نرم افزار

پنج استفاده ی وسوسه کننده برای هوش مصنوعی

علاوه بر هدایت به سمت زوال ظالمانه بشریت ، هوش مصنوعی ، مردم جهان را در کارهایشان کمک می نماید ، که شامل پزشک هایی که مسمومیت عفونی را در مریض ها شناسایی می کنند و دانشمندانی که گونه های حیوانی در معرض خطر را در حیات وحش ردگیری می نمایند ، متخصصین این حرف ها را روز پنجشنبه ( 13 اکتبر ) در کنفرانس وایت هاوس فرانتییر در پیتزبورگ بیان نمودند .(سیارک)


پیشرفت هایی در زمینه ی هوش مصنوعی همواره با اشتیاق همراه نبوده اند . متخصص مشهور فیزیک نجومی ، استفن هاوکینگ در برخی موارد اخطار داد که هوش مصنوعی کاملا پیشرفته می تواند نسل انسان را منقرض نماید ، همچنین فیلم های علمی تخیلی هالیوود نیز اغلب درباره ی روبات هایی است که با انسان در مورد کنترل زمین می جنگند . اما در کنفرانس دیروز – که در آن محققین تراز اول کشور ، نوآوران ، پایه گذاران شرکت ها و دانش آموزان در آن شرکت داشتند – دانشمندان توضیح دادند که چگونه هوش مصنوعی جدید تحقیقات را سرعت بخشیده و زنگی ها را بهبود می بخشند .
در اینجا 5 ابتکار هوش مصنوعی که هم اکنون فناوری را از نو تعریف می کنند اشاره می نماییم (سیارک)
محافظت از حیات وحش

محققین بسیاری می خواهند بدانند چه تعداد حیوان در دنیا وجود دارند و کجا زندگی می کنند ، اما بنا بر گفته ی تانیا برگر-ولف پروفسور کامپیوتر در دانشگاه ایلینویز شیکاگو که در کنفرانسی که توسط دانشگاههای پیتزبورگ و کارنی ملون میزبانی و به صورت زنده پخش می شد ، بیان شد که " دانشمندان ظرفیت انجام این کار را ندارند و همچنین حلقه های جی پی اس و یا ماهواره های کافی برای این کار را ندارند " .
در عوض خانم برگر – ولف و همکارانش Wildbook.org را پایه گذاری کردند که سایتی بر پایه ی الگوریتم و سیستم هوش مصنوعی می باشند . این سیستم عکس های آپلود شده توسط خبرگان و مردم عادی را بررسی می نماید . که می تواند مشخصات و علامت های مخصوص هر حیوان را تصدیق کند ، محل زندگی آن حیوان را توسط مختصات جی پی اس مختص هر عکس را دریابی نمایند و سن حیوان را تخمین زده و مشخص کند که نر یا ماده است ، همانطور که برگر – ولف بیان نمود .بعد از کمپین عکاسی گسترده 2015 ، وایلدبوک بدین نکته دست یافت که شیر ها بچه های بسیاری از گور خر های در حال انقراض در کنیا را شکار می نمایند ، که باعث گردید تا مسئولین محلی بنا به گفته ی او برنامه ی مدیریت شیر ها را تغییر دهند.
برگر – ولف اشاره نمود که توانایی استفاده از عکس ها بوسیله ی فناوری تشخیص دهنده ی تصویر دسترسی به گفتمان را در علم به صورت دموکراسی در می آورد . " اکنون ما می توانیم از عکس ها برای ردیابی و شمارش حیوان ها استفاده نماییم ."
تشخیص مسمومیت عفونی
مسمومیت عفونی عوارضی دارا می باشد که اگر زود پی برده شوند قابل درمان می باشند ، اما بیماران ممکن است اگر مسمومیت عفونی به مدت طولانی پنهان بماند دچار نقص عضو یا حتی مرگ گردند . امروزه ، الگوریتم هوش مصنوعی که داده را در رکورد های پزشکی الکترونیکی بررسی می نمایند ، می توانند به پزشکان در تشخیص مسمومیت عفونی به طور متوسط 24 ساعت زودتر بنا به گفته ی سوشی ساریا که استاد یار دانشگاه مهندسی جان هاپکینز وایتینگ می باشد ، کمک نمایند .(سیارک)

 ساریا داستانی درباره ی پیرزن 52 ساله که به دلیل جراحت عفونی متوسط به بیمارستان مراجعه کرده بود را تعریف کرد . در مدت حضور وی در بیمارستان ، بیمار دچار مسمومیت عفونی گردید .شرایطی که خون مواد شیمیایی برای مقابله در برابر عفونت تولید می کند و منجر به التهاب می شود . این التهاب ممکن است منجر به تغییر در بدن شود که می تواند باعث نقص عضو یا مرگ گردد .
بنا به گفته ی ساریا ، پیرزن فوت کرد . اما اگر پزشکان از سیستم هوش مصنوعی استفاده کرده بودند که به آن سیستم هشدار سریع همه جانبه ی فشار خون بالا ( TREWScore ) می گویند ، می توانستند 12 ساعت سریع تر تشخیص داده و شاید از مرگ بیمار جلوگیری می کردند .
TREWScore همچنین می تواند برای نظارت بر سایر شرایط شامل دیابت و فشار خون بالا نیز استفاده گردد . تشخیص بیماری ممکن است در داده های کنونی موجود باشد ، ما روشی را لازم داریم که بتوانیم این داده ها را رمز گشایی کنیم . (سیارک)
جست و جو و نجات
قربانیان سیل ، زلزله و سایر بلایای طبیعی ممکن است در هر جایی تنها مانده باشند ، اما تکنولوژی جدید هوش مصنوعی کمک می کند تا اولین کسانی که محل آنها را دریافت نمودند قبل از اینکه دیر شود به کمک آنها بشتابند .
تا چند وقت اخیر ، نیرو های نجات به منظور پیدا کردن قربانیان از تصاویر هوایی محل آسیب دیده استفاده می نمودند ، اما بررسی آن همه تصویر و ویدئو ارسالی از هواپیمای کنترل از راه دور بسیار زمان بر می باشد و خطر دیر رسیدن کمک به قربانیان را افزایش می دهد که این گفته ی رابین مورفی پروفسور کامپیوتر و مهندسی در دانشگاه ای اند ام تگزاس می باشد .
هوش مصنوعی به برنامه نویسان کامپیوتری اجازه می دهد تا با نوشتن الگوریتم های ساده ، بتوانند که تصاویر و ویدئو ها را بررسی نموده و در کمتر از دو ساعت افراد ناپدید شده را بیابند . هوش مصنوعی همچنین می تواند آوار روی هم جمع شده را در مناطق سیل زده که ممکن است قربانیان در آنجا گرفتار شده باشند راشناسایی نماید .
بعلاوه ، بنا به گفته ی مورفی ، الگوریتم هوش مصنوعی می تواند توسط رسانه های اجتماعی همانند توییتر به منظور دست یابی به اطلاعات افراد در مناطق آسیب دیده استفاده شود . (سیارک)
امنیت سایبری

یافتن درز و شکاف و حملات در کامپیوتر ها یک پروسه ی عادی و در عین حال بسیار دشوار می باشد .مایکل واکر ، مدیر برنامه ی دفتر ابداعات و اطلاعات آژانس تحقیقات پیشرفته ی دفاعی (DARPA ) می گوید , حمله کنندگان می توانند ماه ها و سال ها روی تولید هک وقت بگذارند ، دفاع ما باید طوری باشد که حمله را در عرض چند دقیقه بفهمد و ضد حمله بزند .اما هوش مصنوعی به نظر می رسد با چالش روبرو شده است . DARPA اولین چالش بزرگ خود را در 4 آگوست در لاس وگاس تجربه کرد ، مسابقه ای که در آن برنامه ی میهم (Mayhem) ، برنامه ای که توسط شرکت وابسته به پیتزبورگ با نام فورآلسیکیور(ForAllSecure) تولید شده بود .
واکر توضیح می دهد که چگونه زندرا (Xandra) مقام دوم مسابقه توانست حمله ی جدیدی در رمز دودویی کشف کند ، نحوه ی کار آن را پیدا کرد و به یک شبکه دست یافت و به دفاع یکی از رقیبان نفوذ کرد که نام آن جیما (Jima) بود . و جیما نفوذ را کشف نموده و یک راه حل ارائه نمود و نفوذ را خاتمه داد .
کل این قسمت 15 دقیقه طول کشید . واکر می گوید همه ی این اتفاقات طوری رخ داد که هیچ انسانی نمی توانست تشخیص دهد که شکاف وجود دارد .حمله در یک شبکه ی کوچک رخ داد اما واکر می گوید که این اطمینان را دارد که هوش مصنوعی می تواند روزی در دنیای واقعی این حملات را پیدا کرده و به آنها پاسخ دهد .(سیارک)
بازگرداندن حس لامسه
در یک اتفاق جهانی که پنج شنبه اعلام گردید ، محققین اعلام کردند که حس لامسه ی یک مرد معلول توسط بازوی روباتیک کنترل شده توسط مغز و کاشت تراشه های مغزی باز گردانده شد .لایو ساینس دیروز گزارش داد که تصادف خودرو در سال 2004 مردی به نام نیتن کاپلند را با فلج شدن هر دو دست و پا را رها نمود ، بدین معنا که نمی توانست پا ها و قسمت های پایین دست هایش را تکان دهد . در کنفرانس فرانتیر ، دکتر مایکل بونینگر ، پروفسور دپارتمان دارو های فیزیکی و توانبخشی در دانشکده ی داروسازی دانشگاه پیتزبورگ ، نوضیح داد که چگونه ابداعات اجازه دادند تا کاپلند دوباره در دستانش لامسه داشته باشد .
پزشکان دو تراشه ی کوچک الکترونیکی را در مغز کاپلند قرار دادند – یکی در کورتکس احساسات که کنترل لامسه را بر عهده دارد و دیگری در کورتکس حرکات که کنترل حرکات را در اختیار دارد . در طول مدت آزمایشی ، کاپلند قادر بود تا بازو ی روباتیک را توسط تفکر خود کنترل نماید . بنا به گفته ی بونینگر ، جالب تر از آن این بود که کاپلند گفت وقتی پزشکان بازو را لمس می کردند او لمس را متوجه می شد .
چالش های بسیاری باقی مانده اند که شامل سیستمی که عمر باتری را افزایش دهد و حس و حرکت کامل را برای افراد زخمی فراهم می سازد . بونینگر می گوید " تمام این ها لازم است هوش مصنوعی و اتوماسیون را یاد بگیریم" .

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


دیروز در رویداد پاریس شرکت شیائومی پرچمدار جدید خود با نام mi mix 2s‌را معرفی کرد

معرفی گوشی Mi Mix 2s شیائومی، یکی از بهترینها با قیمت عالی

دیروز در رویداد پاریس شرکت شیائومی پرچمدار جدید خود با نام mi mix 2s‌را معرفی کرد

 هوش مصنوعی هم اکنون می تواند مانند یک انسان فکر کرده و کارهایی را انجام دهد.

چگونه هوش مصنوعی گوشی زندگی شما را ساده تر می کند؟

هوش مصنوعی هم اکنون می تواند مانند یک انسان فکر کرده و کارهایی را انجام دهد.

میتسوبیشی الکتریک نوعی سیستم تشخیص اشیا مخصوص اتومبیل های بدون آینه طراحی کرده که قادر است اشیایی در فواصل 100 متری را با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص دهد.

میتسوبیشی الکتریک برای خودروهای بدون آینه سیستم تشخیص اشیا ساخت

میتسوبیشی الکتریک نوعی سیستم تشخیص اشیا مخصوص اتومبیل های بدون آینه طراحی کرده که قادر است اشیایی در...

نرم افزاری که عکس غذا را با طرز تهیه آن ایجاد می کند.

عکس غذا فقط با دستور پخت

نرم افزاری که عکس غذا را با طرز تهیه آن ایجاد می کند.

BCI یک سیستم هوش مصنوعی است

واسط مغز و رایانه BCI

BCI یک سیستم هوش مصنوعی است

نخستین بار در افسانه های یونانی به تفکر ماشینی و مصنوعی اشاره شده است.

تاریخچه هوش مصنوعی

نخستین بار در افسانه های یونانی به تفکر ماشینی و مصنوعی اشاره شده است.

 هوش مصنوعی جدید گوگل با بررسی تصاویر اسکن چشم احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی از جمله سکته را با دقت بالا پیش بینی می کند.

هوش مصنوعی جدید گوگل از طریق اسکن چشم، سکته قلبی را پیش بینی می کند!

هوش مصنوعی جدید گوگل با بررسی تصاویر اسکن چشم احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی از جمله سکته ...

یک نرم افزار تحت کامپیوتر و اپلیکیشن تحت موبایل حدود 6 ساعت قبل از حمله قلبی پیش بینی مرگ را انجام دهد. پیش بینی مرگ دیگر تنها مختص به سینمای هالیوود نیست.

نرم افزاری که می تواند مرگ را پیش بینی کند!

یک نرم افزار تحت کامپیوتر و اپلیکیشن تحت موبایل حدود 6 ساعت قبل از حمله قلبی پیش بینی مرگ را انجام د...

سومین اجلاس وب فارسی پنجم بهمن‌ ماه سال 1396 در حالی با حضور افراد موفق در حوزه کسب و کار خصوصا فضای وب و استارتاپ‌ ها برگزار شد.

موفقیت کسب و کارهای اینترنتی در سومین اجلاس وب فارسی بررسی شد

سومین اجلاس وب فارسی پنجم بهمن‌ ماه سال 1396 در حالی با حضور افراد موفق در حوزه کسب و کار خصوصا فضای...

کارشناسان حوزه آی تی پیش بینی کرده اند بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 بیش از 22 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت و دنیای تکنولوژی را متحول می کند.

22 میلیارد دلار، ارزش بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 / مدیرعامل اجرایی گوگل هوش مصنوعی را به آتش تشبیه کرد!

کارشناسان حوزه آی تی پیش بینی کرده اند بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 بیش از 22 میلیارد دلار ارزش خواه...