جهان

موفقیت کسب و کارهای اینترنتی در سومین اجلاس وب فارسی بررسی شد

رسانه کلیک - سومین اجلاس وب فارسی پنجم بهمن‌ ماه سال 1396 در حالی با حضور افراد موفق در حوزه کسب و کار خصوصا فضای وب و استارتاپ‌ ها برگزار شد.

 سومین اجلاس وب فارسی در حالی با حضور افراد موفق در حوزه کسب و کار خصوصا فضای وب و استارتاپ‌ ها برگزار شد که این نفرات دلایل موفقیت کسب و کارهای خود را برای حاضران مطرح کردند.

 ( سیارک) به نقل از مهر؛ سومین دوره از اجلاس وب فارسی پنجشنبه پنجم بهمن‌ ماه سال ۱۳۹۶ با حمایت کانون توسعه دهندگان فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران و پلیس فضای تبادل و تولید اطلاعات ناجا (فتا) در سالن همایش شهید قندی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور جمع کثیری از جوانان و علاقه مندان حوزه وب برگزار شد.

در ابتدای این نشست، پیام محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط حمیدرضا همتی ریاست اجلاس وب فارسی قرائت شد که در بخشی از این پیام آمده است:

 

«از برگزاری سومین اجلاس توسعه‌ دهندگان وب فارسی بسیار خرسندم. بدون شک برگزاری این‌ چنین رویدادهای باعث هم‌ افزایی دولت و بخش خصوصی و شما جوانان و فعالان این حوزه می‌شود در زمانه‌ ای به سر می‌ بریم که شما فعالان حوزه تجارت الکترونیک و توسعه‌ دهندگان فضای مجازی از بازوان قدرتمند اقتصاد این مرز و بوم به ‌حساب می‌ آیید.

امروزه کسب‌ و کارهای اینترنتی از کسب‌ و کارهای سنتی پیشی گرفته‌ اند و عموم مردم جامعه را به‌ عنوان بازه مخاطبین خود قرار داده‌اند و مقابله با این کسب‌ و کارها نه‌ تنها عقلانی نیست بلکه مسئولان باید تمام تلاش خود را در جهت حمایت و توسعه این امر قرار دهند. بلاشک آینده اقتصادی ایران به دست شما جوانان خوش‌ فکر رقم خواهد خورد. شاید در روزگاری اینترنت و فضای مجازی تنها برای بررسی کردن رایانامه و یا مشاهده اطلاعات شرکت‌ ها و سازمان‌ های بزرگ از طریق وب‌گاه‌ ها استفاده می‌شد اما امروزه اینترنت به بخش جدانشدنی زندگی عموم جامعه مبدل شده و در صورت عدم دسترسی به این فنّاوری بی‌ تردید افراد خلأ بزرگی را در روند فعالیت‌ های خود مشاهده خواهند کرد.

وزارت ارتباطات یکی از متولیان توسعه این فنّاوری بدون حد و مرز است. ما باید تمام تلاش خود را به‌ کار گیریم تا زیرساخت‌ های توسعه اینترنت و فضای مجازی فراهم گردد و فضا را برای ورود به بازارهای جهانی و حمایت از این کسب‌ و کارهای در توسعه اشتغال و کارآفرینی فراهم کنیم. اینکه به دلایلی شاهد سنگ‌ اندازی و مقابله با این‌ گونه فعالیت‌ ها باشیم قابل توجیه نیست و تا به کی شاهد این‌ گونه موارد خواهیم بود؟ کلید حل مسائل مشکلات جای دیگری است. دولت تمام تلاش خود را برای حمایت از این کسب‌ و کارها به کار بسته است. ما باید قدردان جوانانی باشیم که مشتاقانه خود را وارد مسیر پر پیچ‌ و خم تجارت و کارآفرینی می‌کنند. دولت در راستای قدردانی از این جوانان تسهیلاتی را فراهم کرده تا مسیر برای آنان مهیا شود.

در هفته‌ های گذشته و ماه‌ های گذشته شاهد بروز اتفاقاتی برای کسب‌ و کارهای فناورانه و وب محور بودیم که با تصمیم دولت مصوب شد تا شکایات بدنه دولت از کسب‌ و کارهای نوپا قبل از طرح در مراجع قضایی در کارگروهی به مسئولیت معاونت حقوقی رییس‌ جمهور مطرح شود. بدون شک نمی‌ توان زمانی که از کسب‌ و کارهای اینترنتی و فضای تجارت الکترونیک صحبت کرد از توسعه‌ دهندگان این زیرساخت‌ ها یاد نکرد از مهندسان و کارشناسان نرم‌ افزاری، نخبگان سایبری، ایده پردازان و برنامه نویسان که همچون سربازانی فداکار در پشت‌ صحنه نبرد این تجارت‌ های جدید حضور دارند. بدون شک بدون حضور این‌ گونه متخصصان، فعالیت‌ های اینترنتی و کسب‌ و کارهای وب محور مختل و با مشکلات عدیده‌ای رو به‌ رو خواهد شد.

در زمانه‌ ای به سر می‌ بریم که دیگر حملات و دشمنی‌ ها نیز از فضای واقعی به فضای مجازی منتقل‌ شده‌اند و هوش و بصیرت جوانانی چون شما جزو تسلیحات این میادین بشمار می‌ آید. در ماه اخیر حملات سایبری از سه مرکز آمریکا، چین و هند به بانک‌ های ایرانی داشتیم که تلاش شد تا سامانه‌ های بانکی و مالی ما را مختل کنند آن‌ ها تمام تلاش خود را بکار بستند تا اختلالی در سامانه ایجاد کنند، اما با فکر و توان جوان ایرانی تیرشان به سنگ خورد. شما جوانان که الحق از ورزیده‌ ترین و فعال‌ ترین افراد در فضای مجازی و حوزه‌ های نوآورانه در ایران هستید در این مسیر پیش‌ قدم شوید و ما تمام‌ قد شما را حمایت خواهیم کرد. بی‌ شک آینده تجارت جهانی به دستان شما فرهیختگان ایرانی رقم خواهد خورد.»

پس از خوانده شدن پیام وزیر، نخستین پنل اول از سومین دوره اجلاس وب فارسی با اجرای آرش برهمند که میزبان خسرو سلجوقی از مدیران وزارت ارتباطات بود،  برگزار شد که در این پنل به موضوعات مهمی، اعم از حمایت از استارتاپ‌ ها، خلق ایده جدید، نیازسنجی از مردم جهت اجرای یک کسب و کار مفید و فیلترینگ برخی از شبکه های اجتماعی اشاره شد.

پس از پنل میلاد منشی‌ پور مدیر عامل شرکت تپ‌ سی در سومین دوره اجلاس وب فارسی در خصوص حوزه کسب و کار مطالبی را مطرح کرد که متشکل از شروع کسب و کار، جذب سرمایه‌ گذار و تعامل با قانونگذار بود و در ارائه خود آمار و ارقام بسیار جالبی را برای مطرح کرد.

در ادامه رضا قربانی با موضوع ارزهای دیجیتال ارائه خود را آغاز کرد که در آن به معرفی تاریخچه‌ ای از این ارزها، حال و آینده آنها پرداخت. او معتقد بود در آینده‌ ای نه چندان دور ارزهای دیجیتال با تلفیق شدن با اینترنت اشیا و هوش مصنوعی نقش پررنگ تری را در زندگی همه ما خواهند داشت.

در ادامه پنل دوم رضا قربانی با آقای سید ولی‌الله فاطمی اردکانی مدیرعامل شرکت توسن که جز برترین شرکت‌ های نرم افزاری حوزه بانکی است، به گفتگو پرداخت، در این پنل آقای فاطمی از تجربیات خود در طول سالیان گفت و براین باور بود که اگر جوانان هدفگذاری کنند، کاری را شروع کنند و با پشتکار ادامه دهند، قطعا موفق خواهند شد. همچنین معتقد بود ناامیدی و گلایه داشتن از شرایط هیچگاه نمی‌تواند عامل پیشرفت و تعالی در زندگی شخصی و کاری شود.

سپس نوبت به حمید سپید نام یا مستر تیستر شد تا در خصوص موضوع پرسنال برندینگ صحبت کند. او از نفوذ بسیار زیاد رسانه‌ ها بر زندگی افراد گفت و معتقد بود اگر محتوای خوب و هوشمندانه‌ ای بسازیم؛ قطعا خواهیم توانست چه در فضای شبکه‌ های اجتماعی و چه در فضای وب بازدید کنندگان بسیاری را جذب کنیم و اصل صداقت قطعا در تولید محتوا بسیار مهم است. او از روش‌ های خلاقانه و تجربیات خود در طول این سال‌ها برای تولید محتوا گفت ؛ که توجه حضار در سالن را کاملا جلب کرده بود.

بعد از این پنل و در زمیان استراحت بین برنامه، بازار عکس‌ های دسته جمعی و شبکه‌ سازی و پرسش و پاسخ بسیار داغ شد. سپس حمیدرضا همتی ریاست کانون توسعه دهندگان فضای مجازی در خصوص موضوع «فرماندهی کنید» مطالبی را مطرح کرد.

ریاست کانون توسعه دهندگان فضای مجازی  اعلام کرد محیط کسب و کار، میدان جنگ است و برای موفقیت باید جنگید و باید هدفگذاری کوتاه مدت داشت تا در دراز مدت بتوانیم پیشرفت خود را بسنجیم و رشد کنیم.

در ادامه سیامک مختاری از نحوه طراحی یک اپلیکیشن کاربرپسند گفت و سعی کرد تا تجربه خود در حوزه طراحی نرم افزار خدمات آنلاین بانکی را توضیح دهد. سپس علیرضا درخشان طراح رابط کاربری، تجربیات سال‌ های کار خود را را بیان کرد و گفت: تخصص گرایی عامل موفقیت یک کسب و کار بوده و بهتر است به‌ جای استخدام یک شخص با توانایی های متفاوت در هر حوزه‌ای، از افراد مختلف اما متخصص در حوزه‌ های مختلف استفاده کنیم. همچنین با تلاش و کار فراوان می‌ توان موفقیت های بزرگی در زندگی کسب کرد.

در طول اجلاس چه نفرات حاضر در داخل سالن و چه بینندگان اجلاس (به‌صورت زنده از آپارات) سوالات خود را از طریق هشتگ #pwconf مطرح می‌کردند که این مطالب توسط مجری خوانده و توسط حاضران پاسخ داده می‌شود. همچنین آنها تعامل بسیار خوبی در طول ارائه‌ های متفاوت با ارائه دهندگان داشتند.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توجه ویژه رییس جمهوری به استارت آپ‌ ها از تلاش برای نشستی مشترک با فعالان این حوزه خبر داد.

نگاه ویژه رییس‌ جمهور به استارت‌ آپ‌ ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توجه ویژه رییس جمهوری به استارت آپ‌ ها از تلاش برای نشست...

دبیرانجمن صنفی کسب‌ و کارهای مجازی گفت: ازاین پس دیگر پرونده‌ های مالی کسب‌ و کارهای مجازی به دادگاه نمی‌ رود و همه فرآیند از طریق یک اپلیکیشن انجام می شود.

پرونده‌ های مالی کسب‌ و کارهای مجازی از این پس به دادگاه نمی‌ رود

دبیرانجمن صنفی کسب‌ و کارهای مجازی گفت: ازاین پس دیگر پرونده‌ های مالی کسب‌ و کارهای مجازی به دادگاه...

 ایرانسل به عنوان کارفرمای برتر، همواره در صدد شناسایی و جذب استعدادها در سراسر ایران است

ایرانسل نمایشگاه ملی کار ایران را برگزار می‌ کند

ایرانسل به عنوان کارفرمای برتر، همواره در صدد شناسایی و جذب استعدادها در سراسر ایران است

معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: استارتاپ ویکند پیرامون حوزه مطالعه و آموزش الکترونیکی می شود.

حمایت کامل داوران «استارتاپ ویکند» از ایده های برتر در حوزه مطالعه و آموزش الکترونیکی

معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: استارتاپ ویکند پیرامون حوزه مطالع...

نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات سوم تا ششم اردیبهشت 97 در فضایی به وسعت 21 هزارمترمربع به میزبانی کیش برگزار می‌ شود.

جزیره کیش میزبان نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات سوم تا ششم اردیبهشت 97 در فضایی به وسعت 21 هزارمترمربع...

سورنا ستاری با اشاره به اینکه تهران شرایط مطلوبی برای تبدیل شدن به شهر علم و فناوری دارد، گفت: در تلاش هستیم تا این شهر را به شهر علم و فناوری تبدیل شود.

در تلاشیم تا تهران را به شهر علم و فناوری تبدیل کنیم

سورنا ستاری با اشاره به اینکه تهران شرایط مطلوبی برای تبدیل شدن به شهر علم و فناوری دارد، گفت: در تل...

فیلم‌های سینمایی بسیاری در جهان ساخته می‌شوند که موضوعات مختلفی را پیگیری می‌کنند؛ برخی از این فیلم ها برای افراد کارآفرین درس های زیادی دارند.

اگر می خواهید کارآفرین شوید، این 10 فیلم را حتما تماشا کنید!

فیلم‌های سینمایی بسیاری در جهان ساخته می‌شوند که موضوعات مختلفی را پیگیری می‌کنند؛ برخی از این فیلم ...

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه مساجد باید به سمت تکنولوژی حرکت کنند، گفت: هر پایگاه بسیج می تواند یک «استارت آپ» باشد.

مساجد به سمت تکنولوژی پیش رود؛ هر پایگاه بسیج یک استارت آپ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه مساجد باید به سمت تکنولوژی حرکت کنند، گفت: هر پایگ...

 سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، نمایشگاه و مسابقه استارت آپ‌ های حوزه هوشمندسازی شهری را برگزار می کند.

رقابت استارت‌ آپ‌ های نوآور در زمینه هوشمندسازی شهری

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، نمایشگاه و مسابقه استارت آپ‌ های حوزه هوشمندسازی شه...

معاون وزیر ارتباطات گفت: مشکلات استارت آپ‌ ها در زمینه مالیات و بیمه از سوی نهادهای ذیربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.

رفع مشکلات مالیاتی و بیمه ای استارتاپ ها در جریان است

معاون وزیر ارتباطات گفت: مشکلات استارت آپ‌ ها در زمینه مالیات و بیمه از سوی نهادهای ذیربط از جمله سا...

 احتمالا این تصور را دارید که اینترنت  باعث بالا رفتن سود همه بنگاه‌های اقتصادی می شود.

تاثیر سرعت اینترنت بر کسب و کار

احتمالا این تصور را دارید که اینترنت باعث بالا رفتن سود همه بنگاه‌های اقتصادی می شود.

به گفته سورنا ستاری، با نقش‌ آفرینی مطلوب استارتاپ‌ ها، استقبال جامعه از حضور استارتاپ‌ های جدید با ارائه شکل‌های تازه خدمات، پررنگ‌ تر شده است.

جامعه از استارتاپ‌ های جدید استقبال کرد

به گفته سورنا ستاری، با نقش‌ آفرینی مطلوب استارتاپ‌ ها، استقبال جامعه از حضور استارتاپ‌ های جدید با ...

تکنولوژی IoT / اینترنت اشیا یک چارچوب نوظهور مبتنی بر اینترنت است

اینترنت اشیا و کاربردهای IoT

تکنولوژی IoT / اینترنت اشیا یک چارچوب نوظهور مبتنی بر اینترنت است

IoT /اینترنت اشیا میتواند جنبه های گوناگونی از سلامتی افراد را بهبود ببخشد.

اینترنت اشیا و کاربردهای IoT بخش دوم

IoT /اینترنت اشیا میتواند جنبه های گوناگونی از سلامتی افراد را بهبود ببخشد.

از ظهر دیروز شایعات درباره تعطیلی بامیلو در فضای مجازی پخش شده است

شایعات تعطیلی بامیلو

از ظهر دیروز شایعات درباره تعطیلی بامیلو در فضای مجازی پخش شده است

بانکداری اینترنتی بانک ملت به روز رسانی شد.

بانکداری اینترنتی بانک ملت به روز رسانی شد

بانکداری اینترنتی بانک ملت به روز رسانی شد.

قانون سیندرلا که بازی آنلاین را از ساعت ۱۲ شب تا شش صبح برای افراد زیر ۱۶ سال

اعتیاد به بازی‌های دیجیتال

قانون سیندرلا که بازی آنلاین را از ساعت ۱۲ شب تا شش صبح برای افراد زیر ۱۶ سال

امروز اینترنت 30 ساله شد، اینترنت مهمترین اختراع زمانه ماست.

اینترنت 30 ساله شد

امروز اینترنت 30 ساله شد، اینترنت مهمترین اختراع زمانه ماست.

دراپ شیپینگ یک روش مدیریت زنجیره تأمین برای خرده فروشی است.

Drop shipping | دراپ شیپینگ چیست؟

دراپ شیپینگ یک روش مدیریت زنجیره تأمین برای خرده فروشی است.

شایعه رایگان شدن ثبت‌ نام اولیه کارت ملی هوشمند تکذیب شد

شایعه رایگان شدن ثبت‌ نام اولیه کارت ملی هوشمند تکذیب شد

شایعه رایگان شدن ثبت‌ نام اولیه کارت ملی هوشمند تکذیب شد

ما از نعمت شبکه مدرن بشری از طریق کاربرد متنوع اینترنت لذت می بریم

واترمارکینگ دیجیتالی چیست؟

ما از نعمت شبکه مدرن بشری از طریق کاربرد متنوع اینترنت لذت می بریم

الکسا یا alexa یک شرکت تحلیل ترافیک اینترنتی است. alexa وابسته به آمازون است

الکسا چیست؟

الکسا یا alexa یک شرکت تحلیل ترافیک اینترنتی است. alexa وابسته به آمازون است

در این مقاله گذشته ی انقلاب معماری چیزنت و اینکه برای پروژه های صنعتی چه معنی ای میدهد ؟

اینترنت اشیا یا چیزنت

در این مقاله گذشته ی انقلاب معماری چیزنت و اینکه برای پروژه های صنعتی چه معنی ای میدهد ؟

داده ها از منابع مختلفی مانند سنسورها، دستگاه های موبایل و RFIDها ایجاد می شوند.

مدیریت اضطراری ابری

داده ها از منابع مختلفی مانند سنسورها، دستگاه های موبایل و RFIDها ایجاد می شوند.

در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال بایستی به ظرفیت های داخلی نیز پرداخت.

پیام توییتری آذری جهرمی درباره توجه به ظرفیت های داخلی در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال

در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال بایستی به ظرفیت های داخلی نیز پرداخت.

دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط درآزمایشگاه پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران تشکیل می‌ شود.

دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا تشکیل می‌ شود

دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط درآزمایشگاه پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخاب...

 نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا با هدف ارائه جدیدترین راهکارهای سازمانی در حوزه هوشمند سازی و IoT امروز با حضور وزیر ارتباطات آغاز به کار کرد.

نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا برگزار شد

نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا با هدف ارائه جدیدترین راهکارهای سازمانی در حوزه هوشمند سازی و IoT امروز...

سومین همایش «آینده وب و موبایل ایران» با هدف بررسی چالش های آینده وب در کشور دهم و یازدهم اسفند ماه امسال برگزار می شود.

چالش‌ های آینده وب و موبایل ایران بررسی می‌ شود

سومین همایش «آینده وب و موبایل ایران» با هدف بررسی چالش های آینده وب در کشور دهم و یازدهم اسفند ماه ...

جنگ سایبری در سال های اخیر به یکی از نگرانی های بزرگ کشورها بدل شده است. مجمع جهانی اقتصاد از حملات سایبری به عنوان سومین خطر بزرگ برای جامعه یاد می کند.

جنگ سایبری؛ سومین عامل تهدید کننده جوامع بعد از بلایای طبیعی و تغییرات شدید آب و هوایی!

جنگ سایبری در سال های اخیر به یکی از نگرانی های بزرگ کشورها بدل شده است. مجمع جهانی اقتصاد از حملات ...

سیستم های پرداخت  با موبایل برای کسب و کارها قابل اتکاتر شده است.

پنج نوع ابزار پس‌ انداز پول برای کسب‌ و کار

سیستم های پرداخت با موبایل برای کسب و کارها قابل اتکاتر شده است.

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان ارائه دهنده خدمات درگاه بانکی پارسیان در اقدام عجیب بدون اطلاع قبلی سیستم درگاه ها را غیرفعال کرده است.

قطعی درگاه پارسیان

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان ارائه دهنده خدمات درگاه بانکی پارسیان در اقدام عجیب بدون اطلاع قبلی سیس...

مشترکان تلفن تلفن همراه از تعداد کاربران اینترنت در حال پیشی گرفتن می باشد

تجارت تلفن همراه

مشترکان تلفن تلفن همراه از تعداد کاربران اینترنت در حال پیشی گرفتن می باشد

افزایش وبسایت‌های مبتنی بر وردپرس نیاز این پلتفرم به امنیت و سادگی را امری ضروری کرده است. حال، مدیران می‌خواهند بدانند وردپرس در سال 2018 چگونه خواهد بود.

وردپرس در سال 2018 چه روندی را طی می‌کند؟

افزایش وبسایت‌های مبتنی بر وردپرس نیاز این پلتفرم به امنیت و سادگی را امری ضروری کرده است. حال، مدیر...

امنیت شبکه کامپیوتر و معاملات کسب وکار

مسائل امنیتی تجارت الکترونیک

امنیت شبکه کامپیوتر و معاملات کسب وکار

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران با تشریح جزییات لوایح پنج‌ گانه نظام حقوقی فناوری اطلاعات از حل تمامی مشکلات کسب و کارهای نوپا خبر داد.

5 لایحه نظام حقوقی فناوری اطلاعات حل و فصل شد

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران با تشریح جزییات لوایح پنج‌ گانه نظام حقوقی فناوری ا...

هیات وزیران با اصلاح اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات و نیز صدور مجوز قرارداد «طراحی و اجرای سامانه پرداخت های نوین در آزادراه های کشور» موافقت کرد.

اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران اصلاح شد

هیات وزیران با اصلاح اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات و نیز صدور مجوز قرارداد «طراحی و اجرای سامانه پر...

معاون توسعه مدیریت سازمان فناوری اطلاعات ایران با حکم رییس این سازمان منصوب شد.

معاون توسعه مدیریت سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد

معاون توسعه مدیریت سازمان فناوری اطلاعات ایران با حکم رییس این سازمان منصوب شد.

در راستای معرفی سایت های داخلی برای محاسبه اینترنت نیم بها تولید کنندگان محتوای داخلی باید دامنه و آدرس عددی سایت خود را به وزارت ارتباطات اطلاع دهند.

نحوه ثبت سایت های داخلی برای محاسبه اینترنت نیم بها اعلام شد

در راستای معرفی سایت های داخلی برای محاسبه اینترنت نیم بها تولید کنندگان محتوای داخلی باید دامنه و آ...

معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: انتشار پیام سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام در میان کاربران، یک نسخه جعلی از تلگرام است که به دفترچه کاربر نفوذ می‌ کند.

هشدار جدی؛ پیغام تلگرامی «انتشار تماس صوتی و تصویری» فیشینگ است!

معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: انتشار پیام سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام در میان کاربران، یک نسخ...

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات مسدود کردن شبکه‌ های اجتماعی را به اعدام آنها تشبیه کرد و گفت: مساله اعتماد به پیام رسان های داخلی با پول حل نمی شود.

هیچ قاضی اجازه بستن موقت و غیر موقت شبکه‌ های اجتماعی را ندارد!

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات مسدود کردن شبکه‌ های اجتماعی را به اعدام آنها تشبیه کرد و گفت: م...

رسول سراییان رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: خدمات دولت همراه به زودی رونمایی می شود که این یک برنامه نرم افزاری کاربردی مورد نیاز شهروندان است

خدمات دولت همراه به زودی رونمایی می شود

رسول سراییان رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: خدمات دولت همراه به زودی رونمایی می شود که این یک برنام...

سازمان فناوری اطلاعات با انتشار پیش‌ نویس لایحه حمایت از داده ها و حریم خصوصی در فضای مجازی خواست تا ظرف ۱۰ روز آینده نظرات خود را در مورد آن اعلام کنند

فرصت 10 روزه لایحه حریم خصوصی فضای مجازی

سازمان فناوری اطلاعات با انتشار پیش‌ نویس لایحه حمایت از داده ها و حریم خصوصی در فضای مجازی خواست تا...

معاون دولت الکترونیک با اشاره به اندازه کوچک بخش خدمات در اقتصاد ایران، بر نقش حوزه ICT به عنوان حوزه‌ای موثر برای رشد اقتصاد دیجیتالی در کشور تاکید کرد.

کسب‌ و‌ کارهای نوپا تاثیر شگرفی بر رشد اقتصاد دیجیتال دارد

معاون دولت الکترونیک با اشاره به اندازه کوچک بخش خدمات در اقتصاد ایران، بر نقش حوزه ICT به عنوان حوز...

رییس سازمان فناوری اطلاعات: بازار حوزه آی تی سی باید به 100 تا 120 هزار میلیارد تومان برسد، گفت: سهم فناوری اطلاعات 40 درصد و بخش ارتباطات 60 درصد است.

بازار حوزه آی تی سی باید به ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برسد

رییس سازمان فناوری اطلاعات: بازار حوزه آی تی سی باید به 100 تا 120 هزار میلیارد تومان برسد، گفت: سهم...

کشیدن مو ، گاز گرفتن لب و جویدن ناخن، از جمله این عادت رفتاری منفی هستند.

تأثیر عادت رفتاری منفی بر سلامت

کشیدن مو ، گاز گرفتن لب و جویدن ناخن، از جمله این عادت رفتاری منفی هستند.

آیا می دانید در چه مواردی در تربیت کودک اشتباه می کنید؟

راهنمای تربیت کودک بخش سیزدهم

آیا می دانید در چه مواردی در تربیت کودک اشتباه می کنید؟

پوست آنها با اشعه ماوراء بنفش UVA1 و UVA / B آزمایش شد

سبزیجاتی که باعث کاهش چین و چروک می شود

پوست آنها با اشعه ماوراء بنفش UVA1 و UVA / B آزمایش شد

افتادگی مثانه موجب نشت ناخواسته ادرار و تخلیه نشدن کامل مثانه می گردد.

افتادگی مثانه

افتادگی مثانه موجب نشت ناخواسته ادرار و تخلیه نشدن کامل مثانه می گردد.

زمانی که صحبت از مسائل مالی و اقتصادی می شود، نکاتی هست که نسل قدیمی تر و والدین می توانند از جوان تر ها یاد بگیرند.

عادات رفتاری مربوط به مسائل مالی که باید از جوانان یاد بگیریم هفت مورد

زمانی که صحبت از مسائل مالی و اقتصادی می شود، نکاتی هست که نسل قدیمی تر و والدین می توانند از جوان ت...

داشتن ضریب هوشی بسیار بالا نسبت به افراد عادی – CDC گزارش می کند که 46% از کودکان ASD دارای هوش بالاتر از حد طبیعی هستند.

اختلال طیف اوتیسم بخش اول

داشتن ضریب هوشی بسیار بالا نسبت به افراد عادی – CDC گزارش می کند که 46% از کودکان ASD دارای هوش بالا...

 از تمرین کردن با وزنه واهمه ای نداشته باشید

عادات رفتاری مفید برای سلامت فرد بخش دوم

از تمرین کردن با وزنه واهمه ای نداشته باشید

صبحانه تنها وعده غذایی ای است که بیشتر افراد از آن غافل می شوند

عادات رفتاری مفید برای سلامت فرد بخش اول

صبحانه تنها وعده غذایی ای است که بیشتر افراد از آن غافل می شوند

متخصصین توسعه انسانی انتظارات نقش سن  را به عنوان وظایف توسعه ای برای هر سطح سنی تعمیم داده اند

نظریه توسعه خانواده بخش دوم

متخصصین توسعه انسانی انتظارات نقش سن را به عنوان وظایف توسعه ای برای هر سطح سنی تعمیم داده اند

هزاران سال است که کتان به واسطه خواص بیشمار آن به شکل خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد

بهترین خوراکی ها برای بهبود کارکرد مغز انسان بخش دوم

هزاران سال است که کتان به واسطه خواص بیشمار آن به شکل خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد

امان از این تکنولوژی که با ورودش دیگر حتی خانواده ها در یک خانه یکدیگر را نمی بینند

از دیدار های جمعی تا پیام رسان ها

امان از این تکنولوژی که با ورودش دیگر حتی خانواده ها در یک خانه یکدیگر را نمی بینند

اپلیکیشن مراقبت از کودک و نوجوان توسط والدین، با هدف تاکید بر نیاز کشور به محصولات بومی، توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی و تولید شد.

اپلیکیشن مراقبت از کودک و نوجوان بومی سازی شد

اپلیکیشن مراقبت از کودک و نوجوان توسط والدین، با هدف تاکید بر نیاز کشور به محصولات بومی، توسط یک شرک...

دبیر اجرایی همایش ملی فضای مجازی پاک از برگزاری این همایش با حضور وزیر ارتباطات در مشهد خبر داد.

همایش ملی فضای مجازی پاک با حضور وزیر ارتباطات برگزار می‌ شود

دبیر اجرایی همایش ملی فضای مجازی پاک از برگزاری این همایش با حضور وزیر ارتباطات در مشهد خبر داد.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی از برگزاری بزرگترین کارگاه آموزشی کودک و اینترنت در این استان خبر داد.

بزرگترین همایش کودک و اینترنت در خراسان شمالی برپا شد

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی از برگزاری بزرگترین کارگاه آموزشی کودک و اینترنت د...

مشاور وزیر ارتباطات گفت: سال آینده طرح برگزاری دوره های آموزشی استفاده از اینترنت به منظور اشتغالزایی زنان روستایی در 270 نقطه کشور اجرایی می شود.

اشتغالزایی زنان روستایی از طریق آموزش اینترنت به آنان سال آینده محقق می شود

مشاور وزیر ارتباطات گفت: سال آینده طرح برگزاری دوره های آموزشی استفاده از اینترنت به منظور اشتغالزای...

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت از اختصاص 300 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند رایگان به پیام رسان های مورد تایید شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

300 گیگابیت پهنای باند رایگان در خدمت پیام رسان های داخلی مجاز

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت از اختصاص 300 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند رایگان به پیام رسان های مو...

 به ضرورت بازنگری و تناسب در مقررات‌ گذاری در این فضا از جمله بحث حقوق مالکیت معنوی تاکید کرد.

مشکلات حقوق مالکیت معنوی زودتر حل و فصل شود

به ضرورت بازنگری و تناسب در مقررات‌ گذاری در این فضا از جمله بحث حقوق مالکیت معنوی تاکید کرد.

در ادامه این همایش همچنین در یک پنل به جنبه‌ های حقوقی کسب و کارهای مجازی پرداخته شد

همایش «جنبه‌ های حقوقی فناوری اطلاعات» برگزار شد

در ادامه این همایش همچنین در یک پنل به جنبه‌ های حقوقی کسب و کارهای مجازی پرداخته شد

حریم خصوصی متناسب با زمان، مکان و کشور متفاوت است

تاخیر قوه قضائیه و وزارت ارشاد در اجرای مصوبه حمایت از پیام رسان ها

حریم خصوصی متناسب با زمان، مکان و کشور متفاوت است

فناوری بلاک‌ چین و رمزنگاری می‌ تواند به تضمین حقوق صاحبان آثار کمک نماید.

فناوری بلاک‌ چین به تضمین حقوق صاحبان آثار در حوزه نشر دیجیتال کمک می کند

فناوری بلاک‌ چین و رمزنگاری می‌ تواند به تضمین حقوق صاحبان آثار کمک نماید.

ربات ها خیلی خوب می‌دانند چطور پاسخگو باشند و رفتار کنند.

محبوب‌ترین ربات‌های خانگی

ربات ها خیلی خوب می‌دانند چطور پاسخگو باشند و رفتار کنند.

دیروز در رویداد پاریس شرکت شیائومی پرچمدار جدید خود با نام mi mix 2s‌را معرفی کرد

معرفی گوشی Mi Mix 2s شیائومی، یکی از بهترینها با قیمت عالی

دیروز در رویداد پاریس شرکت شیائومی پرچمدار جدید خود با نام mi mix 2s‌را معرفی کرد

 هوش مصنوعی هم اکنون می تواند مانند یک انسان فکر کرده و کارهایی را انجام دهد.

چگونه هوش مصنوعی گوشی زندگی شما را ساده تر می کند؟

هوش مصنوعی هم اکنون می تواند مانند یک انسان فکر کرده و کارهایی را انجام دهد.

نرم افزاری که عکس غذا را با طرز تهیه آن ایجاد می کند.

عکس غذا فقط با دستور پخت

نرم افزاری که عکس غذا را با طرز تهیه آن ایجاد می کند.

تکنولوژی هوش مصنوعی دقیقا زمان مرگ را پیش بینی می کند

پیش بینی زمان مرگ با هوش مصنوعی

تکنولوژی هوش مصنوعی دقیقا زمان مرگ را پیش بینی می کند

BCI یک سیستم هوش مصنوعی است

واسط مغز و رایانه BCI

BCI یک سیستم هوش مصنوعی است

نخستین بار در افسانه های یونانی به تفکر ماشینی و مصنوعی اشاره شده است.

تاریخچه هوش مصنوعی

نخستین بار در افسانه های یونانی به تفکر ماشینی و مصنوعی اشاره شده است.

 هوش مصنوعی جدید گوگل با بررسی تصاویر اسکن چشم احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی از جمله سکته را با دقت بالا پیش بینی می کند.

هوش مصنوعی جدید گوگل از طریق اسکن چشم، سکته قلبی را پیش بینی می کند!

هوش مصنوعی جدید گوگل با بررسی تصاویر اسکن چشم احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی از جمله سکته ...

یک نرم افزار تحت کامپیوتر و اپلیکیشن تحت موبایل حدود 6 ساعت قبل از حمله قلبی پیش بینی مرگ را انجام دهد. پیش بینی مرگ دیگر تنها مختص به سینمای هالیوود نیست.

نرم افزاری که می تواند مرگ را پیش بینی کند!

یک نرم افزار تحت کامپیوتر و اپلیکیشن تحت موبایل حدود 6 ساعت قبل از حمله قلبی پیش بینی مرگ را انجام د...

کارشناسان حوزه آی تی پیش بینی کرده اند بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 بیش از 22 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت و دنیای تکنولوژی را متحول می کند.

22 میلیارد دلار، ارزش بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 / مدیرعامل اجرایی گوگل هوش مصنوعی را به آتش تشبیه کرد!

کارشناسان حوزه آی تی پیش بینی کرده اند بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 بیش از 22 میلیارد دلار ارزش خواه...

 به نظر می‌ رسد عزم دولت برای حمایت از کسب‌ و کارهای نوپا مخصوصا به‌ خاطر اشتغال‌ زایی که می‌ تواند داشته باشد، جدی است.

تصمیم دولت برای کمک به استارت‌ آپ‌ ها جدی است

به نظر می‌ رسد عزم دولت برای حمایت از کسب‌ و کارهای نوپا مخصوصا به‌ خاطر اشتغال‌ زایی که می‌ تواند ...

 رییس کمیته فناوری ارتباطات از پیگیری وضعیت حمایت دولت از پیام‌ رسان های بومی خبرداد و گفت: موضوع استفاده از فیلتر شکن ها باید ساماندهی شود.

پیگیری وضعیت پیام‌ رسان های بومی در مجلس/ فیلتر شکن‌ ها ساماندهی شوند

رییس کمیته فناوری ارتباطات از پیگیری وضعیت حمایت دولت از پیام‌ رسان های بومی خبرداد و گفت: موضوع اس...

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: 3 تاکسی اینترنتی در کرج 30 هزار راننده دارند که با این افراد توسط این شرکت‌ ها قرارداد بسته شده است.

فعالیت 30 هزار راننده در 3 تاکسی اینترنتی کرج

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: 3 تاکسی اینترنتی در کرج 30 هزار راننده دارند که با...

 محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات استراتژی دولت در قبال پیام‌ رسان‌ های ایرانی را بیان کرد.

پیام‌ رسان‌ های ایرانی مورد توجه دولت قرار می گیرد/ احتمال تخصیص 500 میلیارد تومان به کسب و کارهای نوپا

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات استراتژی دولت در قبال پیام‌ رسان‌ های ایرانی را...

 آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات از ارائه گزارشی درباره رفع فیلتر تلگرام در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وزیر ارتباطات: به زودی گزارشی درباره تلگرام به مردم ارائه می دهیم

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات از ارائه گزارشی درباره رفع فیلتر تلگرام در آینده‌ای نزدی...

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور گفت: تقاضای بازگشایی شبکه‌ های اجتماعی فیلتر شده وراهکاری برای پیشگیری وقوع موارد مشابه را داریم.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای: تقاضای بازگشایی شبکه‌ های اجتماعی فیلتر شده را داریم

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور گفت: تقاضای بازگشایی شبکه‌ های اجتماعی فیلتر شده وراهکاری برای...

یکی از فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی در زمینه تأثیر فیلترینگ تلگرام بر کسب و کارهای مجازی در ایران گفت: در این شبکه اجتماعی، ما فضایی با مخاطبان بسیار داشتیم و آمار ما نشان می‌دهد که در شهر تهران 66 درصد کاربران تلگرام روزانه بیشتر از یک ساعت و نیم در اینترنت حضور دارند.

3 میلیارد بازدید روزانه کاربران از تلگرام

یکی از فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی در زمینه تأثیر فیلترینگ تلگرام بر کسب و کارهای مجازی در ایر...

مسدودسازی برخی از نرم‌ افزارهای پیام رسان باعث بروز اختلاف‌های حقوقی بین مشتریان‌ و کسب و کار اینترنتی شده که ناشی از فیلترینگ عام یا خاص زیرساخت‌ هاست و جزو شرایط قهریه قرارداد محسوب می شود.

اختلاف‌ های حقوقی بین مشتریان‌ و کسب و کارهای اینترنتی بالا گرفت

مسدودسازی برخی از نرم‌ افزارهای پیام رسان باعث بروز اختلاف‌های حقوقی بین مشتریان‌ و کسب و کار اینترن...