2 تیر 1395

 تغییر ساعت کار اداری استان‌های  سمنان ،خوزستان، یزد و جنوب کرمان
جهان

تغییر ساعت کار اداری 4 استان از امروز

در فصل تابستان هوا از ساعت 5 و 30 دقیقه روشن می‌ گردد و اداره‌های استان‌های خوزستان، سمنان، جنوب کرمان و یزد فعالیت خود را از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح آغاز می‌نمایتد و ساعت 13 و 30 دقیقه تعطیل می‌گردند.

1 تیر 1395

30 خرداد 1395

سیارک کوچکی به عنوان شبه‌ قمر کره‌ زمین شناسایی شد
جهان

سیارک 2016 HO3 شناسایی شد

به تازگی یک سیارک کوچک در مداری به دور خورشید توسط توسط تلسکوپ کاوشگر سیارک‌ها شناسایی شده که آن را به عنوان یک همراه ثابت برای کره‌ی زمین قلمداد کرده اند و آن طور که به نظر می آید، تا قرن‌های آینده نیز به همین روال باقی می ماند.

28 خرداد 1395

ثبت نام این افراد در سال جاری از یکم خرداد ماه سال ۹۵ آغاز شده و در مرحله نخست به مدت ۴۵ روز ادامه خواهد داشت
جهان

کاهش سنوات غیبت جریمه ریالی سربازی/ تشدید دستگیری مشمولان غایب

تا کنون بیش از ۱۰ هزار نفر برای بهره مندی از آن ثبت نام کرده اند و البته با توجه به کند بودن سامانه برخی از دفاتر پلیس +۱۰ و توجیه نبودن آنان یکسری مسائل پیش آمده که در حال حاضر حل شده و روند ثبت نام با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت.

27 خرداد 1395

روبیوتیک و ورزش موجب تنظیم فعالیت مغزی شده و گزینه درمانی حقیقی در این درمان خواهد بود.
پزشکی

ارتباط مصرف آنتی‌بیوتیک با زوال مغز

وصیه می‌شود بیماران مبتلا به برونشیت حاد، عفونت‌های دستگاه ادراری و سینوزیت حاد از گزینه‌های دیگری برای درمان استفاده کنند. بر اساس تحقیقات جدید مصرف آنتی‌بیوتیک قوی در مبارزه با باکتری‌های روده به دلیل ارتباط بین فعالیت سلول‌های خونی خاص مغزی، سیستم ایمنی و روده بر عملکرد مغز نیز تاثیر دارد.

26 خرداد 1395

24 خرداد 1395

در دیدار نهایی که از ساعت 5:55 بامداد آغاز شد تیم ایران با نتیجه 5 بر 3 از سد روسیه گذشت و برای پنجمین سال متوالی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرد.
ورزش

ایران قهرمان کشتی آزاد

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با غلبه بر روسیه در فینال رقابت‌های جام جهانی، هفتمین بار عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

23 خرداد 1395

یک سوم جمعیت کره زمین دیگر قادر به رویت کهکشان راه شیری نیستند
جهان

یک سوم جمعیت کره زمین دیگر قادر به رویت کهکشان راه شیری نیستند

بر اساس این اطلس، 60 درصد اروپایی ها و تقریبا 80 درصد ساکنان آمریکای شمالی به دلیل تاثیرات نور مصنوعی، قادر به مشاهده نوار درخشان کهکشان راه شیری نیستند. کهشان راه شیری برای 77 درصد از جمعیت انگلیس دیگر قابل مشاهده نیست

21 خرداد 1395

 علت مرگ این هنرمند خواننده، آهنگساز، نوازنده و ترانه سرای ایرانی ایست قلبی اعلام شده است.
حوادث

حبیب "مرد تنهای شب" درگذشت

صبح امروز جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ دقیقه طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران درخواست آمبولانس شد و مورد مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر بود.

18 خرداد 1395

17 خرداد 1395

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش حقوق ۱۴ درصدی در سال ۹۵ به ۹۰۰ هزار تومان رسید.
جهان

افزایش حقوق ۱۴ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

ر این اساس حقوق بازنشستگان در سال ۹۵، ۱۴درصد افزایش می‌یابد. بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی حداقل بگیران تامین اجتماعی ۱۴ درصد حقوق‌شان افزایش می‌یابد و سایر سطوح نیز به این میزان افزایش حقوق خواهند داشت.

16 خرداد 1395

تیم والیبال ایران با عملکرد بهتر نسبت به لهستان، به بازیهای المپیک ریو صعود کرد
ورزش

تیم والیبال ایران به بازیهای المپیک ریو صعود کرد

سرمربی آرژانتینی، رائول لوزانو مصمم به فرونشاندن عطش 52 ساله در تورنمنت المپیک تابستانی، کاپیتان سعید معروف، مهدی مرندی، عادل غلامی، سید محمد موسوی، میلاد عبادیپور، و شهرام محمودی را در ترکیب اولیه راهی میدان کرد.

10 خرداد 1395

 برخی محققان در حال تلاش برای تشخیص پروبیوتیک ها برای درمان پوست مبتلا به آکنه هستند.
پزشکی

چه تحقیقی در زمینه آکنه انجام شده است

دانشمندان نیز در حال تلاش برای درک بهتر مکانیسم های درگیر در آکنه هستند به طوری که آنها می توانند درمان های جدیدی را که بر روی آن مکانیسم ها کار می کند، توسعه دهند.

5 خرداد 1395

اگرچه نقش ژنتیک (وراثت) در آلرژی پوستی خانواده ها نامشخص مانده است. به نظر می رسد که بیش از یک ژن درگیر در این بیماری است.
پزشکی

چه تحقیقی در زمینه آلرژی پوستی انجام شده است

مطالعات نشان می دهد که کودکان در خطر رو به افزایشی برای گسترش این بیماری در صورتی که سابقه خانوادگی بیماری آلرژیک دیگر وجود داشته باشد، مانند تب یونجه یا آسم، هستند. این خطر به طور قابل توجهی اگر هر دو والدین بیماری آلرژیک داشته باشند، بالا است.

1 خرداد 1395

مهم است که در مورد استفاده از این داروها با پزشکتان مشورت کنید و دوز دارویتان را به میل خودتان متوقف نکرده و یا تغییر ندهید.
پزشکی

داروهایی که باعث از دست رفتن استخوان می شوند

از دست رفتن استخوان همچنین می تواند از درمان طولانی مدت با برخی داروهای ضد حمله عصبی مانند فنیتوئین ها و باربیتورات ها؛ داروهای هورمون محرک جنسی رها شده (GnRH) مورد استفاده برای درمان آندومتریوزیس؛ استفاده بیش از حد از داروی ضد ترش کردن معده حاوی آلومینیوم؛ برخی درمان های سرطان و هورمون تیروئید بیش از حد ناشی می شود.

یک منبع ناکافی کلسیم در طول عمر به توسعه پوکی استخوان کمک می کند.
پزشکی

جدول کلسیم مصرفی توصیه شده در روز بر اساس سن

مطالعات منتشر شده زیادی نشان می دهند که کلسیم مصرفی پایین به نظر می رسد که در ارتباط با حجم استخوان کم، از دست رفتن سریع استخوان و نرخ بالای شکستگی باشد. بررسی های تغذیه ملی نشان می دهد که بیشتر افراد کمتر از نصف مقدار کلسیم توصیه شده برای ساخت و سالم نگهداری استخوان ها مصرف می کنند.

31 اردیبهشت 1395

27 اردیبهشت 1395

انستیتو ملی بیماریهای پوستی و عضلانی و اسکلتی و آرتروز (NIAMS) از پژوهش ها در این حوزه به منظور درک بهتر و درمان کمر درد حمایت میکند.
پزشکی

چه نوع پژوهش هایی در باره کمر درد در حال انجام است

یکی از تمرکزهای اصلی در سالهای اخیر بر کارامدی نسبی و مقرون به صرفه بودن درمانهای مبتنی بر جراحی نسبت به سایر روشها که در درمان کمردرد و پادرد وجود دارد معطوف است. یک مطالعه چندین ساله در چند مرکز که SPORT نام دارد چندین روش درمانی مبتنی بر جراحی و غیر جراحی شایع را برای بیمارانی که سه نوع از شایع ترین تشخیص ها را شامل میشدند و با عمل جراحی ستون فقرات درمان شدند را مقایسه نموده است

سیاری از افراد مبتلا به بیماری بهجت چندین مورد از عفونت با این باکتری را داشته اند. همچنین هرپس ویروس که باعث ایجاد زخم سرد میشود، ممکن است با بیماری بهجت ارتباط داشته باشد.
پزشکی

چه نوع پژوهشهایی درباره بیماری بهجت در حال انجام است

محققان به دنبال علل ژنتیکی، ویروسی و باکتریایی بیماری و بهبود بخشیدن درمان های دارویی هستند. برای مثال، مطالعات ژنتیکی ارتباط قوی بین ژن HLA-B51 با این بیماری را نشان میدهد اما نقش دقیق آن در این بیماری هنوز ناشناخته است.

12 اردیبهشت 1395

7 اردیبهشت 1395

29 فروردین 1395

بی‌ثبات نمودن سریع صفحات یخی در گرینلند و قاره قطب جنوب در اینجا نقش بزرگی دارد
جهان

حرکت قطب شمال با روندی تدریجی به سمت شهر لندن

اکنون دانشمندان معتقدند که تغییرات در توزیع توده بر روی سطح زمین عامل این تغییر می باشد. به گفته آن‌ها، انسان‌ها با تغییر دادن تعادل آب و یخ بر روی زمین طی فرآیند گرم شدن جهانی بر حرکت قطب شمال تاثیر می گذارند.

6 فروردین 1395

مطالعه توصیف هزاران ژن در سلول های خون کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی جهت کسب اطلاعات درباره اینکه چگونه این ژنها می توانند از طریق درمان ویژه تحت تاثیر واقع شوند یا در صورت امکان پیش بینی، یک بیمار چگونه می تواند به داروهای خاص عکس العمل نشان دهد.
پزشکی

چه تحقیقاتی در ارتباط با آرتریت نوجوانی در حال انجام است

محققان در تلاش برای بهبود درمان های موجود برای کودکان هستند و داروهایی جدیدی را یافته‌اند که عوارض جانبی کمتری دارند. این تلاشها با تصویب قانون حقوق پژوهش های کودکان در 2003، پیشرفت چشم گیری داشته است که برای داروهایی تصویب شده است که جهت استفاده آنها در کودکان بایستی در کودکان آزمایش گردد. نتیجه این تحقیقات، ‌افزایش تعداد داروهایی است که برای سلامتی و اثربخشی این کودکان استفاده خواهد شد.

1 فروردین 1395

یک دور کامل آن به دور خورشید ۲۰ هزار سال زمان می برد.
جهان

سیاره نهم منظومه شمسی کشف شد

اخترشناسان معتقدند که سیاره ای بزرگ تر از زمین ، در اعماق تاریک و سرد منظومه شمسی، در مسیر دور دستی از سیاره پلوتون، پنهان است که تاکنون شناسایینشده است .

1 فروردین 1394