لپ تاپ و کامپیوتر

HTC Vive، بزودی بدون نیاز به سیم کار می کند

به گزارش  (سیارک)  یکی از مشکلات قدیمی دستگاه های واقعیت مجازی، گوشی(هدفون های)های آن است که توپی شکل هستند، علاوه بر این مشکل، سازنده در یک مورد دیگر هم بی دقتی کرده و آن این است که یک رشته سیم بلند، شما را به دستگاه PC متصل کرده است.

                           

VR solution بدون سیم ، با کیت آپگرید175 پوندی، محصول پروژه ی Vive X Accelerator است.

متأسفانه، برخی از محدودیت های عرصه ی فناوری، اجتناب ناپذیر هستند. برای مثال؛ گوشی با قابلیت ترجمه ی همزمان و پردازش واقعیت مجازی، بسیار سنگین است بطوریکه احتمال دارد گردن را بشکند و گرمای شدیدی را تولید می کند که قادر است مغز را آب کند. در حال حاضر، کابل، یکی از الزاماتی است که نیرو و سیگنال را به کلاه(قسمتی از دستگاه واقعیت مجازی که بر روی سر قرار می گیرد) انتقال می دهد.
ایجاد این احساس که محدود شده اید و خطراتی که کابل بوجود می آورد، یکی از بزرگترین مشکلات در HTC Vive بوده است. به نظر می رسد که شرکت تایوانی Vive، به شکایات مشتریان خود توجه کرده و با شرکت TPCAST شریک شده تا "کیت آپگرید VR با محدودیت کمتر" را بسازد.  (سیارک)  
کیت TPCAST، تحت نظر پروژه ی Vive X Accelerator ساخته شد و در رخداد تجاری 11/11(یازدهم دسامبر) سایت خرید اینترنتی Alibaba، که یک سایت چینی است، رونمایی شد. این تاریخ، روز مجردها نامیده می شود و پاسخ چین است به جمعه ی سیاه . (جمعه سیاه، روز بعد از عید شکرگزاری در آمریکا است که مردم به خرید می روند. )
Alvin W. Graylin، مدیر منطقه ی چین شرکت Vive گفت: "ما بسیار مفتخریم و سپاسگزاریم از تیم هایی که لوازم جانبی را ارتقا و تغییراتی را در بازی های محیط Vive صورت داده اند"، "حقیقت این است که این تغییرات، علی رغم اینکه در مدت بسیار کوتاهی رخ داده، چنین کیفیت قابل توجهی را دارد. این پیشرفت به مشتریان Vive در سراسر جهان اجازه می دهد تا زمانیکه از VR استفاده می کنند، تحرک قابل توجهی داشته باشند و این تغغرات، برآورده کننده ی بزرگترین درخواست خریداران بالقوه ی PC VR است".
قسمت که به TPCAST افزوده شده و در حال حاضر بعنوان "نسخه ی پیشنهادی" وارد بازار شده است، به صاحبان Vive اجازه می دهد تا قابلیت ارتقا عملکرد گوشی های خود را داشته باشند و استفاده از گوشی های خود را "بدون محدودیت و بدون تأثیر بر روی کیفیت، تجربه کنند". تنها مشکل این است که نه HTC و نه TPCAST، نحوه ی عمکلرد این قابلیت جدید را تشرح نکرده اند.
از تصویر منتشر شده، اینطور برداشت می شود که یک حرکت انقلابی در خانه ها به وقوع خواهد پیوست، جاییکه کامپیوترها، کار عظیم پردازش بازی های VR را انجام می دهند و سپس آن را به محیط TPCAST منتقل می کنند. کابل-های اتصال Vive می توانند به بخش افزوده شده به دستگاه نیز متصل شوند.
کیت، هیچ "تفاوت قابل توجهی" را در عکس العمل افراد ایجاد نمی کند. VR بدون سیم، به شبکه ی محلی VR بازی-های واقعیت مجازی متصل می شود و به شدت قدرتمند و حاوی داده های عظیمی است، بنابراین خارج کردن آن از دستگاه، می تواند سرعت عمل را کند و کنترل بازیکن را کاهش دهد.  (سیارک)  
ممکن است تنظیمات TPCAST، تنها گزینه ی موجود برای بی سیم شدن Vive در آینده نباشد. استودیوی بلغارستانی Quark نیز مشغول ساختن نمونه ی آزمایشی یک آداپتور بی سیم برای سخت افزار HTC است، ولی تاریخ انتشار آن هنوز نامشخص است.
Quark درباره ی فناوری جدید خود گفت: "راه حلی که برای بی سیم شدن گوشی ها وجود دارد از طریق یک ابزار امکانپذیر است که به گوشی متصل می شود و خود ابزار نیز بدون نیاز به کابل به PC متصل می شود". "در عوض، این فرستنده ی کوچک، که ممکن است در جیب کاربر قرار داشته باشد، سیگنال ها را بین PC و HTC Vive و از طریق Wi-Fi فرستاده و دریافت می کند".
نسخه ی پیشین TPC برای پیش فروش در چین به قیمت 175 دلار(1499 یوآن) در دسترس است و انتظار می رود در Q1 2017 تحویل داده شود. شاید برای اجتناب از برخورد به مشکلات گوشی های اصلی، سفارشات اولویت بندی شوند تا "مشتریان کنونی قادر باشند یک شماره ی سریال معتبر Vive را دریافت کنند".
در حال حاضر، هیچ نشانی از زمان در دسترس بودن کیت آپگرید TPCAST برای صاحبان UK Vive وجود ندارد، امیدواریم، مشخصات سخت افزار، زودتر از خود کیت منتشر شوند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.