گوشی موبایل رئیس جمهور کشور ها چیست؟

در

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که قویترین افراد جهان یا رئیس جمهور کشور ها از چه گوشی موبایلی استفاده می کنند. آیا گوشی خاصی دارند یا مثل مردم عادی از همین گوشی های موجود در بازار استفاده می کنند.

رئیس جمهور روحانی

از تصاویر منتشر شده از رئیس جمهور کشور ایران، دکتر روحانی درحال مکالمه با 2 گوشی مختلف از شرکت اپل دیده شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

آقای پوتین گوشی موبایل ندارد! طبق گفته Dmitry Peskov سخنگوی دولت روسیه، آقای پوتین رئیس جمهور روسیه از تلفن های دولتی برای مکالمات استفاده می کند و گوشی شخصی ندارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

قبل از ریاست جمهوری، دونالد ترامپ از یک گوشی اس 3 سامسونگ استفاده می کرد. بعد از انتخاب به عنوان رئیس جمهور امریکا به توصیه بخش امنیتی دولت امریکا از گوشی جدید ایفون اپل استفاده می کند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه

امانوئل مکرون سرمایه دار و رئیس جمهور فعلی فرانسه از یک گوشی مخصوص به نام 0000 تولید Thales defense company استفاده می کند.

 

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

گوشی کیم جونگ اون همیشه در جعبه ای روی میز او مخفی بوده تا زمانی که یکی از روزنامه های کره جنوی به نام Jungan Ilbo برند گوشی کیم جونگ اون را HTC تولید تایوان معرفی کرد.

 

ترزا می نخست وزیر بریتانیا

به گزارش رسانه ها ترزا می به تازگی گوشی قدیمی بلک بری Blackberry خود را عوض کرده و از ایفون استفاده می کند.

 

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان

آنگلا مرکل از Blackberry Z10 با یک چیپ امنیتی اضافی استفاده می کند که مکالمات را رمز نگاری می کند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آموزش نحوه نشان ندادن متن پیام تلگرام در بالای موبایل

در

در مقاله قبلی توضیح دادم که چه کسانی شماره ی ما را در تلگرام خود دارند. در این مقاله میخواهیم به زبان ساده آموزش بدهیم در صورتی که نخواهیم  پیام تلگرام  ما در بالای صفحه موبایل دیده شود باید چکار کنیم. چگونه پیام های تلگرام روی صفحه نیاید ? خیلی مواقع هست که نمی خواهیم پیام ارسالی برای ما دیده شود که از طرف چه شخصی هست مثلا در جمعی نشسته ایم و اتفاقی پیامی برای ما ارسال می شود و بغل دستی ما اسم طرف را می بیند.و ما نمی خواهیم بداند چه کسانی شماره ما را سیو دارن برای این که  چگونه پیام تلگرام روی صفحه نیاید کار راه بسیار ساده ای وجود دارد.

 

نحوه غیر فعال کردن گزینه Message Preview در تلگرام

عدم نمایش پیام تلگرام روی صفحه

برای جلوگیری از نشان ندادن پیام تلگرام در بالای صفحه گوشی  باید گزینه Message Preview را از منوی تنظیمات تلگرام غیر فعال نماییم. با روشی که در زیر توضیح داده می شود.
غیر فعال کردن گزینه Message Preview  برای نیامدن پیام تلگرام روی صفحه گوشی
 
- تلگرام را اجرا می کنیم.
- انتخاب آیکون سه خطی در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس می کنیم تا منوی اصلی تلگرام باز شود.
- انتخاب Settings
- انتخاب گزینه Notifications and Sounds
-  صفحه‌ای باز می شود، دو بخش مختلف با عناوین Message notifications و Group notifications در آن وجود دارد.
- بخش اول (Message notifications) برای  تنظیمات اعلان کردن پیام های شخصی میباشد
- بخش دوم (Group notifications )برای تنظیمات اعلان برای پیام های گروهی تلگرام است.
- در هر کدام از این دو بخش که در نظر دارید گزینه Message Preview را غیر فعال کنید.
دیگر در هنگام دریافت پیام، اعلان پیام های ما در بالای صفحه موبایل دیده نمیشود.  

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترفندهای PUBG موبایل

در

PUBG بازی که هر روز محبوبتر می شود. گیمری نیست که این بازی را نشناسد. PUBG برای کامپیوتر، PS4 و اندروید منتشر شده است. نسخه موبایلی PUBG رایگان است و با ساده ترین گوشی ها نیز قابل بازی است.

PUBG موبایل ترفداران زیادی در ایران دارد. با اینکه شرکت سازنده دسترسی ایرانیان به بازی را محدود کرده است ولی با ترفندهای ساده ای می توان بازی کرد.

 

 

اگر در هنگام ورود به بازی با خطای زیر مواجه می شوید،

Server is busy. please try again later. Error code:restrict-area

Error code:restrict-area

متاسفانه دسترسی به pubg mobile برای چند کشور محدود شده است. ساده ترین راه برای حل این مشکل نصب اپلیکیشن 1.1.1.1 است، این اپ dns شما را تغییر داده و بازی درهنگام ورود متوجه کشور شما نمی شود. این اپ را از google play یا لینک زیر دریافت کنید.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudflare.onedotonedotonedotone

قبل از شروع بازی وارد اپ شده و روی سویچ وسط صفحه تاچ کنید.

 

PUBG موبایل

پابجی یک بازی چندنفره در سبک بتل رویال است. در سبک بتل رویال بازیکن در انتهای بازی همه را کشته و تنها بازمانده جنگ است. البته پابجی امکان بازی تیمی را فراهم کرده که یک تیم نهایتا 4 نفره در انتها برنده خواهند شد.

بازی در جزیره ای کوچک شروع می شود، بازیکنان 1 دقیقه فرصت دارند تا به سرور وصل شوند. در نهایت با اتصال 100 بازیکن بازی اصلی شروع می شود.

در 1 دقیقه اولیه شما نمیمیرید. می توانید به دیگران مشت بزنید، لباس های خود را عوض کنید، سیب پرتاب کنید یا با هم تیمی ها گپ بزنید.

بازی اصلی با پرواز این هواپیما شروع می شود. شما می توانید در مسیر پرواز از هواپیما بپرید، امکان سقوط آزاد به صورت تکی و تیمی نیز فراهم است. هر کجا دوست دارید بپرید. در شروع بازی شما دست خالی خواهید بود و برای پیدا کردن سلاح، مهمات، کلاه، لباس گلوله، بسته کمک های اولیه و همه چیز باید جستجو کنید.

با برنده شدن در هر بازی رتبه شما افزایش پیدا می کند ولی تاثیری در بازی ندارد. شما بازهم دست خالی خواهید بود. در ادامه درباره چند نقطه پرش اصلی توضیح می دهیم ولی در نهایت کاملا انتخابی است.

نقشه PUBG موبایل

بازی PUBG موبایل نقشه بزرگی دارد. طی کردن نصف نقشه با پای پیاده تقریبا غیرممکن است. در بازی انواع وسایل نقلیه فراهم است. موتورسیکلت، قایق، سواری، ...

بسته به مسیری که هواپیما در شروع بازی طی می کند شما حق انتخاب های زیادی برای نقطه پرش خواهید داشت. اگر در هنگام پرش به سرعت طی مسیر کنید شاید تا 3000 متر نیز بتوانید در هوا از مسیر اصلی هواپیما دور شوید.

 

Ping پینگ

پینگ زمان رفت و برگشت یک بسته دیتا به سرور است. متاسفانه یکی دیگر از مشکلات بازی های آنلاین نبودن سرور در ایران است، نزدیکترین سرورها به ایران برای pubg در اروپا هستند که خود بازی برای شروع این سرورها را پیشنهاد می دهد. 

دقت کنید وجود هر ابزار شبکه اضافی باعث افزایش پینگ شما خواهد شد. مثلا اگر در شبکه خانگی شما ابتدا به wifi وصل می شوید که خودش به مودم نیست و این دستگاه به مودم جداگانه ای از طریق کابل متصل است باعث افزایش پینگ خواهد شد. بهتر است مستقیم به شبکه وصل باشید.

بهترین پینگ بدست آمده در آزمایش های ما توسط مودم adsl است. به ترتیب adsl، سپس LTE و در نهایت 4G

برای کلیه بازی های آنلاین چند نفره بهتر است پینگ شما کمتر از 50 میلی ثانیه باشد ولی متاسفانه بدلیل وجود فاصله زیاد با سرورها امکان پذیر نیست. جدا از وجود فاصله ممکن است تجهیزات شبکه ای تاثیر منفی زیادی در پینگ داشته باشد. 

واحد پینگ میلی ثانیه است، شاید به نظر زمان خیلی کمی است ولی همینقدر کافی است که شما قبل از دشمن واکنش نشان دهید. امکان بازی آنلاین با پینگ بالای 300 تقریبا وجود ندارد. 

غیر از پینگ داشتن یک اتصال پایدار نیز مهم است. اگر پینگ شما هر لحظه یک عدد باشد امکان ندارد بتوانید خود را با روند بازی هماهنگ کنید. داشتم پینگ 200 پایدار بهتر از پینگ لحظه ای 100 و یک لحظه 300 است. 

تاثیر پینگ در شلیک با فاصله زیاد به خوبی قابل مشاهده است. اگر به هدف متحرک در فاصله بالایی شلیک می کنید حتما متوجه رد شدن تیر از پشت این اهداف می شوید. بازی هایی مانند pubg دارای فیزیک خوبی هستند و شما باید زمان رسیدن تیر به هدف را نیز در نظر بگیرید.

 

ترفند عمومی بازی چند نفره

این ترفند ها در تمامی بازیهای چند نفره کاربرد دارد و مختص پابجی نیست.

 • در محیط باز نباشید، قرار گرفتن در محیط باز باعث دیده شدن از کیلومترها دورتر می شود.
 • در هنگام تعویض خشاب حتما پناه بگیرید.
 • ندوید، تا حد امکان آرام تر حرکت کنید. اگر در هنگام دویدن با دشمن مواجه شوید زمان عکس المعل کمتری نسبت به دشمن خواهید داشت.
 • به منطقه مسلط باشید. همیشه در مکان با ارتفاع بیشتر نسبت به بقیه قرار بگیرید.
 • به اندازه کافی مهمات داشته باشید.
 • تا حد امکان از حالت خودکار اسلحه استفاده نکنید. همیشه در Burst یا single باشد. در حالت auto معمولا لگد سلاح باعث عدم برخورد تیر با هدف می شود.
 • اگر به صورت تک تیر شلیک می کنید و فرصت دارید حتما سر دشمن را هدف بگیرید.
 • قبل از شلیک به فاصله دور حتما زمان رسیدن تیر، پینگ و سرعت حرکت دشمن را در نظر بگیرید.
 • اگر در هنگام شلیک صدا خفه کن ندارید مطمئن شوید غافلگیر نمی شوید.
 • سلاح ها بهتر است به صورت میان برد و دوربرد انتخاب شوند. 

ترفند پابجی

در ابتدا به چند نکته مهم درباره تنظیمات بازی توجه کنید، در پابجی امکان انتخاب انواع کیفیت رندر و جزئیات وجود دارد. به اندازه ای کیفیت را بالا ببرید که گوشی داغ نکند، برای اندروید تفاوتی ندارد شما چت می کنید یا درحال کشتن آخرین نفر هستید اگر گوشی داغ کند اپ را می بندد. به فکر باتری هم باشید، هرچقدر با گرافیک سنگین تر بازی کنید پردازش بیشتری لازم دارید و این کار باتری را مصرف خواهد کرد.

واقعیت این است که در پابجی به جزئیات نیازی ندارید. بازی به نحوی طراحی شده که به صورت خودکار با نزدیک شدن جزئیات را بیشتر می کند، البته در یک مورد استثنا وجود دارد، شما می توانید دشمنان را از کیلومتر ها دورتر ببینید. دورترین فاصله ممکن برای دیدن دشمن به اندازه ای است که با scope 8X بتوانید هدف را بزنید.

پابچی یک بتل رویال است و هدف زنده ماندن به عنوان آخرین نفر یا آخرین تیم است، پس تعداد کشته ها ملاک نیست. شما می توانید فقط آخرین دشمن را کشته و اول شوید. در اینجا دو منطق کاملا متفاوت برای بازی به وجود می آید. ما نام این دو روش بازی را جلاد و هیتمن می گذاریم.

 

جلاد

در روش جلاد برای شما برنده شدن کافی نیست پس به دنبال دشمنان می روید به هر جنبنده ای شلیک می کنید، هر دشمنی در هر فاصله ای قابل کشتن است پس تیری در تاریکی هم شده میزنیم. در pubg مکان تقریبی شلیک روی نقشه نشان داده می شود، جلاد معمولا بلافاصله و بدون تردید به سمت صدا حرکت می کند.

با این منطق شما ممکن است سریعا کشته شوید، وقتی تعداد درگیری های شما زیاد باشد مطمئنا بازیکن بهتری یا با تجهیرات بهتری به پست شما می خورد که نمی توانید از پس او بربیاید. رکورد کشتار در بازی 30 نفر به صورت تکی بوده است. 

اگر در بازی پیش رو هدف کشتار است پس به کشتارگاه بروید، چند نقطه در نقشه بازی وجود دارد که بیشترین فرود را دارند. این نقاط لزوما بهترین سلاح ها را ندارد. در منطقه school حتی scope هم نیست ولی یکی از مناطق کشتار است!

برای شروع در School بپرید، اینکه در نقطه ای دیگه فرود بیایید و بعدا خود را به School برسانید فایده ای ندارد باید در دقایق اولیه بازی در این مکان باشید، اگر تا برداشتن اولین سلاح زنده ماندید سریعا به دنبال دشمن بروید و دنبال سلاح دوم نباشید، سلاح دوم شما در دست دشمن است.

در School بهتر است سریعا خود را به پشت بام برسانید یا اصلا در پشت بام فرود بیایید، با کمی تمرین می توانید این کار را بکنید. در پشت بام علاوه بر دید بهتر امکان کمین کردن نیز وجود دارد.

معمولا نصف بیشتر بازیکنان در همان دقایق ابتدایی بازی کشته می شوند. اگر از کشتارگاه زنده ماندید می توانید با همین منطق بازی را ادامه دهید یا برای کشتن بقیه دشمنان نقشه بکشید و کمی هیتمن شوید.

یکی دیگر از کشتارگاه های محبوب Pochinki است. اینجا وضعیت بهتر از School است، سلاح های بهتر و خودرو نیز وجود دارد. اگر اسلحه خوبی پیدا نکردید سریعا سوار ماشین شوید و دشمنان را زیر بگیرید.

اگر به کشتارگاه می روید با دشمنان از فاصله نزدیک و خانه به خانه درگیر خواهید شد پس سلاح مناسب بردارید. تفنگ اسنایپر در این مواقع کارایی ندارد. زمان محدود است و باید با تعداد زیادی دشمن درگیر شوید. در یک کشتارگاه به صورت متوسط با 3 تیم مختلف حدود 12 نفر درگیر خواهید شد.

 

بهترین سلاح برای درگیری نزدیک

 • انواع شات گان، فقط 2 شلیک دشمن را از پای در خواهد آورد.
 • AKM هم گزینه بدی نیست.
 • ماهی تابه PUBG هم گزیه سوم است. اگر دشمن نزدیک است با یک ضربه کار او را تمام کنید.

 

هیتمن

هیتمن به دنبال درگیری نیست و فقط هدف را از پای در می آورد. هدف شما آخرین دشمن است. پس در جای مناسبی فرود بیایید و از زمان خود نهایت استفاده را بکنید، تا جای ممکن سلاح، تجهیزات پزشکی و مخصوصا scope های قوی جمع آوری کنید، در هنگام بازی به تعداد بازیکنان زنده توجه داشته باشید معمولا وقتی تعداد به 25 نفر رسید کار شما شروع می شود. حلقه zone تنگ شده و چاره ای جز درگیری ندارید. یک هیتمن خوب حتما موارد زیر را همراه دارد.

 • یک تفنگ اسنایپر
 • scope 8x
 • مهمات کافی برای اسلحه اسنایپ
 • تجهیزات پزشکی، البته هیتمن نیازی به تجهیزات ندارد، چون قبل از شلیک دشمن او را از پای در خواهد آورد.
 • نارنجک دودزا برای موقعیت فرار

هرچقدر تعداد کشته های شما کمتر بود هیتمن بهتری است، البته به شرطی که اول شده باشید!

 

تنظیمات گرافیکی پابچی

پابجی موبایل به صورت خودکار برای هر گوشی متناسب با قدرت سخت افزار بهترین انتخاب را انجام می دهد ولی تنظیمات پیش فرض همیشه برای بازی مناسب نیستند. بیشتر جزئیات واقعا لازم نیست. سایه های زیاد، کیفیت بالای بافت و جزئیات تصویر باعث کند شدن و پایین آمدن فریم ریت می شوند.

برای داشتن تجربه بهتر توصیه می شود گرافیک را به Smooth و فریم ریت را بالاترین حد ممکن انتخاب کنید. گزینه موثر دیگر نیز Style است که باید همه موارد را یک به یک تست کنید. چشم هر انسان رنگ ها را متفاوت می بینید، ببینید جزئیات برای شما در کدام حالت بهتر دیده می شود. برای اینکار به مرحله آزمایشی بازی بروید و سعی کنید در دورترین فاصله ممکن دشمن را بدون scope مشاهده کنید. معمولا Classic و Colorful بهترین انتخاب ها هستند.

 

تنظیمات دسته pubg mobile

برای داشتن کنترل بهتر در هنگام بازی امکان تغییر مکان کنترلر ها روی صفحه نمایش فراهم است. شما می توانید اندازه و شفافیت را نیز تنظیم کنید.

 

تیراندازی مخفیانه

اگر متوجه عدم نمایش گزینه های تیراندازی مخفیانه شدید. در تنظیمات گزینه مربوطه را فعال کنید.

بازیکنان حرفه ای از این روش استفاده می کنند.

 

افزایش سریع رنک در پابجی

اگر به دنبال افزایش رنک هستید باید اول شوید یا تعداد کشته های خود را بالا ببرید، در ادامه روش ساده ای برای بالابردن تعداد کشته ها فرا میگیریم.

در pubg همیشه تعدادی زامبی بازیکن وجود دارد. این بازیکنان یا ارتباط با سرور را از دست داده اند یا گوشی را کنار گذاشتند، برای بالابردن سریع رنگ تا اخرین لحظه در هواپیما بمانید، با بازیکنان رها شده فرود بیایید و به راحتی آن را بکشید، این بازیکنان مقاوتی نمی کنند چون اصلا کنترلی ندارند.

 

اهمیت بازی تیمی در پابجی

تا زمانی که همراه تیم هستید تجربه راحت تری دارید ولی بازی تیمی نتیجه را تضمین نمی کند. شما باید به هم تیمی ها خود کمک کنید و اینکار ممکن است شما را در معرض خطر قرار دهد. سعی نکنید به هم تیمی خود شلیک کنید یا آنها را با ماشین زیر بگیرید. در برخی موارد مانند انفجار خودرو ممکن است هم تیمی های خود را بکشید، امکان گزارش هم تیمی خرابکار وجود دارد و اتفاقا جدی گرفته می شود. 

 

نارنجک دودزا

یکی از مهماتی که به صورت خودکار از روی زمین برداشته نمی شود نارنجک دودزا است، همراه داشتن حداقل یکی از این نارنجک ها ممکن است شما را در زمان خطر نجات دهد. وقتی هیچ پناهگاهی ندارید می توانید با پرتاب این نارنجک ها خود و هم تیمی ها خود را مخفی کنید. مطمئن شوید قبل از انتشار دود محل خود را لو ندهید.

کاربرد دیگر نارنجک دودزا در پرت کردن حواس دشمن است. شما می توانید نارنجک را در منطقه دورتری پرتاب کنید و از پشت به دشمنان نزدیک شوید.

 

فرود سریع پابجی

برای فرود سریع باید نقطه مورد نظر را در نقشه علامت گذاری کنید، دقت کنید اگر می خواهید قبل از همه به زمین برسید باید نقطه حداکثر در 750 نقطه پرش قرار داشته باشد. بلافاصله وقتی به 750 متری رسیدید بپرید و از کنار به هدف نزدیک شوید. به حداکثر سرعت 234 کیلومتر در ساعت خواهید رسید و مطمئنا اولین نفر روی زمین خواهید بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 تلفن همراه به عنوان یک اثر هنری و فوق العاده گران

در
گوشی هوشمند چیزی است که بدون آن یک ساکن مدرن در هر شهر نمی تواند زندگی اش را تصور کند. این ابزار کوچک به ما در شرایط مختلف کمک می کند و همچنین کمک می کند تا با آخرین اخبار ارتباط برقرار کنید و به روز باشید. فناوری های مدرن که به سرعت در حال توسعه هستند، گوشی ها را هر ساله پیچیده تر و پیچیده تر می سازند و به همین دلیل این ماهواره های کوچک فنی در حال حاضر بسیاری از ابزارهای گوناگون را به زندگی ما داده اند.
 
عکس گرانترین تلفن های همراه
با این حال، گوشی ها فقط چند منظوره و طراحی نیستند، تخیل را با رنگ های مختلف رنگ های مورد استفاده و کیفیت عکس های دوربین های دیجیتال، اما همچنین موضوع فوق العاده ی قیمت گران آن می باشد. قابل توجه ی شما - یک دهم از گرانترین تلفن های مدرن در جهان هست که می تواند نه تنها توانایی انجام هر کاری و حتی بیشتر از هر کاری، بلکه ظاهر منحصر به فرد را نیز داشته باشد.

Black Diamond iPhone 5 - 15.3 million dollars

البته قهرمانی در فهرست گرانترین تلفن همراه همراه البته که آیفون است که از ارائه یک ابزار از سری پنجم، که "الماس سیاه" نام دارد، برخوردار است. این گوشی همراه ثمره همکاری با استوارت هیوز طراح و جواهر ساز است که جزئیات گرانبهای زرد و سیاه را ترکیب کرده و این مدل را به عنوان گران ترین تلفن همراه در جهان ساخته است. این مورد از طلای خالص با وزن 24 قیراط ساخته شده است و لوگوی شرکت در پشت بیشتر با الماس سفید، که بیش از ششصد عدد است ، تزئین شده است. دکمه منو استاندارد با یک الماس بزرگ سیاه و سفید که وزن آن تا 26 قیراط می رسد، به همین دلیل قیمت تلفن همراه به میزان بالای 15.3 میلیون دلار رسیده است. ما همچنین یادآور می شویم که مونتاژ این معجزه مهندسی و طلا و جواهر تا 9 هفته طول کشیده و صاحب آن یک میلیاردر بی نام و نشان چینی بود که دارای نادر ترین تلفن همراه در جهان است.
 

Diamond Rose iPhone 4 - 8 million dollars

و دوباره ما درباره فناوری اپل صحبت خواهیم کرد یا دقیقا در مورد مدل «الماس رز»، که در رتبه دوم از گرانترین گوشی های موبایل ما قرار دارد. این مدل متعلق به نسل چهارم اپل است و همچنین 32 گیگابایت حافظه دارد که برای هر گوشی بسیار قابل توجه است. جواهر سازی به نام استوارت هیوز طراحی کرد، که این ابزار را ساده اما بسیار زیبا ساخت. قاب دور تلفن همراه دارای پانصد الماس است كه قاب صفحه نمایش است. قسمت پشتی از طلای طبیعی صورتی ساخته شده است و همچنین 53 الماس سفید دارد. اما، ظاهرا، جواهر ساز تصمیم گرفته که سنگهای زیادی استفاده نکند، او با افزودن دو الماس سفید، با وزن 8 قیراط و قهوه ای صورتی به وزن 7.4 این تلفن همراه را در مقام دوم قرار داده است.

Supreme Goldstriker iPhone - 3.2 million dollars

قیمت تقریبا شگفت انگیز آن 3،2 میلیون دلار کاملا توجیه شده است، این تلفن همراه از خالص ترین طلای 22 ساخته شده و وزن آن حدود 271 گرم است. در طول صفحه نمایش، الماس  به میزان 53 قطعه در امتداد یک مسیر کوچک کار گذاشته شده ، که هر کدام می توانند وزن یک قیراط داشته باشند. دکمه منو خانه نیز با یک گزینه لوکس تر، یعنی یک الماس برش خورده جایگزین شده است. 

iPhone 3G King's Button - 2.4 million dollars

سازندگان اپل فکر کرده اند و از یک جواهرساز اتریشی با تجربه، پیتر آلیسون، برای طراحی گوشی جدید خود دعوت کرده اند. نتیجه کار آنها یک مدل به نام "دکمه سلطنتی" بود که در حدود 2.4 میلیون دلار تخمین زده شد. خود گوشی نمی تواند یک طراحی منحصر به فرد داشته باشد، اما در عین حال دارای مقدار قابل توجهی الماس درخشان - 138 قطعه است که هماهنگ در سراسر فاب قرار گرفته است. و ویژگی اصلی این محصول، دکمه درخشان منو خانه است که با الماس سفید جایگزین شده است، و تنها تاکید بر لوکس بودن این مدل دارد.

GoldVish Le Million - 1.3 million dollars

شرکت GoldVish از سوی سوئیس نیز به عنوان واقعی ترین اثر هنری شناخته شده است، که جایگاه شایسته و پنجم در فهرست لوکس ترین گوشی های هوشمند را به خود اختصاص می دهد. طراحی این تلفن همراه توسط Emmanuel Gueite یکی دیگر از  - جواهر سازان معروف، که بسیاری از ساعتهای لوکس و منحصر به فرد و دیگر صنایع دستی را در سابقه تولید خود دارد انجام شده است. توجه داشته باشید که این تولید حتی موفق به دریافت کتاب رکوردهای گینس به عنوان گران ترین گوشی های هوشمند فروخته شده در سال 2006 در نمایشگاه در فرانسه شده است. این تلفن همراه دارای طراحی منحصر به فرد و درخشان است که در آن از الماس سفید و همچنین طلای سفید طلای 18 استفاده شده است. به طور کلی، این محصول در حدود 1.3 میلیون دلار تخمین زده شد.

Diamond Crypto Smartphone - 1.3 million dollars

طراح با تجربه، پیتر آلیسون، بهترین کار خود را برای توسعه این مدل انجام داده است که مدتهاست در گرانقیمت ترین گوشی های هوشمند دنیا حفظ شده است و تنها اخیرا به رتبه ششم  رسیده است. این گوشی مبتنی بر ویندوز است و بنابراین یک مرکز تحلیلی کامل را در یک بسته کوچک نشان می دهد. به هر حال، این گوشی نیز خیلی ساده نیست .در  آن طلای واقعی و پنجاه الماس وجود دارد، که ده عدد از آنها بسیار نادر و دارای رنگ آبی است.  به این ترتیب 1.3 میلیون دلار برای ثروتمندان هزینه خواهد داشت.
 

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot - $ 1 Million

مطمئنا تعداد کمی از مردم نام تجاری Gresso را شنیده اند که از سوی سوئیس شناخته شده و بسیاری از اقلام لوکس را توسعه می دهد.  در سال 2005 این تلفن همراه را طراحی کرد.. لوکس با ترکیبی از سادگی ، کلاسیک در طراحی . بدنه از 180 گرم طلا خالص ساخته شده است . صفحه نمایش از شیشه یاقوت کبود ارزشمند ساخته شده است که حتی با ضربه مستقیم و قوی در برابر سطوح مختلف نیز صدمه نمی بیند.
 

Vertu Signature Cobra - 310 thousand dollars

در جایگاه هشتم تلفن Vertu از نام تجاری با نام تجاری Cobra گرفته شده، قرار دارد . این گوشی ساده و آشنا، با ابعاد کوچک ساخته شده است که با یک مار کبرا تزیین شده است. اشکال منحصر به فرد و همچنین مواد گرانبها مورد استفاده در تولید، به سرعت توجه دوستداران گوشی های لوکس را به این مدل جلب کرد. جواهرساز فرانسوی Beaucheron اطمینان داد که گوشی واقعا ارزشمند است و به همین دلیل الماس بزرگ گلابی شکل، الماس سفید گرد و همچنین زرد و مجموعه ای از 439 جواهر گرانبها در آن بکار رفته است. این مدل در چندین رنگ پایه منتشر شده و همچنین 310 هزار تخمین زده شده است.

BlackDiamond VIPN - 300 thousand dollars

رتبه نهم این لیست گران قیمت ترین تلفن همراه با یکی از محبوب ترین و گرانترین شرکت ها، یعنی سونی اریکسون، تکمیل شده است. گوشی جدید خود، به نام سیاه الماس، تبدیل به یک موفقیت واقعی شده است. این طرح در مفهوم کلاسیک یک ابزار 90 ساله ساخته شده است، در ساخت آن از یک مورد آینه جلا، و همچنین شیشه ای با دوام، پلی کربنات بر روی صفحه نمایش استفاده شده که دقیقا آن را از هر سقوط و برخورد ناگهانی  نجات می دهد. طراحی  توسط Jaren Goh انجام شد، که نمیتوانست در برابر الماس مقاومت کند و تنها دو قطعه الماس را به تلفن اضافه کرد - یکی در قسمت پشت دستگاه و دیگری در جلو. قیمت چنین تلفنی کمتر از 300 هزار است.
 

iPhone Princess Plus - 176.4 thousand dollars

جای تعجب نیست که این لیست شامل گوشی های برند اپل است، زیرا آنها همیشه یکی از گرانترین محسوب می شوند. این مدل، که به سادگی به نام "شاهزاده" نامیده می شود،   توسط طراح مشهور اتریشی پیتر آلیسون، ساخته شده است. دور تا دور این گوشی همراه  بیش از 180 الماس مختلف استفاده شده است. چنین تلفنی تا 176.4 هزار دلار هزینه دارد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

من از سه رئیس جمهور پرسیدم

در

رئیس جمهور

شوخی جان مارشال با سه رئیس جمهور

 

من از سه رئیس جمهور پرسیدم:

سلام چه کسی سیب مرا گاز زده است؟ " جورج گفت: "من نمی توانم دروغ بگویم." "من آن را انجام نداده ام."

 

آبراهام گفت: "آنها بی جهت من را "Honest Abe" صدا نمی زنند. "من هم این کار را نکردم."

Honest Abe نام مستعار رییس جمهور آمریکا ، آبراهام لینکلن(شخصی صریح و صادق)

 

سپس نوبت دونالد بود. او آنچه را در دهانش بود قورت داد و به سادگی گفت: "اوباما!"

 

جان مارشال : من به عنوان نویسنده و فیلمساز دوست دارم هر روز از کامپیوتر دور شوم و با دست خود چیزی بسازم. بنابراین یک تکه مقوا بزرگ به دستم می رسد ، چیزی می کشم ، سریع آن را با چاقو و قیچی می برم ، سپس در غروب خورشید با آن ژست می گیرم. من آنها را سلفی غروب آفتاب می نامم. هرکدام با یک عنوان روبرو می شوند که بیشتر شبیه کارتون های تک صفحه ای است و امیدوارم مورد پسند شما واقع شود. غروب آفتاب با  سه رئیس جمهور

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

رئیس جمهور های آمریکا که بیماری خود را برای ماندن در سمت خود پنهان کردند

در

رئیس جمهور

بیماری می تواند توانایی رئیس جمهور در انجام وظایف رسمی خود را تحت تأثیر قرار دهد ، اما در بیشتر طول تاریخ ایالات متحده ، بسیاری از این افراد قدرتمندجهان سعی کرده اند با حفظ اعتماد به نفس بالا ، وضعیت سلامتی خود را پنهان کنند و به دنبال  ترفندهای مختلف برای حفظ پست ارزشمند خود باشند.


بنیانگذاراران اولیه قانون اساسی آمریکا نیاز به وضعیت سلامتی رئیس جمهور را پیش بینی کردند و در قانون اساسی آمده است که در صورت مرگ ، استعفا یا ضعیف شدن یک رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور به عنوان سرپرست پست ریاست جمهوری انتخاب می شود. اما این جزئیات مهم را در نظر نگرفتند ، از جمله این سوال که چه کسی حق دارد رئیس جمهور را نامناسب اعلام کند ؟ چه زمانی و چگونه رئیس جمهور باید به کار خود برگردد و آیا معاون رئیس جمهور باید تا پایان دوره ریاست جمهوری باقی بماند ، یا تا جایگزینی پیدا شود؟


زمان زیادی سپری شد و تنها پس از ترور جان اف کندی بود که کنگره با تصویب متمم بیست و پنجم ، پروتکل روشنی را تعیین کرد که اگر رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور استعفا دهند ، ناتوان شوند ،  یا بمیرند چه اتفاقی می افتد؟

9 رئیس جمهور آمریکا که مشکلات سلامتی خود را برای ماندن در سمت خود پنهان کردند

  

 

 

 

 

1. جورج واشنگتن

جورج واشنگتن

جرج واشنگتن. اولین رئیس جمهور منتخب مردمی ایالات متحده آمریکا.  \ عکس

 

اولین رئیس جمهوری که در زمان قدرت به سختی بیمار شد جورج واشنگتن بود. دو ماه پس از سال اول ، واشنگتن تحت عمل جراحی برای برداشتن تومور قرار گرفت که باعث شد وی به مدت شش هفته در سمت راست روی تخت دراز بکشد. در سال دوم ریاست جمهوری خود دچار حمله آنفولانزا شد که شنوایی و بینایی وی را تهدید می کرد. همین حادثه بود که رئیس جمهور را وادار به نوشتن نوعی اعتراف کرد: "در کمتر از یک سال من دو حمله شدید داشته ام - حمله آخر از حمله اول بدتر است و شاید سوم ، به احتمال زیاد ، من را به دنیای بعدی بفرستد . "

 

بیماری ها در شهرهای اولیه آمریکا بیداد می کردند و شیوع تب زرد در تابستان 1793 جورج و دولت را وادار به فرار به حومه کرد. وی موفق شد به عنوان کسانی زنده بماند که توانستند از دیفتری ، سل ، آبله ، مالاریا ، اسهال خونی ، آنژین و بسیاری از بیماری ها زنده بمانند. وی سرانجام بر اثر عفونت گلو درگذشت ، اما پس از ترک پست ریاست جمهوری.

 

2. جان اف کندی

جان اف کندی

ژاکلین و جان اف کندی.  \ عکس


اکثر مردم تصور می کردند جان اف کندی جوان و پرانرژی است. و انتخاب از روی عمد انجام شد. کندی در واقع با درد مداوم زندگی می کرد ، اما بیماری او از ترس آسیب رساندن به حرفه سیاسی خود ، یک راز کاملاً محرمانه نگهداری می شد. وی دارای آلرژی ، مشکلات معده و کمردرد بود که با خدمات وی در طول جنگ جهانی دوم افزایش یافت و نیاز به جراحی های متعدد داشت. گفته می شود در سال 1937 هنگامی که وی دانشجوی هاروارد بود ، آسیب دیدگی از ناحیه کمر اتفاق افتاد و در ابتدا وی را از انجام خدمت سربازی معاف کرد. قبل از آسیب دیدگی ، او نیز بیمار بود. جان در دوران کودکی از مشکلات دستگاه گوارش رنج می برد ، که بعداً به عنوان بیماری آدیسون ، یک اختلال غدد درون ریز تشخیص داده شد.

 

جان اف کندی

جان اف کندی.  \ عکس

 

 

3. ویلیام هنری هریسون

ویلیام هنری هریسون

ویلیام هنری هریسون.  \ عکس


ویلیام هنری هریسون یکی از "کوتاه مدت ترین" رئیس جمهورها شد که تنها سی و چهار روز پس از روی کار آمدن از بیماری ذات الریه ، که در روز تحلیف خود با آن مبتلا شد ، درگذشت. وی اولین رئیس جمهوری بود که در زمان ریاست جمهوری جان خود را از دست داد ، جان تایلر نخستین معاون رئیس‌جمهوری بود که در پی مرگ رئیس‌جمهور به ریاست جمهوری رسید.

 

ویلیام هنری هریسون

ویلیام هنری هریسون ، غرق در بیماری.  \ عکس


اگرچه تایلر در اصل عنوان "معاون رئیس جمهور ، سرپرست پست ریاست جمهوری" را از کنگره دریافت می کرد ، اما وی به دنبال موقعیت دائمی تر بود. سرانجام ، وی به کاخ سفید نقل مکان کرد و به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرد و حتی یک سخنرانی افتتاحیه را ایراد کرد.

 

4. گروور کلیولند

رئیس جمهور

گروور کلیولند.  \ عکس

 

در سال 1893 ، گروور کلیولند برای برداشتن تومور سرطانی در دهان خود نیاز به جراحی داشت. وی برای جلوگیری از توجه مطبوعات ، قایق بادبانی دوست خود را در Long Island Sound مکانی برای عمل جراحی قرار داد. یک چهارم کام فوقانی به طور کامل برداشته شد ، یک ایمپلنت وارد شده و به کار خود برگردانده شد. مردم آمریکا  چیزی نمی دانستند.

 

5. وودرو ویلسون

ویلسون

وودرو ویلسون.  \ عکس

 

وودرو ویلسون در هنگام مذاکره با رهبران جهان در مذاکرات صلح پاریس تقریباً در اثر بیماری همه گیر آنفلوانزا درگذشت. در طول جنگ جهانی اول ، آنفلوانزا جان غیرنظامیان و سربازان را گرفت. سرانجام بیست میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر این بیماری مردند.

 

ویلسون

وودرو ویلسون در اروپا ، در مورد مسائل مربوط به کنفرانس صلح پاریس در سال 1919.  \ عکس


دکتر ویلسون وقتی به مطبوعات گفت رئیس جمهور از باران در پاریس سرماخورده دروغ گفت. این بیماری او را خسته کرد و دستیاران نگران بودند که این امر در مذاکرات رئیس جمهور دخالت کند. سرانجام ، ویلسون از خواسته های خود از ژرژ کلمانسو ، رهبر فرانسه دست کشید و موافقت خود را با خلع سلاح نظامی راینلند و اشغال فرانسه توسط آن برای حداقل پانزده سال اعلام کرد. در نتیجه ، پیمان ورسای چنان خشن علیه آلمان بود که به ظهور آدولف هیتلر و بروز جنگ جهانی دوم کمک کرد.

 

این آخرین باری نبود که پزشک درباره وضعیت رئیس جمهور دروغ می گفت: در سال 1919 ، او دچار یک سکته مغزی شد. از آن لحظه به بعد ، اوضاع فقط بدتر شد و در ماه اکتبر رئیس جمهور بیدار شد و خود را تا حدی فلج دید. همسرش ادیث در حالی که از اعتبار وی محافظت می کرد و دولت را آرام نگه می داشت اقدام کرد. او اساساً مانند رئیس جمهور رفتار می کرد و کشور در مورد وضعیت واقعی ویلسون در بی خبری باقی مانده بود تا زمانی که دوره وی در سال 1921 به پایان رسید.

 

6. فرانکلین دلانو روزولت

روزولت

فرانکلین دلانو روزولت.  \ عکس


فرانکلین دلانو روزولت ، طولانی ترین رئیس جمهور ایالات متحده ، از ترس اینکه ضعیف شناخته شود ، جدی بودن فلج اطفال را از دید مردم آمریکا پنهان کرد.

 

روزولت

فرانکلین روزولت در ماشین برای پیاده روی.  \ عکس

 

در سی و نه سالگی در سال 1921 بیماری فلج اطفال تشخیص داده شد. این غیرمعمول بود زیرا بیشتر قربانیان فلج اطفال در آن زمان کودکان زیر چهار سال بودند. روزولت در سالهای پس از عفونت فلج اطفال به طور خستگی ناپذیری برای بازسازی بدن خود تلاش کرد. از آنجا که فلج شده بود ، بیشتر اوقات از یک ویلچر مخصوص طراحی استفاده می کرد. او به عنوان رئیس جمهور می خواست قدرت و مردانگی را به نمایش بگذارد ، و بنابراین راهی را برای "راه رفتن" در هنگام سخنرانی عمومی ابداع کرد. استفاده از بندهای مخصوص پا ، استفاده از عصا و دست پسرش یا مشاور مورد اعتماد شامل این موارد بود. علاوه بر این ، او از مطبوعات خواست که از گرفتن عکس هنگام راه رفتن ، در زمان جابجایی از اتومبیل به صندلی چرخدار و بالعکس خودداری کنند.

 

7. دوایت آیزنهاور

آیزنهاور

دوایت دی آیزنهاور.  \ عکس


در زمان تصدی دوایت دی آیزنهاور ، وی دچار حمله قلبی و سکته مغزی ، جراحی شد و همچنین بیماری کرون نیز تشخیص داده شد.آیزنهاور که نگران بهبود یافتن خود بود ، نامه محرمانه ای به معاون رئیس جمهور خود ، ریچارد ام. نیکسون نوشت و به او گفت که در صورت عدم بهبودی چه کند.

 

آیزنهاور

ژوکوف و آیزنهاور ، 1945.  \ عکس


در آن ، وی از نیکسون به عنوان شخصی که تعیین می کند آیا آیزنهاور می تواند وظایف ریاست جمهوری خود را انجام دهد ، نام برد. این نامه قانونی نبود و نیکسون تنها لحظه ای ریاست جمهوری را عهده دار شد ، یک بار در سال 1955 پس از حمله قلبی رئیس جمهور و بار دیگر در حین عمل در سال 1956.

 

8. رونالد ریگان

رونالد ریگان

رونالد ریگان.  \ عکس


پنج سال پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری ، رونالد ریگان به بیماری آلزایمر مبتلا شد. پسر وی ، ران ریگان ، گفت که علائم بیماری را در حالی که پدرش در مطب بود مشاهده کرده است. در حالی که شواهد قطعی وجود ندارد که نشان دهد چهلمین رئیس جمهور در زمان فرماندهی کل قوا از آلزایمر رنج برده است ، شایعات مربوط به زوال عقل با تمرکز بیشتر بر روی سن او در طول اولین مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ریگان را آزار می داد  . آنچه تأیید می شود این است که وی چندین مورد سرطان داشته است. در سال 1985 ، چندین پولیپ از روده بزرگ او خارج شد و مشخص شد که یکی از آنها سرطانی است. دو سال بعد ، اپیتلیوم سلول پایه (بینی) از بینی او خارج شد.

 

اصلاحیه 25 ام برای اولین بار به طور رسمی در 13 ژوئیه 1985 اعمال شد ، زمانی که رئیس جمهور رونالد ریگان معاون رئیس جمهور وقت جورج دبلیو بوش را مامور انجام وظایف خود در حین جراحی سرطان روده بزرگ کرد. وقتی بیهوشی عمومی به ریگان انجام شد ، بوش سرپرست پست ریاست جمهوری شد. کمتر از هشت ساعت ، ریگان به سنا اطلاع داد که آماده است تا وظایف ریاست جمهوری خود را از سر بگیرد.

 

9. جورج دبلیو بوش

755180991765210.jpg

جورج دبلیو  بوش.  \ عکس


جورج دبلیو بوش در مدت دو دوره ریاست جمهوری خود ، دو بار به متمم بیست و پنجم اشاره کرد. در 29 ژوئن 2002 ، بوش قبل از انجام بیهوشی برای کولونوسکوپی به بند 3 متمم 25 رسید و مختصراً معاون رئیس جمهور دیک چنی را به عنوان سرپرست ریاست جمهوری معرفی کرد. وی هنگامی که در سال 2007 کولونوسکوپی دیگری انجام داد مجدداً همین کار را انجام داد.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بایدن پیروز انتخابات آمریکا شد

در

joe-biden-ukraine-fundraising-min.jpg

 

نتیجه انتخابات در ساعات اولیه مطابق پیش بینی ها پیش نرفت و ترامپ در بیشتر ایالت ها جلو افتاده بود، در آخرین ساعات شمارش آرا جو بایدن توانست با کسب اکثریت ارای الکترال رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا شود.

نکته مهم دیگر درباره انتخابات امسال امریکا، شرکت تعداد بالای آمریکایی ها در این انتخابات است، حتی با وجود کرونا مردم به پای صندوق های رای رفتند تا از کاندیدای مورد علاقه خود حمایت کنند.

ترامپ آرای ایالت اریزونا را از دست داد، این ایالت 4 سال پیش به او رای داده بودند. اینبار هم ترامپ توانست رای تگزاس و فلوریدا را مثل دوره ی قبل از آن خود کند. البته برای مثال ایالت تگزاس از سال 1964 به کاندیدای جمهوری خواه رای داده و احتمالا شخص رئیس جمهور تفاوت خاصی در رای آن ها نخواهد داشت.

ترامپ در رشته توییت هایی صحت انتخابات امروز آمریکا را زیر سوال برد و اعلام کرد من در ساعات اولیه پیش بودم ولی ناگهان رای های من ناپدید شد و در برخی ایالت ها از هرجایی رای های بایدن پیدا می شد.

به نظر مردم آمریکا از ترامپ خسته شده اند و حاضر نبودند 4 سال دیگر او را تحمل کنند. 3 رئیس جمهور قبلی آمریکا، اوباما، بوش پسر و بیل کلینتون هر یک 2 دوره سر کار بودند.

 

تاریخچه انتخابات آمریکا

اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشور آمریکا در سال 1788 برگزار شد و در سال 1789 جرج واشنگتن به عنوان نخستین رئیس جمهور این کشور شروع به کار کرد. جرج واشنگتن برای دوره بعد نیز انتخاب شد. 

انتخابات در امریکا سابقه بیشتر از 230 ساله دارد و تاکنون 45 رئیس جمهور این کشور را اداره کردند. ترامپ که در سال 2016 روی کار آمد 45مین رئیس جمهور آمریکاست. 

جالب است که بدانید در این مدت فقط جرج واشنگتن و جان تیلر(یک دوره) بدون حزب سیاسی توانستند رئیس جمهور آمریکا شوند.

 

شرایط کاندیدای ریاست جمهوری در آمریکا

سه شرط تولد در امریکا، حداقل سن 35 سال و 14 سال اقامت در این کشور شروط اصلی برای کاندیدا هستند.

 

الکترال چیست؟

در امریکا برخلاف بیشتر کشورها، تعداد مجموع آرا برنده انتخابات را مشخص نمی کند. برای مثال در سال 2016 هیلاری کلینتون با کسب 48.2% کل آرا معادل 65 میلیون رای در برابر تقریبا 63 میلیون رای ترامپ بازنده شد. 

برای پیروزی در انتخابات امریکا کسب حداقل 270 رای الکترال الزامی است و اگر کاندیدای نتواند این ارا را به دست آورده مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا یک نفر را از بین 3 کاندید برتر انتخاب می کند.

تعداد الکترال های هر ایالت معادل تعداد رای های نمایندگان در کنگره است. برای مثال کالیفرنیا بیشترین تعداد الکترال معادل 55 را دارد. درکل 538 رای الکترال وجود دارد.

el-min.jpg
تعداد  الکترال های هر ایالت

 

الکترال (Electoral College) مزایا و معایب زیادی دارد ولی یکی از مهمترین مزایای آن شرکت همه اقشار جامعه در انتخاب بهترین فرد برای ریاست جمهوری است، البته از سوی دیگر به ایالت های که وضعیت حزب در آنها مشخص نیست قدرت زیادی می دهد. عیب اصلی الکترال عدم توجه به خواسته عموم مردم است. (مانند انتخابات 2016) 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...