آیفون اپ (App)، ادعای درمان آکنه را می کند. آیا اینطور است

من آیفونم را دوست دارم.  آیفونم پر از برنامه هایی است که به من کمک می کند تا روزم را به پایان برسانم . یک گرایش در حال ظهور در آیفون، توسعه برنامه هایی است که بیماری را تشخیص و درمان کند. به عنوان مثال، یک برنامه ی گوشی پزشکی (استتوسکوپ) وجود دارد که به تشخیص سوفل قلبی کمک می کند.(سیارک

 

در درماتولوژی (مبحث امراض پوست )، یک برنامه طراحی شده برای درمان آکنه وجود دارد. می دانیم که طول موج خاصی از نور می تواند اثرات دارویی مانند کشتن باکتری ها (نور قرمز) و کاهش التهاب (نور آبی) داشته باشد. این برنامه نور را در آن طول موج ها، برای درمان آکنه تولید می کند. ادعا این است که در این تکنولوژی با نگه داشتن آیفون بر روی پوست صورت ، نور تولید شده از این برنامه، آکنه شما را درمان می کند. اگرچه نمره ی آن در فاکتور خنکی، از 10 ، 10 است، و نمره ی آن برای اثبات اثربخشی، از 10، 0 است. (سیارک)  

مطالعاتی که درمورد درمان آکنه با نور هستند، از نور بسیار شدید تری از آیفون استفاده می کنند. که مطالعاتی با نور قدرتمند هستند که هر هفته برای 60 دقیقه، یعنی هر طرف صورت روزانه حدود 8 دقیقه، در معرض نور قرار می گیرد. حتی پس از آن، درمان های مبتنی بر نور برای آکنه، نتایج بهتری را در مقایسه با روش های درمانی استاندارد نظیر آنتی-بیوتیک ها و ترتینوئین، را نشان نداده اند. بنابراین آیا برنامه آکنه کار می کند؟ خب، هیچ مطالعه صورت گرفته ای نیست که به ما بگوید. شدت نور آن کم است، و بیشتر مردم آن درمان را انجام نمی دهند سعی کنید هر روز گوشی خود را برای2-5 دقیقه در هر طرف از صورت خود، برای مدت یک ماه نگه دارید شک دارم که کار کند. آکنه رایج است، و بطور طبیعی در زمان هایی بهتر یا بدتر می شود، و هرآنچه که شما انجام می دهید اهمیتی ندارد. مایه تاسف است که چنین محصولاتی، که هیچ اثباتی برای تاثیر آنها وجود ندارد، به فروش می رسد. افرادی وجود دارند، که این برنامه را خریداری می کنند و بر این باورند که به آنها کمک می کند، ("آکنه ی من فقط در ظرف سه روز پا شد!")، اما اگر آن دو دلار را برای خریداری دودل جامپ (Doodle Jump)، خرج کنیم، بهتر خواهد بود. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید