خودرو سه میلیون دلاری آستون مارتین

رسانه کلیک – در ماه مارس سال ۲۰۱۶ استون مارتین و شرکت رد بولز برنامه‌ای را برای تولید خودروی گران‌قیمت و پیشرفته Valkyrie شروع کردند. تا ماه‌ آینده این خودرو در حالت پیش‌فروش قرار خواهد گرفت.

در ماه مارس سال ۲۰۱۶ استون مارتین و شرکت رد بولز برنامه‌ای را برای تولید خودروی گران‌قیمت و پیشرفته Valkyrie شروع کردند. تا ماه‌ آینده این خودرو در حالت پیش‌فروش قرار خواهد گرفت.

پروژه Valkyrie، پروژه‌ای خاص برای استون مارتین است. مدیر طراحی پروژه Valkyrie، مارک ریکمن، طراحی خودرو پروژه Valkyrie را طرحی افسانه‌ای خوانده که دیگر شبیه به آن تولید نخواهد شد.

استون مارتین خودرو افسانه‌ای خود را با قیمتی بالا برابر با فراری، مک لارن و پورشه به فروش خواهد رساند. حالا بعد از ماه‌ها آستون مارتین از فضای داخلی خودرو Valkyrie رونمایی کرده و فضای داخلی این خودرو را به نمایش گذاشته است.

 

طراحان پروژه Valkyrie سعی کرده‌اند تا ترکیبی از یک ماشین مسابقه‌ای و ماشین لوکس را در Valkyrie خلاصه کنند که مقدار زیادی نیز در این زمینه موفق بوده‌اند. Valkyrie سعی دارد تا مرزهای طراحی و ساخت خودرو را بشکند و به دنیا نشان دهد که یک طرح انتزاعی نیز می‌تواند تبدیل به یک خودرو خوب شود. در قسمت پایین تصاویری از طرح‌های اولیه Valkyrie به چشم می‌خورد که تقریباً تا ۹۵ درصد با طرح نهایی مطابقت دارد.

Valkyrie یک پروژه مشترک میان استون مارتین، رد بولز است.

این هفته آستون مارتین تصاویری از طرح نهایی پروژه والکری را منتشر کرد.

آدرین نیووی، یکی از طراحان والکری به این نکته اشاره‌کرده که در طراحی این خودرو بر روی استفاده از نیروی کم و کارایی آیرودینامیکی، تأکید کرده‌ایم.

در کنار کارایی مناسب، زیبایی ظاهری خودرو جدید آستون مارتین هم در نظر گرفته‌شده است.

طراحی بسیار جالبی برای باز شدن در والکری در نظر گرفته‌شده است که درواقع شبیه به در خفاشی نیست و مانند یک پرنده است که بال‌های خود را بازکرده است.

طراحی کابین والکری، مینیمالیستی است.

داخل کابین والکری، هیچ عنصر اضافه‌ای وجود ندارد و طراحی درنهایت سادگی انجام‌شده است.

تا امروز هیچ اطلاعات رسمی در رابطه با مشخصات فنی والکری منتشرنشده است ولی بر اساس برخی خبرهای لو رفته این خودرو به منبع دریافت انرژی طبیعی مجهز خواهد بود.

بر اساس مصاحبه نیووی با بی‌بی‌سی، موتور والکری ۶٫۵ لیتری خواهد بود.

والکری توانایی تولید انرژی برابر با ۱۱۳۰ اسب بخار را دارد.

شرکت بریتانیایی آستون مارتین قصد دارد تا والکری را وارد بازار خودروهای مسابقه‌ای کند و تعریف جدیدی از خودرو مسابقه‌ای را ارائه دهد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید