ای بی ، از شاپ بات در مسینجر فیسبوک برای جذب مشتری استفاده می کند

شرکت ای بی در حال تست کردن یک همراه خرید به نام شاپ بات برای مسینجر فیسبوک است تا بتواند با استفاده از 1 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی یافتن موارد فروشی را ساده کند.


سرویس آزمایشی از یک هوش مصنوعی استفاده میکند تا درمورد کاربران از طریق پروفایل فیسبوکشان بیشتر بداند. شاپ بات میتواند جزئیاتی همچون اندازه لباس را به خاطر بسپارد تا خریدهای بعدی آسان شود. (سیارک)
کاربران گوشی‌های هوشمند وقت خود را بر روی نرم افزارهای محدودی همانند مسینجر فیسبوک صرف میکنند.

ای بی میخواهد با استفاده از خدمات چت، به بیشترین تعداد نفراتی که ممکن است دسترسی داشته باشد. زمانی که خریدار مورد انتخابی خود را توسط چت با بات یا فرستادن عکس انتخاب کند برای تکمیل خرید به ای بی میروند.
مقام ارشد محصولات ای بی، آر.جی پیتمن گفته است که "ما میخواهیم به جایی برویم که کاربران ما در آنجا هستند تا همه بتوانند از ای بی دات کام و اپلیکیشن موبایل ما استفاده کنند." (سیارک)
بات‌ها که نقش فروشنده را در خدمات نمایندگی فروش بازی میکنند، به فیسبوک این اجازه را میدهند که فراتر از تبلیغات بروند. فروشنده‌های آنلاین دیگری نیز همچون اسپرینگ و اورلین ، از مسینجر فیسبوک استفاده میکنند.
فیسبوک هیچ در حال حاضر هیچ درآمدی از انتقال مستقیم پول در مسینجر خود کسب نمیکند، اما تبلیغاتی که منجر میشود کاربر به مسینجر برود و با بات یک شرکت چت کند را به فروش میرساند. (سیارک)
ای بی سعی دارد تصویر خود را در ذهن خریداران، به جای مکانی که صرفاً خرید آنلاین در آنجا انجام میشود به مکانی که در آن معاملات خوب بر روی کالاهای ارزشمند انجام میشود، تغییر دهد. مدیر عامل شرکت، دوین ونیگ ، سرمایه گذاری در هوش مصنوعی را برای راحتی خرید برای خریداران و رسیدن به هدف لیست خرید یک میلیارد نفری در اولویت قرار داده است.
این آزمایش با فیسبوک خط انتقال جدیدی برای رشد تعداد مشتری فراتر از موتورهای جستجوگر همانند گوگل ایجاد میکند. ای بی بیش از 164 میلیون اکانت فعال در 30 ژوئن امسال داشت و از ابتدای سال فقط 4.5 درصد رشد کاربر داشته است.
با کاهش وقت افراد و تنگی زمان، بات‌ها میتوانند آینده‌ای قدرتمند در اختیار داشته باشند و اعمال تکراری را تا حد زیادی اتوماتیک کنند. گوگل و مایکروسافت جزو شرکت‌هایی هستند که در حال توسعه این تکنولوژی میباشند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام