موبایل

رقابت شارژرهای سریع

تست شارژ: رقابت شارژرهای سریع
باتری های گوشی های هوشمند، بر صفحه نمایش های با سایزهای رو به رشد نصب شده اند تا ظرفیت گوشی را برای هر دو مورد صفحه نمایش و چیپ ست های سریع تر ارتقا دهند. تخلیه شارژ آهسته تر، باتری های جدید هم چنین اثبات کرده اند که آهسته تر شارژ می شوند بنابراین تولید کنندگان  ، این موضوع را با استانداردهای جدید حل کرده اند.


یو اس بی 2، در حال حاضر پرطرفدارترین شارژری است که خروجی آن معمولا 500 میلی آمپر است. به تدریج تولید کنندگان تولید شارژرهای قوی تر را شروع کرده اند، که در برخی از موارد از 2 آمپر نیز تجاوز می کند. یو اس بی 3 قدرت کمی بیشتر از استاندرادهای قدیمی تر را ارائه می دهد، اما گستره استفاده از آن در گوشی های هوشمند به زودی اتفاق نمی افتد.
تولید کنندگان و سازندگان چیپ ست با این محتویات سازگار نیستند و استانداردهای خودشان را توسعه داده اند. ما راه حل هایی را مورد بررسی قرار خواهیم داد که مربوط به شرکت های Qualcomm، Oppo، سامسونگ و اینتل است (دو مورد آخر به نظر میرسد که از تکنولوژی Qualcomm استفاده می کنند). هم چنین ما دو آیفون به صورت ترکیبی داریم که اگرچه شرکت اپل راه حل رسمی برای شارژ سریع ندارد.
استاندارد مشترکی در افق های فکری وجود دارد- اما در حالی است که یو اس بی 3 برای استفاده در تلفن همراه شکست خورده است، اتصال یو اس بی از نوع 3 ممکن است موفق تر عمل کند. برگشت پذیر است و دارای قابلیت حمل قدرت تا بیش از 3 آمپر در 5 ولت برای 15 وات است و در مجموع توانمند به نظر میرسد. اگرچه این هنوز بزرگتر از اتصال دهنده های یو اس بی 2 است، بنابراین شاهد رقابت مداومی برای ساختن گوشی های هوشمند به باریک ترین حد ممکن خواهیم بود.
این (یو اس بی 3) توان را با استاندارد شارژ سریع 2 تطبیق می دهد، اگرچه آخرین استاندارد یو اس بی دارای یک پروفایل ارسال توان می باشد که می تواند تا 100 وات نیز افزایش یابد. این مساله بیشتر برای لپ تاپ ها و مانیتورها ارائه شده است، اما این پروفایل تعدادی از گام های ابتدایی را برداشته است که می تواند روزی آن را برای موبایل ها و تبلت ها قابل کاربرد کند. (سیارک)
ممکن است تلفن همراه یو اس بی نوع سی امسال دیده شود یا نشود، اما واضح است که شارژهای کنونی باقی خواهند ماند. بعضی از آن ها اساسا باتری را تغییر می دهند، برای نمونه Oppo، آن را به چندین سلول تقسیم می کند که هر کدام جداگانه شارژ می شوند.
از آنجا که این استانداردها در زمانیکه باتری نزدیک به خالی شدن است به بهترین صورت عمل می کنند. ما با یک باتری کاملا خالی شروع می کنیم، و هر 5 دقیقه شارژ را یادداشت می نماییم. تلفن های همراه در ابتدا خاموش بودند و ما آن را بعد از 5 دقیقه ابتدایی روشن کردیم.
ما تمامی گوشی ها را با هم مقایسه خواهیم کرد، اما عملکرد هر گوشی را نیز به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.
اگر شما در تکنولوژی شارژ کردن تازه وارد هستید، ما هر کدام را مورد بررسی و آزمایش قرار دادیم و یافته های خود را  خلاصه کرده ایم.شما می توانید به سرعت آشنا شوید و به طور سطحی مطالعه کنید و در نهایت به صفحه پایین رجوع کنید.


شرکت شارژ سریع کوالکام
شرکت کوالکام در حال حاضر بر تلفن های شارژ سریع کار می کند. تکنولوژی شارژ سریع آن ها، در حال حاضر دومین نسل آن است، یک مدار یکپارچه باتری اضافی را درون اسنپدراگون چیپ ست به کار می گیرد، که به آن اجازه می دهد تا به طور قابل ملاحظه ای سریع تر شارژ شود.
شارژ سریع 1.0 در سال 2012 معرفی شد و با استفاده از یک شارژر 5V/2A ساخته شده بود، که می توانست یک تلفن را 40% سریعتر نسبت به شارژرهای جریان 5V, 1A شارژ کند. این ترقی برای حداکثر توان تا 10W به کار می رود.
شارژ سریع کوالکام 1.0 در گوشی هایی مانند گلکسی S III سامسونگ، ال جی نکسوز 4 و ال جی آپتیموس G، سونی اکسپریا T و ایکسیاموی Mi2 موجود است.
تقریبا امروزه تمامی چیپ ست های 400 اسنپدراگون مجهز به شارژ سریع 1.0 است.
شارژ سریع کوالکام 2.0 بعدا در سال 2013 با چیپ ست های 800 اسنپدراگون معرفی شد. آن با استفاده از شارژر 9V/1.67A ساخته شده بود، که با ارائه باتری های سریع تر تا 70% نسبت به شارژرهای معمولی 5V, 1A، طراحی های موجود را ارتقا بخشیده است. این ترقی برای حداکثر توان تا 15W به کار می رود.
جریان شارژکاملا قابل انطباق هستند و گوشی های هوشمند می توانند به جریان 5V/2A یا به جریان بالاتر 9V/1.67A ارتقا یابند. هم چنین این شارژرها برای استفاده در گوشی های معمولی نیز بی خطر می باشند. آن را به گوشی برای تعیین سرعت شارژ کردن وصل می کنیم، که یکی از دلایلی است که چرا یک شارژر قدرتمندتر به طور خودکار سریع تر شارژ نمی کند. (سیارک)
بسیاری از دستگاههای جدید که از شارژر سریع2.0 پشتیبانی می کنند شامل Moto X 2nd gen و نکسوز 6 ، سامسونگ گلکسی نوت 4 و گلکسی نوت ایدج، سونی اکسپریا Z3 و Z3 کامپکت، اچ تی سی وان M8 و Xiaomi Mi 4 میباشد. به اچ تی سی وان M9 و ال جی G Flex2 اشاره نشده است، که از جدیدترین اسنپدراگون 810 کوالکام استفاده می کنند.
با قرار دادن تکنولوژی در چشم انداز آینده، کوالکام از یک نتایج آزمایشگاهی که انجام شده است، نقل قول می کند که در یک پنجره شارژ 30 دقیقه ای، یک گوشی هوشمند با یک باتری 3300mAh به صورت زیر شارژ می شود:
• از 0% تا 60% با شارژر سریع 2 (9 ولت/ 1.67 آمپر)
• از 0% تا 30% با شارژر سریع 1 (5 ولت/ 2 آمپر)
• از 0% تا 12% با یک شارژر معمولی (5 ولت/ 1 آمپر)
در واقع این تفاوت قابل توجه می باشد.
شارژر فلش Oppo VOOC
تولید کنندگان چینی Oppo از چیپس کوالکام به طور کاملا موفقیت آمیزی استفاده کرده اند، اما Oppo یک نوآوری شارژ سریع است و هم چنین دومین نسل آن می باشد. آن ها آن را شارژر فلش VOOC نامیده اند، که دارای جایگاه VOOC برای ولتاژ حلقه باز شارژر جریان ثابت چند مرحله ای می باشد.
در اوایل شارژرهای Oppo's VOOC مانند آنهایی که با فایند 7 همراه بودند، بزرگ بودند و جریان 5V/4.5A را برای حداکثر توان شارژ 22.5W تامین می کردند.
نسل دوم شارژرها، VOOC کوچک با توجه به اندازه کوچک سر شارژر نامیده می شود، استانداردی با Oppo N3 و R5 آمده است و اجازه می دهد تا کابل از شارژر جدا شود. آن ها هم چنین از حداکثر جریان 5V/5A پشتیبانی می کنند، که به معنای توان حداکثر شارژ 25 وات است.
اما این تنها چیزی نیست که Oppo با کوالکام متفاوت است. باتری بر روی یک تلفن فعال-VOOC شامل چندین سلول باتری است و 5 آمپر جریان بین آنها تقسیم می شود. ناشی از این، باتری دارای تعداد تماس بیشتری نسبت به حد معمول می باشد. فن آوری هم چنین از کابل میکرو یو اس بی ویژه ای استفاده می کند، که دارای 7 پین به جای 5 است. جریان شارژر هم چنین دائما توسط یک واحد میکروکنترولر درون گوشی تحت نظارت قرار می گیرند.
باتری در جریان بالا در تمام مدت شارژ نمی شود. همانند مواد تبلیغاتی که آن را دارا می باشند در زمانی که به حدود 75% ظرفیت باتری رسید، شارژر خروجی را به 2A محدود می کند. سپس، وقتی که به 85% رسید، جریان شارژ به 1A افت می کند. (سیارک)
سایر راه حل های شارژ سریع
راه حل شارژ سریع سامسونگ نسبت به شارژ سریع کوالکام 2.0 متفاوت نمی باشد. سامسونگ از چیپ ست اکسی نوز برای گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 ایدج استفاده کرده است بنابراین شما فکر می کنید که آن ها اتکا به راه حل های آماده کوالکام نکرده اند که با فرآیند اسنپدراگون آمده است. یا آنها اتکا کرده اند؟
بعد از چندین تحقیق ما متوجه شدیم که کوالکام در واقع تکنولوژی شارژ سریع 2.0 را برای شخص سوم OEMs، رایگان ارائه کرده است. همه آن ها ادغام مدار یکپارچه باتری را در طراحیشان قرار داده اند.
گلکسی S6 دو چیپسی با همان شارژرهای 9V/1.67A است که شما می توانید محصولات با گواهی شارژ سریع کوالکام 2 مانند گلکسی نوت 4 را دریافت کنید. توجه داشته باشید که مارک سامسونگ شارژر منطبق با "شارژرهای 
به نظر می رسد که اینتل نیز از تکنولوژی شارژ سریع 2.0 کوالکام استفاده می کند. ما متوجه شدیم که به طور نمونه ایسوس Zenfone 2 ZE551ML، از مشخصات استاندارد فراتر می رود. شارژر آن قادر است تا از جریان حداکثر 9V/2A یا حداکثر توان شارژ 16W پشتیبانی می کند. ایسوس لقب تکنولوژی بوست مستر ایسوس را دارد، اما برای همه آنچه که ما می دانیم، این فقط یک نام بازاریابی است و یک تکنولوژی شارژ سریع از خودشان نیست. (سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


مدل جدید برند هوآوی، پی توئنتی پرو، به عنوان بهترین تلفن هوشمند لیستی که در نظر گرفته ایم، انتخاب می شود و به طور کلی می توان گفت که این را مدیون یک قابلیت بسیار منحصر به فرد به کار گرفته شده در آن است 2302 کلمه

بهترین گوشی ها در 2018 ده مورد

مدل جدید برند هوآوی، پی توئنتی پرو، به عنوان بهترین تلفن هوشمند لیستی که در نظر گرفته ایم، انتخاب می...

گلکسی اس 9 سامسونگ از آن دسته گوشی‌هایی است که هیجان زیادی برایش داریم. این پرچمدار جدید که هم از نظر ظاهر و هم از نظر سخت‌افزار یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید، از ویژگی‌های جدید و جذابی برخوردار است. ادامه مطلب را برای آشنایی بیشتر با تعدادی از قابلیت های گلکسی S9 دنبال کنید.

5 قابلیت گلکسی S9 که ممکن است هرگز درباره آنها نشنیده باشید!

گلکسی اس 9 سامسونگ از آن دسته گوشی‌هایی است که هیجان زیادی برایش داریم. این پرچمدار جدید که هم از نظ...

 سامسونگ در کنگره جهانی موبایل 2018 از پرچمداران خود با قابلیت های جدیدی رونمایی کرد.

تماشا کنید: نمونه حیرت انگیز سوپر اسلوموشن گوشی سامسونگ گلکسی S9

سامسونگ در کنگره جهانی موبایل 2018 از پرچمداران خود با قابلیت های جدیدی رونمایی کرد.

گلکسی S9 جدیدترین پرچمدار تولید شده توسط کمپانی سامسونگ بوده که با ویژگی‌های جذابی در طی نمایشگاه MWC 2018 معرفی گردید. با وجود تمامی قابلیت‌های کاربردی موجود در این هندست، چندین نکته منفی درباره آن وجود داشته که بر ارزش خرید گوشی گلکسی S9 تاثیر گذاشته‌اند. 5 دلیل برای عدم خرید گوشی گلکسی S9 را در ادامه مطلب دنبال کنید.

چرا گلکسی S9 نخریم؟

گلکسی S9 جدیدترین پرچمدار تولید شده توسط کمپانی سامسونگ بوده که با ویژگی‌های جذابی در طی نمایشگاه MW...

گلکسی S9 قرار بود یک نمونه تکمیلی از نسل قبلی‌اش باشد

مقایسه گلکسی S9 با گلکسی S8؛ چه چیزهایی تغییر کرده است؟

گلکسی S9 قرار بود یک نمونه تکمیلی از نسل قبلی‌اش باشد

 گلکسی اس 9 از یک نمایشگر 5.8 اینچنی از نوع سوپر امولد بهره برده

مقایسه گلکسی اس 9 با پرچمداران موجود در بازار

گلکسی اس 9 از یک نمایشگر 5.8 اینچنی از نوع سوپر امولد بهره برده

 پس از مدت ها انتظار برای پرچمداران سامسونگ، مراسم رونمایی از گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس پلاس ساعاتی دیگر به صورت رسمی آغاز می شود.

پوشش زنده مراسم رونمایی از گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

پس از مدت ها انتظار برای پرچمداران سامسونگ، مراسم رونمایی از گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس پلاس...

این که بگوییم گلکسی A8 2018 دنباله رو نسل‌های قبلی خودش بوده، اصلا درست نیست

بررسی تخصصی گلکسی A8 2018؛ پرچمدار میان رده‌ها!

این که بگوییم گلکسی A8 2018 دنباله رو نسل‌های قبلی خودش بوده، اصلا درست نیست

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Geekbench، گوشی سامسونگ گلکسی J4 به سیستم عامل اندروید اوریو 8.0 و 2 گیگابایت رم مجهز است.

گوشی سامسونگ گلکسی J4 در گیک بنچ رویت شد

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Geekbench، گوشی سامسونگ گلکسی J4 به سیستم عامل اندروید اوریو 8.0 و 2 ...

کمپانی سامسونگ به زودی پرچمدار جدید خود را تحت عنوان گلکسی S9 با چیپست 9810 و اسنپدراگون 845 و با عملکردهای متفاوت روانه بازار خواهد کرد.

نتایج باورنکردنی تست گیک بنچ برای گوشی گلکسی اس 9 با چیپست 9810

کمپانی سامسونگ به زودی پرچمدار جدید خود را تحت عنوان گلکسی S9 با چیپست 9810 و اسنپدراگون 845 و با عم...

باید یک نوع رمز و راز در یک زن باشد که اینگونه مردان مشهور را تسخیر می کند.

چهره معمولی زنانی که قلب مردان مشهور را تسخیر کردند

باید یک نوع رمز و راز در یک زن باشد که اینگونه مردان مشهور را تسخیر می کند.

زیباترین زنان دنیا در کدام کشور ها هستند، زیبایی واقعی در سیرت انسان قرار دارد.

10 کشور با زیباترین زنان

زیباترین زنان دنیا در کدام کشور ها هستند، زیبایی واقعی در سیرت انسان قرار دارد.

در دهه 1950 او یکی از سلبریتی های پرطرفدار هالیوودی بود

به مناسبت شصت و یکمین سالگرد تولد اوا گاردنر یکی از زیباترین بازیگران قرن بیستم

در دهه 1950 او یکی از سلبریتی های پرطرفدار هالیوودی بود

این مسجد که زیباترین مسجد در افغانستان است ئر مرکز...

مسجد کبود زیباترین مسجد در افغانستان

این مسجد که زیباترین مسجد در افغانستان است ئر مرکز...

در قسمت نظرات نام زیباترین زنان در جهان از نظر خودتان را به اشتراک بگذارید.

زیباترین زنان جهان - 30 نفر

در قسمت نظرات نام زیباترین زنان در جهان از نظر خودتان را به اشتراک بگذارید.

زیباترین طراح و مدل ایرانی در جهان+عکس

زیباترین طراح و مدل ایرانی در جهان+عکس

زیباترین طراح و مدل ایرانی در جهان+عکس

15 مورد از زیباترین زنان جهان از کشورهای کانادا و آمریکا

زیباترین زنان جهان - 15 مورد

15 مورد از زیباترین زنان جهان از کشورهای کانادا و آمریکا

معرفی انواع باتری به زبان ساده

معرفی انواع باتری به زبان ساده

معرفی انواع باتری به زبان ساده

فواید سیستم‌های ذخیره‌سازی باتری (BSSs)

سیستم‌های ذخیره‌سازی باتری

فواید سیستم‌های ذخیره‌سازی باتری (BSSs)

از شارژ کردن تلفنتان هر شب یا حتی اغلب اوقات خسته شدید؟

چگونه عمر باتری موبایل را طولانی کنیم؟

از شارژ کردن تلفنتان هر شب یا حتی اغلب اوقات خسته شدید؟