SpaceX میخواهد ، زمین را با خدمات اینترنتی‌ای که 200 مرتبه سریعتر است، پوشش دهد

ما به این نیاز داریم!

به گزارش  (سیارک)  SpaceX، که یک شرکت هوا و فضا است، و توسط تکنولوژی Mars-hungry ِ شرکت کار آفرینی Elon Musk بنیان‌گذاری شده است، برای دربرگرفتن این سیاره، با  پوشش اینترنت با سرعت بالا، یک گام بزرگ را برداشته است.

 

در نوامبر 2015، شرکت، برای راه اندازی 4,425 ماهواره، یک  برنامه کاربردی  مفصل را با کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ، تکمیل کرد. ( ما در ابتدا، در مورد تکمیل  انجمن r/SpaceX  روی  Reddit شنیده بودیم ). این،   موجب ایجاد سروصدای زیادی در مورد  بسیاری از  ماهواره‌ها  میشود.  

بر طبق پایگاه داده ای که توسط   اتحادیه دانشمندان نگران تالیف شده است، در حال حاضر،  1,419 ماهواره‌ی فعال در مدار زمین وجود دارند.

این تخمین وجود دارد که تقریبا 2,600 ماهواره وجود دارند که دیگر در فضا شناور نیستند، اما با احتساب این مورد،  ناوگان برنامه ریزی شده برای SpaceX , از هرچه که تاکنون در فضا بوده است، بزرگتر خواهد بود.  

برخی از بزرگترین ماهواره‌های  ارتباطات از راه دور، دارای چندین تن وزن میباشند، که این، به اندازه‌ی وزن یک اتوبوس است، و   مدار آنها  از یک نقطه ثابت، در حدود  35000  کیلومتر بالاتر از زمین است.

پس از ما،  نگاه  به کاربرد SpaceX’s FCC، به نظر میرسد که این ماهواره، یکی از ماهواره‌های ارتباطاتی معمولی است. (سیارک

هر ماهواره‌ی  در صورت فلکی برنامه ریزی شده SpaceX ، دارای  وزن 386 kg خواهد بود و تقریبا در اندازه یک ماشین مینی کوپر خواهد بود. این ماهواره‌ها در ارتفاعی که بین 1,150 km تا 1,275 km متغیر است، در مداری میچرخند.

از این دیدگاه بلند، SpaceX ، می گوید  که هر ماهواره می تواند یک بیضی  با عرض در حدود  2120  کیلومتر را پوشش دهد.این سیستم،یک محدوده‌‌ی دارای  پهنای باند وسیع و خدمات ارتباطاتی وسیع را برای کاربران منازل مسکونی، تجاری، سازمانی، دولتی و حرفه ای، در سراسر جهان را فراهم می آورد.

برای آغاز، SpaceX میخواهد 1,600 ماهواره را در یک مدار با یک ارتفاع خاص، ارسال نماید، و سپس به دنبال آن 2,825 ماهواره را در شش پوسته با ارتفاعات مختلف قرار دهد.

با استقرار 800 ماهواره‌ی اول، SpaceX قادر خواهد بود برای امریکا پهنای باند گسترده‌ای را فراهم نموده و نیز یک پوشش بین‌المللی را برای خدماتِ دارای پهنای وسیع فراهم آورد.پس از اینکه این سیستم ، پس از استقرار کامل،   بهینه سازی شد،  سیستم قادر خواهد بود که پهنای باند بالا (تا 1 Gbps برای هر کاربر) ، خدمات پهن باندِ دارای  زمان تاخیر کم  را، برای مشتریان و تجارت در جهان  فراهم آورد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید