بررسی کنفرانس Microsoft در نمایشگاه E3 2017

نمایشگاه E3 2017 هرساله یکی از مهم ترین رویدادهای سال در زمینه بازی ها و فناوری های حدید مرتبط به این زمینه به شمار می رود. و غالب شرکت های بزرگ جدیدترین عناوین و محصولات خود را در این نمایشگاه ارائه می دهند، دراین مقاله کنفرانس یکی پیشگامان این صنعت از کذشته تا کنون یعنی شرکت مایکروسافت باهم مورد بررسی قرار می دهیم.

شروع مراسم با نمایش ویدیویی گرافیکی از تکامل بازی های مایکروسافت از 2005 تا کنون در غالب یک نمایشکر ultra 4k که جذابیت خاصی به سالن برگزاری می داد همراه بود. که در انتها این ویدیو به معرفی قوی ترین کنسول بازی تاریخ یعنی xbox one x  رسید.

فیل اسپنسر - مدیر xbox اجرای این برنامه رو بر عهده داشت که درمیان تشویق پرشور تماشاگران وارد سالن شد.

بعد از مقدمه ای جالب در مورد تیم ایکس باکس با جمله ای جالب شروع به معرفی جدیدترین و قوی ترین کنسول جهان کرد "هیچ نیرویی قوی تر از x نیست"

فیل هم چنین عنوان کرد که این کنسول 7 نوامبر امسال به صورت عرضه جهانی وارد بازار خواهد شد.(سیارک)

در ادامه با دعوت فیل kareem chaudhry برای توضیحات وارد سالن شد، کریم عنوان کرد که تیم ایکس باکس با سه هدف اصلی برای این کنسول شروع کرد:

1-قدرت
2-سازگاری

3- ساختار


قدرت: تعداد 6 gpu  ترافلاپ  1.172 گیگاهرتز ، حافظه گرافیکی 12گیگابایت DDR5 و 32 گیگابایت حافظه bandwich
این اعداد تاثیر برانگیز این کنسول رو به قوی ترین کسنول ساخته شده تبدیل می کنه!!!

سازگاری: تمامی دسترسی ها و بازی های ایکس باکس وان و وان اس بر روی  xbox one x عرضه خواهد بود و در آپدیت جدید game library که بسیار متقاوت تر و سریع تر خواهد بود تعدادی بسیار زیادی از بازی ها پر طرفدار در نسخه های قبلی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

جالب این است که حتی اگر کاربر تلویزیون 4k نداشته باشد با فناوری  supersampling کیفیت بازی ها حتی در تلویزیون معمولی نیز از هرآنجه در قبل تجربه کردید بالاتر خواهد بود.

ساختار:   پردازنده (scorpio engine) همراه   فناوری  منجر به ساخت ، 316 چیپ میلیمتری مربعی همراه با 7 میلیارد ترانزیستور و 384 مموری 4bit  شده است.
این سریع ترین و پیشرفته ترین پردازنده ساخته شده در دنیاست، هم چنین برای اولین بار در تاریخ کنسول ها استفاده از سیستم خنک کننده مایع که پیش از این در سرور ها و قطعات کامپیوتری استفاده می شد ، این بار در xbox onex  مورد استفاده قرار گرفته است.

هم چنین تیم مهندسی سخت افزاری ایکس باکس موفق به اختراع سیستم جدید در مدیریت نیرو شده که در این کسنول استفاده می شود.

در ادامه xbox one x  نه تنها قوی ترین کسنول در تاریخ هست بلکه کوچک ترین آنها از لحاظ اندازه به شمار می رود.

در ادامه اولین تریلر این برنامه مربوط به گیم پلی فئق العاده بازی fortza horizon 7 بود که به صورت اختصاصی بر xbox one و windows 10  عرضه خواهد شد، با گرافیک گیم پلی جذاب این بازی در حالت true 4k تشویق بسیار خوبی در سالن به خودش اختصاص داد اما این تیلر تنها شروع سوپرایز ها بود:

در ششمین سالگرد همکاری مایکروسافت با پورش این شرکت مراسم معرفی جهانی جدید ترین مخصول خودش به E3 آورده بود

c

مدل 2018  911GT2RS

که تاکنون هیچ جا به نمایش در نیومده بود، دیگه سادس که تصور کنیم تماشاچیان در سالن چه حسی داشتن ! وقتی شنیدن این ماشین نیز به صورت اختصاصی در FORTZA با کیفیت true 4k قابل سوار شدنه !
بازی های بسیاری در ادامه نمایشگاه به نمایش درآمد که می توان به
METRO :EXODUS

ASSASSINS CREED:ORIGINS

PLAYER UNKNOWS:BATTLEGRAOUND
STATE OF DCAY 2

SHADOW OF WAR

وبسیاری دیگر اشاره کرد که در مجموع 42 بازی به نمایش درآمد 
22 بازی اختصاصی ایکس باکس
برخی اختصاصی ایکس باکس وان و وینذوز 10

و بقیه قابل اجرا بر تمامی پلفترم ها

هم چنین فیل اسپنسر اعلام کرد که در آپدیت جدید xbox library بازی های ایکس باکس وان نیز در library ایکس باکس وان ایکس قرار خواهند گرفت و مجموعه ای عظیم از بازی ها در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و بازی هایی مثل gears of war 4 - fortza  h 3- halo wars 2 

آپدیت  4k خواهند داشت. 

در پایان گیم پلی فوق العاده بازی anthem محصول کمپانی EA  به نمایش درآمد تا پایانی با شکوه به یکی از کنفرانس های عالی  E3  بدهد !

امیدوارم راضی باشید !

LORD M

 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید