هیوندای برای خودروهای مجهز به سانروف پانورامای خود ایربگ سقفی طراحی می کند

به تازگی شرکت خودروسازی هیوندای برای خودروهای مجهز به سانروف خود ایربگ سقفی طراحی کرده است تا هنگام وقوع حادثه از سرنشینان محافظت کند.

به تازگی شرکت خودروسازی هیوندای برای خودروهای مجهز به سانروف خود ایربگ سقفی طراحی کرده است تا هنگام وقوع حادثه از سرنشینان محافظت کند.

شرکت های خودروسازی همیشه در تلاش هستند تا سطح ایمنی محصولات خود را بالا ببرند. در ادامه این تلاش ها به تازگی خودروسازان ایده های نوینی برای افزایش ایمنی سرنشینان خودرو مطرح کرده اند. آن ها سعی کرده اند تکنولوژی سانروف پانوراما در خودروها را توسعه دهند و مجهز به کیسه های هوا کنند.

کیسه هوا در داخل خودرو به گونه ای طراحی می شود که به خوبی در مواقع برخورد اتومبیل با مانعی از سر، گردن و قفسه سینه شما محافظت می کنند.  اما به تازگی طراحی های پیشرفته ای در ایربگ ها صورت گرفته که می تواند علاوه بر محافظت موارد ذکرشده از زانوها و پهلوهای فرد نیز محافظت می کند.

 

در حال حاضر هیوندای این تکنولوژی را در خودروهای خود بکار برده است. این شرکت سانروف خودروهای خود را مجهز به ایربگ سقف کرده تا از پرتاب شدن سرنشین از سانروف خودرو هنگام تصادفاتی که منجر به واژگونی اوتومبیل می شود جلوگیری کند.

هیوندای چند روز پیش اعلام کرد که با همکاری شرکت موبیس قسمت سقف و سانروف پانوراما خودروهای سواری را مجهز به کیسه های هوایی کرده است.

 موبیس شرکت کره ای است که در زمینه تولید و عرضه قطعات و تجهیزات خودرو با کمپانی های هیوندای و کیا همکاری می کند.

این شرکت با تولید کیسه های هوا پیشرفته ایمنی رانندگان را افزایش می دهد به طوریکه هنگام وقوع حادثه اگر خودرو واژگون شود این کیسه ها در کمتر از 0.08 ثانیه باز می شوند و از پرتاب شدن سرنشینان خودرو جلوگیری می کند.

هیوندای توضیح می دهد این ایربگ سقفی جدید همانند کیسه هوا پرده ای است که از کنار پنجره های اتومبیل باز می شوند و تمام شیشه را پوشش می دهد.

به گفته یک خودروساز، طراحی سیستم ایربگ سقفی پیچیده تر از دیگر ایربگ های معمولی است و این پیچیدگی احتمالا به این دلیل است که این کیسه هوا داخل یک فضای بسته قرار می گیرد و حتی زمانی که سقف بسته باشد هم باز می شود در چنین مواردی ایربگ بین شیشه سانروف و آفتاب گیر باز می شود. (سیارک

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.