سیارک

صاحبان این مشاغل در آمریکا حقوق های نجومی می گیرند!

رسانه كليک - اگر برای شما جالب است که بدانید شغل های پردرآمد و پرطرفدار در آمریکا کدام حرفه ها هستند، در این مطلب همراه ما باشید.

 اگر تمایل دارید با شغل های پردرآمد و پرطرفدار در آمریکا و متوسط حقوق و میزان رضایت مندی صاجبان این مشاغل آشنا شوید، بد نیست سری به آمار جدید وب سایت کاریابی گلسدور برای سال 2017 بزنید.

 هر سال در ماه ژانویه، Glassdoor فهرستی از شغل های پردرآمد و محبوب در آمریکا منتشر می‌کند. در لیست این وب سایت کاریابی، متخصص علم داده برای سومین سال پیاپی در ردیف اول قرار دارد.

 

تقریباً در هر صنعت و حرفه‌ای افرادی که دارای مهارت بالا و خلاقیت باشند می‌توانند موفق باشند. دکتر اندرو چمبرلین، یکی از اقتصاددانان سایت Glassdoor، در این خصوص می‌گوید:

خلاقیت، قدرت قضاوت درست و انعطاف‌پذیری کلیدهایی هستند که به افراد کمک می‌کند تا در حرفه خود موفق باشند. به گفته وی بسیاری از مشاغل این لیست به این مهارت‌ها نیاز دارند.

درآمد بالقوه (میانگین حقوق سالانه پایه سالانه)، رضایت شغلی و تعداد فرصت‌های شغلی سه فاکتوری هستند که در رتبه‌بندی شغل های این لیست لحاظ شده‌اند.

20- مدیر نوآوری

مدیر نوآوری معمولاً در موقعیت کاری تبلیغات، رسانه‌ها یا سرگرمی‌های صنایع وجود دارد، اما ممکن است در سازمان‌های خلاق دیگری از جمله توسعه وب و نرم‌افزار نیز مفید باشد. این فرصت شغلی مستلزم نظارت بر تمام جنبه‌های طراحی محصول است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.3

رتبه رضایت شغلی (از 5.0): 4.3

تعداد فرصت‌های شغلی: 824

حقوق پایه متوسط: 110000 دلار

19 – مدیر مالیاتی

مدیر مالی نوزدهمین جایگاه را در رتبه‌بندی شغل‌های پردرآمد و محبوب آمریکا به خود اختصاص داده است، یکی از شغل‌های شناخته شده که به موارد مربوط به مالیات می‌پردازد.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 3.7

تعداد فرصت‌های شغلی: 3309

حقوق پایه متوسط: 110000 دلار

18 – مدیر تجزیه و تحلیل

مدیران تجزیه و تحلیل (Analytics manager) مسئول هماهنگی وظایف و تجزیه و تحلیل امور برای سازمان خود هستند. ایجاد راهکارهای مؤثر برای جمع‌آوری داده‌ها، تجزیه و تحلیل اطلاعات، انجام تحقیقات و تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به محصولات و خدمات از جمله کارهای این افراد است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 3.9

تعداد فرصت‌های شغلی: 1381

حقوق پایه متوسط: 115000 دلار

17- مهندس مکانیک

این مهندسان با طراحی، ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها و ماشین‌ها سروکار دارد. تهیه و ساخت دستگاه‌هایی که انرژی‌های مختلف نظیر انرژی خورشید، انرژی هسته‌ای و انرژی شیمیایی را به کار می‌گیرند نیز در حوزهٔ این شاخه از دانش است. این شغل یکی از قدیمی‌ترین و گسترده‌ترین رشته‌های مهندسی است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 3.8

تعداد فرصت‌های شغلی: 5079

حقوق و دستمزد پایه متوسط: 75000 دلار

16- مهندس اعتبار سایت (Site reliability engineer)

Site reliability engineer شانزدهمین رتبه در لیست شغل های پردرآمد و محبوب ایالات متحده را از آن خود کرده است، این شغل (SRE) یک رشته جانبی از مهندسی نرم افزار است که مسائل مربوط به IT می‌پردازد. هدف اصلی این است که سیستم‌های نرم افزاری بسیار قابل انعطاف، مترقی و قابل اطمینان باشند.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 4.1

تعداد فرصت های شغلی: 1064

حقوق بازنشستگی متوسط: 120000 دلار

15- مهندس آغاز و پایان پروژه (Front-End Engineering)

FEE، یک روش طراحی مهندسی است که در آن کنترل هزینه های پروژه و برنامه ریزی کامل کارها قبل از ارائه پیشنهاد قیمت انجام می‌شود، همچنین مواردی چون پیش برنامه ریزی (PPP)، تجزیه و تحلیل امکان سنجی یا برنامه ریزی اولیه نیز جزئی از کارهای این شغل است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 4.2

تعداد فرصت های شغلی: 1،122

حقوق ماهانه پایه متوسط: 100،000 دلار

14- مدیر توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار مستلزم تعریف اهداف و فرآیندهایی برای توسعه و پیاده سازی فرصت های رشد در داخل و خارج از سازمان است. ایجاد ارزش و هدف بلندمدت برای یک سازمان و تعیین خط مشی در خصوص مشتریان، بازارها و روابط بین سازمانی از وظایف این شغل است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 3.9

تعداد فرصت های شغلی: 4060

حقوق و دستمزد پایه متوسط: 75000 دلار

13- مدیر ریسک

مدیریت ریسک یک بخش محوری از مدیریت استراتژیک هر سازمان است. این کار که در رتبه سیزدهم شغل های پردرآمد و محبوب قرار گرفته است، شامل فرایندهایی است که از طریق آن سازمان‌ها می‌توانند به صورت روش‌مند خطرهای مرتبط با فعالیت‌هایشان را شناسایی کنند و برای عبور موفق از آن برنامه ریزی کنند.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 4.2

تعداد فرصت‌های شغلی: 1،209

پایه حقوق ماهانه: 97000 دلار

12- مدیر مالی

انجام تمام امور مالی یک سازمان جز وظایف این شغل قدیمی است. تجزیه و تحلیل و برنامه‌ریزی مالی، تصمیمات سرمایه‌گذاری، تصمیمات تأمین مالی و.. نیز معمولاً توسط این مدیران اتخاذ می‌شود.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 3.8

تعداد فرصت‌های شغلی: 2998

حقوق پایه متوسط: 116000 دلار

11- مدیر انطباق

مدیر انطباق حرفه‌ای است که یکپارچگی قانون و رویه اخلاقی یک شرکت را از طریق اجرای سیاست ها و برنامه ریزی های صورت گرفته حفظ می‌کند. عملکرد او باعث می‌شود تا تمام بخش های یک کسب و کار مطابق با قوانین و مقرراتی که شرکت تعیین کرده کار کنند.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رتبه رضایت شغلی (از 5.0): 4.3

تعداد فرصت‌های شغلی: 1222

حقوق ماهانه پایه متوسط: 96000 دلار

10- مهندس ساخت و تولید

این فرد رویه‌های مهندسی را در پروسه‌های تولید کنترل می‌کند. وی دربارهٔ ابزارها، روندها و ماشین‌آلات و تجهیزات تحقیق می‌کند و آنها را بهبود می‌بخشد و امکانات و سیستم‌ها را برای تولید فراورده‌های با کیفیت و هزینه بهینه یکی می‌کند. یکی دیگر از وظایف این شغل این است که مقرون به‌صرفه بودن پروژه‌ها را نیز مورد ارزیابی قرار دهد.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغل (از 5.0): 4.0

تعداد فرصت‌های شغلی: 4241

پایه حقوق معدل: 72000 دلار

9- مدیر محصول

مدیر محصول ناظر بر چشم‌انداز محصول از بالاترین سطوح مدیریت اجرایی تا تیم‌های توسعه و پیاده‌سازی است. از مدیر محصول غالباً با عنوان «مدیر عامل اجرایی» آن محصول یاد می‌شود. مدیر محصول وظیفهٔ تحقیق، گزینش و رانش فرایند توسعهٔ محصول در یک سازمان را بر عهده دارد.

نمره کل کار (از 5.0): 4.4

رضایت شغلی (از 5.0): 3.7

تعداد فرصت‌های شغلی: 7531

حقوق پایه متوسط: 113000 دلار

8- توسعه دهنده موبایل

گوشی های هوشمند امروزه یکی از دستگاه های پرطرفدار و پرسود هستند و به‌تبع آن در لیست شغل های پردرآمد و محبوب قطعاً حرفه توسعه دهنده موبایل جایگاه خوبی دارد.

نمره کل کار (از 5.0): 4.5

رضایت شغلی (از 5.0): 4.1

تعداد فرصت‌های شغلی: 1809

حقوق معدل پایه: 90000 دلار

7- مدیر راهبردی

مدیر راهبردی در رتبه هفتم لیست شغل های پردرآمد و محبوب کشور آمریکا قرار دارد، مشخص کردن مأموریت، چشم‌انداز، دارایی‌های سازمان و توسعه برنامه‌ها و سیاست سازمان‌های سازمان و همهٔ فعالیت‌هایی که برای نیل به آنها نیاز است از جمله وظایف این مدیر است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.5

رضایت شغلی (از 5.0): 4.2

تعداد فرصت‌های شغلی: 1،195

حقوق و دستمزد پایه متوسط: 135،000 دلار

6- مهندس برق

چندین سال است که فراگیر شدن استفاده از انرژی الکتریکی و افزایش نیاز به انتقال و نیز پردازش سریع‌تر اطلاعات، مهندسی برق را به یکی از مهم‌ترین و پر طرفدارترین زمینه‌های مهندسی و صنعت تبدیل کرده است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.5

رضایت شغلی (از 5.0): 3.9

تعداد فرصت‌های شغلی: 5839

حقوق و دستمزد پایه متوسط: 76000 دلار

5- مدیر منابع انسانی

مدیر منابع انسانی فرایند کار کردن با افراد را تعریف می‌کند، در واقع مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل فعالیت‌هایی نظیر کارمند یابی و جذب، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود. این شغل رتبه پنجم لیست شغل های پردرآمد را از آن خود کرده است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.5

رضایت شغلی (از 5.0): 3.9

تعداد فرصت‌های شغلی: 4458

حقوق پایه متوسط: 85000 دلار

4- کاردرمانی

خدمات کاردرمانی باهدف ارتقای سلامت و بهزیستی برای کسانی که دچار یا درخطر بیماری، ضایعه، اختلال، عارضه، نقص، ناتوانی، محدودیت فعالیت، یا محدودیت در مشارکت هستند، ارائه داده می‌شود. کاردرمانی یکی از رشته‌های شاخهٔ تیم توان‌بخشی است.

نمره کل کار (از 5.0): 4.5

رضایت شغل (از 5.0): 4.0

تعداد فرصت‌های شغلی: 11،903

حقوق و دستمزد پایه متوسط: 74،000 دلار

3- مدیر بازاریابی

مدیر بازاریابی عنوان سوم را در لیست شغل های پردرآمد دارد، مدیری است که اصلی‌ترین وظیفه او، مدیریت منابع بازاریابی یک محصول یا یک کسب و کار است. مدیر بازاریابی می‌تواند صرفاً مسئول یک محصول یا خدمات باشد و یا مسئولیت طیف وسیعی از کالاها و خدمات یک برند را به عهده بگیرد.

نمره کل کار (از 5.0): 4.6

رضایت شغل (از 5.0): 4.0

تعداد فرصت‌های شغلی: 6439

حقوق پایه متوسط: 85000 دلار

2- مهندس دواپس

دواپس (DevOps) از ترکیب دو کلمه “توسعه نرم‌افزار DEVelopment” و”عملیات فناوری اطلاعات OPerationS” به وجود آمده است و در این حرفه مجموعه‌ای از روش‌ها، فرایندها و ابزارها به کار گرفته می‌شود تا همکاری و یکپارچگی بین گروه‌های توسعه نرم‌افزار و عملیات فناوری اطلاعات و… ایجاد شود به‌طوری که محصول به‌طور سریع و مداوم به مشتریان نهایی برسد.

نمره کل کار (از 5.0): 4.6

رضایت شغل (از 5.0): 4.0

تعداد فرصت‌های شغلی: 3،369

حقوق ماهانه پایه متوسط: 105،000 دلار

1- متخصص علم داده

برای سومین سال پیاپی عنوان شغلی “متخصص علم داده” (Data scientist)عنوان نخست لیست شغل های پردرآمد و محبوب آمریکا را از آن خود کرده است. کسانی که می‌دانند چگونه می‌توان از انبوه اطلاعات بدون ساختار پاسخ سؤال‌های کسب‌وکار را پیدا کرد. انتظار می‌رود که متخصصین علم داده قادر باشند در بخش‌هایی از علوم ریاضیات و آمار و علوم کامپیوتر کار کنند. یک متخصص علم داده می‌بایست در یک یا دو رشته تخصص داشته باشد و در دیگر حوزه‌ها مهارت کافی داشته باشد.

نمره کل کار (از 5.0): 4.8

رضایت شغلی (از 5.0): 4.2

تعداد فرصت‌های شغلی: 4524

حقوق پایه متوسط: 110000 دلار

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


رفتار سازمانی، که معمولا او بی (OB) خوانده می شود ، رشته ای "میان رشته ای" است که به مطالعه نگرش ، رفتار و عملکرد انسان در سازمان ها اختصاص دارد.

رفتار سازمانی چیست

رفتار سازمانی، که معمولا او بی (OB) خوانده می شود ، رشته ای "میان رشته ای" است که به مطالعه نگرش ، ر...

رفتار آنان هم می تواند باعث تقویت ارزش های تبلیغ شده برند باشد و هم در صورت ناسازگاری با این ارزش ها ، می تواند باعث تضعیف اعتبار پیام تبلیغ شده شود.

تاثیر رضایت شغلی کارکنان در موفقیت یک برند

رفتار آنان هم می تواند باعث تقویت ارزش های تبلیغ شده برند باشد و هم در صورت ناسازگاری با این ارزش ها...

تحقیقات حاکی از این است که رضایت شغلی در نفوذ عدالت سازمانی برای قصد ترک شغل....

رضایت شغلی بخش دوم

تحقیقات حاکی از این است که رضایت شغلی در نفوذ عدالت سازمانی برای قصد ترک شغل....

 شغل هایی وجود دارند که فرد همیشه از یک ربات بهره وری بالاتری خواهد داشت.

10 شغل که ربات و فناوری نمی تواند جایگزین آن شود

شغل هایی وجود دارند که فرد همیشه از یک ربات بهره وری بالاتری خواهد داشت.

ممکن است متقاضیان در مصاحبه استخدامی ، از فن بیان قوی یا فصاحت کلام برخوردارباشند اما متقاضی مناسبی برای شغل مورد نظر نباشند.

مصاحبه استخدامی مبنایی برای انتخاب و استخدام

ممکن است متقاضیان در مصاحبه استخدامی ، از فن بیان قوی یا فصاحت کلام برخوردارباشند اما متقاضی مناسبی ...

مهارت هایی که برای آینده ی کودکانتان لازم است را در این جا بیابید.

شغل های پردرآمد هفت مورد

مهارت هایی که برای آینده ی کودکانتان لازم است را در این جا بیابید.

«مردان و کارگرانی که در این معدن با آن ها آشنا شدم، قوی ترین مردانی هستند که در تمامی طول زندگی ام دیده ام.»

عکس های هوگ براون از خطرناک ترین شغل های جهان

«مردان و کارگرانی که در این معدن با آن ها آشنا شدم، قوی ترین مردانی هستند که در تمامی طول زندگی ام د...

ترفند برنده شدن در مصاحبه ها تغییر ناپذیرند

ترفند برنده شدن در مصاحبه استخدامی بخش اول

ترفند برنده شدن در مصاحبه ها تغییر ناپذیرند

این نان موز خوشمزه و سالم را در اول هفته تهیه کنید و مطمئن باشید  تا چند روز برای شما باقی خواهد ماند .

ده دستور صبحانه سریع و سالم برای افراد پر مشغله

این نان موز خوشمزه و سالم را در اول هفته تهیه کنید و مطمئن باشید تا چند روز برای شما باقی خواهد مان...

شرکت‌ها وسیع‌ترین چالش‌هایی را بر سر راه رسیدن به استعدادهای مرتبط با سال 2020 تجربه خواهند کرد

ده قدرت شکل‌دهنده‌ی محیط کاری آینده در حال حاضر

شرکت‌ها وسیع‌ترین چالش‌هایی را بر سر راه رسیدن به استعدادهای مرتبط با سال 2020 تجربه خواهند کرد

قرار نیست تمام کودکان در آینده دکتر یا وکیل شوند. جامعه در آینده به افراد کارآفرین نیز نیاز دارد.

چگونه روحیه کار آفرینی در فرزندان ایجاد کنیم

قرار نیست تمام کودکان در آینده دکتر یا وکیل شوند. جامعه در آینده به افراد کارآفرین نیز نیاز دارد.

مدیرکل ارتباطات استان اردبیل گفت: زمینه ورود یک هزار و 300 شرکت با ظرفیت اشتغال 2 هزار و 900 نفری به حوزه فناوری اطلاعات استان اردبیل تسهیل و فراهم شده است.

زمینه اشتغال برای 2900 نفر در حوزه فناوری اطلاعات استان اردبیل فراهم شد

مدیرکل ارتباطات استان اردبیل گفت: زمینه ورود یک هزار و 300 شرکت با ظرفیت اشتغال 2 هزار و 900 نفری به...

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

چگونه فیلم های معروف پس از اضافه کردن جلوه های ویژه تغییر می کنند

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

در آستانه اکران فیلم حاشیه اقیانوس آرام : طغیان نگاهی به قسمت اول این فیلم که در سال 2013 اکران شد میاندازیم

نگاهی به فیلم حاشیه اقیانوس آرام ساخته گیرمو دل‌تورو

در آستانه اکران فیلم حاشیه اقیانوس آرام : طغیان نگاهی به قسمت اول این فیلم که در سال 2013 اکران شد م...

نوشتن نمادهای خاص  مثل علامت یورو €، نماد کپی‌رایت ©، نماد برند تجاری ثبت شده ®

تایپ کاراکتر های € ¢ £ ¥ در Word

نوشتن نمادهای خاص  مثل علامت یورو €، نماد کپی‌رایت ©، نماد برند تجاری ثبت شده ®

وقتی بعد از 10 ها بار مراجعه هنوز مشکلت را حل نکردند آن هم مشکلی که خودشان به وجود آوردند.

ویژه گرایی در تامین اجتماعی

وقتی بعد از 10 ها بار مراجعه هنوز مشکلت را حل نکردند آن هم مشکلی که خودشان به وجود آوردند.

شرکت هواوی به مناسبت عید نوروز فرصتی ویژه برای کاربران ایرانی در نظر گرفته تا با خرید محصولات این شرکت 2 شانس استثنایی به دست آورند. نخست اینکه بدون قید و قرعه با خرید یکی از 8 محصول منتخب هواوی می توانند یک جایزه ویژه بگیرند و دوم اینکه در قرعه کشی فراموش نشدنی 77 دستگاه میت 10 پورش دیزاین شرکت کنند.

‌برندگان قرعه‌کشی دور دوم عید دیدنی با هواوی

شرکت هواوی به مناسبت عید نوروز فرصتی ویژه برای کاربران ایرانی در نظر گرفته تا با خرید محصولات این شر...

یکی از موارد مهم برای خرید گوشی های هوشمند، شارژدهی باتری آن‌هاست. در حالی که در سال های اخیر فناوری های مورد استفاده در گوشی های هوشمند تغییر زیادی کرده ولی شارژدهی باتری آن ها تنها دو برابر شده است.

آمارهای جالب درباره عملکرد باتری گوشی های هوشمند از سال 2010 تاکنون

یکی از موارد مهم برای خرید گوشی های هوشمند، شارژدهی باتری آن‌هاست. در حالی که در سال های اخیر فناوری...

بر اساس شایعات، طراحان اپل در حال کار بر روی رنگ طلایی جدیدی هستند که در نسل بعدی آیفون ایکس و آیفون 6.5 اینچی آن را خواهیم دید. بیایید با هم نگاهی به آیفون X گلد بیاندازیم.

رندرهای آیفون X گلد منتشر شد؛ سه قلوهای طلایی

بر اساس شایعات، طراحان اپل در حال کار بر روی رنگ طلایی جدیدی هستند که در نسل بعدی آیفون ایکس و آیفون...

گلکسی اس 9 سامسونگ از آن دسته گوشی‌هایی است که هیجان زیادی برایش داریم. این پرچمدار جدید که هم از نظر ظاهر و هم از نظر سخت‌افزار یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید، از ویژگی‌های جدید و جذابی برخوردار است. ادامه مطلب را برای آشنایی بیشتر با تعدادی از قابلیت های گلکسی S9 دنبال کنید.

5 قابلیت گلکسی S9 که ممکن است هرگز درباره آنها نشنیده باشید!

گلکسی اس 9 سامسونگ از آن دسته گوشی‌هایی است که هیجان زیادی برایش داریم. این پرچمدار جدید که هم از نظ...

مدیر عامل هواوی در کنگره جهانی موبایل 2018 اعلام کرد که تا دو سال آینده این شرکت چینی با پشت سر گذاشتن اپل و سامسونگ، حرف اول را در زمینه فروش گوشی های هوشمند در سطح جهان می زند.

مدیر عامل هواوی: تا 2 سال دیگر از اپل جلو می زنیم/ آیفون X مقابل P20 شکست می خورد

مدیر عامل هواوی در کنگره جهانی موبایل 2018 اعلام کرد که تا دو سال آینده این شرکت چینی با پشت سر گذاش...

دوربین پیشرفته تر به همراه ایموجی های شخصی از جمله قابلیت های هیجان انگیز پرچمدار جدید سامسونگ محسوب می شود. اما داک DeX گلکسی اس 9 نسبت به نسل قبلی اش امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد که از جمله آن می توان به قابلیت تاچ پد اشاره کرد.

با قابلیت های هیجان انگیز داک DeX گلکسی اس 9 آشنا شوید!

دوربین پیشرفته تر به همراه ایموجی های شخصی از جمله قابلیت های هیجان انگیز پرچمدار جدید سامسونگ محسوب...