رقابت شارژرهای سریع

تست شارژ: رقابت شارژرهای سریع
باتری های گوشی های هوشمند، بر صفحه نمایش های با سایزهای رو به رشد نصب شده اند تا ظرفیت گوشی را برای هر دو مورد صفحه نمایش و چیپ ست های سریع تر ارتقا دهند. تخلیه شارژ آهسته تر، باتری های جدید هم چنین اثبات کرده اند که آهسته تر شارژ می شوند بنابراین تولید کنندگان  ، این موضوع را با استانداردهای جدید حل کرده اند.


یو اس بی 2، در حال حاضر پرطرفدارترین شارژری است که خروجی آن معمولا 500 میلی آمپر است. به تدریج تولید کنندگان تولید شارژرهای قوی تر را شروع کرده اند، که در برخی از موارد از 2 آمپر نیز تجاوز می کند. یو اس بی 3 قدرت کمی بیشتر از استاندرادهای قدیمی تر را ارائه می دهد، اما گستره استفاده از آن در گوشی های هوشمند به زودی اتفاق نمی افتد.
تولید کنندگان و سازندگان چیپ ست با این محتویات سازگار نیستند و استانداردهای خودشان را توسعه داده اند. ما راه حل هایی را مورد بررسی قرار خواهیم داد که مربوط به شرکت های Qualcomm، Oppo، سامسونگ و اینتل است (دو مورد آخر به نظر میرسد که از تکنولوژی Qualcomm استفاده می کنند). هم چنین ما دو آیفون به صورت ترکیبی داریم که اگرچه شرکت اپل راه حل رسمی برای شارژ سریع ندارد.
استاندارد مشترکی در افق های فکری وجود دارد- اما در حالی است که یو اس بی 3 برای استفاده در تلفن همراه شکست خورده است، اتصال یو اس بی از نوع 3 ممکن است موفق تر عمل کند. برگشت پذیر است و دارای قابلیت حمل قدرت تا بیش از 3 آمپر در 5 ولت برای 15 وات است و در مجموع توانمند به نظر میرسد. اگرچه این هنوز بزرگتر از اتصال دهنده های یو اس بی 2 است، بنابراین شاهد رقابت مداومی برای ساختن گوشی های هوشمند به باریک ترین حد ممکن خواهیم بود.
این (یو اس بی 3) توان را با استاندارد شارژ سریع 2 تطبیق می دهد، اگرچه آخرین استاندارد یو اس بی دارای یک پروفایل ارسال توان می باشد که می تواند تا 100 وات نیز افزایش یابد. این مساله بیشتر برای لپ تاپ ها و مانیتورها ارائه شده است، اما این پروفایل تعدادی از گام های ابتدایی را برداشته است که می تواند روزی آن را برای موبایل ها و تبلت ها قابل کاربرد کند. (سیارک)
ممکن است تلفن همراه یو اس بی نوع سی امسال دیده شود یا نشود، اما واضح است که شارژهای کنونی باقی خواهند ماند. بعضی از آن ها اساسا باتری را تغییر می دهند، برای نمونه Oppo، آن را به چندین سلول تقسیم می کند که هر کدام جداگانه شارژ می شوند.
از آنجا که این استانداردها در زمانیکه باتری نزدیک به خالی شدن است به بهترین صورت عمل می کنند. ما با یک باتری کاملا خالی شروع می کنیم، و هر 5 دقیقه شارژ را یادداشت می نماییم. تلفن های همراه در ابتدا خاموش بودند و ما آن را بعد از 5 دقیقه ابتدایی روشن کردیم.
ما تمامی گوشی ها را با هم مقایسه خواهیم کرد، اما عملکرد هر گوشی را نیز به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.
اگر شما در تکنولوژی شارژ کردن تازه وارد هستید، ما هر کدام را مورد بررسی و آزمایش قرار دادیم و یافته های خود را  خلاصه کرده ایم.شما می توانید به سرعت آشنا شوید و به طور سطحی مطالعه کنید و در نهایت به صفحه پایین رجوع کنید.


شرکت شارژ سریع کوالکام
شرکت کوالکام در حال حاضر بر تلفن های شارژ سریع کار می کند. تکنولوژی شارژ سریع آن ها، در حال حاضر دومین نسل آن است، یک مدار یکپارچه باتری اضافی را درون اسنپدراگون چیپ ست به کار می گیرد، که به آن اجازه می دهد تا به طور قابل ملاحظه ای سریع تر شارژ شود.
شارژ سریع 1.0 در سال 2012 معرفی شد و با استفاده از یک شارژر 5V/2A ساخته شده بود، که می توانست یک تلفن را 40% سریعتر نسبت به شارژرهای جریان 5V, 1A شارژ کند. این ترقی برای حداکثر توان تا 10W به کار می رود.
شارژ سریع کوالکام 1.0 در گوشی هایی مانند گلکسی S III سامسونگ، ال جی نکسوز 4 و ال جی آپتیموس G، سونی اکسپریا T و ایکسیاموی Mi2 موجود است.
تقریبا امروزه تمامی چیپ ست های 400 اسنپدراگون مجهز به شارژ سریع 1.0 است.
شارژ سریع کوالکام 2.0 بعدا در سال 2013 با چیپ ست های 800 اسنپدراگون معرفی شد. آن با استفاده از شارژر 9V/1.67A ساخته شده بود، که با ارائه باتری های سریع تر تا 70% نسبت به شارژرهای معمولی 5V, 1A، طراحی های موجود را ارتقا بخشیده است. این ترقی برای حداکثر توان تا 15W به کار می رود.
جریان شارژکاملا قابل انطباق هستند و گوشی های هوشمند می توانند به جریان 5V/2A یا به جریان بالاتر 9V/1.67A ارتقا یابند. هم چنین این شارژرها برای استفاده در گوشی های معمولی نیز بی خطر می باشند. آن را به گوشی برای تعیین سرعت شارژ کردن وصل می کنیم، که یکی از دلایلی است که چرا یک شارژر قدرتمندتر به طور خودکار سریع تر شارژ نمی کند. (سیارک)
بسیاری از دستگاههای جدید که از شارژر سریع2.0 پشتیبانی می کنند شامل Moto X 2nd gen و نکسوز 6 ، سامسونگ گلکسی نوت 4 و گلکسی نوت ایدج، سونی اکسپریا Z3 و Z3 کامپکت، اچ تی سی وان M8 و Xiaomi Mi 4 میباشد. به اچ تی سی وان M9 و ال جی G Flex2 اشاره نشده است، که از جدیدترین اسنپدراگون 810 کوالکام استفاده می کنند.
با قرار دادن تکنولوژی در چشم انداز آینده، کوالکام از یک نتایج آزمایشگاهی که انجام شده است، نقل قول می کند که در یک پنجره شارژ 30 دقیقه ای، یک گوشی هوشمند با یک باتری 3300mAh به صورت زیر شارژ می شود:
• از 0% تا 60% با شارژر سریع 2 (9 ولت/ 1.67 آمپر)
• از 0% تا 30% با شارژر سریع 1 (5 ولت/ 2 آمپر)
• از 0% تا 12% با یک شارژر معمولی (5 ولت/ 1 آمپر)
در واقع این تفاوت قابل توجه می باشد.
شارژر فلش Oppo VOOC
تولید کنندگان چینی Oppo از چیپس کوالکام به طور کاملا موفقیت آمیزی استفاده کرده اند، اما Oppo یک نوآوری شارژ سریع است و هم چنین دومین نسل آن می باشد. آن ها آن را شارژر فلش VOOC نامیده اند، که دارای جایگاه VOOC برای ولتاژ حلقه باز شارژر جریان ثابت چند مرحله ای می باشد.
در اوایل شارژرهای Oppo's VOOC مانند آنهایی که با فایند 7 همراه بودند، بزرگ بودند و جریان 5V/4.5A را برای حداکثر توان شارژ 22.5W تامین می کردند.
نسل دوم شارژرها، VOOC کوچک با توجه به اندازه کوچک سر شارژر نامیده می شود، استانداردی با Oppo N3 و R5 آمده است و اجازه می دهد تا کابل از شارژر جدا شود. آن ها هم چنین از حداکثر جریان 5V/5A پشتیبانی می کنند، که به معنای توان حداکثر شارژ 25 وات است.
اما این تنها چیزی نیست که Oppo با کوالکام متفاوت است. باتری بر روی یک تلفن فعال-VOOC شامل چندین سلول باتری است و 5 آمپر جریان بین آنها تقسیم می شود. ناشی از این، باتری دارای تعداد تماس بیشتری نسبت به حد معمول می باشد. فن آوری هم چنین از کابل میکرو یو اس بی ویژه ای استفاده می کند، که دارای 7 پین به جای 5 است. جریان شارژر هم چنین دائما توسط یک واحد میکروکنترولر درون گوشی تحت نظارت قرار می گیرند.
باتری در جریان بالا در تمام مدت شارژ نمی شود. همانند مواد تبلیغاتی که آن را دارا می باشند در زمانی که به حدود 75% ظرفیت باتری رسید، شارژر خروجی را به 2A محدود می کند. سپس، وقتی که به 85% رسید، جریان شارژ به 1A افت می کند. (سیارک)
سایر راه حل های شارژ سریع
راه حل شارژ سریع سامسونگ نسبت به شارژ سریع کوالکام 2.0 متفاوت نمی باشد. سامسونگ از چیپ ست اکسی نوز برای گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 ایدج استفاده کرده است بنابراین شما فکر می کنید که آن ها اتکا به راه حل های آماده کوالکام نکرده اند که با فرآیند اسنپدراگون آمده است. یا آنها اتکا کرده اند؟
بعد از چندین تحقیق ما متوجه شدیم که کوالکام در واقع تکنولوژی شارژ سریع 2.0 را برای شخص سوم OEMs، رایگان ارائه کرده است. همه آن ها ادغام مدار یکپارچه باتری را در طراحیشان قرار داده اند.
گلکسی S6 دو چیپسی با همان شارژرهای 9V/1.67A است که شما می توانید محصولات با گواهی شارژ سریع کوالکام 2 مانند گلکسی نوت 4 را دریافت کنید. توجه داشته باشید که مارک سامسونگ شارژر منطبق با "شارژرهای 
به نظر می رسد که اینتل نیز از تکنولوژی شارژ سریع 2.0 کوالکام استفاده می کند. ما متوجه شدیم که به طور نمونه ایسوس Zenfone 2 ZE551ML، از مشخصات استاندارد فراتر می رود. شارژر آن قادر است تا از جریان حداکثر 9V/2A یا حداکثر توان شارژ 16W پشتیبانی می کند. ایسوس لقب تکنولوژی بوست مستر ایسوس را دارد، اما برای همه آنچه که ما می دانیم، این فقط یک نام بازاریابی است و یک تکنولوژی شارژ سریع از خودشان نیست. (سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید