چرا داشتن درایو پشتیبان ضروری است

همۀ هاردها، چه به دلیل خرابی طبیعی بعد از مدتی طولانی و یا به خاطر ریختن قهوه و اتفاقات این چنینی، بالاخره از بین می‌روند. وقتی این اتفاق می‌افتد، تمام اطلاعات ذخیره شده بر روی آن‌ها نیز قابل دسترسی نمی باشد.


این خبر بدی است زیر هارد شما حاوی تمام فایل‌ها، عکس‌ها، ویدئو‌ها و غیره که برای شما ارزشمند هستند، می‌باشد. خودم به شخصه تجربه دردناکی به خاطر از دست‌ دادن فایل‌هایم داشتم و به خاطر همین است که می‌گویم داشتن درایو پشتیبان ضروری است.
بهترین راه برای ایجاد درایو پشتیبان چیست؟ من شخصاً از western digital my passport ultra استفاده می‌کنم و همین را نیز توصیه می‌نمایم. با هزینه کردن 60 دلار دیگر خیال خودتان را راحت می‌کنید که هر بلایی سر کامپیوترتان بیاید شما یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود دارید. من سالهاست که از وسترن دیجیتال استفاده می‌کنم و تابحال هیچ مشکلی نداشته‌ام در این سال‌ها درایوهای کهنه‌ام همچنان کار می‌کنند اما نگران هستم که به جای نسخه‌های جدید هنوز از آن‌ها استفاده می‌کنم.
مطمئن شوید که درایو پشتیبانی که تهیه می‌کنید فضای ذخیره‌سازی بیشتری نسبت به کامپیوترتان داشته باشد تا بتواند یک پشتیبان کامل بگیرید. البته، اگر مرتب از کامپیوتر پشتیبان نگیرید، درایو پشتیبان بیهوده خواهد بود. 
اگر واقعاً نگران از دست دادن داده‌های خود هستید، می‌توانید از سایت‌های پشتیبان‌گیری آنلاین مانند iDrive و CrashPlan استفاده کنید. این سرویس‌ها از داده‌های شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند و در سرورهای امن و مطمئن خودشان ذخیره می‌نمایند. اگر نگران این هستید که نکند در بلایای طبیعی هم کامپیوتر و هم درایو پشتیبانتان از بین برود، این سایت‌ها گزینه‌های خوبی هستند.
سیستم پشتیبان شخصی خودم به این شکل است: با استفاده از دو درایو وسترن دیجیتال از کامپیوترم دو مرحله پشتیبان می‌گیرم. درضمن، از iCloud اپل و prime photos آمازون برای تهیه پشتیبان کامل از عکس‌هایم استفاده می‌کنم. ماهی یک بار پشتیبان می‌گیرم.
میزان تکرار در ذخیره‌سازی برای اکثر مردم مهم نیست، به خصوص اگر به جای ذخیره سازی پرونده بر روی خود کامپیوتر از سرویس‌های cloud-based مانند google-docs استفاده می‌کنید. اما من مطمئنم که دیگر هرگز فایلی از دست نخواهم داد و این حس خوبی است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام