سیارک

از چه شارژری استفاده کنم؟

هر دستگاه با شارژر خود عرضه می شود، آیا واقعا به همه این کابل های مختلف و سری های شارژ نیاز داریم؟ آیا می توان از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد؟

هر گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ، با شارژر خود عرضه می شود. اما آیا واقعا به همه این کابل های مختلف و سری های شارژ نیاز داریم؟ آیا می توان از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد؟

 قبلا پاسخ به این سوال به سادگی یک “بله می توانید” بود، اما اکنون با وجود تنوع در استانداردها و فناوری هایی که شرکت های سازنده بکار می گیرند، پاسخ دیگر به این سادگی نیست.

 انواع مختلف شارژرها

هر روز استاندارهای بیشتر و فناوری های جدیدتری در خصوص شارژرها به وجود می آید و به همین خاطر ما انواع مختلفی از شاررژر را در بازار مشاهده می کنیم.

شارژر لپ تاپ: متاسفانه، هنوز هیچ استاندارد واحدی برای شارژر لپ تاپ ها وجود ندارد و شما باید شارژر مخصوص لپ تاپ خود را تهیه کنید. در واقع اتصالات لپ تاپ ها استاندارد نشده اند، بنابراین احتمالا نمی توانید به طور تصادفی شارژر اشتباه را به لپ تاپ وصل کنید و یا از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کنید، البته با وجود معرفی USB Type-C ، این موضوع احتمالا در آینده تغییر می کند.

 

اتصال لایتنینگ اپل: اپل از سال 2012، از کابل های لایتینگ برای شارژ دستگاه های همراه خود استفاده می کند و می توان همه دستگاه های iOS که از این اتصال پشتیبانی می کنند را به هر شارژر لایتینگ که گواهی شده یا توسعه یافته توسط اپل است متصل کرد. بنابراین اپلی ها می توانند با خیال آسوده از یک شارژر برای چندین دستگاه خود استفاده کنند. برای دستگاه های قدیمی تر که از اتصال کانکتور ۳۰ پین اپل استفاده می کنند، اپل یک مبدل برای تبدیل این اتصال به لایتنینگ ارائه کرده است تا کاربرانی که مایل باشند بتوانند از شارژرهای جدید استفاده کنند.( سیارک)

شارژرهای Micro-USB: چندین سال است که استاندارد یکسانی برای استفاده از شارژرهای مشابه در دستگاه های همراه تدوین شده است و بعد از آن بسیاری از تلفن های هوشمند و تبلت ها از اتصالات Micro-USB استاندارد استفاده می کنند. بعد از این استاندارد بیشتر گوشی ها و تبلت ها دارای شارژرهای مشابه هستند البته بجر اپل! این شرکت برای رعایت این استاندارد تنها یک آداپتور لایتینگ به Micro-USB ارائه کرده است.

USB Type-C: این جدیدترین استاندارد در دستگاه های همراه است و اساسا می توان گفت که مدل تکامل یافته Micro-USB است. USB نوع C (اغلب فقط به عنوان “USB-C” نامیده می شود) یک اتصال برگشت پذیر با توان داده ها بسیار بالاتر و شارژ سریع است. باید خاطرنشان کنیم که در سری C قابلیت انتقال ولتاژ تا ۲۰ ولت و شارژ همزمان با انتقال داده وجود دارد.

این اتصال بجز انتقال داده و شارژ کاربردهای دیگری نظیر اتصال موبایل به تلویزیون، لپ‌تاپ به ویدیو پروژکتور، دو موبایل به یکدیگر و …را هم دارد. بنابراین در سالهای اخیر USB-C به طور موثری جای Micro-USB را در اکثر دستگاه های جدید گرفته است.

احتمالا شما هم دستگاه هایی دارید که از شارژرهای بالا استفاده می کنند اگر می خواهید بدانید که آیا می شود که با خیالی آسوده از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد یا نه در ادامه مطلب همراه باشید.

ولتاژ، آمپر و وات

برای درک سازگاری شارژر، ابتدا باید بدانید که شارژر ها چگونه کار می کنند و حداقل باید چند مفهوم ساده در آنها را بشناسید.

اطلاعات زیادی برای تعریف مفاهیم ولتاژ، آمپر و وات وجود دارد، اما ما اینجا به یک تعریف مختصر و مفید با استفاده از مثال “جریان آب در لوله” اکتفا می کنیم:

ولتاژ (V): فشار آب است.
آمپر ( (A حجم جریان آب در لوله است.
وات ( (W نرخ خروجی آب است که توسط ضرب ولتاژ در آمپر بدست می آید.

خیلی ساده بود، درست است؟ پیش از این بیشتر شارژرها به دو دسته تقسیم می شدند: 5V/1A و 5V/2.1A
شارژر با جریان کمتر برای گوشی های هوشمند و جریان بزگتر برای تلبت ها بود. بنابراین یک شارژر را می توانستیم برای چندین دستگاه استفاده کنیم به بیان دیگر هر شارژر تلفن همراهی را می شد برای هر گوشی استفاده کرد و هر شارژر تبلتی را می شد برای همه تبلت ها استفاده کرد. در واقع همه شارژرهای میکرو 5V بودند، بنابراین شما هیچ وقت نمی توانستید به طور تصادفی گوشی خود را به یک شارژر با ولتاژ بیش از حد متصل کنید.

اما اکنون این مسائل بسیار پیچیده تر شدند. باتری های بزرگتر، تکنولوژی شارژ سریع مانند Qualcomm و فرمت هایی مانند USB-C که امکان شارژ بهتر را فراهم می کنند، باعث شده اند تا شارژرها از هر لحاظ پیچیده تر بشوند. اگر علاقه مند هستید، می توانید اطلاعات خروجی شارژر را در متن کوچکی که بر روی شارژر نوشته می شود پیدا کنید.

 

ما نمی خواهیم بحث را بیش از حد پیچیده کنیم اما داشتن اطلاعات از نحوه عملکرد شارژرها برای پاسخ دقیق به این سوال که می شود یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کرد یا نه، ضروری است.

 شارژر چگونه کار می کند؟

خب اگر گوشی شما دارای یک شارژر 5V/1A است، پس باید بگوییم که دستگاه شما نیاز به یک شارژرمعمولی دارد که آهسته عمل می کند (چون اکثر شارژرهای مدرن اکنون بسیار سریعتر هستند).

آیا این بدان معنی است که شما نمی توانید از شارژر 5V/2.1A یا حتی یک شارژر 9V/2A (در مورد USB-C) استفاده کنید؟

نه اینطور نیست. در واقع، یک شارژر با شدت بالا، احتمالا تلفن شما را سریعتر هم شارژ می کند و می توانید این کار را با خیال راحت انجام دهید. چراکه اساسا، تمام باتری های مدرن دارای یک تراشه هستند که جریان ورودی را تنظیم می کند، به این ترتیب می توانید این شارژرها را هم استفاده کنید. این یک خیابان دو طرفه است، همانطور که باید باتری گوشی قابلیت های شاررژ خوبی داشته باشد شما هم باید شارژر با نام تجاری و با کیفیت بالا را به جای کم هزینه های ارزان قیمت خریداری کنید.

شما می توانید از یک شارژر سریع در گوشی های قدیمی تر که از تکنولوژی شارژ سریع پشتیبانی نمی کند هم استفاده کنید چرا که هر دو ، یعنی هم شارژر و هم باتری گوشی حفاظت لازم برای جلوگیری از هرگونه اتفاق بدی را انجام می دهند. البته باز هم این گوشی فقط با سرعت معمولی که برای آن طراحی شده است، شارژ می شود.( سیارک)

صحبت از شارژ سریع شد، اجازه دهید تا یک نکته کوتاه در این زمینه بگوییم. در حال حاضر چندین روش برای شارژ سریع وجود دارد که انواع مختلف تولید کنندگان از آن استفاده می کنند و این روش های مختلف بایکدیگر سازگار نیستند.

این بدان معناست که فقط دستگاه شما که مجهز به این فناوری است، از یک نوع “سریع شارژ” پشتیبانی می کند و اگر از شارژر سریع دیگری که دقیقا از این فناوری پشتیبانی نمی کند، استفاده کنید دیگر شارژ سریع دریافت نخواهید کرد. در این مواقع گوشی شما شارژ می شود اما کند تر. (البته احتمالا به زودی این چندگانگی در فناوری شارژ سریع تغییر خواهد کرد، اما در حال حاضر ما در استانداردها و روش های مختلف گیر کرده ایم.)

بالاخره آیا می توان یک شارژر را برای چندین دستگاه استفاده کرد؟

پاسخ کوتاه در خصوص استفاده یک شارژر برای چندین دستگاه این است: به احتمال زیاد می توان اینکار را کرد، اگرچه شما نتایج متفاوتی خواهید داشت.

 

به عنوان مثال، اگر شما از یک شارژر قدیمی 5V / 1A در یک گوشی هوشمند جدید استفاده کنید، گوشی شما شاررژ می شود اما بسیار کند! در حالیکه استفاده از یک شارژر متناسب می تواند باعث شارژ سریع گوشی شما شود.

هرچند داستان شارژ لپ تاپ ها اغلب یک داستان متفاوت است. اگر اگر لپ تاپی دارید که از USB-C برای شارژ استفاده می کند شاید این سوال برایتان پیش بیاد که آیا می توانید از شارژر گوشی های هوشمند خود در این لپ تاپ استفاده کنید؟ از شارژر لپ تاپ برای تلفن هوشمند چطور؟

به طور عمده، پاسخ اینست که “بله.” اما یک شارژر گوشی هوشمند برای یک لپ تاپ بسیار کم قدرت است، اما ممکن است بتواند آن را به کندی شارژ کند، هرچند احتمالا وقتی این کار را آزمایش کنید متوجه می شوید که چندان موثر نیست.

از سوی دیگر، شما قطعا می توانید شارژر لپ تاپ USB-C خود را به گوشی خود متصل کنید. باز هم، آن دسته از قطعات حفاظت کننده که ما در مورد آن صحبت کردیم، به شارژر و باتری اجازه می دهد تا با یکدیگر تبادل انجام دهند و به طور خودکار و به سرعت گوشی شارژ می شود. بنابراین اینجا هم شما می توانید از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کنید.( سیارک)

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


در این مقاله آموزش نرم افزار به بررسی، توضیح وکاربرد سربرگ Layout  پرداخته ...

آموزش نرم افزار ورد صفحه آرایی بخش اول

در این مقاله آموزش نرم افزار به بررسی، توضیح وکاربرد سربرگ Layout پرداخته ...

اپلیکیشن اسنپ فعلا روی برنامه های iOS و اندروید نصب و اجرا می شود

آموزش استفاده از اپلیکیشن اسنپ

اپلیکیشن اسنپ فعلا روی برنامه های iOS و اندروید نصب و اجرا می شود

نرم افزار ورد در زمینه نوشتن و ویرایش متن یکی از بهترین و پرطرفدارترین ....

آموزش نرم افزار ورد (Word) معرفی ابزار های سربرگ Design

نرم افزار ورد در زمینه نوشتن و ویرایش متن یکی از بهترین و پرطرفدارترین ....

آموزش نرم افزار ورد ، ابزار های سربرگ INSERT

آموزش نرم افزار ورد Word ، ابزار های سربرگ INSERT

آموزش نرم افزار ورد ، ابزار های سربرگ INSERT

آموزش طراحی مشترک سخت افزاری نرم افزاری اثر انگشت سازگار روی کارت

طراحی مشترک سخت افزاری نرم افزاری اثر انگشت سازگار روی کارت

آموزش طراحی مشترک سخت افزاری نرم افزاری اثر انگشت سازگار روی کارت

در این صنایع، فناوری جهت خودکار نمودن فرآیند تولید و ساده تر کردن زندگی توسعه...

چگونه می توانم ابزار و فناوری را به کار ببرم

در این صنایع، فناوری جهت خودکار نمودن فرآیند تولید و ساده تر کردن زندگی توسعه...

آموزش ابزار های سربرگ HOME در نرم افزار ورد Word  و کاربرد هر یک از آنها

آموزش نرم افزار ورد Word معرفی ابزار های سربرگ HOME

آموزش ابزار های سربرگ HOME در نرم افزار ورد Word  و کاربرد هر یک از آنها

 میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ باعث سرعت  بالا در کار شما می شود

آموزش میانبر (shortcut) در فتوشاپ

 میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ باعث سرعت  بالا در کار شما می شود

میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ سرعت کار را بالابرده و زمان را برای شما ذخیره

آموزش میانبر (shortcut) در فتوشاپ بخش دوم

میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ سرعت کار را بالابرده و زمان را برای شما ذخیره

 باید به خاطر داشته باشیم که هر گونه خشونتی بد است

استفاده بیش از حد کودکان از تبلت و راه مقابله با آن

باید به خاطر داشته باشیم که هر گونه خشونتی بد است

ظاهرا سامسونگ به دنبال عرضه یک تبلت قدرتمند است. مشخصات این تبلت که گلکسی تب S4 نام دارد، توسط GFXBench منتشر شده است.

مشخصات تبلت گلکسی تب S4 منتشر شد؛ دستگاهی همه فن حریف!

ظاهرا سامسونگ به دنبال عرضه یک تبلت قدرتمند است. مشخصات این تبلت که گلکسی تب S4 نام دارد، توسط GFXBe...

اپل تصمیم گرفت در آیفون X، تکنولوژی فیس آیدی را جایگزین سنسور اثر انگشت کند. بر اساس جدیدترین شایعات آیپد مدرن اپل نیز از فناوری فیس آیدی استفاده خواهد کرد.

آیپد مدرن اپل به فیس آیدی مجهز می شود

اپل تصمیم گرفت در آیفون X، تکنولوژی فیس آیدی را جایگزین سنسور اثر انگشت کند. بر اساس جدیدترین شایعات...

شرکت شیائومی تبلت تاشو جدید را تولید کرده است که به زودی به بازار خواهد امد.

تبلت تاشو شیائومی

شرکت شیائومی تبلت تاشو جدید را تولید کرده است که به زودی به بازار خواهد امد.

اواخر ماه گذشته چند رندر از تبلت هواوی مدیاپد M5 در اینترنت منتشر شده بود و حال شاهد انتشار اطلاعات بیشتری در رابطه با تبلت های جدید هواوی هستیم.

افشای قیمت و مشخصات تبلت هواوی مدیاپد M5 در آستانه برگزاری کنگره جهانی موبایل 2018

اواخر ماه گذشته چند رندر از تبلت هواوی مدیاپد M5 در اینترنت منتشر شده بود و حال شاهد انتشار اطلاعات ...

آیپدهای اپل در بازار تبلت ها حکمرانی می کنند و نسبت به رقبای خود فروش بالاتری دارند. اپل تبلت های بیشتری را نسبت به سامسونگ و آمازون به فروش رسانده است.

اپل در حال حاضر بیشترین تعداد تبلت را در بازار به فروش می رساند

آیپدهای اپل در بازار تبلت ها حکمرانی می کنند و نسبت به رقبای خود فروش بالاتری دارند. اپل تبلت های بی...

در سال های اخیر کاربران از تبلت ها استقبال چندانی نمی کنند، با این حال به تازگی مشخصات تبلت Iconia One 8 2018 ایسر توسط FCC فاش شده است.

مشخصات تبلت Iconia One 8 2018 ایسر توسط FCC فاش شد

در سال های اخیر کاربران از تبلت ها استقبال چندانی نمی کنند، با این حال به تازگی مشخصات تبلت Iconia O...

چند مدتی است که طرح رجیستری گوشی و تبلت به مرحله اجرا رسیده است. در این مطلب آموزش رجیستری گوشی توسط وب‌سایت و USSD را برای‌تان توضیح داده‌ایم.

چگونه گوشی خود را رجیستر کنیم؟

چند مدتی است که طرح رجیستری گوشی و تبلت به مرحله اجرا رسیده است. در این مطلب آموزش رجیستری گوشی توسط...

شرکت سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 از محصولات زیادی رونمایی کرد. یکی از این محصولات تبلت قابل تبدیل Notebook 9 Pen بود که توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

سامسونگ از تبلت قابل تبدیل Notebook 9 Pen رونمایی کرد؛ قلم جادویی در دستان شما

شرکت سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 از محصولات زیادی رونمایی کرد. یکی از این محصولات تبلت قابل تبدیل N...

معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان آمار گوشی‌ قاچاق را در کشور نگران کننده عنوان کرد و گفت: 90 درصد تلفن های همراه قاچاق است!

90 درصد گوشی‌ های وارداتی قاچاق است!

معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان آمار گوشی‌ قاچاق را در کشور نگران کننده عنوان ...

رقابت ایران خودرو در برابر کرمان موتور برای تسخیر بازار جک S5

هایما توربو شارژر رقیب جک S5

رقابت ایران خودرو در برابر کرمان موتور برای تسخیر بازار جک S5

 در بسیاری از مواقع می توانید وسیله مورد نیازتان را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید.

این 10 چیز در هتل ها رایگان است

در بسیاری از مواقع می توانید وسیله مورد نیازتان را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید.

با قرار دادن تکنولوژی در چشم انداز آینده، کوالکام از یک نتایج آزمایشگاهی که انجام شده است، نقل قول می کند که در یک پنجره شارژ 30 دقیقه ای، یک گوشی هوشمند با یک باتری 3300mAh به صورت زیر شارژ می شود

رقابت شارژرهای سریع

با قرار دادن تکنولوژی در چشم انداز آینده، کوالکام از یک نتایج آزمایشگاهی که انجام شده است، نقل قول م...

شاید برای شما هم جالب باشد که دانید تحلیگران ارشد سایتهای مطرح دنیا جذب چه چیزهای در این نمایشگاه می شوند

به جا مانده از نمایشگاه MWC بارسلون، جذابیتهای آینده

شاید برای شما هم جالب باشد که دانید تحلیگران ارشد سایتهای مطرح دنیا جذب چه چیزهای در این نمایشگاه می...

لنوو Miix 630 لپ تاپی 2 در 1 بوده که قدرت خود را توسط پردازنده اسنپدراگون 835 تامین می کند. این محصول به سیستم عامل ویندوز 10 اس مجهز است.

لپ تاپ لنوو Miix 630 مجهز به پردازنده اسنپدراگون 835 است

لنوو Miix 630 لپ تاپی 2 در 1 بوده که قدرت خود را توسط پردازنده اسنپدراگون 835 تامین می کند. این محصو...

Ultrathin laptop Gram 17 محصول جدید LG، بسیار نازک

لپ تاپ جدید ال جی: Ultrathin laptop Gram 17

Ultrathin laptop Gram 17 محصول جدید LG، بسیار نازک

اصطلاحات مختلفی برای توصیف کامپوترها وجود دارد.

انواع کامپیوتر بزبان ساده

اصطلاحات مختلفی برای توصیف کامپوترها وجود دارد.

رییس کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای از کاهش تعرفه گمرکى واردات لپ تاپ از 15 به پنج درصد خبر داد.

تعرفه واردات لپ تاپ کاهش پیدا می کند

رییس کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای از کاهش تعرفه گمرکى واردات لپ تاپ از 15 به پنج درص...

 عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای خواستار بازنگری تعرفه واردات لپ تاپ با حمایت وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات شد.

تنها ثمره افزایش تعرفه واردات لپ تاپ طی ۵ سال گذشته «افزایش حجم کالای قاچاق» بوده است!

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای خواستار بازنگری تعرفه واردات لپ تاپ با حمایت وزیرارتباطات...

مایکروسافت در گذشته از لپ تاپ سرفیس بوک 2 و سرفیس لپ تاپ رونمایی کرده بود. با این حال این غول دنیای تکنولوژی به تازگی نسخه های ارزان تر آن ها را معرفی کرد.

مایکروسافت از نسخه ارزان قیمت سرفیس بوک 2 رونمایی کرد

مایکروسافت در گذشته از لپ تاپ سرفیس بوک 2 و سرفیس لپ تاپ رونمایی کرده بود. با این حال این غول دنیای ...

شرکت ایسر با همراهی شرکت سازگار ارقام نشست و گردهمایی سالانه ایسر را در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار کرد که به معرفی لپ تاپ های جدید این شرکت اختصاص داشت.

گردهمایی سالانه ایسر برگزار شد/ معرفی Predator Triton 700 نازک ترین لپ تاپ گیمینگ جهان!

شرکت ایسر با همراهی شرکت سازگار ارقام نشست و گردهمایی سالانه ایسر را در هتل اسپیناس پالاس تهران برگز...

شرکت های مختلف با دستگاه های تولیدی خود قصد رفع نیاز کاربران را دارند. امروز لپ تاپ های دانش آموزی مجهز به ویندوز 10 با قیمت 200 دلار معرفی شدند.

لپ تاپ های دانش آموزی مجهز به ویندوز 10 با قیمت 200 دلار معرفی شد

شرکت های مختلف با دستگاه های تولیدی خود قصد رفع نیاز کاربران را دارند. امروز لپ تاپ های دانش آموزی م...

ایسر هر ساله در نمایشگاه CES از محصولات جدید خود رونمایی می کند. ایسر سوییفت 7 که در نمایشگاه CES 2018 معرفی شد، لقب باریک ترین لپ تاپ دنیا را یدک می کشد.

ایسر سوییفت 7 از راه رسید؛ باریک ترین لپ تاپ جهان!

ایسر هر ساله در نمایشگاه CES از محصولات جدید خود رونمایی می کند. ایسر سوییفت 7 که در نمایشگاه CES 20...

تلفن همراه به عنوان یک اثر هنری: 10 تلفن منحصر به فرد

10 تلفن همراه به عنوان یک اثر هنری و فوق العاده گران

تلفن همراه به عنوان یک اثر هنری: 10 تلفن منحصر به فرد

گوشی های هوشمند در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته اند که برای مثال می توان به دوربین و نمایشگرهای بهتر اشاره کرد. با این وجود بر اساس اطلاعات وزن گوشی های هوشمند نیز در سال های اخیر افزایش داشته است.

وزن گوشی های هوشمند در سال های اخیر روند افزایشی داشته است

گوشی های هوشمند در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته اند که برای مثال می توان به دوربین و نمایشگره...

روش های آموزشی باید دینامیک باشند و برای یک محیط دائماً در حال تحول و تغییر پیوسته اتخاذ گردند.

کاربرد آموزشی گوشی همراه

روش های آموزشی باید دینامیک باشند و برای یک محیط دائماً در حال تحول و تغییر پیوسته اتخاذ گردند.

با توجه به پیامدهای استفاده از دستگاه‌های گوشی همراه در چنین وضعیت بدنی به مدت طولانی، عضلات اطراف گردن کاربران ممکن است خسته شوند.

سندرم وضعیت سر به جلو

با توجه به پیامدهای استفاده از دستگاه‌های گوشی همراه در چنین وضعیت بدنی به مدت طولانی، عضلات اطراف گ...

 تا به امروز شاهد انتشار چندین تصویر از گوشی هوشمند نوکیا 7 پلاس بوده ایم.

تصاویر جدید گوشی نوکیا 7 پلاس به بیرون درز کرد!

تا به امروز شاهد انتشار چندین تصویر از گوشی هوشمند نوکیا 7 پلاس بوده ایم.

 از زمان معرفی گوشی های هوشمند، این بازار با رشد همراه بوده است.

کاهش فروش گوشی های هوشمند برای اولین بار از سال 2004 میلادی

از زمان معرفی گوشی های هوشمند، این بازار با رشد همراه بوده است.

شاید خطرناک می شوند

بیست چیزی که تاریخ انقضایشان را نمی دانیم

شاید خطرناک می شوند

در حالی که اچ تی سی بخش گوشی های هوشمند خود را به گوگل فروخته است، گزارشی جدید به ادغام بخش های گوشی هوشمند و واقعیت مجازی اچ تی سی اشاره دارد.

بخش های «گوشی هوشمند» و «واقعیت مجازی» اچ تی سی به احتمال قوی ادغام می شوند

در حالی که اچ تی سی بخش گوشی های هوشمند خود را به گوگل فروخته است، گزارشی جدید به ادغام بخش های گوشی...

انتظار می رود در نمایشگاه MWC 2018 از محصولات سری ذنفون 5 رونمایی شود. سال گذشته ایسوس دستگاه های سری ذنفون 4 را در سه ماهه سوم 2017 رونمایی کرد.

مشخصات و تصویر ایسوس ذنفون 5 لو رفت

انتظار می رود در نمایشگاه MWC 2018 از محصولات سری ذنفون 5 رونمایی شود. سال گذشته ایسوس دستگاه های سر...

شرکت های چینی بسیاری در صنعت گوشی های هوشمند مشغول به تولید محصولات خود هستند. گوشی VKWorld Mix 3 با 6 گیگابایت رم در آینده نزدیک معرفی می شود.

گوشی VKWorld Mix 3 مجهز به 6 گیگابایت رم و صفحه بدون حاشیه در راه است

شرکت های چینی بسیاری در صنعت گوشی های هوشمند مشغول به تولید محصولات خود هستند. گوشی VKWorld Mix 3 با...