پرواز راحت انسان با بالگرد SureFly

بالگرد SureFly به تازگی در حال توسعه در بخش های مختلف است، این پرنده هیدرولیکی امکان پرواز راحت انسان ها را فراهم می‌کند.

 بالگرد SureFly به تازگی در حال توسعه در بخش های مختلف است، این پرنده هیدرولیکی امکان پرواز راحت انسان ها را فراهم می‌کند.


شاید شما هم تابه‌حال با پهپادهای کوچک کار کرده باشید، کنترل این پرنده ها که اکنون در کاربردهای مختلف (سرگرمی، فیلمبرداری، حمل بار و…) استفاده می‌شوند به راحتی توسط یک جوی استیک انجام می‌شود. حالا شرکت Workhorse Group با همکاری UPS توانسته است یک بالگرد با همین سبک و سیاق برای جابجایی انسان ها طراحی کند تا این پرنده بدون نیاز به خلبان، بتواند یک وسیله حمل و نقل جدید در زندگی روزمره ما باشد.

بالگرد SureFly، یک پرنده دو نفره الکتریکی octocopter (به دلیل وجود هشت ملخ) است، این وسیله که تأییدیه FAA (اداره هوانوردی فدرال آمریکا) را با یک پرواز در نمایشگاه CES در لاس‌وگاس دریافت کرد ، طراحی شده تا پروازی امن تر، آسان تر و مقرون به صرفه تر از یک بالگرد معمولی را فراهم کند.

 

 

بالگرد SureFly را می‌توان همانند یک پهپاد از طریق جوی استیک به جای فرمان، هدایت کرد این وسیله در هر پرواز تا 400 پوند وزن را می‌تواند تا 70 مایل جابجا کند.
یکی دیگر از ویژگی های بالگرد SureFly ابعاد مناسب آن است. این وسیله کوچکتر از یک وانت است ضمن آنکه پره های آن به راحتی تا می‌شوند.

 

ممکن است بتوان از این پرنده در کشاورزی، مواقع بروز حوادث و بلایای طبیعی، نظارت و بازرسی هوایی، حمل و نقل شهری و برنامه های نظامی استفاده کرد اما شرکت سازنده آن امیدوار است که بالگرد SureFly تبدیل به یک وسیله حمل و نقل شود.

Workhorse SureFly شرکت سازنده این بالگرد در حال حاضر مشغول کار برای گرفتن گواهینامه کامل FAA است تا در سال 2019 آن را روانه بازار کند. البته افراد اکنون هم می‌توانند SureFly را با پرداخت هزار دلار پیش خرید کنند. انتظار می‌رود که بالگرد SureFly 200 هزار دلار قیمت داشته باشد. ( سیارک)

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.