس حاصله را از راه پوست تان منتقل کنید.
با این تکنولوژی، توانایی یادگیری زبان و کلمات تنها آغاز شنیدن با پوستمان است.

سوال تامل برانگیز فیسبوک برای استخدام کاربرانش چیست 

آیا ترک فیسبوک باعث شادی بیشتر ما می شود

تفاوت پست های زنان و مردان بر روی فیس بوک

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید