باتری های که در صورت دو نیم شدن، خود را تعمیر می کنند

به گزارش (سیارک) دانشمندان دستگاه الکترونیکی را توسعه داده اند تا هنگامی که می شکند، با استفاده از یک جوهر مغناطیسی خاص برای پل زدن شکافی به اندازه ی 3 میلی متر (0.12 اینچ)،  را تعمیر کند . یک رکورد جدید درزمینه باتری.


این فن آوری را می توان به روش های مختلفی بکار برد، از جمله باتری ها و سنسورها برای پوشاک، زیرا بسیار سریع تر از دیگر مواد خود بهبود دهنده کار می کند و به ورودی خارجی برای انجام کار پچ کردن (تعمیر) نیاز ندارد.
محققان، از دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، ذرات مغناطیسی میکروسکوپی شان را در مواد رسانایی مانند گرافیت، طلا و نقره قرار دادند، بنابراین آنرا بطور بالقوه می توان به انواع روش ها بکار برد، ازجمله مدارهای الکتریکیِ تعبیه شده در لباس. (سیارک)  
"ما قصد داشتیم یک سیستم هوشمند با توانایی های قابل توجه خود بهبوددهندگی با مواد ارزان و دردسترس، را توسعه دهیم، "یکی از اعضای تیم، Amay Bandodkar، که در حال حاضر در دانشگاه نورث وسترن است، گفت.
تیم با ذرات ریز ساخته شده از نئودیمیوم شروع کرد - یک فلز رسانا، ارزان، که معمولا برای تحقیقات بکار می رود و بخاطر میدان های مغناطیسی بزرگ ذراتش، شناخته شده است، که آنرا قادر می کند که همدیگر را در یک شکاف چند میلیمتری جذب کنند.
نئودیمیم بطورخاص برای مواد الکتروشیمیایی مناسب نیست، اگرچه، بهمین خاطر دانشمندان کربن سیاه را به ترکیب اضافه کردند – اغلب در دستگاه هایی نظیر سنسورها و باتری ها بکار می روند  تا به جوهرشان تمام خواص مورنیاز هم برای عملکرد خوب و هم برای تعمیر خودش را بدهد.
مشکل نهایی میدان های مغناطیسی این ذرات ریز بود، که همدیگر را در آرایش طبیعی خود خنثی می کردند. تیم جوهر را در امتداد میدان مغناطیسی خارجی برای اطمینان از اینکه ذرات بطور صحیح جهت گیری کرده اند و همدیگر را درصورتیکه از هم جدا شوند، جذب خواهند کرد، چاپ کرد.
برای نشان دادن جوهر جدیدشان، محققان یک مدار خود-شفادهنده را روی آستین یک تی-شرت، را همراه با یک چراغ LED و باتری قرار دادند، سپس آنرا با یک قیچی برش دادند. در عرض چند ثانیه، مدار ترمیم شد و چراغ دوباره روشن شد. (سیارک)  
محققان می گویند آسیب در حدود 50 میلی ثانیه یا 0.05 ثانیه ترمیم شد. جوهر همچنین می تواند دستگاه ها را اگر آنها بارها در همان نقطه آسیب ببینند، به حالت اولیه برگرداند.
شلوارهای جین هوشمند را تصور کنید که بعد از خراش برداشتن هنگام راه رفتن می توانند به حالت اول برگردند، و یا یک ساعت هوشمند را که بعد از اینکه باتری اش خم شد، به تیک تاک خود ادامه دهد - که اینها برخی از پتانسیل هایی است که دراینجا درمورد آن صحبت کردیم.
یک اثر قابل رؤیت بعد از شکستن، پاره شدن، باقی می ماند، اگرچه، حتی بعد از اینکه ارتباط الکترونیکی مجدد ایجاد شود.
مشکل دیگر که تیم باید بر آن غلبه کند، یافتن راه هایی برای متوقف کردن تداخل میدان مغناطیسی با دیگر دستگاه-ها، بدون اینکه حجم و هزینه کار را در فرآیند زیاد کند، می باشد.
رهبر تیم، جوزف ونگ گفت." کار ما نویدبخش کاربردهای عملی گسترده و قابل توجهی برای استمرار طولانی مدتِ دستگاه های الکترونیکی چاپی است،" 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.irنظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید