در حال حاضر گوگل کپیتال سرمایه‌گذار اسنپ چت می‌باشد

گوگل کپیتال، یکی از دو بازوی سرمایه‌گذاری شرکت Alphabet، بدون هیچ صروصدایی در روز جمعه اسنپ چت را به لیست سرمایه‌گذاری های خود بعنوان بخشی از ریفرش سازی برند و طراحی مجدد وب سایت خود ، اضافه کرد.
هیچ جزئیاتی در مورد زمان‌بندی، استدلال یا اندازه سرمایه‌گذاری اسنپ چت ارائه نشد.(سیارک)  


وینی کینگ، سخنگوی گوگل تایید کرد که اسنپ چت یکی از شرکت‌های پورتفیلوی گوگل کپیتال است اما از اظهاراتی فراتراز آن خودداری نمود. نوح ادواردسن سخنگوی اسنپ چت گفت که این شرکت روی تامین مالی هیچ نظری ندارد. (سیارک)  
گوگل کپیتال روز جمعه با عنوان CapitalG برند خود را بازسازی کرد (Alphabet، را شناختید؟) این شرکت در سال 2014 تاسیس شد تا روی کسب‌و کارهای توسعه‌یافته تر سرمایه‌گذاری کند. با توجه به این وبسایت، هدف این است «که سرمایه‌گذاری های بازده محور را در شرکت‌های پیشرو در سرتاسر جهان انجام دهند».
در این ارتباط: گوگل پرتاب فضاناوها به سوی ماه را برای زمینیان به ارمغان آورد.
این عملیات سرمایه‌گذاری از Airbnb، Glassdoor و SurveyMonkey نیز حمایت می‌کند. GV که بازوی سرمایه‌گذاری دیگر Alphabet روی شرکت‌های نوپا می‌باشد، در Uber و Nest سرمایه‌گذاری کرده است. در مورد دومی که گوگل در سال 2014، میزان سرمایه‌گذاری را در آن تا 3.2 دلار رساند.
سرمایه گذاری در اسنپ چت، جهت ارتباط نزدیکتر با راه اندازی buzzy دری را گشود که در حال توسعه ی سود Alphabet در چندین حوزه است. (سیارک)  
اسنپ چت به مانند ستاره در حال ظهور در رسانه اجتماعی است، بمانند ستاره‌ی دنباله‌دار با نور ضعیف برای گوگل، (گوگل، Tech30). همچنین اخیرا با تولید Spectacles یک جفت عینک افتابی که به صورت دوربین ویدئویی بی سیم ساخته شده است، به سخت افزار توسعه یافته است. این محصول به سرعت با Google Glass مقایسه شد، و تلاشی شکست خورده در زمینه عینک هوشمند می‌باشد.
فراتر از آن، این سرمایه گذاری بلیطی برای Alphabet داد برای چیزی است که انتظار می رود یکی از داغ‌ترین تکنولوژي‌های آتی IPO از زمان فیس بوک (FB، Tech30) باشد.
اسنپ چت، که اخیرا با عنوان Snap Inc تغییر مارک داده، بیش از 2 بیلیون دلار بودجه اختصاص داده است و به طور گسترده‌ای شایع گردیده که در حال برنامه ریزی برای عرضه عمومی در اوایل سال آتی با ارزشی تا 35 بیلیون دلار می‌باشد.
دیگر حامیان برجسته اسنپ چت Alibaba (BABA, Tech30)، یاهو (YHOO, Tech30) و Fidelity می‌باشند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید