موبایل

باتری خم شونده در آینده به تلفن های هوشمند و گجت های پوشیدنی انرژی خواهد داد

باتری خم شونده می تواند در دستگاه های پوشیدنی همانند ساعت های هوشمند ، دستبند های ورزشی و لباس های هوشمند استفاده گردد .

باتری جدید خم شونده ی لیتیوم-یون که می تواند خم و پیچیده شود می تواند انرژی لازم برای دستگاه های پوشیدنی و در آینده نیز برای تلفن های هوشمنده انعطاف پذیر استفاده گردند ، با توجه به پاناسونیک که این باتری جدید را تولید می نماید.گرچه در مراحل اولیه تولید می باشد ، باتری به منظور مقاومت در برابر پیچش ، خم شدن و سایر تغییر شکل تست شده است و در حالی که توانایی خود برای نگهداری شارژ را با توجه به گفته ی شرکت پاناسونیک حفظ می نماید . در مقابل ، باتری معمولی لیتیوم-یونی که درتلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد ، در مقابل تغییر شکل کاربری خود را از دست می دهد ، بدین گونه که زمان کار دستگاه را نیز با توجه به گفته ی شرکت کاهش می دهد .  (سیارک)  
از باتری در همین ماه در مجموعه ی سالانه ی ترکیبی فناوری های پیشرفته (CEATEC) رونمایی شد ، رویدادی که از 4 اکتبر تا 7 اکتبر در ژاپن برگزار گردید . باتری های لیتیوم-یونی در صورت خرابی بسیار سیال مانند می شوند ، همانطور که در گلکسی نوت 7 سامسونگ مشاهده شد که مشکلات باتری باعث بیش از اندازه داغ شدن باتری و در برخی موارد انفجار آنها گردید . باتری های مورد دار در صورت شارژ اضافی ممکن است آتش بگیرند ، زیرا یون های لیتیوم می توانند در یک جا جمع شوند و بعد به شکل لیتیوم آهنی ته نشین گردند . اگر این اتفاق بیافتد ، گرما ی ناشی از شارژ اضافی حباب های اکسیژن ایجاد می کند که با لیتیوم آهنی به شدت واکنش پذیر است . اگر آنها با هم ترکیب شوند ، منجر به انفجار می گردند .باتری های خم شونده ی پاناسونیک از یک لایه ی جدید ورقه ورقه در بدنه و ساختار داخلی شان استفاده می شود که شرکت خاطر نشان کرد که نشت و گرم شدن بیش از حد باتری را بسیار دشوار می سازد .با این قاب بیرونی و سیم کشی های داخلی ، باتری در استفاده از دستگاه های مدرن پوشیدنی ، به گفته ی شرکت هم ایمن تر و هم بسیار قابل اعتماد تر می باشد .  (سیارک)  
باتری جدید تنها 0.02 اینچ ( 0.55 میلی متر ) ضخامت دارد ، و با استناد به گفته های پاناسونیک این توانایی را داشت که انحنای باتری 25 میلی متر قطر داشته باشد و در آزمایشات تا 25 درجه خم شود . شرکت اعلام کرد که تمام ظرفیت های این باتری ها کم است – آنها می توانند میزان شارژ 17.5 میلی آمپر ساعت ( برای کوچک ترین مدل ) و 60 میلی آمپر ساعت ( برای بزرگ ترین مدل ) را نگه دارد . برای مقایسه ، گوشی آیفون 7 باتری 1960 میلی آمپر ساعتی دارد . به همین خاطر پیشرفت های بیشتری لازم است تا این باتری برای استفاده در تلفن های هوشمند به کار گرفته شوند ، این اختراع برای دستگاه های کم مصرف مانند کارت ها یا لباس های هوشمند بنا به گفته ی پاناسونیک مورد استفاده قرار گیرد . شرکت این را می گوید که " زمانی که دستگاه های کارتی همانند کارت های هوشمند و کلید های کارتی با باتری کار می کنند ، به همان شکل دستگاه های پوشیدنی و لباس های هوشمند ، این باتری می تواند مشخصات و ویژگی های خود را حتی در حالتی که مداوم خم و راست می شود حفظ کند " .در حالی که نمونه های باتری در نمایشگر کنفرانس به نمایش گذاشته شد و ارسال نمونه ها برای آخر ماه زمان بندی شد ، پاناسونیک گفت که تولید انبوه نیازمند پیشرفت های بسیاری است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.